Pompy ciepła Stiebel Eltron – opinie i recenzja

Wśród rozwiązań technicznych, które przykuwają uwagę coraz większej liczby klientów, znajduje się nie tylko ogrzewanie podłogowe czy fotowoltaika. Rośnie także popularność pomp ciepła jako podstawowego urządzenia, zapewniającego odpowiednie ogrzewanie dla domu. Przyglądając się jednak produktom dostępnym na rynku trudno wskazać, jaki model byłby dla nas odpowiedni, ponieważ mnogość producentów i oferowanych przez nich urządzeń może przytłaczać. Przyjrzyjmy się zatem bliżej ofercie firmy Stiebel Eltron.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Stiebel Eltron – niemiecka precyzja energetyczna

Pod nazwą Stiebel Eltron kryje się międzynarodowa grupa, należąca do światowych liderów nie tylko rynkowych, ale i technologicznych, w branży energii odnawialnej i usług budowlanych. Firma powstała w 1924 roku w Berlinie, kiedy to dr Theodor Stiebel rozpoczął realizację swojej wizji rozwoju i wytwarzania produktów, które cechują się niskim zużyciem energii, przy równoczesnym zapewnieniu wysokiego komfortu i bezpieczeństwa użytkownika. Choć od tamtej pory minęło niemal 100 lat, cele te pozostały niezmienne do dziś – mimo faktu, że obecnie przedsiębiorstwo liczy siedem zakładów produkcyjnych i 26 organizacji handlowych na całym świecie, a partnerzy i agencje współpracujące z firmą Stiebel Eltron dostępne są w 120 krajach na świecie, w tym w Polsce.

Wśród oferowanych przez Stiebel Eltron rozwiązań znaleźć można między innymi elektryczne ogrzewacze pomieszczeń, piece akumulacyjne i regulatory, a także suszarki do rąk, urządzenia służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej, czy też przepływowe i pojemnościowe ogrzewacze wody. Nas jednak najbardziej interesuje zestaw urządzeń, wykorzystujących odnawialne źródła energii – pompy ciepła.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Stiebel Eltron?

Przyglądając się ofercie firmy Stiebel Eltron trudno nie zauważyć, że oferowane przez nią pompy ciepła znajdą zastosowanie w niemal każdym domu. Urządzenia te mogą posłużyć bowiem zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach jednorodzinnych, które czeka niebawem modernizacja i wymiana systemu grzewczego na bardziej efektywny i nowoczesny. Co więcej, niewątpliwą zaletą urządzeń tego producenta jest fakt, że spełniają one warunki rządowego programu Czyste Powietrze, co pozwala użytkownikowi – w przypadku zakupu takiej pompy ciepła – ubiegać się o dofinansowanie. Dzięki temu dostępne są one nie tylko dla osób, które są w stanie pokryć koszt inwestycji w całości, ale również właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chętnie skorzystają ze wsparcia finansowego, by zadbać o ekologiczny system ogrzewania.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Stiebel Eltron?

Wielu producentów oferuje jeden rodzaj pomp, tymczasem produkowane przez Stiebel Eltron pompy ciepła, podzielić można na trzy zasadnicze kategorie. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z nich i prześledźmy, czym konkretnie cechują się wybrane modele urządzeń tego niemieckiego producenta:

 • pompy ciepła powietrze-woda – oferowane przez Stiebel Eltron powietrzne pompy ciepła to urządzenia służące do ogrzewania, które montowane są na zewnątrz budynku. Dzięki zastosowaniu efektywnej energetycznie technologii inwerterowej tego typu pompa ciepła zapewnia wysokie temperatury zasilania także w zimnych miesiącach. Model ten cechuje się ponadto wysoką klasą efektywności energetycznej A++, także przy temperaturze zasilania wynoszącej 55 stopni Celsjusza. Co więcej, urządzenie to nadaje się do gęstej zabudowy (na przykład w przypadku domków szeregowych) dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy;
 • pompy ciepła solanka-woda – urządzenie to służy zarówno do ogrzewania, jak i do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu, że zostało zbudowane w kompaktowy sposób, użytkownik zyskuje oszczędność miejsca. Modele solankowej pompy ciepła Stiebel Eltron cechuje wysoka temperatura zasilania do 75°C, a także optymalna praca całoroczna, możliwa dzięki wbudowanemu inwerterowi. Ponadto w pompie zastosowano przyjazny środowisku i bezpieczny czynnik chłodniczy, a urządzenie pracuje niezwykle cicho;
 • pompy do ciepłej wody użytkowej – w przypadku ostatniego rodzaju urządzeń mamy do czynienia z pompami ciepła, służącymi do przygotowania c.w.u. Pojemność wbudowanego zbiornika wynosi 220 litrów, 291 litrów lub 300 litrów, zależnie od wybranego przez użytkownika modelu. Pompa do podgrzewania ciepłej wody użytkowej Stiebel Eltron uzyskuje najwyższą możliwą klasę efektywności energetycznej A+, a dzięki wbudowanej bezobsługowej anodzie z zewnętrznym zasilaniem zapewnia użytkownikowi najwyższe bezpieczeństwo i oszczędność kosztów.

Moc i cechy pomp ciepła Stiebel Eltron

Poszukując informacji na temat pompy ciepła Stiebel Eltron, opinie na temat urządzeń tego producenta wskazują na szereg zalet, które mogą być istotne dla użytkownika. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na niżej wymienione aspekty:

 • urządzenia tego producenta można dopasować do każdej sytuacji przestrzennej, bez względu na to, czy mowa o ustawieniu pompy wewnątrz budynku, czy też na zewnątrz, a także niezależnie od faktu, czy jest to nowa konstrukcja, czy modernizacja istniejącego budynku;
 • użytkownik ma do wyboru zarówno urządzenia wykorzystujące energię cieplną pochodzącą z powietrza, jak i energię geotermalną, znajdującą się we wnętrzu ziemi;
 • pompy ciepłą Stiebel Eltron cechuje niski poziom hałasu podczas pracy, dzięki czemu nadają się one do gęstej zabudowy. Mogą być zatem doskonałym rozwiązaniem dla mieszkańców domków w zabudowie szeregowej;
 • pompy tego producenta wyróżniają się najwyższą klasą energetyczną, a zarazem kompaktową obudową;
 • przy zakupie pomp Stiebel Eltron istnieje możliwość skorzystania z programu „Czyste Powietrze”, a tym samym uzyskania dofinansowania do pompę ciepła.

Nie ulega wątpliwości, że jednym z istotnych czynników, jaki bierzemy pod uwagę przy zakupie jest moc pompy ciepła. W przypadku urządzeń firmy Stiebel Eltron mamy do czynienia z mnogością wariantów, dzięki której użytkownik może wybrać urządzenie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.I tak:

 • pompy ciepła typu powietrze-woda dostępne są w wariantach o mocy 3 kW, 4 kW, 6 kW, 7 kW, 8 kW, 10 kW, 13 kW i 17 kW. Potężniejsze modele oferują ponadto moc 19 kW, 22 kW, 24 kW i 26 kilowatów;
 • pompy Stiebel Eltron solanka-woda z kolei dostępne są w wersjach o mocy grzewczej równej 4 kW, 5 kW, 6 kW, 7 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 13 kW, 15 kW i 17 kW, a także w o wiele mocniejszych wariantach, gwarantujących moc rzędu 21 kW, 27 kW, 35 kW, 38 kW, 43 kW, 55 kW lub 67 kilowatów;
 • pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej natomiast oferują średnią moc grzewczą w wysokości 1,6 kW.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Stiebel Eltron – cena

Nie ulega wątpliwości, że również w przypadku pompy ciepła Stiebel Eltron cena może mieć dla użytkownika kolosalne znaczenie. To właśnie ona w wielu przypadkach warunkuje możliwość zakupu danego urządzenia lub potrzebę szukania innego, tańszego rozwiązania. Warto zatrzymać się na moment i zrozumieć, co definiuje wysokość kwoty, jaką przychodzi nam płacić za pomoce ciepła.

Z pewnością najważniejszym czynnikiem jest moc grzewcza danego urządzenia – modele pomp ciepła o wyższej mocy kosztują odpowiednio więcej niż ich słabsze odpowiedniki. Ponadto wyższa cena urządzenia oznacza dodatkowe funkcje, na przykład zastosowanie technologii inwerterowej, czy też ewentualne udogodnienia w postaci możliwości zdalnego sterowania. W przypadku pomp do ciepłej wody użytkowej z pewnością znaczenie ma pojemność zbiornika na c.w.u., która także determinuje cenę urządzenia.

Jak zatem wygląda finansowo kwestia zakupu pompy ciepła Stiebel Eltron? Ceny pomp typu powietrze-woda kształtują się następująco: model pompy HPA-0 8 CS Plus Flex o mocy 8 kW kosztuje 18.499 zł brutto, a w przypadku chęci zakupu mocniejszego modelu HPA-0 13 zapłacimy 34.600 zł brutto. Co więcej, gdybyśmy postawili na wariant Premium o analogicznej mocy, w zestawie z wieżą hydrauliczną HSBC 300 ze 100 l zasobnikiem buforowym oraz 270 l zasobnikiem C.W.U i montażem – zapłacilibyśmy 44.990 zł brutto. Za pompę ciepła do c.w.u. SHP-F 300 L X PREMIUM zapłacimy natomiast 9.800 zł brutto. Niestety, firma Stiebel Eltron nie udostępnia bezpośrednio na swojej stronie internetowej cennika dla zainteresowanych klientów. Powyższe ceny to kwoty, jakie wskazują wybrani dystrybutorzy, oferujący online sprzedaż urządzeń firmy Stiebel Eltron.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Stiebel Eltron?

Wychodząc naprzeciw swoim klientom, firma Stiebel Eltron stworzyła program doboru pomp ciepła. Podając wymagania dotyczące domu lub projektu budowlanego, a także liczbę osób i informacje na temat przestrzeni życiowej, klient może otrzymać skrojoną na miarę konfigurację pomp ciepła tego producenta. Zarekomendowany mu zostanie automatycznie produkt lub zestaw produktów, które dostosowane są do jego wymagań. Następnie, w przypadku zainteresowania, można poprosić o niewiążącą ofertę – wykwalifikowany specjalista skontaktuje się, celem zaprezentowania oferty i udzielenia odpowiedzi na intrygujące klienta pytania.

Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z infolinii serwisowej, na której otrzymają wsparcie techniczne, a pompy ciepła Stiebel Eltron objęte są gwarancją producenta. Jej długość może wynosić nawet 5 lat, jeśli spełnione zostanie kilka warunków, w tym m.in. ten, że pierwsze uruchomienie pompy Stiebel Eltron powinno być wykonane i potwierdzone odpowiednim protokołem przez Autoryzowany Zakład Serwisowy.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Stiebel Eltron?

Zalety pomp ciepła Stiebel Eltron:

cicha praca urządzeń, pozwalająca na ich swobodny montaż także w przypadku gęstej zabudowy
zastosowanie technologii inwerterowej zapewniającej wysokie temperatury zasilania również w zimnych miesiącach
szeroki wybór wariantów pomp ciepła o różnej mocy grzewczej
kompaktowa obudowa pompy ciepła Stiebel Eltron, która pozwala na wygodny montaż
możliwość współpracy z termiczną instalacją solarną
obniżenie kosztów ogrzewania domu
brak emisji zanieczyszczeń
zapewnienie optymalnej temperatury do komfortowego życia
wysoka klasa efektywności energetycznej A++
zastosowanie przyszłościowego i bezpiecznego dla środowiska czynnika chłodniczego
do 5 lat gwarancji
niezawodność i doskonała jakość
wykorzystanie naturalnych, niewyczerpanych źródeł energii

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Firma Stiebel Eltron to jeden ze światowych liderów w dziedzinie usług budowlanych i energii odnawialnej. W swojej ofercie posiada również pompy ciepła, które będą ogrzewać dom i ciepłą wodę użytkową (szeroki wachlarz pomp ciepła powietrze/woda, pomp ciepła splanka/woda i pomp ciepła do c.w.u.). Klienci mogą wybierać pośród pomp ciepła, które doskonale sprawdzą się zarówno w nowych budynkach, jak i tych po modernizacji. Pompy ciepła Stiebel Eltron cechują się doskonałą jakością, niezawodnością, cichą pracą, kompaktową obudową, optymalną pracą całoroczną i maksymalną wydajnością (wszystko dzięki technologii inwerterowej). Ponadto użytkownicy pomp ciepła tego producenta mogą liczyć na 5-letnią gwarancję i korzystać z infolinii serwisowej (uzyskają tam wsparcie techniczne).
4.2
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments