Pompy ciepła Meeting – opinie i recenzja

Z roku na rok stajemy się coraz bardziej świadomym społeczeństwem, i to w wielu kwestiach. Zaczynamy żyć oszczędniej, z o wiele większą dbałością podchodzimy też do naszej planety, a zwłaszcza do kurczących się złóż zasobów naturalnych. Ekonomia i ekologia stały się nam bliskie, co przekłada się także na decyzje zakupowe oraz te, dotyczące naszego codziennego życia. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania domu, by osiągnąć zyski nie tylko finansowe, ale i klimatyczne. Wśród najpopularniejszych rozwiązań znajdują się obecnie pompy ciepła, w tym stosunkowo tanie modele firmy Meeting. Zapraszamy do lektury naszej recenzji pomp tego producenta!

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Meeting – lider z Dalekiego Wschodu

Pompy ciepła Meeting to marka założonego w 2001 roku chińskiego przedsiębiorstwa Guangzhou Jinlun Electric Equipment Co., Ltd., będącego liderem wśród producentów pomp ciepła na tamtejszym rynku. Urządzenia sprzedawane pod marką Meeting spełniają normy certyfikatu CE, a firma ma własny dział badań i rozwoju, współpracujący z 5 uniwersytetami, by dostarczać na rynek nowe lub ulepszone produkty. Wśród oferowanych przez Meeting urządzeń, wykorzystujących odnawialne źródła energii, znajdują się:

Dziś pompy ciepła Meeting dostępne są w wielu krajach świata, w tym w Polsce. Co wyróżnia pompy ciepła Meeting? Cena, ale także możliwości, jakie oferują właścicielom domów jedno- i wielorodzinnych te urządzenia.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Meeting?

Pompa ciepła Meeting stanowi ciekawą alternatywę dla osób, którym marzy się energooszczędny dom, a które nie mają zbyt wielu środków finansowych. Urządzenia te doskonale nadadzą się do montażu nie tylko podczas modernizacji systemu ogrzewania w starszym budownictwie, ale także jako podstawowe źródło ogrzewania nowo budowanego domu. Podobnie, jak w przypadku modeli innych producentów (zapraszamy do naszego rankingu producentów pomp ciepła), również pompa ciepła Meeting może zostać dodatkowo połączona z panelami fotowoltaicznymi. Dzięki takiemu zestawowi użytkownik na dwa, odrębne sposoby zasila dom, wykorzystując odnawialne źródła energii, takie jak promienie słoneczne, powietrze, czy woda. Zaletą tego rozwiązania jest jeszcze większa oszczędność, co przekłada się z kolei na mniejsze rachunki za energię elektryczną.

Pompy ciepła Meeting to nie tylko możliwość ogrzewania, ale także komfort w lecie, polegający na chłodzeniu pomieszczeń podczas upalnych dni. Dużym atutem urządzeń jest ich długa żywotność – nawet do 20 lat, podczas których korzystając z tzw. zielonego prądu, można czerpać energię cieplną bez szkód dla środowiska naturalnego. Zwłaszcza że w stosunku do kotłowni na gaz płynny lub olej opałowy, czy też ogrzewania elektrycznego w postaci elektrycznych grzejników, realny czas zwrotu inwestycji w pompy ciepłą wynosi od 2 do 5 lat.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Meeting?

Przeglądając ofertę tego producenta, wskazać można różnego rodzaju pompy ciepła Meeting. Dla przykładu przyjrzyjmy się bliżej kilku wybranym modelom, dostępnym od ręki na naszym rodzimym, polskim rynku:

  • MD30D – to pompa ciepła typu powietrze-woda, która pobiera energię cieplną zawartą w powietrzu, by następnie przetworzyć ją na energię użytkową, wykorzystywaną do ogrzewania domu. Współczynnik efektywności COP tego modelu wynosi 4, co oznacza, że energia potrzebna do napędu tej pompy ciepłą jest około 4 razy mniejsza, niż energia z niej uzyskiwana. Pompa produkuje 260 litrów ciepłej wody na godzinę, a maksymalna temperatura wody to 60 stopni Celsjusza. Zakres temperatury pracy powietrza w tym modelu to od -15 do +45 stopni Celsjusza;
  • MDN30D – ten monoblokowy model pompy przede wszystkim charakteryzuje cicha praca. Urządzenie to wydaje tylko 48 decybeli i może posłużyć zarówno do ogrzewania budynków lub chłodzenia ich latem, jak również do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Przepływ wody w tym modelu to aż 3.000 litrów na godzinę, a system kontroli ułatwia wielofunkcyjny panel LCD;
  • MDP30D – jest to pompa ciepła typu split, złożona z dwóch elementów – jednostki zewnętrznej, którą montuje się na zewnątrz budynku, a także jednostki wewnętrznej – montowanej przykładowo w kotłowni lub innym pomieszczeniu, wewnątrz domu. Czynnikiem chłodzącym w tym urządzeniu jest R417A, urządzenie posiada też wbudowany kompresor firmy Copeland Scroll. Minimalna temperatura pracy tej pompy to -20°C.

Moc i cechy pomp ciepła Meeting

Każda wymieniona powyżej pompa ciepła Meeting dostępna jest w różnych wariantach, charakteryzujących się przede wszystkim odmienną mocą. Znaleźć można między innymi pompy ciepła o mocy 3,5 kW, 5 kW, 7 kW, 16 kW, 18 kW, czy 21 kilowatów, ale także o wiele mocniejsze modele. W ich przypadku moc wynosi 36 kW, 42 kW, 72 kW, a nawet 88 kilowatów.

Decydując się na pompy ciepła Meeting, warto – poza mocą pomp – sprawdzić także, jakie zalety kryją w sobie te urządzenia. Co zatem wyróżnia modele oferowane przez tego producenta na tle konkurencyjnych rozwiązań? Otóż jest to:

  • wbudowany w pompy ciepła wielofunkcyjny panel LCD pozwalający na intuicyjne, wygodne korzystanie z możliwości danego urządzenia;
  • zamiast standardowego czynnika chłodniczego R22 lub R32, wyposażenie pomp ciepła meeting w czynnik chłodniczy R417A;
  • zapewnienie nie tylko ogrzewanie (lub chłodzenia w okresie letnim), ale także ciepłej wodę użytkową, tym samym zapewniając zapotrzebowanie na ciepło w całym domu;
  • możliwość zamontowania każdej pompy ciepła Meeting nie tylko w nowych budynkach, ale także w starszym budownictwie, które przeszło modernizację.

Pompy ciepła Meeting – cena

Bez względu na wybór pompy ciepła, cena urządzenia powinna być rozpatrywana w porównaniu z innymi modelami wyłącznie wtedy, gdy charakteryzują się tą samą mocą. Jeżeli chodzi o pompy ciepła Meeting, opinie na ich temat są wszystkim znane – sprzęt charakteryzuje się niską ceną. Jak zatem kształtują się różnice pomiędzy wyżej wymienionymi modelami, zakładając, że porównujemy pompy o tej samej mocy? Przykładowo decydując się na urządzenie o mocy grzewczej 12 kW, za model MD30D przyjdzie nam zapłacić 12.546 złotych. Pompa ciepła Meeting MDP30D (typu split) to koszt rzędu 15.621 zł, a za model MDN30D zapłacimy 16.236 zł.

Warto mieć jednak świadomość, że różnice w cenie wynikają z kilku czynników. Tym, co ma wpływ na kwotę, jaką zapłacimy za dane urządzenie, są przede wszystkim:

  • funkcje urządzenia – poszczególne modele różnią się możliwościami, jakie oferują użytkownikom, co wpływa na ich cenę. Jednym z przykładów może być wykorzystanie sprężarki inwerterowej, która umożliwia płynną regulację wydajności pracy przy zachowaniu wysokiej sprawności;
  • parametry pompy ciepła – nie tylko sama moc grzewcza, choć ona ma znaczenie, ale także inne wartości, na przykład godzinny przepływ wody, czy też pojemność wbudowanego zbiornika na c.w.u., czyli ciepłą wodę użytkową;
  • cechy budynku i jego domowników – w zależności od tego, ile przestrzeni zamierzamy ogrzewać, czy też ile osób mieszka w domu (i jak bardzo są ciepłolubni), konieczny jest dobór takiej pompy ciepła, by zapewnić wszystkim domownikom nie tylko ogrzewanie, ale i ciepłą wodę. Jeżeli rozważamy połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi lub zamierzamy zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, wybierając odpowiednio ekonomiczny rodzaj ogrzewania elektrycznego, konieczne może być także dobranie właściwej – tańszej lub droższej – pompy ciepła.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Meeting?

Oprócz standardowej, dwuletniej gwarancji producenta na pompy grzewcze, oficjalny dystrybutor w Polsce zapewnia nie tylko fachowy montaż, ale także możliwość serwisowania urządzenia po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest utrzymanie ciągłości napraw i przeglądów technicznych przez długie lata, co – biorąc pod uwagę, że w przypadku pompy ciepła Meeting cena jest bardzo atrakcyjna, pozwala na oszczędne ogrzewanie na wiele lat.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Meeting?

Zalety pomp ciepła Meeting:

dostępność w różnych wariantach mocy urządzenia – od 3,5 kW do nawet 88 kW
wielofunkcyjny panel LCD, pozwalający na wygodne zarządzanie funkcjami pompy ciepła
wykorzystywanie czynnika chłodniczego R417A zamiast standardowego R22
sprężarka inwerterowa pozwalając dostosować moc grzewczą pompy do chwilowego zapotrzebowania na ciepło
ciepła woda użytkowa dostępna dla domowników
działanie na podstawie tzw. zielonej energii poprzez wykorzystanie wody oraz dostępnego w powietrzu ciepła
możliwość połączenia z fotowoltaiką

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenia producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Kładąca duży nacisk na nowoczesne technologie i rozwój, chińska firma Guangzhou Jinlun Electric Equipment Co., Ltd. może pochwalić się szeroką ofertą pomp ciepła Meeting, które spełniają normy certyfikatu CE. Klienci na całym świecie, w tym i w Polsce mogą wybierać m.in. spośród powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła. Urządzenia tej marki, które doskonale sprawdzają się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach, wyróżniają się przede wszystkim długą żywotność (nawet do 20 lat) i atrakcyjną ceną.
3.9
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments