Pożyczka i koronawirus – oferta specjalna dampozyczke.pl

4.86 /5
(Ocen: 7)

Koronawirus to temat numer jeden na całym świecie. Przeglądając swoją tablicę na Facebooku, pękającą od nowych doniesień na temat wirusa, trafiłam na reklamę pożyczkową firmy, której recenzję opracowałam półtora roku temu. Tak, to mój ulubiony pożyczkodawca dampozyczke.pl działa w najlepsze i w dodatku przygotował specjalną ofertę na czas pandemii…

Małe przypomnienie o dampozyczke.pl

Półotra roku temu napisałam artykuł: Pożyczki dampozyczke.pl: SMS za 30 zł – nasza opinia o praktykach firmy XULOCK, świadczącej swoje usługi za pośrednictwem strony dampozyczke.pl i mocno reklamującej się na Facebooku. Chociaż minęło już sporo czasu od dnia publikacji, artykuł nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – warto tutaj zaznaczyć, że krótko po publikacji skontaktował się również z nami przedstawiciel firmy, który poprosił o usunięcie treści:

Screen e-maila od dampozyczke.pl z 2018 roku

źródło: e-mail do enerad.pl

Działając dla dobra nas wszystkich i zgodnie z obowiązującym prawem, artykułu nie usunęliśmy, dzięki czemu przez ostatnie półtora roku dostawaliśmy wiele informacji o działalności firmy. Wnioskując po wiadomościach od Was – sposób działania dampozyczke.pl niewiele się zmienił… Niestety!

Facebook: dampozyczke.pl i oferta pożyczki na czas koronawirusa

Chyba każdy z nas przytłoczony jest pandemią koronawirusa – chcemy po prostu przetrwać ten czas i jak najszybciej wrócić do normalności. Tak myśli większość… Są też jednostki, które wyczuły okazję do zarobienia pieniędzy i nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że robią to w etyczny sposób…

Dwa dni temu przeglądając moją tablicę na Facebooku rzuciła mi się w oczy poniższa reklama:

screen postu sponsorowanego dampozyczke.pl

źródło: Facebook

Muszę przyznać, że dampozyczke.pl zaskoczyło mnie kolejny raz – cenię sobie wyczucie czasu w biznesie, ale w powyższym przypadku jest to duże nadużycie zważywszy na to, że działania firmy pozostawiają wiele do życzenia.

W przeciwieństwie do oferty z 2018 roku, którą recenzowałam, pożyczka z okazji pandemii jest reklamowana przez inny fanpage – wtedy to był “Dampozyczke.pl – Udzielę Pożyczki”, teraz jest to “Tanie Pożyczki Prywatne” (tak naprawdę trafiłam na dwa fanpage o tej samej nazwie, z podobnymi kreacjami graficznymi – z jednym chyba coś nie wyszło, bo od 18.01.2020 nie ma tam żadnej aktywności). Natomiast aktywny fanpage prezentuje się następująco:

screen fanpage dampozyczke.pl

źródło: Facebook

Obecna propozycja to RRSO wynoszące 2,34%, jeśli pożyczymy do 25.000 zł do 120 miesięcy. Nadal jest to bardzo konkurencyjna oferta, gdy uwzględnimy kredyty bankowe czy inne pożyczki pozabankowe.

Post sponsorowany cieszy się też wielkim zainteresowaniem użytkowników Facebooka – praktyka z komentarzami przez ostatnie miesiące niewiele się zmieniła. Przeglądając pochlebne komentarze spotkałam również starych znajomych z 2018 roku, moja ulubiona i bardzo aktywna Pani Tereska dalej pożycza pieniądze (screen z 26.03’20 r.):

screen komentarza pod postem dampozyczke.pl [2]

źródło: Facebook

Dla porównania Pani Teresa we wrześniu 2018 roku:

screen dampozyczke.pl z 2018 roku

Generalnie na Facebooku po staremu – super warunki pożyczki, festiwal pochlebstw botów… I do dzisiaj nie udało się z tym zrobić porządku…

Co z tym Facebookiem?

Zastanawiam się, jak to możliwe że od co najmniej półtora roku Facebook nie zablokował reklam dampozyczke.pl? Jak w takim razie działa weryfikacja reklam? Chyba jest z nią coś nie tak, tym bardziej, że regularnie od naszych Użytkowników dostajemy informacje, że reklamy firmy są zgłaszane, a mimo to są one dalej wyświetlane. Co zabawne, kilkanaście dni temu w enerad.pl postanowiliśmy opublikować nasz pierwszy post sponsorowany o fotowoltaice i… kilkukrotnie nasza reklama została odrzucona. Taka sytuacja, ale postaram się dotrzeć do kogoś z Facebooka 🙂

Co nowego słychać na stronie dampozyczke.pl?

Sposób działalności na Facebooku nie zmienił się od 2018 roku, a co nowego słychać na stronie dampozyczke.pl? Serwis wygląda praktycznie tak samo, ALE z dwoma bardzo istotnymi zmianami.

Po pierwsze: za złożenie wniosku nie zapłacimy już przez SMS-a, teraz musimy dokonać szybkiego przelewu na kwotę 29 zł brutto (jest ponad 1 zł taniej niż w 2018 roku!):

screen ze strony dampozyczke.pl - zloz wniosek

źródło: dampozyczke.pl

Po drugie: na stronie, w wielu miejscach, widoczne jest logo Rzetelna Firma i informacje, że XULOCK bierze udział w programie:

screen ze strony dampozyczke.pl - rzetelna firma

źródło: dampozyczke.pl

Po kliknięciu w jeden z logotypów Rzetelnej Firmy zostałam przekierowana na stronę wizytowka.rzetelnafirma.pl i wyświetlił mi się certyfikat:

certyfikat wierzytelności dla xulock

źródło: wizytowka.rzetelnafirma.pl

Z natury jestem podejrzliwa i skontaktowałam się przez live chat z przedstawicielem Rzetelnej Firmy, żeby dowiedzieć się jak mam sprawdzić prawdziwość certyfikatu. I tutaj nie mam dobrych wiadomości, bo żeby to zweryfikować, jako osoba prywatna, muszę przejść na stronę chronpesel.pl i wykupić odpowiedni pakiet:

screen live chat rzetelna firma

źródło: rzetelnafirma.pl

Oczywiście sprawdziłam cenę pakietu Gold i niestety nie jest ona mała – wynosi 149 zł na rok lub 39,90 zł miesięcznie. Dla osoby, która chce pożyczyć pieniądze taki koszt jest zaporowy.

Jak to możliwe, że firma jest uczestnikiem programu?

Pewnie tak jak i ja, zastanawiacie się jak to możliwe, że mimo tylu negatywnych opinii firma XULOCK uzyskała certyfikat Rzetelnej Firmy? Na stronie programu znalazłam informacje jak przebiega proces weryfikacji:

screen ze strony rzetelna firma

źródło: rzetelnafirma.pl

Punkt 6 jest zastanawiający – w jaki sposób zostało to zweryfikowane, skoro wiele negatywnych opinii bez problemu znajdziemy w sieci? Odpowiedzi na razie brak. Zajrzałam również do Regulaminu:

screen regulaminu rzetelna firma [1]

źródło: rzetelnafirma.pl

Wymagania nie są zbyt wygórowane i generalnie każdy podmiot przy odrobinie chęci może przyłączyć się do programu. Wydaję mi się, że powinno to działać nieco inaczej. Tym bardziej, że wielu konsumentów ufa marce Rzetelna Firma i widząc jego logo, zakłada z góry, że ma do czynienia z firmą, która działa według etycznych zasad.

Na szczęście w Regulaminie znalazłam też następujący zapis:

screen regulaminu rzetelna firma [2]

źródło: rzetelnafirma.pl

Po publikacji artykułu na pewno skorzystam z takiej możliwości i poinformuję program o działaniu firmy XULOCK. Odpowiedzią od Rzetelnej Firmy na pewno się z Wami podzielę:)

Czego nie zweryfikowałam i dlaczego?

Pod naszym artykułem z 2018 roku pojawiają się cały czas nowe komentarze dotyczące działalności serwisu dampozyczke.pl. Kilku Użytkowników informuje, że firma wymaga założenia konta bankowego (zwróćcie uwagę na rozpiętość czasową):

komentarze pod artykulem o dampozyczke.pl [2]

źródło: enerad.pl

komentarze pod artykulem o dampozyczke.pl [1]

źródło: enerad.pl

Jeśli nie wiecie o co chodzi z tymi kontami, to w skrócie tłumaczę. Jeśli założycie rachunek bankowy korzystając z przesłanego linku, to serwis dampozyczke.pl otrzyma z tego tytułu wynagrodzenie.

Gdy w 2018 roku zarejestrowałam się w celu zaciągnięcia pożyczki, opcja założenia konta nie była możliwa. Czy tak jest faktycznie teraz? Według naszych Użytkowników trzeba założyć konto, według samej firmy nie:

screen komentarza pod postem dampozyczke.pl [1]

źródło: Facebook.pl

Gdzie leży prawda? Ufam naszym Użytkownikom, ale chciałam zweryfikować informacje i byłam gotowa, by ponownie dać zarobić dampozyczke.pl.

Przed przelaniem pieniędzy poczułam jednak wewnętrzną blokadę. Uwzględniając historię firmy, własne doświadczenie, informacje od naszych Użytkowników oraz w obliczu pandemii koronawirusa i tragedii wielu osób oraz zwierząt postanowiłam nie wydawać 29 zł na dampozyczke.pl, a przeznaczyłam tę kwotę m.in. na wsparcie fundacji CENTAURUS (https://www.ratujemyzwierzaki.pl/strach). Nie chcę po raz kolejny “dorabiać” firmy, nie w obecnej sytuacji.

Moje podsumowanie i opinia o dampozyczke.pl w 2020 roku

Serwis dampozyczke.pl nie tylko działa w najlepsze (reklamując się na Facebooku, zdobywając certyfikat Rzetelnej Firmy), ale również wykorzystuje pandemię koronawirusa, pod fałszywą troską o klientów, by proponować promocyjną pożyczkę z tej okazji. Biorąc pod uwagę dotychczasową działalność firmy oraz informacje od Użytkowników, to z przykrością, ponownie stwierdzam, że w mojej ocenie lepiej nie korzystać z usług tej firmy.

Jeśli skorzystaliście z usług serwisu dampozyczke.pl, to czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Na koniec: pamiętajcie, żeby uważać na firmy, oferujące pożyczki na bardzo atrakcyjnych warunkach. Sprawdźcie nie tylko samą firmę, ale również opinie o niej! Jeśli traficie na taką, która wzbudzi Wasze wątpliwości, dajcie nam znać, sprawdzimy ją:)

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Z enerad.pl związana jest od prawie 10 lat - od samego początku współpracy specjalizuje się w tematach związanych z prądem i gazem. W ostatnich latach rozszerza swoją wiedzę w temacie odnawialnych źródeł energii oraz transformacji energetycznej w Polsce, jak i na świecie. Nieustannie rozwija się w SXO oraz marketingu internetowym. Uwielbia psy, dobre kino, historię oraz czytanie książek.

Dodaj komentarz
guest
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wiola
Wiola
12 października 2020 16:02

@Irek co to za certyfikat ?

Irek
Irek
12 października 2020 10:22

Dlatego ja współpracuję lub korzystam tylko z ofert które albo posiadają certyfikat rzetelnej firmy albo mogę je sprawdzić w KRD i wiem że są bezpiecznymi kontrahentami!

Bogusława
Bogusława
27 lipca 2020 10:34

jak to się dzieje że tyle mają pozytywnych komentarzy pod swoją ofertą, 1000 osób pisze że dostali pożyczkę w ciągu kilku godzin.

Joanna
Joanna
24 lipca 2020 09:25

Rowniez zostalam oszukana i zrobilam przelew.Jedynie czego sie teraz czlowiek boi czy w ten sposob. Nie beda miec dostepu do naszych kont.

Alicja
Alicja
20 lipca 2020 21:07

Dolaczam do grona naiwnych, Tez dokonałam przelewu na kwote 32,99 z czego 29 na dampozyczke,pl a 3,99 nqProgram Ochroony Klientow–podobna bzdura jak z dampozyczke.pl, Na mojego maila z prosba o wyjaśnienie dlaczego nie mam kontaktu do dzisiaj nie mam odpowiedzi. Wyslalam maila na kontakt@dampozyczke.pl z prosba o wyjaśnienie dlaczego mimo wykonania wszystkich zaleceń w dalszym ciągu nie mam kontaktu to po 3 dnich otrzymałam maila takiego jak P.Darek ten sam adres , numer konta tez taki sam tylko konieczna wolata była 100 zl, /zdrozalo/ Tez wplacilam , powiadomiłam ich o wplacie tak jak chcieli i czekałam.Po trzech dniach znowu wyslalam do nich maila z zapytaniem co się dzieje to otrzymałam odpowiedz : dziękujemy za dokonanie wplaty, przesylamy linki gdzie mogę wypelnic wniosek na pozyczke, gdyby się nie udało mam dac znac to przysla mi inne linki –tych było 64–.Troche mi to podniosło ciśnienie wiec napisałam kolejnego maila już nie z prosba o wyjaśnienie ale niezbyt miłego — do dzisiaj cisza w eterze , natomiast wpis jaki zrobiłam na facebooku po pprzeczytaniu wszystkich „ochów” i „achów” na temat szybkości kontaktow i przelewow pozyczek został szybko usunięty a ja zostałam zablokowana. Dzisiaj sprawdzałam w wyslanych mailach czy wyslany do kontakt@dampozyczke ostatni mail jest odebrany–niestety nie i chyba już nie będzie odebrany,natomiat przez przypadek znalazłam artykul P.Agnieszki dlatego postanowiłam napisac ten komentarz jako przestrogę dla takich naiwnych jak ja.Stracilam w sumie 132,99 plus opłaty za przelewy , Jest takie powiedzenie ,,,zlo wraca.. wiec pozostaje mi tylko nadzieja ze ktoś kiedyś im za to odpłaci, zerowanie na czyjes trudnej sytuacj i wierze w ludzka uczciwość to nie jest sposób ani na zycie ani na biznes.Pozdrawiam wszystkich takich jak ja i P.Agnieszke dziekujac jej za ten artykul Alicja

maria
maria
20 maja 2020 14:45

Pojawiły się firmy Inwestycja Genesiix, Najtańsza pożyczka. Największa Akceptacja, HSB i chyba działają na podobnych zasadach i jeszcze Finance 04

Andrzej
Andrzej
14 maja 2020 19:06

Ja w zwiazku z tym zalozylem grupe na FB i robie co moge zeby ludzi ostrzegac zeby nie dali sie nabrac

Stefan
Stefan
15 maja 2020 09:29
Odpowiedz do:  Andrzej

No a gdzie ta grupa??? Link jakiś czy co?

Magda
Magda
11 maja 2020 15:51

Ja tez zostalam naciagnieta 3 razy

Mała
Mała
27 kwietnia 2020 18:02

Jestem następną ofiarą tej złodziejskiej firmy. Tylko, że widoczne podnieśli sobie stawkę. Bo ja zapłaciłam 39zł +3,99.Czyli w sumie prawie 43zł. Po tym wszystkim otrzymałam przekierowanie na stronę BANK PKO 24.I cisza. Zadzwoniłam do banku i powiedziałam o sprawie. Bardzo uprzejma Pani ostrzegała mnie że firma DAMPOZYCZKE TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO!!!!!!.Wysłałam email do XULOC żądając zwrot pieniędzy strasząc również, że sprawa została zgłoszona na policję. Ale okazuje się, że email, który jest podany nie istnieje, bo wrócił do mnie. UWAŻAJCIE, FIRMA XULOC TO JEST OSZUSTWO. NIE DAJCIE SIĘ.

Darek
Darek
10 kwietnia 2020 12:48

Oczywiście że firma prosperuje na całego. Ogłasza się na Facebooku. Na dodatek, po przesłaniu wniosku, i opłaceniu tych 29zł, przesyła maila o treści jak poniżej.

Witam.

Uprzejmie proszę o podanie :
-wysokości i źródła dochodu ,
– wysokości zobowiązań na dzień dzisiejszy w innych instytucjach pożyczkowych ,
– informację o wpisach do baz
Wymagane dane są potrzebne do weryfikacji Państwa zdolności kredytowej. Podane informacje pomogą nam wybrać dla Państwa najlepszą ofertę pożyczki bez względu na Państwa zadłużenia.
Oferta pożyczki zostanie przygotowana w możliwie jak najkrótszym czasie.
Pomagamy uzyskać kredyty 24h/7 na terenie całej Polski.
Opłata jednorazowa za wyszukanie i
przedstawienie oferty to 80 złotych.
Załatwiamy pożyczkę całkowicie online.
Jesteśmy legalnie działająca firmą.
Nr wpisu do KNF: RPK 033075
Zaufaj doświadczeniu profesjonalisty.

Opłata stanowi koszt znalezienia oferty.
Proszę wykonać przelew na następujące dane:

Tytuł przelewu : opłata za znalezienie oferty pożyczki
Odbiorca: Finanse MN
Kwota: 80 zł
Nr konta: 77 2490 0005 0000 4530 7373 4119

Pozdrawiam ,

Czyli chcą uzyskać następne pieniądze, oraz nasze dane osobowe i o wiele więcej. Pytanie zatem, po co była pierwsza op[łata w wysokości 29zł.
Po napisaniu komentarza na Facebooku pod ich reklamą, ostrzegającego przed nimi, został oczywiście bardzo szybko usunięty, i zablokowana możliwość wysyłania ponownego.
Jak można tak żerować na ludziach w tak ciężkich czasach, gdy toczy się walka o przetrwanie, zanim będzie można normalnie wrócić do pracy.

Pozdrawiam, i ostrzegam przed tego rodzaju praktykami takich “firm”