PozytywniCO2.pl Fotowoltaika – opinie i recenzja

PozytywniCO2 to instalator z bardzo krótkim stażem, a to, co go wyróżnia na rynku to status fundacji. Firma swoją działalność rozpoczęła pod koniec 2021 roku i realizuje ona instalacje fotowoltaiczne dla różnych grup odbiorców. Czym zaskakuje oferta Pozytywni CO2? Co można znaleźć poza fotowoltaiką na stronie instalatora?!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

PozytywniCO2.pl Fotowoltaika – jak przedstawia się oferta?

PozytywniCO2 funkcjonują na rynku energii słonecznej od listopada 2021 roku. Aktualnie na stronie firmy można znaleźć oferty dotyczące fotowoltaiki dla różnych grup odbiorców:

 • Osób indywidualnych – jest to największa rzesza odbiorców w zdecydowanej większości firm fotowoltaicznych.
 • Porzedsiębiorstw – fotowotlaika dla firm pozwala ograniczyć koszty związane z prowadzeniem działalności.
 • Dla rolników – energia słoneczna w gospodarstwach rolnych pozwala zmienić je w jeszcze bardziej ekologiczne miejsce. Pozytywni CO2 mocną rozpisują się w tej zakładce na temat dotacji Agroenergia.

Wspominaliśmy już, że PozytywniCO2 działają jako fundacja. To, jak sami zaznaczają, pozwala na ograniczenie kosztów instalacji, ponieważ doliczają niewielką marżę, aby dalej móc rozwijać swój projekt. Fundacja, podaje wyraźnie, czego ich oferta nie obejmuje, mianowicie:

 • kosztów wynagrodzenia prezesa,
 • kosztów wynagrodzenia członków zarządu,
 • ”kiepskiej obsługi”.

Firma pokazuje tutaj, że koszty związane z montażem instalacji przez nich ograniczają się tylko do zakupu sprzętu, montażu oraz niewielkiej marży. Ciężko to jednak ocenić, ponieważ na stronie nie została udostępniona cena fotowoltaiki.

Na stronie fundacji, ciężko niestety doszukać się szerszych informacji na temat samej oferty. Firma oferuje fachowe doradztwo w doborze podzespołów, czy montaż wykonany przez doświadczoną ekipę. O podzespołach wiemy jedynie tyle, że są to „wysokiej jakości komponenty”. Panele fotowoltaiczne stosowane przez tego instalatora zawierają 15-letnią gwarancję produktową i 25-letnią gwarancję sprawności, na poziomie większym niż 80%. Inwerter posiada 10 lat ochrony produktowej.

Informacje na stronie podane są dość zdawkowo i aby dowiedzieć się czegoś więcej o ofercie fotowoltaiki Pozytywni CO2, trzeba skontaktować się z pracownikami firmy.

Fotowoltaika PozytywniCO2.pl i certyfikaty dla firm

Świadomość dotycząca zmian klimatu stale rośnie. Konsumenci coraz częściej wymagają, aby producenci wzięli odpowiedzialność za negatywny wpływ wywierany na środowisko. Pozytywni CO2, chcąc ułatwić klientom weryfikację firm, dbających o środowisko, stworzyli „Certyfikat Pozytywnych CO2”. Jest on przeznaczony dla firm, wpłacających pewną część swoich dochodów, na walkę z emisją CO2. W zależności od wysokości przekazywanej kwoty (progi to: 0,2%; 0,3%; 0,5%) można otrzymać brązowy, srebrny lub złoty certyfikat.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Cena fotowoltaiki PozytywniCO2.pl

Polityka firmy odnośnie podawania cen fotowoltaiki na stronie, jest podobna jak innych instalatorów – czyli nie znajdziemy żadnych informacji na ten temat. Na stronie przeczytamy, że wynagrodzenie zarządu i prezesa spółki, nie jest finansowane ze środków pozyskiwanych dzięki wykonywaniu instalacji, a sama fundacja dolicza tylko niewielką marżę, aby mogła się utrzymać.

Wiadomo jednak, że Pozytywni CO2 pomagają uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki z różnych źródeł. Można zatem spodziewać się pomocy w uzyskaniu dofinansowania Mój Prąd, Czyste Powietrze, Agroenergia czy Energia Plus.

Fotowoltaika z PozytywniCO2.pl – krok po kroku

Korzystanie z ofert instalatorów jest w większości podobne – droga do fotowoltaiki z Pozytywni CO2 również nie odbiega od normy. Zatem jak to wygląda?

 • Pierwszym krokiem zawsze jest kontakt z doradcą – na tym etapie często podajemy pierwsze dane – na temat zużycia prądu i naszych potrzeb. Na tym etapie otrzymamy również wstępny wycenę i propozycję instalacji.
 • Projekt i podpisanie umowy – po ustaleniu szczegółów dotyczących instalacji, otrzymamy projekt oraz będziemy mogli podpisać umowę.
 • Dostarczenie podzespołów ich montaż – firma wykona dla nas montaż we wcześniej ustalonym terminie. Zazwyczaj instalacja trwa 1-2 dni.
 • Zgłoszenie do zakładu energetycznego – podczas tego etapu Pozytywni CO2 przygotują dokumenty potrzebne do zgłoszenia instalacji, a także wniosek o dofinansowanie z programu Mój Prąd.
 • Pozytywni CO2 po zgłoszeniu instalacji, monitorują ją poprzez aplikację mobilną – pozwala to na natychmiastową reakcję w razie jakiejkolwiek awarii.

I to wszystko. Wraz z wymianą licznika na dwukierunkowy, instalacja zacznie produkować dla was prąd ze słońca. Po montażu nadal jednak możecie korzystać ze wsparcia Pozytywni CO2.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki od PozytywniCO2.pl

Przeglądając opinię na temat Pozytywni CO2, można znaleźć dobre jak i złe oceny, choć jest ich aktualnie bardzo mało. Jakie są mocne i słabe strony tego instalatora?

Zalety fotowoltaiki Pozytywni CO2

Monitorowanie pracy instalacji online
Pomoc w uzyskaniu środków z dofinansowań
Ogólnopolska oferta

Wady fotowoltaiki Pozytywni CO2

Minimalna ilość danych na temat oferty
Brak szczegółowych informacji na temat kosztów instalacji.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Pozytywni CO2 to młoda firma, właściwie fundacja, która stara się przebić w dość dużym i wypchanym rynku fotowoltaiki. Oferta dostępna jest w całej Polsce. Monitoring pracy instalacji czy pomoc w uzyskaniu dofinansowań to powoli standard, który również i tutaj znajdziemy. Martwi nieco fakt, że na stronie jest bardzo mało informacji na temat samej oferty oraz stosowanych urządzeniach. Brak danych w zakresie kosztów również jest sporym minusem. Oferta Pozytywni CO2 na pewno wymaga dopracowania oraz powinna być szerzej opisana.
4.2
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments