Prąd ze słomy – ekologiczna elektrownia w Lublinie

0 /5
(Ocen: 0)

sloma na poluPisaliśmy już o prądzie ze ścieków, to teraz warto wspomnieć o prądzie ze słomy. W Lublinie rozpoczęły się konsultacje w sprawie budowy elektrowni, której inwestorem ma być lokalna spółka TergoPower.

TergoPower w Lublinie przy ul. Mełgiewskiej i Tyszowieckiej planuje zbudować elektrownię, która będzie wytwarzać prąd ze słomy. Zgodnie z planami, wznoszenie obiektu ma potrwać rok – z pewnością punktem wyróżniającym będzie 70 metrowy komin. Głównym paliwem w elektrowni będzie słoma w belach – w ciągu godziny słomę będzie dostarczać aż 10 ciężarówek, natomiast wywóz odpadów z paleniska będzie odbywał się pięć razy na dobę.

Elektrownia na słomę ma rocznie produkować 420 GWh – czyli obiekt będzie w stanie zasilić około 112 tys. gospodarstw domowych. Inwestor zapewnia, że jest to ekologiczne rozwiązanie, które nie tylko będzie wyróżniać się niską emisją CO2 do atmosfery, ale również mieszkańcom Lublina nie grożą nieprzyjemne zapachy oraz uciążliwe dźwięki. Działalność komercyjna elektrowni miałaby rozpocząć się w 2018 roku.

Od 26 czerwca do 16 lipca trwają konsultacje z mieszkańcami miasta – jeśli chcecie podzielić się swoimi uwagami, sugestiami to możecie udać się osobiście do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta przy ul. Zana 38 w dni robocze w godzinach 7:30-15:30 lub zadzwonić pod numer 81 466 26 22.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments