Pompy ciepła Heiztechnik – opinie i recenzja

Jako społeczeństwo zaczynamy w XXI wieku podążać za kilkoma, jasno sprecyzowanymi trendami. Z jednej strony – coraz więcej uwagi przykładamy do troski o środowisko naturalne, a także do faktu, że część zasobów jest nieodnawialna. Z drugiej strony – na pełnym konkurencji rynku zaczynamy szukać nie tyle najtańszych produktów, ile raczej tych, które mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Wreszcie – stajemy się coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest wspieranie lokalnej gospodarki rynkowej i kupowanie produktów wyprodukowanych w Polsce. Zasady te dotyczą każdej dziedziny życia, także zakupu pompy ciepła. Pragnąc bowiem spełnić wszystkie trzy przesłanki i postawić na ekonomiczną, ekologiczną, a w dodatku polską pompę ciepła, warto zapoznać się z ofertą firmy Heiztechnik. Zapraszamy do lektury naszej recenzji pomp tego producenta!

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Heiztechnik – polskie urządzenia grzewcze

Przedsiębiorstwo Produkcyjne Heiztechnik założone zostało na początku XXI wieku, w 2007 roku, przez dwóch młodych, polskich inżynierów. Celem firmy od samego jej powstania jest produkowanie najlepszych urządzeń grzewczych w Polsce, spełniających bardzo rygorystyczne wymogi ekologiczne, a w dodatku zapewniających wysoką sprawność i komfort dla użytkownika. Wśród urządzeń oferowanych przez tego producenta wyróżnić można między innymi palniki, kotły dużej mocy, kotły na słomę, kotły pelletowe i automatyczne kotły węglowe.

Zwieńczenie oferty firmy Heiztechnik stanowią rzecz jasna pompy ciepła, których pierwsze modele wyprodukowane zostały przez to polskie przedsiębiorstwo w 2011 roku i przeznaczone były do ogrzewania budynków mieszkalnych. Obecnie pompy ciepła tego producenta uzyskują świadectwo energetyczne A+++/A++ potwierdzając tym samym sprawność energetyczną na poziomie liderów branży.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Heiztechnik?

Pompa ciepła Heiztechnik to produkt, który stanowi samodzielne, kompletne źródło ciepła zarówno dla nowych budynków, jak i również dla tych zmodernizowanych, wyposażonych w instalację ogrzewania podłogowego oraz grzejnikowego. Co więcej, pompy te mogą być połączone z panelami fotowoltaicznymi, by jeszcze bardziej zmniejszyć koszty ogrzewania domu, dlatego warto już na etapie projektowania zdecydować, jaki rodzaj ogrzewania elektrycznego wybrać, żeby zaoszczędzić jak najwięcej.

Niewątpliwie pompy ciepła Heiztechnik kierowane są do osób, które planują odejść od tradycyjnych sposobów ogrzewania domu, stawiając na ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania. Dzięki ich zastosowaniu, wykorzystując odnawialne źródła energii, można osiągnąć niskoenergetyczny dom, o jakim marzy wiele osób. Tym bardziej, że oferowane przez tego producenta pompy ciepła przeznaczone są nie tylko do wytwarzania ciepłej wody użytkowej, ale również do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza podczas letnich upałów, kiedy tak skonstruowane urządzenie jest w stanie choćby w minimalnym stopniu zastąpić klimatyzację w budynku mieszkalnym.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Heiztechnik?

Firma Heiztechnik posiada prawdopodobnie najszerszą ofertę urządzeń grzewczych w Polsce, wśród nich znajdują się pompy ciepła. Składają się one z monobloku Calla Verde M, będącego jednostką zewnętrzną, oraz dodatkowej jednostki wewnętrznej, dostępnej w jednym z wariantów. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej:

 • Calla Verde M – to nowoczesna, inwerterowa pompa ciepła, przeznaczona do pracy jako podstawowe źródło ciepła do użytku domowego z funkcją chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim. Urządzenia te są pierwszymi na rynku certyfikowanymi pompami, które jako czynnik chłodniczy wykorzystują R452B – czynnik wyprodukowany na potrzeby wysokowydajnych pomp, spełniający wymagania dotyczące ochrony środowiska. Współczynnik efektywności COP tego modelu wynosi do 7,32 – zależnie od mocy pompy ciepła;
 • Calla Verde Basic – to wewnętrzny, wiszący moduł automatyki, pozwalający na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, a także na wytwarzanie c.w.u. w zewnętrznym zasobniku. Urządzenie do poprawnego funkcjonowania wymaga pompy ciepła Calla Verde M, zamontowanej na zewnątrz budynku;
 • Calla Verde Style – jest to wiszący hydroboks do pompy Calla Verde M. W tej jednostce zewnętrznej znajduje się automatyka, która steruje pracą pompy oraz układem hydraulicznym. W jego skład wchodzi między innymi zestaw grzałek, 12-litrowe naczynie przeponowe, magnetyczny separator zanieczyszczeń oraz elektroniczna pompa obiegowa;
 • Calla Verde Comfort i Comfort II – wraz z Calla Verde M zespół ten stanowi pompę do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz wytwarzania CWU, w przeciwieństwie do wcześniejszych opcji tym razem mamy jednak do czynienia ze zintegrowanym zasobnikiem 250/275L. Podobnie jak wcześniejsze warianty, także i tym razem użytkownik otrzymuje pompę o najwyższej klasie energetycznej, zapewniającą zarazem cichą i niezawodną pracę. Urządzenie posiada inwerterową sprężarkę Copeland Scroll, która pracuje w szerokiej modulacji mocy. Ponadto pompa zapewnia skuteczną pracę nawet przy temperaturze -25°C, umożliwiając uzyskanie wody grzewczej do temperatury 65°C.

Moc i cechy pomp ciepła Heiztechnik

Pompy ciepła Heiztechnik zbierają pozytywne opinie między innymi dzięki swojej różnorodności, jeśli chodzi o dostępne moce grzewcze. Pompa ciepła Calla Verde M, która stanowi swoiste serce każdego zestawu, dostępna jest w ośmiu różnych wariantach, jeśli chodzi o ten parametr. Użytkownik do wyboru ma urządzenia o mocy grzewczej 5 kW, 7 kW, 9 kW, 12 kW, ale także 14 kW, 16 kW oraz wersję z 18 lub 20 kilowatami.

Decydując się na pompy ciepła Heiztechnik, warto jednak kierować się nie tylko mocą pompy. Urządzenia te posiadają wiele zalet, które wyróżniają je na tle dostępnych na rynku pomp konkurencyjnych producentów. Co powinno przykuć naszą uwagę? Między innymi poniższe aspekty:

 • wbudowany w pompy ciepła duży, kolorowy i dotykowy wyświetlacz ułatwia korzystanie z nich nawet mniej technicznym użytkownikom;
 • pompy tego producenta umożliwiają obsługę za pośrednictwem Internetu, co pozwala na komfortowe sterowanie ogrzewaniem przed powrotem do domu;
 • zamiast standardowego czynnika chłodniczego R410A lub R32, pompy ciepła Heiztechnik jako pierwsze w Polsce wykorzystują najnowszy, ekologiczny czynnik chłodniczy R452B. Charakteryzuje się on niskim współczynnikiem globalnego ocieplenia GWP;
 • dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii pompy osiągają wysokie współczynniki COP do 7,32 i SCOP do 4,65 przy równoczesnym zapewnieniu wysokiej temperatury wody grzewczej do 65°C – bez wykorzystania elektrycznej grzałki;
 • urządzenia tego producenta zapewniają zarówno ciepłą wodę użytkową (do zewnętrznego lub wbudowanego zasobnika c.w.u.), jak i również gwarantują ogrzewanie lub chłodzenie, zależnie od temperatury i upodobań użytkownika;
 • pompy ciepła Heiztechnik współpracują z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie jeszcze większych oszczędności z tytułu użytkowania tzw. zielonego prądu.

Pompy ciepła Heiztechnik – cena

Pompy ciepła mają to do siebie, że ich cena wynika z wielu części składowych. Możliwe jest znalezienie tego samego modelu pompy w dwóch różnych cenach, u tego samego sprzedawcy. Dlaczego tak się dzieje? Przyjrzyjmy się bliżej, co ma wpływ na cenę danego urządzenia grzewczego:

 • jego funkcje – to istotny, choć nie najważniejszy czynnik. W zależności od możliwości pompy wzrasta jej cena, co doskonale widać na przykładzie o wiele tańszych pomp, służących jedynie do wytwarzania ciepłej wody użytkowej;
 • parametry pompy – to właśnie w nich tkwi sedno różnicy w cenach poszczególnych egzemplarzy tej samej pompy. Najważniejszym parametrem jest bowiem moc grzewcza urządzenia – im wyższa, tym większą kwotę przyjdzie nam zapłacić za daną pompę ciepła;
 • powierzchnia do ogrzania – jak łatwo się domyślić, im większy dom, tym mocniejsza pompa może być potrzebna do uzyskania ciepła, które zadowoli domowników. Zarówno, jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe lub grzejnikowe, jak i o c.w.u. Dlatego warto mieć to na uwadze, wybierając jak najbardziej ekonomiczny rodzaj ogrzewania elektrycznego, lub decydując się na połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, by zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem budynku.

Wszyscy zainteresowani zakupem pompy ciepła Heiztechnik mogą liczyć na fachową pomoc w wyborze jej odpowiedniego modelu, a także prawidłową instalację. Dzięki temu będzie ona działać zgodnie z oczekiwaniami inwestora i lokalnymi warunkami przedsięwzięcia. Klient uzyska również informacje odnośnie kosztu całej inwestycji, która jest sprawą bardzo indywidualną ze względu na wiele czynników, które mają wpływ na cenę pompy ciepła. Warto również pamiętać o tym, że koszt zarówno zakupu, jak i montażu tego ekologicznego urządzenia, można obniżyć korzystając z różnych form dofinansowań do pomp ciepła.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Heiztechnik?

Ponieważ firma Heiztechnik jest polskim producentem pomp ciepła, nie ma trudności, jeśli chodzi o sprawy serwisowe, dotyczące eksploatacji i napraw pomp ciepła Heiztechnik – zarówno w trakcie trwania okresu gwarancyjnego, jak i po jego zakończeniu. Na stronie internetowej producenta odnaleźć można numer telefonu infolinii, pod którym znaleźć można serwis techniczny pomp ciepła.

Ponadto producent ten, zapewnia obecnym i potencjalnym klientom doradztwo techniczne związane z zakupem i eksploatacją pomp ciepła. Dzięki temu zarówno przed, jak i po zakupie urządzenia nie ma problemu z upewnieniem się, czy klient dobrze rozumie jego działanie, a w newralgicznych sytuacjach może zadzwonić i upewnić się, czy wszystko jest w porządku.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Heiztechnik?

Zalety pomp ciepła Heiztechnik:

dostępność w różnych wariantach mocy urządzenia – od 5 kW do 20 kW
dotykowy, intuicyjny wyświetlacz LCD, służący do sterowania funkcjami pompy ciepła
zapewnienie ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych oraz przygotowywania c.w.u.
współczynnik COP na poziomie ponad 7, czym wyróżniają się te modele na tle konkurencyjnych urządzeń
możliwość połączenia z systemem fotowoltaiki, by zmniejszyć koszty ogrzewania w budynku
wysoka efektywność urządzeń i tym samym niższe koszty energii do ogrzewania budynku
niska awaryjność oraz łatwość obsługi
cicha praca
kompleksowa obsługa i wsparcie techniczne
wykorzystywanie (jako pierwsi na rynku) ekologicznego czynnika chłodniczego R452B, zamiast standardowych rozwiązań

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenia producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Heiztechnik to rodzima firma, która powstała dzięki pasji i konsekwencji jej założycieli. Obecnie produkuje ona najlepsze urządzenia grzewcze w Polsce, w tym i ekologiczne pompy ciepła przeznaczone do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła Heiztechnik idealnie sprawdzą się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach mieszkalnych. Spośród pomp ciepła innych producentów wyróżniają je: bardzo wysokie współczynniki COP (7,3) i SCOP (4,55), nowoczesne komponenty, cicha praca oraz zastosowanie czynnika R452B.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments