Projekt nowelizacji o OZE już za kilka dni

0 /5
(Ocen: 0)

turbiny wiatrokow na farmie wiatrowejWedług informacji przekazanych przez Ministerstwo Energii, w ciągu najbliższych dni zostanie zaprezentowany projekt nowelizacji ustawy o OZE. Czeka nas zatem jeszcze chwila niepewności.

Z niepokojem na rządowy projekt czekają nie tylko Prosumenci, ale również prywatne i państwowe firmy energetyczne. Przypomnijmy, że zmiany w OZE miały wejść w życie od 1 stycznia 2016 roku, ale termin ten został odroczony o pół roku. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy były, zdaniem nowego rządu, niewłaściwie opracowane zasady wsparcia.

W krótkim czasie nowy rząd zabrał się do pracy nad nowelizacją przepisów. Regularnie docierają do nas z różnych resortów informacje, które wskazywałyby drogę wybraną przez obóz rządzący. Według najnowszych wiadomości, które podczas konferencji Euro Power w Warszawie przekazał wiceminister energii Andrzej J. Piotrowski, za kilka dni zostaną zaprezentowane założenia nowelizacji.

Najwięcej czasu poświęcił wiceminister resortu zielonym certyfikatom oraz aukcjom. Piotrowski przyznał, że początkowo rząd uważał aukcje za niezbyt dobre rozwiązanie, ale obecnie bierze je pod uwagę.

Preferowanym rozwiązaniem jest wprowadzenie tzw. koszyków, które nie będą ściśle technologiczne, jak chciałoby wielu przedstawicieli ze środowisk OZE, a raczej będą ujęte od strony gospodarki. Dlatego też z dużym prawdopodobieństwem będą one podzielone ze względu na charakter źródła.

Jeśli chodzi o zielone certyfikaty to wiceminister stwierdził, że będą one respektowane, ale nie są przyszłościowym rozwiązaniem.

źródło fot.: freeimages.com

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments