Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – wady i zalety

5 /5
(Ocen: 1)

Możliwość brania pożyczek z drugą osobą pojawiła się niedawno w ofercie Alior Banku. Dla Was przeanalizujemy plusy i minusy tego rozwiązania.

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – jak dużo i jak długo można spłacać?

Taki wariant pozwala na otrzymanie o połowę niższego oprocentowania, niż gdybyśmy rozważali standardową pożyczkę. Minimalna kwota takiej pożyczki to 500 zł, maksymalna suma to aż 200 tys. zł. Kwota pożyczki na oświadczenie o dochodach wynosi 4 tys. zł. Dodajmy, że to takie same kwoty, jak przy innych pożyczkach banków. Wyższe sumy uzyskamy na zaświadczenie.

Minimalny czas spłaty to w przypadku pożyczki dwuosobowej w Alior Banku okres trzymiesięczny. Maksymalny okres kredytowania bo wynosi 5 lat. To aż dwa razy mniej niż w przypadku innych ofert pożyczkowych banku, którego symbolem jest charakterystyczny melonik. To zdecydowany minus tej oferty. Czy coś go równoważy?

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku nie jest skierowana tylko do współmałżonków lub osób spokrewnionych. Tak jak w przypadku innych pożyczek ze współkredytobiorcą, taki sposób kredytowania ułatwia też osiągnięcie lepszej zdolności kredytowej, a tym samym pożyczenia większej ilości środków.

Prowizja, oprocentowanie, ubezpieczenie Pożyczki Dwuosobowej w Alior Banku

Oprocentowanie pożyczki w formule rat równych jest dwukrotnie niższe, niż te, które spotkamy w ofercie standardowej, czyli dokładnie 4,74% (przy tylko 8,43% RRSO). Trzeba przyznać, że to wyróżniająca się propozycja, kiedy większość kredytów gotówkowych i pożyczek oprocentowana jest powyżej 6%. Po trzech latach kredytowania oprocentowanie zmienia się ze stałego w zmienne.
Tak oferta Alior Banku prezentuje się w naszym rankingu kredytów gotówkowych:

Ranking kredytów gotówkowych - Alior Bank

Jeśli chodzi o prowizję od udzielonej pożyczki, to wynosi ona od 6,90% do 9,90%, w zależności od okresu kredytowania. Im jest on krótszy, tym większa szansa, że zapłacimy małą prowizję, zwłaszcza, kiedy pożyczkę chcemy spłacać nie dłużej niż 24 miesiące. Ten składnik pożyczki na tle innych pożyczek i kredytów gotówkowych także prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Co ważne, gdy nie mamy wystarczających środków na opłacenie prowizji, możemy ją skredytować, jednak pomniejszy to kwotę kredytu do wypłaty. Trzeba mieć to na uwadze.

Ubezpieczenie to koszt 0,25% i jest w pełni dobrowolne. Można też dodać, że bank nie stosuje dodatkowych zabezpieczeń dla pożyczki dwuosobowej. Czasem się to zdarza w ofertach innych banków.

Wcześniejsza spłata? Opłat brak

Decydując się na pożyczkę dwuosobową w Alior Banku, nie musimy mieć konta osobistego w Alior Banku. To wygodnie rozwiązanie, gdyż część banków ze swoją ofertą kredytową wiąże też konieczność utrzymywania rachunku bankowego, często dodatkowo płatnego.

Co warte podkreślenia, bank nie pobiera prowizji od wcześniejszej spłaty. Nie jest to, co prawda, rzadka praktyka bankowa, lecz może się przydać, gdy np. równolegle do spłaty kredytowania będziemy oszczędzać.

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku jest skierowana dla osób szukających krótko – lub średnioterminowego zobowiązania. Jeśli rozglądasz się za tego typu zobowiązaniem, warto rozważyć propozycję banku i złożyć wniosek przez Internet. Posiadając odpowiednią zdolność kredytową, masz wtedy szanse na dobre oprocentowanie i prowizję, przy zachowaniu korzyści wynikających z posiadania współkredytobiorcy, z którym na pewno łatwiej będzie spłacić, nawet przedterminowo pożyczkę bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments