Pompy ciepła Gejzer – opinie i recenzja

Jedną z ważniejszych decyzji przy projektowaniu domu lub innego budynku jest wybór odpowiedniego ogrzewania. Coraz częściej pada on na ekologiczne, wydajne, a zarazem bardzo tanie w eksploatacji rozwiązanie jakim są pompy ciepła. Są one często rekomendowane, ponieważ oprócz ogrzewania budynku, mogą go chłodzić, służą również do przygotowywania c.w.u. Na rynku jest dostępny szeroki wybór różnych producentów, również polskich. Jednym z nich jest firma Gejzer. Czym wyróżniają się pompy ciepła tego producenta?

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Gejzer – sprawdzone rozwiązanie

Przedsiębiorstwo Gejzer rozpoczęło swoją działalność w 1988 roku. Początkowo firma zajmowała się sprzedażą oraz instalacją pomp ciepła innych marek. Dopiero w 2005 roku stworzyła pierwszą testową pompę ciepła, której wyniki były na tyle dobre, że postanowiła ona stworzyć własną linię produkcji. Od 2007 roku firma zaczęła sprzedawać gruntowe pompy ciepła, z zasobnikiem ciepłej wody i bez. Moc urządzeń wynosiła wtedy od 8 kW do 16 kW. Później dołączyły do nich pompy ciepła, które osiągały większą moc i można je było łączyć w kaskady.

Firma Gejzer posiada obecnie 26 dystrybutorów w Polsce, a jej pompy ciepła zainstalowane są w ponad 1.500 budynków. Jak się sprawują te urządzenia?

Dla kogo pompy ciepła Gejzer?

Pompy ciepła to jedno z najbardziej wydajnych i ekologicznych rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku. Koszt ich użytkowania jest również jednym z najniższych, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ceny surowców kopalnianych, gazu oraz prądu rosną.

Efektywność pomp ciepła Gejzer, a także ich różnorodność sprawia, że mogą być one stosowane w różnych budynkach, jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz komercyjnych. Urządzenia te sprawdzą się bardzo dobrze w domach nowych i modernizowanych, zwłaszcza że można je użytkować z już istniejącym źródłem ciepła. Pompy ciepła współpracują również z fotowoltaiką, co zapewnia jeszcze niższe koszty eksploatacji. Warto również zaznaczyć, że pompy ciepła są jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań grzewczych na rynku.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Gejzer?

Pompy ciepła Gejzer pozwalają na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Ten polski producent posiada w swojej ofercie przede wszystkim gruntowe pompy ciepła, które są najwydajniejszym i najstabilniejszym rodzajem tych urządzeń. Firma Gejzer produkuje aktualnie model Future, w trzech wariantach:

 • Gejzer Solo – jest to pompa ciepła bez zasobnika c.w.u. Linia Solo sprawdzi się w budynkach o powierzchni do 300 m2;
 • Gejzer Kompakt – ten model posiada zasobnik wody o pojemności od 110 do 200 litrów oraz wbudowaną pompę cyrkulacyjną dolnego źródła ciepła i systemu grzewczego;
 • Gejzer Mega, która stosowana jest do obiektów o powierzchni powyżej 350 m2. Urządzenie to posiada dwie elektroniczne pompy obiegowe systemu grzewczego oraz dwie pompy dolnego źródła (ponadto w jej przypadku istnieje możliwość łączenia kaskadowego).

Moc i cechy pomp ciepła Gejzer

Firma Gejzer produkuje urządzenia zdolne do pokrycia różnego zapotrzebowania cieplnego. W ofercie znajdują się:

 • Pompy ciepła Gejzer Solo o mocy od 5 kW do 18 kW;
 • Pompy ciepła Gejzer Kompakt o mocy od 5 kW do 15 kW;
 • Pompy ciepła Gejzer Mega – o mocy od 18 kW do 70 kW, które można łączyć w kaskady tak, żeby działały jako jedna pompa ciepła (do mocy 400 kW).

Najważniejsze cechy pomp ciepła Gejzer to:

 • wysoka wydajność – pompa ciepła Gejzer odzyskuje do 75% niezbędnej energii z otoczenia;
 • wielofunkcyjność – możliwość ogrzewania, podgrzewania wody i chłodzenia pomieszczeń latem;
 • klasa energooszczędności A++ – która pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z pobieraniem energii elektrycznej;
 • zastosowanie czynnika chłodzącego R410 – jest to bardziej ekologiczny zamiennik czynnika R22;
 • 5-letnia gwarancja na wszystkie urządzenia Gejzer – to dość długa ochrona, pokazująca, że urządzenia tej firmy są wysokiej jakości;
 • wysoki współczynnik COP osiągający poziom nawet 5,18 – co zapewnia niski koszt eksploatacji urządzenia;
 • poziom hałasu nieprzekraczający 48 dB;
 • nowoczesny sterownik umieszczony w pompie ciepła pozwalający na sprawdzanie pracy urządzenia i diagnozowanie problemów;
 • możliwość szybkiego i łatwego wypłukania zasobnika z zanieczyszczeń sieciowych, dzięki zastosowaniu zaworu spustowego na dnie zbiornika;
 • dostosowanie temperatury do warunków zewnętrznych – automatyczne dopasowanie się poziomu ciepła powinno zapewnić nam komfort termiczny o każdej porze;
 • system kontroli i sterowania pracą pompy ciepła przez Internet – można zatem ustawić pracę urządzenia z praktycznie każdego miejsca na świecie.

Pompy ciepła Gejzer – cena

Pompy ciepła można dostosować do wielu rodzajów różnych budynków i oczekiwań technicznych oraz cenowych klienta. To ile wyniesie koszt pompy ciepła będzie zależało od kilku czynników:

 • zastosowanego źródła dolnegopowietrzne pompy ciepła są zazwyczaj tańsze niż gruntowe, ich montaż jest też prostszy i nie wymaga wykonywania odwiertów;
 • właściwości urządzenia – przede wszystkim brana jest tutaj pod uwagę moc pompy ciepła oraz współczynniki COP I SCOP, istotny jest też zakres temperatur przy jakich może wydajnie działać;
 • zastosowanych dodatkowych technologii.

Wracając do kosztu pompy ciepła Gejzer to niestety, ale producent nie udostępnia nigdzie ceny swoich produktów. Zatem, aby dowiedzieć się, ile przyjdzie nam na za nie zapłacić, musimy skontaktować się z firmą lub jednym z jej dystrybutorów.

Warto zaznaczyć, że jaki koszt by to nie był, można go obniżyć korzystając z dofinansowania do pomp ciepła. Aktualnie dostępne są dwa popularne rozwiązania:

W tym roku ma pojawić się również nowa dotacja przeznaczona specjalnie do pomp ciepła – Moje Ciepło.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Gejzer?

Oferta Gejzer nie kończy się jedynie na sprzedaży pomp ciepła, firma udostępnia bowiem dodatkowe usługi, takie jak:

 • pomoc i dobór urządzenia – co jest dużym ułatwieniem, ponieważ nie każdy musi się znać na tych produktach;
 • serwis – gwarancyjny i pogwarancyjny. Powinien szybko reagować na niepożądane zmiany, dzięki działowi, który diagnozuje pompy w czasie rzeczywistym. Taka weryfikacja odbywa się raz dziennie i sprawdza czy urządzenie działa poprawnie.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Gejzer?

Zalety pomp ciepła Gejzer:

wysoka wydajność nawet przy bardzo niskich temperaturach -15°C
duży komfort użytkowania urządzenia
zapewnienie ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych oraz przygotowywania c.w.u.
bezpieczne źródło ogrzewania
zastosowanie nieszkodliwego dla warstwy ozonowej czynnika chłodniczego R410
5-letnia gwarancja produktowa
możliwość sterowania pracą urządzenia przez Internet
niski poziom generowanego hałasu
wysoki współczynnik sprawności
wbudowana technologia pozwalająca diagnozować urządzenie online
elegancki i nowoczesny design produktów
jest to jedno z najtańszych w eksploatacji źródeł ogrzewania

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Firma Gejzer funkcjonuje na polskim rynku pomp ciepła już od ponad 30 lat. W tym czasie zdobyła mnóstwo doświadczenia, zarówno w instalacji tych systemów, jak i ich produkcji. Produkty Gejzer są bardzo dobrej jakości i mogą być dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Ich wielofunkcyjność pozwala na bardzo wiele w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań grzewczych, mogą one ogrzewać i chłodzić pomieszczenia, a także przygotowywać c.w.u. Pompy ciepła Gejzer są w stanie wydajnie pracować nawet przy temperaturach -15°C. Szkoda jednak, że na stronie przedsiębiorstwa nie znalazło się miejsce na cennik urządzeń.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
8 października 2022 21:40

Bardzo dobra pompa. Działa od 10 lat bez żadnej awarii. Niestety nie są tanie takie rozwiązania.