Pompy ciepła New Energy – opinie i recenzja

Decyzja o ekologicznym i ekonomicznym domu coraz częściej towarzyszy osobom, które decydują się na budowę lub zakup własnego budynku mieszkalnego. Wynika ona po części z chęci zaoszczędzenia, po części – z troski o środowisko naturalne. I choć wydaje się, że trudno pogodzić ze sobą te dwa aspekty, okazuje się, że pompy ciepła doskonale wpisują się w oba trendy. Wykorzystując odnawialne źródła energii, takie jak powietrze czy woda, pozwalają osiągnąć nie tylko niższe rachunki za prąd, ale zarazem zredukować do zera emisję szkodliwych substancji, w przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów czy kominków. Pojawia się jednak problem, jaką pompę ciepła wybrać, by spełniała oczekiwania domowników? Przyjrzyjmy się bliżej, czym charakteryzują się pompy ciepła New Energy.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła New Energy – dla domów i do basenów

Firma New Energy powstała w 2003 roku w Chinach, gdzie dość szybko stała się jednym z wiodących producentów, oferujących pompy ciepła dla domów i basenów, a także podgrzewacze wody i osuszacze. Obecnie produkuje ponad 2 miliony urządzeń rocznie, jest także partnerem strategicznym takich gigantów, jak Mitsubishi czy Emerson. Od 2017 roku spółka eksportuje swoje produkty do Europy, USA, Australii i w wiele innych regionów.

Ofertę pomp ciepła tego producenta podzielić można w zasadzie na trzy podstawowe, interesujące nas kategorie:

Oznacza to, że oferta firmy New Energy przeznaczona jest przede wszystkim dla inwestorów indywidualnych, którym zależy na ogrzaniu domu, czy też uzyskaniu ciepłej wody użytkowej, wykorzystując w tym celu odnawialne źródła energii. Warto przy okazji sprawdzić, czy poszczególne modele spełniają normy przewidziane dla rządowego programu Czyste Powietrze. Dobrym rozwiązaniem mogą być także panele fotowoltaiczne, które – po połączeniu z pompami ciepła – stworzą dla nas niskoenergetyczny dom.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła New Energy?

Pompa ciepła New Energy to urządzenie, które z powodzeniem może znaleźć zastosowanie w budynkach jednorodzinnych lub wielorodzinnych, także wyposażonych w przydomowy basen. Biorąc pod uwagę możliwość połączenia pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi oraz korzyści, jakie niesie nagrzewanie wody w basenie promieniami słonecznymi, możliwe jest takie przygotowanie instalacji grzewczej przez użytkownika, by spójny i kompatybilny system pozwalał osiągnąć jak najwięcej korzyści przy jak najniższym nakładzie finansowym.

Co więcej, wybrane pompy ciepła New Energy oferują również funkcję klimatyzacji. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w okresie letnim, kiedy odnawialne źródło energii w postaci powietrza pozwoli nam ochłodzić dom lub wybrane pomieszczenia, gdy na zewnątrz panuje upał. Tym samym urządzenia te umożliwiają nie tylko efektywne chłodzenie latem, ale także redukcję dotychczasowych kosztów ogrzewania nawet o połowę.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada New Energy?

Jak każdy producent, także firma New Energy posiada w swojej ofercie szereg rozmaitych pomp ciepła, różniących się nie tylko parametrami i ceną, ale także zastosowaniem. Jeśli chodzi o pompy ciepła New Energy, opinie w sieci mówią nam niewiele – przyjrzyjmy się jednak konkretnym modelom, oferowanym aktualnie przez autoryzowanych dystrybutorów pomp ciepła New Energy w Polsce:

 • B345 – to pompa ciepła powietrze-woda do instalacji na zewnątrz, wyposażona ponadto w zbiornik na wodę o pojemności 80 litrów. Jej wydajność wodna grzewcza wynosi 345 litrów na godzinę, a maksymalna temperatura wody od 60 do 68 stopni Celsjusza. Współczynnik efektywności COP tego modelu wynosi od 1,72 przy -25°C do 4,96 przy 30°C (i równocześnie 55°C zbiornika). Urządzenie to może działać przy temperaturach powietrza na zewnątrz od -25°C do +43°C. Efektywność energetyczna pompy dla temperatury 35°C wynosi A++;
 • B245 – to nieco słabszy wariant powyższego rozwiązania. Wydajność grzewcza tej pompy ciepła New Energy wynosi – jak sugeruje nazwa modelu – 245 litrów na godzinę. Model ten wyróżnia się także niższą mocą grzewczą, niż pompa o symbolu B345. Wbudowany zbiornik ciepłej wody użytkowej także oferuje pojemność 80 litrów oraz wyposażone jest w sprężarkę Mitsubishi z inwerterem;
 • NE-C10BZ-B2FIIF – to model pompy ciepła, oferujący ogrzewanie i chłodzenie, wyposażony w sprężarkę – falownik firmy Mitsubishi. Czynnikiem chłodniczym w tym przypadku jest R410A. Minimalny przepływ objętościowy wody tej pompy ciepła wynosi 4300 litrów na godzinę, a temperatura pracy pompy wynosi od -25°C do +43 stopni Celsjusza na zewnątrz. Temperatura zasilania w przypadku ogrzewania wynosi 40-45°C, w przypadku chłodzenia – 12-7°C. Maksymalna temperatura zasilania to 60°C;
 • NE-C6BZ-B2F – pompa ta działa dokładnie tak samo, jak wyżej wymieniony model, różni się natomiast parametrami. Minimalny przepływ objętościowy wody wynosi bowiem 2.410 litrów na godzinę. Także maksymalna wydajność chłodzenia jest mniejsza (16,8 kW), ale dzięki temu pompa pobiera mniej prądu.

Decydując się na powyższe zewnętrzne pompy ciepła New Energy, warto także zastanowić się, który rodzaj ogrzewania elektrycznego wybrać. Dokonując bowiem mądrego wyboru, można z domowego systemu grzewczego uczynić realne źródło oszczędności w porównaniu z kosztami, jakie standardowo ponosi się z tytułu ogrzewania domu.

Moc i cechy pomp ciepła New Energy

Jedną z zasadniczych różnic pomiędzy poszczególnymi pompami ciepła, jest ich moc grzewcza oraz pobór mocy, wymagany do optymalnego funkcjonowania urządzenia. W przypadku pompy ciepła New Energy B345 moc grzewcza wynosi od 5 do 12,4 kW, a pobór mocy to od 2,6 do 3,2 kilowata. Pompa B245 z kolei oferuje moc grzewczą na poziomie od 3 do 8,5 kW przy poborze mocy rzędu 1,6-2,1 kW. Pompa ciepła z inwerterem NE-C10BZ-B2FIIF zapewni nam moc grzewczą od 10,9 do nawet 38 kw (i maksymalną wydajność chłodniczą 28,1 kW), a jej pobór prądu to od 3,45 do 12,03 kilowata. Jej słabszy wariant, czyli model NE-C6BZ-B2F zapewnia natomiast moc grzewczą od 8,46 do 22 kW (nominalnie 16,8 kilowata – przy takiej samej maksymalnej wydajności chłodniczej), a pobór prądu tej pompy ciepła New Energy to od 2,5 do 6,5 kW.

Kiedy stajemy przed wyborem odpowiedniej dla nas pompy ciepła New Energy, opinie na temat tych modeli mają dla nas zasadnicze znaczenie. Warto mieć świadomość, jakie zalety wynikają z zastosowania tych urządzeń – oto kilka z nich:

 • wyposażenie niektórych modeli w inwerterową sprężarkę, co daje możliwość precyzyjnego dopasowania mocy grzewczej urządzenia do aktualnych potrzeb wody (przy różnym zakresie warunków pracy) oraz dokładniejszej regulacji temperatury zasilania systemu grzewczego;
 • pompy ciepła New Energy wyposażone w zbiorniki c.w.u., czyli ciepłej wody użytkowej, mogą znacznie udogodnić życie w domu, zapewniając domownikom bieżący dostęp do ciepłej wody;
 • oferowane przez tego producenta pompy ciepła montowane są na zewnątrz budynku, dzięki czemu nie ma obaw o znalezienie odpowiedniego miejsca dla urządzenia, bez względu na wielkość domu;
 • wykorzystując odnawialne źródła energii, pompa ciepła New Energy jest w stanie zapewnić także ogrzewanie wody w przydomowym basenie;
 • możliwość chłodzenia pomieszczeń w letnie dni, korzystając z funkcji klimatyzacji.

Pompy ciepła New Energy – cena

Nie bez znaczenia dla wielu użytkowników są nie tylko możliwości, jakie oferuje dany model pompy ciepła New Energy, ale także cena, z jaką należy się liczyć przy zakupie urządzenia. W jej przypadku o wysokości kwoty, którą przyjdzie nam zapłacić, decyduje kilka istotnych czynników. Są nimi między innymi:

 • wykorzystywana już w domu technologia – niezwykle istotna jest kwestia, jaki rodzaj ogrzewania elektrycznego wybraliśmy. Posiadając rekuperator lub łącząc pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną, możemy bowiem zmniejszyć jej moc, wykorzystując więcej odnawialnych źródeł energii oraz urządzeń do produkcji lub transportu ciepła wewnątrz budynku. Nie bez znaczenia jest także powierzchnia, którą zamierzamy ogrzewać – to ona determinuje, jaka moc pompy będzie adekwatna do naszych potrzeb;
 • rodzaj pompy, a nawet jej model – łatwo się domyśleć, że bliźniacze modele B345 i B245 będą się od siebie różnić cenowo, skoro jeden z nich jest słabszym wariantem. Podobnie odmienna będzie cena drugiego rodzaju pomp, który charakteryzuje się innymi, dodatkowymi funkcjami;
 • parametry techniczne danej pompy – przede wszystkim znaczenie ma tutaj moc grzewcza wybranego urządzenia, jednak nie jest jedynym istotnym aspektem. Ważne są ponadto jego wymiary, obecność ewentualnego zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jeżeli chodzi jednak o pompy ciepła New Energy, ceny poszczególnych wyżej wymienionych modeli przedstawiają się następująco: pompa ciepła B345 kosztuje 13.500 zł, a jej słabszy wariant – B245 – to wydatek rzędu 11.000 zł. Model NE-C10BZ-B2FIIF z kolei znaleźć można w cenie około 30.000 zł, podczas gdy NE-C6BZ-B2F można zakupić już od 21.000 zł.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy New Energy?

Wybierając pompy ciepła New Energy, warto mieć świadomość, że urządzenia tego producenta objęte są gwarancją, której okres wynosi 24 miesiące, czyli 2 lata. By skorzystać z możliwości naprawy gwarancyjnej, należy rzecz jasna zachować dowód zakupu, w postaci paragonu lub faktury, a także oryginalne opakowanie – przynajmniej do momentu zakończenia okresu rozliczeniowego. Oba te elementy stanowią bowiem podstawę do zgłoszenia reklamacji u oficjalnego polskiego dystrybutora pomp ciepła New Energy.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła New Energy?

Zalety pomp ciepła New Energy:

możliwość połączenia pomp z ogrzewaniem podłogowym lub tradycyjnymi grzejnikami
dostępność poszczególnych modeli, różniących się od siebie mocą grzewczą
możliwość zakupienia pompy ciepła, która wyposażona jest w zbiornik na ciepłą wodę użytkową
wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w trosce o środowisko naturalne
technologia inwerterowa, dostępna w wybranych modelach, dzięki której można szybciej osiągnąć żądaną temperaturę
oprócz ogrzewania domu, możliwe jest także dostosowanie systemu do ogrzewania wody basenowej
niski poziom hałasu
wyższa wydajność energetyczna inwerterowych pomp ciepła tego producenta
możliwość połączenia domowej pompy ciepła New Energy z fotowoltaiką, by zwiększyć oszczędności związane z ogrzewaniem domu

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Firma New Energy jest jednym z wiodących producentów, oferujących pompy ciepła dla domów i basenów, a także podgrzewacze wody i osuszacze. Wszyscy zainteresowani mogą wybierać pośród szeregu rozmaitych pomp ciepła, różniących się nie tylko parametrami i ceną, ale również zastosowaniem. Ponadto pompy ciepła New Energy wyróżniają się wysoką wydajnością energetyczną i niskim poziomem hałasu. Można je połączyć ogrzewaniem podłogowym lub tradycyjnymi grzejnikami oraz instalacją fotowoltaiczną.
4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
14 czerwca 2022 14:30

Mam pompe ponad 2 lata nic się nie psuje chodzi super laoiej niż te markowe
komentarze negatywne można traktować jakoi bajki

Rafal
Rafal
4 maja 2022 08:58

Mam ta Pompe – zepsuła się po roku użytkowania i nikt nie potrafi jej naprawić – PIENIEDZE WYRZUCONE W BŁOTO
NIE KUPUJCIE TEGO CHINSKEIGO BADZIEWIA

Wojtek
Wojtek
5 maja 2022 08:39
Odpowiedz do:  Rafal

Rafał – a co się z nią stało ? Możesz to opisać ?
Kupiłem inverter b245 i chciałbym się ustrzec awarii, jeśli można temu jakoś zapobiec.
Z góry dziękuję za szerszą informację 🙂

Tomasz
Tomasz
21 listopada 2022 17:47
Odpowiedz do:  Wojtek

Witam serdecznie. Mam wieka prośbę zakupiłem ten sam model i nie mogę dać sobie rady z nastawami pracuje cały czas nie wyłącza się pompa obiegowa w ogóle to jakiś badziew serwis tragiczny. Proszę jeszcze o jakieś schematy podłączenia czy ma pan bufor. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz