Pompy ciepła Midea – opinie i recenzja

Aktualnie jednym z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań dostępnych na rynku, służącym głównie do ogrzewania jest pompa ciepła. Oprócz wymienionej funkcji pozwala ona również na chłodzenie pomieszczeń oraz ogrzewanie wody. Na rynku dostępne są urządzenia wielu różnych producentów – jednym z nich jest Midea. Czym wyróżniają się pompy ciepła tej firmy? Jakie są ich zalety?

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Midea – gwarancja najwyższej jakości

Midea jest firmą produkującą pompy ciepła. Rozwiązania grzewcze tej marki noszą nazwę M-Thermal, są to bezpieczne, wygodne, ekonomiczne i ekologiczne systemy, oferujące najwyższą wydajność. Midea posiada 32 zakłady produkcyjne na całym świecie i stoi za nimi ponad 50-letnie doświadczenie. Firma znalazła się na 302 miejscu w zestawieniu Fortune Global 500.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Midea?

Produkty Midea dostępne są dla wszystkich zainteresowanych osób, chcących wykorzystać pompę ciepła do ogrzewania. To ekologiczne, niezawodne i oszczędne urządzenie sprawdzi się zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Pompy ciepła Midea nadają się do różnego rodzaju budynków, jednorodzinnych, wielorodzinnych, komercyjnych czy użyteczności publicznej. Jest to w dużej mierze zasługa wielofunkcyjności samego urządzenia, ponieważ oprócz ogrzewania domu, może również podgrzewać ciepłą wodę użytkową, a w ciepłe dni, służyć do chłodzenia pomieszczeń.

Zaletą pomp ciepła, jest możliwość połączenia ich z fotowoltaiką. Sprawdzą się więc one we wszystkich domach energooszczędnych, których posiadacze chcą postawić w 100% na OZE.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Midea?

Osoby zainteresowane pompami ciepła Midea, na pewno znajdą rozwiązanie pasujące do ich zapotrzebowania. W ofercie firmy znajdują się pompy ciepłą powietrze – woda, które są w Polsce najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Dla klientów dostępne są następujące opcje pomp ciepła Midea:

 • Split all in one – jest to system złożony z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznego modułu hydraulicznego, wraz ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody, o pojemności od 190 do 240 litrów;
 • Split – jest to rozwiązanie podobne do wyżej wymienionego, jednak nie posiada wbudowanego zbiornika na wodę;
 • Mono – jest to system jednoczęściowy, który montowany jest na zewnątrz budynku. Takie rozwiązanie nie wymaga poświęcenia miejsca w naszym domu. Ten rodzaj pompy ciepła posiada również największą moc ze wszystkich opcji dostępnych w Midea – do 30 kW.

Moc i cechy pomp ciepła Midea

Oferta pomp ciepła Midea pod względem dostępnej mocy jest bardzo szeroka, co pozwala dobrać odpowiedni zestaw, bez względu na zapotrzebowanie w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Ze względu na wybrany model, możemy wybrać moc z przedziału:

 • Split all in one – od 4 kW do 12 kW;
 • Split – od 4 kW do 16 kW;
 • Mono – od 4 kW do 30 kW.

Za sprawą pomp ciepła Midea ich użytkownicy mogą cieszyć się zarówno wysoką wydajnością oraz komfortem użytkowania tych urządzeń, jak i niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Jakie są jeszcze najważniejsze cechy pomp ciepła Midea? Należą do nich również:

 • wysoka wydajność, przy temperaturze zewnętrznej nawet do -25 stopni Celsjusza;
 • podgrzewanie wody do 65 stopni Celsjusza;
 • możliwość połączenia pompy ciepła z fotowoltaiką, co wiąże się z dodatkowymi korzyściami;
 • cicha praca urządzeń – do 35 dB w odległości 3 metrów od urządzenia;
 • zastosowanie czynnika chłodzącego R32 (ma on lepszy profil środowiskowy w porównaniu do R22 i R410);
 • dodatkowa grzałka o mocy od 3 kW do 9 kW;
 • wysoka klasa energooszczędności – A+++;
 • do 7 lat gwarancji tego producenta pomp ciepła;
 • funkcja Anti-Freeze – chroniąca części hydrauliczne przed zamarznięciem, a więc również przed ich uszkodzeniem;
 • funkcja automatycznej dezynfekcji zbiornika C.W.U., którą posiada pompa ciepła Midea;
 • dostępność krzywych grzewczych, pozwalających dostosować temperaturę do warunków atmosferycznych;
 • etykieta SG Ready, która oznacza, że pompa ciepła Midea może współpracować z inteligentną siecią energetyczną;
 • możliwość sterowania za pomocą dedykowanej aplikacji MSmartLife;
 • sterowanie strefami – umożliwia sterowanie dwoma obiegami grzewczymi, np. ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym;
 • wysoka estetyka wykonania – jest to mniej istotny czynnik, jednak dla wielu klientów bardzo ważny.

Pompy ciepła Midea – cena

Cena pompy ciepła jest zależna od kilku czynników, m.in. mocy urządzenia, zastosowanego dolnego źródła, dodatkowych funkcji i technologii, a także od techniki budowania budynku, w którym będzie ona pracować.

Wracając do kosztów pompy ciepła Midea – za Midea M -THERMAL Monoblok 8,4kW przyjdzie zapłacić nam około 18.990 zł netto. Za model split – Midea M-THERMAL-8B1HB Split o mocy 8,3 kW, będzie to już nieco więcej, bo około 19.590 zł netto.

Warto dodać, że koszty tych urządzeń grzewczych można obniżyć wykorzystując dofinansowania do pomp ciepła. Aktualnie najpopularniejszym programem tego typu jest Czyste Powietrze.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Midea?

Niestety dodatkowa oferta firmy, z zakresu pomp ciepła nie jest zbytnio rozbudowana. Midea jest nastawiona głównie na sprzedaż swoich urządzeń. Ze względu na obecność dość okazałej oferty gwarancyjnej, firma ma swój serwis, z którego możemy skorzystać w trakcie trwania ochrony na nasze urządzenia.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Midea?

Pompy ciepła Midea to ekonomiczne, przyjazne środowisku rozwiązania, które mogą być zastosowane praktycznie wszędzie. Jakie są największe ich zalety?

Zalety pomp ciepła Midea

zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach (chłodzą w gorące dni i grzeją w zimne)
kompaktowe i estetyczne wykonanie urządzeń
są to bardzo wydajne jednostki
wysoka klasa efektywności energetycznej (A+++)
niskie koszty eksploatacji
7-letnia gwarancja producenta
bardzo cicha praca urządzeń
system zarządzania poprzez dedykowaną aplikację
możliwość ustawienia temperatury nawet do 8 różnych stref
brak emisji zanieczyszczeń
zastosowanie czynnika chłodzącego R32
możliwość połączenia z panelami fotowoltaicznymi

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Urządzenia firmy Midea są bardzo wydajnymi jednostkami, które znajdą zastosowanie w najróżniejszych budynkach. Stosowanie pomp ciepła z każdym rokiem zyskuje na opłacalności, ze względu na rosnące ceny innych paliw grzewczych. Produkty Midea są dokładnie przemyślane i bardzo dobrze wykonane, potwierdza to również dość długa gwarancja produktowa, która wynosi do 7 lat. Wysoka efektywność energetyczna, sprawność tych urządzeń, możliwość połączenia z fotowoltaiką oraz aktualnie stosowanym źródłem ciepła sprawia, że warto rozważyć ofertę pomp ciepła Midea.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
21 grudnia 2022 19:17

Dlaczego pompy ciepła midea są bardzo awaryjne (czytając opinie innych użytkowników) oraz dlaczego trzeba czekać w przypadku awarii na części zamienne ponad tydzień (W moim przypadku)?Dziś jest siódmy dzień awarii a ja nadal niewiem kiedy ta część dotrze