Program Mieszkanie Plus w Zgorzelcu?

0 /5
(Ocen: 0)

Kilka dni temu Miasto Zgorzelec podało informację o tym, że rozważa przystąpienie do programu Mieszkanie Plus. Znana jest już lokalizacja i wstępne koszty najmu. Zapraszamy do lektury.

Lokalizacja,  rodzaj zabudowy i koszty

Zgorzelecki Magistrat poinformował media, że planowana ma być budowa domów wielorodzinnych z mieszkaniami na wynajem. Cała inwestycja będzie miała miejsce przy ul. Lubańskiej. Koszty najmu lokalu w ramach programu Mieszkanie Plus szacowane są na poziomie 17 – 20 zł miesięcznie. Do tej kwoty doliczyć musimy także opłaty. Mieszkania po zakończeniu będą od razu gotowe do wynajęcia.

Istnieją dwie opcje ich użytkowania. Pierwsza to wynajem, ale bardziej preferowane będzie ten na dłuższy okres czasu. Druga natomiast umożliwi nam wynajem, ale z opcją “docelowego przeniesienia własności” po okresie 25 – 30 lat. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wykupieniem takiego mieszkania w przyszłości, należy zgłosić to wcześniej, gdyż wiąże się to ze wzrostem czynszu o około 20 proc. Urząd Miasta podaje przykładowe koszty wynajęcia 2 pokojowego, 40 metrowego mieszkania. Wynosiłyby one przy stawce 17 zł/m² i opłatami, na które składałyby się media, zarządzanie i gospodarka odpadami, około 680 zł.

Do kogo skierowany jest program Mieszkanie Plus?

Głównym odbiorcami tego programu mają być przede wszystkim mieszkańcy Zgorzelca. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które są zatrudnione w mieście lub jego okolicach i najbliższe lata wiążą z tym miejscem.

Każdy zainteresowany programem proszony jest o wypełnienie, do 30 listopada, krótkiej ankiety. Dzięki niej władze miasta dostaną odpowiedź na pytanie jakie jest zainteresowanie, a także będzie to pomocne w uwzględnieniu preferencji i potrzeb przyszłych lokatorów. Informacje w ten sposób zdobyte będą również niezbędne do planowania kolejnych etapów przedsięwzięcia.

Ankieta, w wersji elektronicznej znajduje się na stronie internetowej Mieszkanie w Zgorzelcu: mieszkanie.zgorzelec.eu. Możemy ją również pobrać i złożyć w wersji papierowej, w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zgorzelec.

Warto wziąć udział w ankiecie, gdyż pozwoli ona na jeszcze bardziej dokładne rozeznanie, ile osób byłoby zainteresowanych programem Mieszkanie Plus.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments