Pompy ciepła Gree – opinie i recenzja

Pompy ciepła, choć sprzedawane od wielu lat, nadal dla części klientów stanowią dużą niewiadomą. Nie tylko trudno im wybrać konkretnego producenta (z czym pewnością pomóc może nasz ranking producentów pomp ciepła), ale także wskazać, czym charakteryzują się te urządzenia oraz jakie są ich zalety. Jedną z firm, której pompy ciepła dostępne są do kupienia na polskim rynku, jest marka Gree. Czy warto zainteresować się jej produktami? Zapraszamy do lektury recenzji urządzeń tego producenta.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Gree – ekonomiczny przyjaciel Twojego domu

Firma Gree swoimi korzeniami sięga 1991 roku, kiedy to została założona w Chinach. Przez 30 lat swojego istnienia producent ten konsekwentnie buduje pozycję marki, dzięki czemu stał się jednym z liderów branży HVAC (ang. heating, ventilation, air conditioning), zajmującej się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją. Firma ta stawia na wysoką jakość swoich produktów, która w połączeniu z niezawodnością, nowoczesną technologią oraz troską o środowisko wpływa na fakt, że urządzenia tego producenta, w tym pompy ciepła Gree opinie mają pozytywne, bez względu na fakt, że w Polsce ich producent nie należy do najbardziej rozpoznawalnych liderów rynku urządzeń grzewczych. Jednak jest ona obecna w Polsce od 16 lat, dzięki wyłącznemu przedstawicielowi marki – firmie Free Polska Sp. z o.o.

Gree produkuje klimatyzatory, nawilżacze i oczyszczacze powietrza, systemy klimatyzacji oraz szereg akcesoriów, związanych z chłodzeniem pomieszczeń. Osobną gałąź produkcji tego przedsiębiorstwa stanowią pompy ciepła powietrze-woda, które są jednymi z najbardziej energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań, związanych z ogrzewaniem budynków. Urządzenia te naturalne ciepło czerpią z otoczenia, wykorzystując odnawialne źródła energii, a tym samym nie generując spalin i zanieczyszczeń.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Gree?

Wytwarzane przez firmę Gree pompy ciepła typu powietrze-woda dostępne są w dwóch wariantach – jako monoblok lub pompa typu split. Co ważne, urządzenia tego producenta mogą być obiektem zainteresowania wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, bez względu na ich metraż. W przypadku osób, którym zależy na wykorzystaniu w pełni dostępnej przestrzeni mieszkalnej, pompa ciepła typu monoblok, umieszczona na zewnątrz budynku, pozwoli im na dowolne zaaranżowanie pomieszczeń. Co ważne, nie ma znaczenia, czy będzie ona zainstalowana w nowo wybudowanym domu, czy też obiekcie, który przechodzi termomodernizację – w obu przypadkach pompy ciepła Gree mogą być doskonałym rozwiązaniem.

Tym, na co zwraca uwagę producent, jest możliwość połączenia pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi. Rozwiązanie to pozwala nie tylko ekologicznie, ale i ekonomicznie uzyskać energię elektryczną dla domu, pochodzącą z bezpłatnej energii słonecznej. Zabieg ten pozwala pompie ciepła nie tylko generować ciepło poprzez pobieranie go bezpłatnie z otoczenia, ale także sama energia, konieczna do funkcjonowania pompy ciepła Gree pochodzi wówczas z OZE. Pompy ciepła Versati III tego producenta charakteryzują się ponadto najwyższą klasą efektywności energetycznej – A+++.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Gree?

Pompa ciepła Gree występuje tylko w modelu Versati, natomiast – jak zostało już wspomniane – dostępna jest zarówno jako monoblok, jak i w wersji typu split, składającej się z modułu wewnętrznego i zewnętrznego. Czym jeszcze różnią się obydwa rozwiązania?
Przyjrzyjmy się różnicom, występującym między tymi wariantami:

  • Versati Monoblok – ta pompa ciepła Gree składa się wyłącznie z jednostki zewnętrznej, dzięki czemu pozwala na zaoszczędzenie miejsca, a montaż urządzenia jest o wiele prostszy. Model ten pozwala na podłączenie klimakonwektorów, ponadto zapewnia ogrzewanie niskotemperaturowe oraz pozwala na przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Versati Monoblok ponadto wyposażone jest w system BMS oraz aplikację Wi-Fi, pozwalającą na zdalne, bezprzewodowe sterowanie urządzeniem. Dzięki wykorzystaniu klimakonwektorów lub instalacji płaszczyznowej użytkownik może skorzystać z funkcji chłodzenia budynku latem. Urządzenie to wyróżnia się szerokim zakresem temperatur pracy i jest w stanie przygotować ciepłą wodę nawet przy temperaturze -25°C, panującej na zewnątrz;
  • Versati Split – tym, co wyróżnia ten wariant, jest rozdzielenie elementów pompy na dwa moduły – wewnętrzny i zewnętrzny. Pompa posiada certyfikat Eurovent, potwierdzający jej energooszczędność, wynikającą z klasy energetycznej A+++. Istnieje także możliwość opcjonalnego doposażenia pompy ciepła Gree Versati Split w termostat pokojowy. Urządzenie pracuje niezwykle cicho i umożliwia ustawienie żądanej temperatury pomieszczenia. Dzięki temu pompa będzie pracować w taki sposób, by utrzymać wskazaną przez użytkownika wartość temperatury. Umożliwia ona także regulację temperatury wody obiegowej w instalacji ogrzewania.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Moc i cechy pomp ciepła Gree

Wiele osób, wybierając odpowiednią pompę ciepła do domu, zwraca w pierwszej kolejności uwagę na moc grzewcza pompy ciepła. Gree, podobnie jak inni producenci, oferuje urządzenia o różnej mocy, dzięki czemu klient może dopasować pompę do swoich planowanych potrzeb. Pompa ciepła Gree Versati Monoblok dostępna jest w wariantach o mocy 8 kW i 10 kW, natomiast w przypadku pompy typu split użytkownik ma do wyboru trzy różne moce grzewcze modułu zewnętrznego – 6 kW, 8 kW i 8 kilowatów.

Przyglądając się pompom ciepła tego producenta, warto zwrócić uwagę na cechy, które wyróżniają je na tle innych tego typu urządzeń na naszym rynku. Co zatem sprawia, że pompy ciepła Gree są rozwiązaniem, które powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze właściwego systemu ogrzewania budynku? Otóż:

  • pompa ciepła tego producenta posiada tryb chłodzenia przy wykorzystaniu do tego celu instalacji ogrzewania płaszczyznowego lub klimakonwektorów;
  • urządzenia tego producenta wyposażone jest w funkcję, która pozwala na pracę urządzenia ze zmniejszonym poborem energii elektrycznej, dzięki czemu pompa jest jeszcze bardziej ekonomiczna;
  • pompy ciepła Gree wyposażone są w funkcję auto restartu, pozwalającą na powrót do wcześniejszego stanu pracy oraz nastaw po zaniku i przywróceniu zasilania, a także trybu wakacyjnego i inteligentnego odszraniania jednostki zewnętrznej;
  • istnieje możliwość podłączenia fotowoltaiki do pompy ciepła tego producenta. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest uzyskanie znacznych oszczędności dzięki wykorzystywaniu zielonej energii, pochodzącej z odnawialnych źródeł energii;
  • pompa ciepła Gree Versati Split ma wbudowany zawór 3-drogowy, zapewniający nie tylko ogrzewanie, ale także podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, bez ryzyka zamarznięcia medium w instalac;
  • wysoki współczynnik efektywności COP dla pompy typu split wynosi od 4,6 do 5,0 w zależności od wybranej mocy grzewczej pompy. Model Gree Versati Monoblok z kolei cechuje się COP na poziomie 4,6-4,7;
  • wszystkie urządzenia tego producenta charakteryzują się wysoką klasą efektywności energetycznej A+++. Dzięki temu pompy ciepła pobierają niewiele energii elektrycznej, co potwierdza między innymi certyfikat Eurovent, jaki posiadają te urządzenia;
  • inteligentny sterownik pompy ciepła standardowo wyposażony jest w moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie pracą urządzenia z poziomu aplikacji. Istnieje ponadto możliwość połączenia pompy ciepła z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem BMS.

Pompy ciepła Gree – cena

Bez wątpienia istnieje jeden czynnik, który interesuje osoby, analizujące pompy ciepła Gree – cena tych urządzeń. Trudno jednak jednoznacznie wskazać kwotę, jaką przyjdzie zapłacić klientowi za model Versati Split lub Versati Monoblok, ponieważ cena zależna jest także od takich czynników, jak moc grzewcza wybranego wariantu. Jak łatwo się domyślić – im więcej kilowatów, tym droższe będzie urządzenie. Jak zatem kształtują się ceny pomp ciepła Gree? Sprawdźmy.

Pompa ciepła Gree Versati Monoblok o mocy 8 kW kosztuje, zgodnie z danymi zawartymi w cenniku producenta – 16.500 złotych netto. Za model o mocy 10 kilowatów przyjdzie nam zapłacić już 18.500 zł netto. Droższym rozwiązaniem są bez wątpienia pompy ciepła Gree Versati Split, posiadające odrębną jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną. W ich przypadku egzemplarz o mocy grzewczej 6 kilowatów kosztuje 18.000 złotych netto, podczas gdy za 8-kilowatową pompę ciepłą zapłacimy 19.000 zł netto, a 10 kW mocy grzewczej w pompie typu split wiąże się z wydatkiem rzędu 20.500 złotych netto.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Gree?

Wychodząc naprzeciw obecnym i przyszłym klientom, firma Gree współpracuje z oficjalną siecią Partnerów i Dystrybutorów w Polsce. Składa się ona z pięciu firm: Alfaco, Bezet, Klima, Systherm oraz Kliweko i obejmuje 18 strategicznych lokalizacji w Polsce. Dzięki temu, w każdej części kraju istnieje możliwość znalezienia oficjalnego, profesjonalnego instalatora pompy ciepła Gree, który służy także wsparciem serwisowym i dostawą części zamiennych, które posłużą do naprawy urządzenia.

Co więcej, producent ten oferuje 5-letnią gwarancję na pompę ciepła – pod warunkiem, że montaż wykonany został przez Autoryzowanego Instalatora. Ponadto co minimum 6 miesięcy konieczne jest wykonywanie przez taką osobę okresowych przeglądów urządzenia.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Gree?

Zalety pomp ciepła Gree:

wielofunkcyjność – grzanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewania c.w.u.
dotykowy sterownik, który wykonany został w elegancki i estetyczny sposób
możliwość połączenia pompy ciepła Gree z instalacją fotowoltaiczną
efektywna praca nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 °C
Pompy ciepła Gree cechują się najwyższą klasą efektywności energetycznej A+++
wysoki współczynnik COP
ekologiczny czynnik chłodniczy R32, czyli difluorometan
regulacja temperatury pomieszczenia – możliwość ustawienia żądanej temperatury
cicha praca
możliwość opcjonalnego doposażenia w termostat pokojowy
niezawodność i doskonała jakość
stylowy wygląd i nowoczesna konstrukcja
obniżenie kosztów ogrzewania domu
brak emisji zanieczyszczeń
zapewnienie optymalnej temperatury do komfortowego życia
prosty montaż i konserwacja
gwarancja do 5 lat

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Firma Gree mogąca pochwalić się 30-letnim doświadczeniem na światowym rynku HVAC, to jednocześnie największe na świecie przedsiębiorstwo klimatyzacyjne, które zintegrowane jest nie tylko z siecią fabryk oraz centrum usługowo-promocyjnym, ale i z działem badań i rozwoju. Ten chiński gigant w swojej ofercie posiada również ekologiczne pompy ciepła w wersji monoblok i split, które idealnie sprawdzą się zarówno w nowych jak i modernizowanych domach jednorodzinnych. Ponadto pompy ciepła Gree wyróżniają się efektywną pracą przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, doskonałą jakością, niezawodnością, wysokim współczynnikiem COP, cichą pracą oraz stylowym wyglądem.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rob
Rob
13 stycznia 2023 08:11

-10 stopni Celsjusza, zużycie na dobę, 8 – 10kw,monoblok

Rob
Rob
13 stycznia 2023 08:09

Monoblok

Rob
Rob
13 stycznia 2023 08:08

Moc mono lokum 8 10 kw.

Rob
Rob
13 stycznia 2023 08:06

Jakie zużycie prądu w trybie ogrzewania – 10stopni C,czy będzie działać z kaloryferami?

Krzysiek
Krzysiek
20 września 2022 23:13

Żeby mieć gwarancję konieczne przeglądy co 6 miesięcy? 🙆🏿 Po 500 zl porażka nie gwarancja

Jarek
Jarek
25 października 2022 19:56
Odpowiedz do:  Krzysiek

Co 6 miesięcy, tylko gdy używamy w trybie chłodzenia i grzania. Ogólnie to raz w roku.