Pompy ciepła Hyundai – opinie i recenzja

Jednym z przewodnich trendów XXI wieku jest ekologiczne podejście do wielu dziedzin życia w tym i ogrzewania budynków. Kotły i piece zostają coraz częściej zastępowane pompami ciepła, które większość energii pobierają z OZE. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia, a tym bardziej – czym różnią się od siebie modele poszczególnych producentów. Tym razem zapraszamy do recenzji pomp ciepła Hyundai.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Hyundai – efektywne i energooszczędne

Marki Hyundai nikomu przedstawiać nie trzeba. Ten południowokoreański koncern powstał w 1947 roku z inicjatywy Chung Ju-yung i pierwotnie był przedsiębiorstwem budowlanym. Jeszcze w XX wieku był to jeden największych koncernów w Korei Południowej, jednak kryzys gospodarczy sprawił, że firma Hyundai Group stanęła na skraju bankructwa i konieczna była restrukturyzacja. W efekcie powstało wiele odrębnych jednostek, związanych wyłącznie z jedną gałęzią przemysłu. I tak pojawiły się takie spółki, jak Hyundai Motor Company, Hyundai Heavy Industries czy też Hyundai Electronics.

Firma Hyundai Corporation, odpowiadająca za systemy grzewcze i nie tylko, założona została w 1976 roku jako dział eksportu i importu Hyundai Group. W branży HVAC – dostarczającej ogrzewanie, wentylację i klimatyzację – Hyundai zajmuje się wszystkimi trzema kategoriami, produkując i sprzedając nie tylko klimatyzatory, ale także pompy ciepła. Urządzenia te zapewniają nie tylko efektywne, ale i energooszczędne dostarczanie ciepła do domu, ponieważ do ich działania wykorzystywane są odnawialne źródła energii. Dzięki nim możliwe jest stworzenie niskoenergetycznego domu, który w jak największym stopniu korzystać będzie z tzw. zielonej energii.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Hyundai?

Pompa ciepła Hyundai przede wszystkim sprawdzi się jako podstawowe źródło ogrzewania dla domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Urządzenie to bowiem nie tylko zapewnia funkcję grzewczą, ale także umożliwia chłodzenie w upalne dni oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Dużym atutem pomp ciepła tego producenta jest fakt, że mogą być montowane zarówno na budynkach przechodzących termomodernizację, jak i stanowić element instalacji grzewczej dopiero co budowanego domu. Dzięki dostępności pompy ciepła Hyundai zarówno w wersji typu split, jak i jako monoblok, urządzenia te mogą być brane pod uwagę także przez osoby, które chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń wewnątrz domu i nie zamierzają montować dodatkowych elementów, takich jak jednostka wewnętrzna pompy ciepła.

Tym, na co warto zwrócić uwagę w przypadku pomp ciepła tego producenta, jest troska o środowisko – urządzenia działają w oparciu o odnawialne źródła energii, a ściślej: pobierają ciepło z powietrza. Dzięki temu taka powietrzna pompa ciepła może stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o ekologicznym, energooszczędnym domu, zasilanym przez zielony prąd. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, co przynosi jeszcze większe oszczędności.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Hyundai?

Oferowane przez firmę Hyundai pompy ciepłą zasadniczo podzielić można na trzy typy, różniące się zarówno wyglądem, jak i montażem oraz funkcjami danego urządzenia. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jakie możliwości skrywają w sobie poszczególne pompy ciepła Hyundai, dostępne do zakupu w Polsce:

 • pompy ciepła typu split. Pompa ciepła Hyundai Split to pompa typu powietrze-woda, której zadaniem jest pochłanianie ciepła z otaczającego powietrza zewnętrznego, by za jego pomocą przygotować c.w.u.oraz zapewnić centralne ogrzewanie. Dodatkową zaletą tego modelu jest możliwość chłodzenia pomieszczeń poprzez odwrócenie całego procesu i działanie na zasadzie klimatyzacji. Pompa działa jako jednostka zewnętrzna, we współpracy z modułem hydraulicznym umieszczanym wewnątrz budynku. Pozwala ona na podłączenie instalacji ogrzewania podłogowego, instalacji c.w.u. oraz klimakonwektorów. Model ten zapewnia grzanie wody nawet przy temperaturze -25°C i wyposażony jest w ekologiczny czynnik chłodniczy, jakim jest R32. Dodatkowym atutem urządzenia jest szereg funkcjonalnych ustawień, takich jak tryby Silent, Eko, Auto czy też tryb wakacyjny;
 • pompy ciepła typu monoblok. Urządzenie to ma wbudowaną zarówno instalację chłodniczą, jak i moduł hydrauliczny. Jego innowacyjna konstrukcja z podwójnymi drzwiami pozwala na szybki serwis pompy ciepła w przypadku ewentualnej usterki, a wbudowany w urządzenie nowoczesny sterownik pozwala na swobodne monitorowanie pracy systemu oraz dokonywanie zmian w jego ustawieniach. Model ten umożliwia 24-godzinne programowanie On/Off wraz z timerem tygodniowym, dzięki czemu można swobodnie zaprogramować czas, w którym pompa powinna działać. Podobnie jak wersja typu split, także ten wariant oferuje funkcjonalne ustawienia i cichą pracę agregatu pompy ciepła Hyundai;
 • pompy ciepła c.w.u. Model ten przeznaczony jest wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W tym przypadku nie ma konieczności instalacji zewnętrznego agregatu, konieczny jest tylko montaż pompy ciepła wewnątrz budynku. Urządzenie to wyposażone jest w termodynamiczny układ, służący do podgrzewania wody, a także grzałki elektryczne, pompę obiegową, wymiennik ciepła i sprężarkę. Dolna część pompy to zasobnik c.w.u., dostępny do wyboru w dwóch wersjach – o pojemności 190 litrów oraz o pojemności 300 litrów.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Moc i cechy pomp ciepła Hyundai

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku urządzeń innych producentów, poszczególne pompy ciepła Hyundai sprzedawane są w różnych wariantach o odmiennej mocy grzewczej. I tak: wyprodukowana przez firmę Hyundai pompa ciepła typu split oferuje warianty o mocy 4 kW, 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, a także 14 i 16 kilowatów. Pompa ciepła Hyundai typu monoblok dostępna jest w wielu wariantach o różnej mocy – klient ma do dyspozycji następujące wersje: 4 kW, 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW, 16 kW, a także mocniejsze modele o mocy 18 kW, 22 kW, 26 kW i 30 kilowatów. Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej natomiast mają moc zaledwie 3 kilowatów.

Oprócz samej mocy pompy ciepła Hyundai, opinie na jej temat podkreślają także szereg atutów, jakie skrywają te urządzenia. Przyglądając się bliżej możliwościom poszczególnych modeli, można zauważyć kilka istotnych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze tego urządzenia jako podstawowego źródła ogrzewania w domu. O czym należy zatem wiedzieć? Przede wszystkim o tym, że:

 • pompa ciepła Hyundai to urządzenie wielofunkcyjne, służy bowiem do grzania, chłodzenia oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej;
 • urządzenie wyposażone jest w sterowanie Wi-Fi, dzięki któremu możliwa jest jego zdalna kontrola i zarządzanie;
 • pompy ciepła tego producenta umożliwiają 24-godzinne programowanie On/Off oraz timer tygodniowy, co znacznie ułatwia zarządzanie czasem pracy urządzenia;
 • producent zastosował uniwersalny, ekologiczny czynnik chłodniczy, jakim jest R32, czyli difluorometan;
 • pompy ciepła Hyundai mogą współpracować nie tylko z grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym, ale także z klimakonwektorami;
 • nic nie stoi na przeszkodzie, by pompa została podłączona do istniejącej lub planowanej instalacji fotowoltaicznej w celu zwiększenia oszczędności z tytułu wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Pompy ciepła Hyundai – cena

Oprócz mocy i cech pompy ciepła, cena zazwyczaj jest kolejnym istotnym elementem, jaki bierzemy pod uwagę w procesie zakupowym. To zrozumiałe, wiele osób przykłada bowiem wagę do stosunku ceny do jakości urządzenia. Mało kto ma jednak świadomość, z czego wynika cena pompy ciepła. Przyjrzyjmy się zatem, jakie czynniki wpływają na wysokość kwoty, jaką przychodzi klientowi zapłacić za dany model pompy ciepłą Hyundai:

 • cechy budynku – w zależności od tego, jak duży jest dom (zarówno pod względem kondygnacji, jak i pomieszczeń) oraz ile osób będzie go zamieszkiwać, należy dobrać pompę, która zapewni nie tylko odpowiednią ilość ciepła, ale i wystarczająco dużo ciepłej wody użytkowej;
 • dodatkowe funkcje urządzenia – w tym przypadku nie ulega wątpliwości, że możliwość sterowania pompą ciepła za pośrednictwem modułu Wi-Fi oraz aplikacji mobilnej lub strony WWW wpływa na cenę urządzenia;
 • parametry pompy – to ostatni, a zarazem najważniejszy czynnik, kształtujący ceny tych urządzeń. To właśnie od mocy grzewczej oraz obecności – i potencjalnej pojemności – zbiornika na ciepłą wodę użytkową, zależy kwota, jaką przyjdzie zapłacić klientowi za wybrany model. Rzecz jasna – im wyższa moc, tym droższa pompa ciepła.

Przechodząc do konkretów, w przypadku pompy ciepła Hyundai, cena kształtuje się w następujący sposób: pompa ciepła typu split o mocy 4 kW kosztuje 22.850 zł netto, wersja o mocy 8 kW – 24.500 zł netto. W przypadku urządzenia o mocy 12 kW cena wynosi 33.000 zł netto, a wersja o mocy 16 kW to wydatek rzędu 34.600 zł netto. Jeśli chodzi o pompę ciepła typu monoblok, wariant o mocy 4 kW kosztuje 21.900 zł netto, 16-kilowatowa pompa to wydatek 36.500 zł netto, a pompa o mocy 30 kW wyniesie nas 44.000 zł netto. Co nie powinno dziwić, o wiele tańszymi urządzeniami są pompy ciepła c.w.u., które oferują tylko jeden tryb pracy. W tym przypadku cena wynosi 8.600 zł netto lub 11.800 zł netto, jeśli postawimy na wariant z większym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Hyundai?

Podobnie, jak w przypadku innych producentów, firma Hyundai przede wszystkim oferuje użytkownikom długi okres gwarancji. W przypadku pomp ciepła podstawą uzyskania 5 lat gwarancji jest instalacja urządzenia przez autoryzowaną firmę instalacyjną, a także wykonywanie 2 przeglądów technicznych w ciągu roku.

Ponadto klienci mogą liczyć na profesjonalną obsługę klienta i wsparcie techniczne zarówno na etapie doboru odpowiedniego produktu, jak i w czasie eksploatacji zakupionej pompy ciepła Hyundai.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Hyundai?

Zalety pomp ciepła Hyundai:

wysoka wydajność i szeroki zakres pracy urządzenia
grzanie wody nawet przy temperaturze -25°C na zewnątrz budynku
energooszczędne sprężarki DC Inverter
ekologiczny czynnik chłodniczy R32
możliwość sterowania pompą w sposób zdalny
trzy tryby pracy: ogrzewanie i chłodzenie domu oraz przygotowywanie c.w.u.
łatwa instalacja i konserwacja pompy ciepła
bramka BMS, komunikacja Modbus
wbudowana grzałka elektryczna
sterownik przewodowy w standardzie
wbudowany czujnik temperatury w sterowniku
cicha praca agregatu pompy ciepła
24-godzinne programowanie On/Off
timer tygodniowy
szeroki wybór mocy pomp ciepła
wysoka jakość, wieloletnia trwałość i niezawodność
współpraca z fotowoltaiką
do 5 lat gwarancji
podniesienie wartości nieruchomości przy jej sprzedaży
obniżenie kosztów ogrzewania domu
szereg funkcjonalnych ustawień (w tym: Tryb Auto, Tryb Dezynfekcji, Tryb Wakacyjny, Tryb priorytetu CWU, Tryb ECO oraz Tryb Silent)

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Pompy ciepła Hyundai to efektywne i energooszczędne urządzenia, które do podgrzania wody użytkowej oraz ogrzania i chłodzenia budynków wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza atmosferycznego. Urządzenia te idealnie sprawdzą się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Inwestorzy mogą wybierać pośród szerokiej oferty pomp ciepła Hyundai w wersji typu split, monoblok oraz przeznaczonych wyłącznie do podgrzewania c.w.u. Tym co wyróżnia urządzenia tego producenta jest przede wszystkim ich wysoka wydajność i szeroki zakres pracy, grzanie wody nawet przy temperaturze -25°C, możliwość współpracy z instalacją fotowoltaiczną oraz długi okres gwarancji wynoszący 5 lat.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments