Promika Solar opinie – Fotowoltaika, Pompy ciepła

Promika Solar to przede wszystkim wykonawca fotowoltaiki, który systematycznie rozwija swoją sieć sprzedaży. Firma na swoim koncie ma już ponad tysiąc realizacji. Co sprawia, że fotowoltaika w Promika Solar cieszy się zainteresowaniem klientów? Czy warto zainteresować się inną usługą tej firmy, czyli montażem pomp ciepła?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Promika Solar – co warto wiedzieć o firmie?

Firma Promika Miłosz Kubiak została założona w 2016 roku w Bonowicach, w województwie śląskim. Początkowo, działalność firmy ograniczała się do obsługi zleceń w okolicznych regionach, jednak obecnie, swoim zasięgiem obejmuje już wszystkie województwa: śląskie, małopolskie, podlaskie, podkarpackie, opolskie, świętokrzyskie, dolnośląskie, łódzkie, wielkopolskie, mazowieckie, lubuskie i lubelskie kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie.

Promika Solar mapa

Źródło: promika-solar.pl

Przez kilka lat swojego funkcjonowania firmie udało się zbudować pokaźne portfolio realizacji. Według danych firmy z 2021 roku, zrealizowała ona ponad 1.700 projektów.

Na czym polega oferta firmy i co sprawia, że klienci decydują się na wybór fotowoltaiki i pomp ciepła w Promika Solar?

Promika Solar – szczegóły oferty

Wykonawca, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów opracował kompleksową, zieloną ofertę. W jej skład wchodzą instalacje fotowoltaiczne oraz, stanowiące idealne uzupełnienie fotowoltaiki, pompy ciepła.

Urządzenia grzewcze oferowane przez Promika Solar to pompy ciepła LG i pompy ciepła Netsu, które już od wielu lat z powodzeniem znajdują zastosowanie zarówno w nowym jak i modernizowanym budownictwie.

pompy ciepła Promika Solar

Źródło: promika-solar.pl

Jeśli chodzi o samą fotowoltaikę, to w temacie urządzeń Promika Solar posiada popularne i cenione podzespoły:

 • moduły fotowoltaiczne od Longi Solar (jednego z największych producentów na świecie, pojawiającego się na liście Tier 1 oraz w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych), Phono Solar (chińskiego producenta, wielokrotnie docenianego m.in. przez PVEL) czy EXE (włoska marka, dająca na swoje produkty nawet 20 lat gwarancji produktowej).

  Promika Solar - panele fotowoltaiczne.

  Źródło: promika-solar.pl

 • falowniki od takich firm SolarEdge, Fronius czy Growatt – liderów w swojej branży.

Co warto podkreślić, firma daje aż 10 lat gwarancji na usługi montażowe, a prace wykonują własne ekipy montażowe, posiadające uprawnienia SEP i UDT – nie musicie więc martwić się o prawidłowy montażu paneli fotowoltaicznych.

A jaki konkretnie jest zakres oferowanych usług? Firma zapewnia, że w ramach współpracy klienci mogą liczyć na bezpłatną konsultację i dobór optymalnego zestawu (to tzw. audyt fotowoltaiczny), montaż instalacji wraz z uruchomieniem oraz pomoc w zgłoszeniu instalacji do zakładu energetycznego. Co więcej firma wesprze swoich klientów w pozyskaniu środków na sfinansowanie inwestycji, czy to z dotacji czy za pomocą kredytu na fotowoltaikę (według danych KNF Promika świadczy usługi pośrednika kredytowego, co oznacza, że wszystkie formalności załatwicie bez konieczności odwiedzenia banku).

Kto może skorzystać? Właściwie każdy zainteresowany podmiot. Firma posiada doświadczenie w projektowaniu i montażu m.in. fotowoltaiki dla domu, ale także instalacji fotowoltaicznych dla firm czy fotowoltaiki dla rolników.

Fotowoltaika Promika Solar – cena i sposoby finansowania

Czas przejść do kwestii, która zawsze w znacznym stopniu nurtuje inwestorów: jaka jest cena fotowoltaiki od Promika Solar?

Niestety, dopóki nie skontaktujecie się z wykonawcą nie poznacie kosztu instalacji fotowoltaicznej od Promika Solar. Instalator nie opracował bowiem narzędzia umożliwiającego wstępne oszacowanie wydatków.

Oczywiście firma nie jest wyjątkiem. Podejście to przyjęło wiele firm z branży. Dlaczego? Głównie dlatego, że cena fotowoltaiki to kwestia uzależniona od uwarunkowań inwestycyjnych, takich jak:

 • wielkość instalacji,
 • umiejscowienie zestawu,
 • wykorzystane podzespoły,
 • charakter inwestora.

Stawki dla instalacji o takiej samej mocy mogą być różne dla inwestorów, nawet w obrębie oferty tego samego wykonawcy. W 2023 roku powinny się jednak mieścić w zakresie od ok. 3.250 do ok. 8.000 zł.

Dobra wiadomość jest taka, że na wykonawcę można liczyć w temacie uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki w 2023 roku. Na liście znajduje się m.in. Mój prąd, program “Czyste powietrze” czy Regionalne Programy Operacyjne.

Oprócz tego, Promika Solar pokusiła się o przygotowanie dedykowanego kredytu na fotowoltaikę, z opcją spłaty do 10 lat. Firma w tym zakresie współpracuje z Credit Agricole oraz Bankiem Santander. Jak wynika z informacji dostępnych na stronie, oprocentowanie produktu ma wynieść zaledwie 3%, natomiast prowizja – 0%, co oznacza, że RRSO wyniosłoby ok. 3%. Ostateczne warunki mogą jednak zależeć od kredytobiorcy i terminu zaciągnięcia zobowiązania.

Promika Solar - finansowanie.

Źródło: promika-solar.pl

Nie wiadomo natomiast czy firma zapewnia leasing na fotowoltaikę dla klientów biznesowych.

Jak skorzystać? Promika Solar – procedury

Oferta Promika Solar trafiła w Wasze gusta? Wyjaśniamy, jak możecie z niej skorzystać.

Etap pierwszy to nawiązanie kontaktu z wykonawcą. Możecie tego dokonać dzwoniąc pod numer kontaktowy firmy bądź uzupełniając formularz kontaktowy. W odpowiedzi na ten krok, skontaktuje się z Wami specjalista firmy, w ramach bezpłatnej konsultacji. Aby ustalić parametry instalacji, może Was zapytać m.in. o wysokość rachunków czy planowane inwestycje w urządzenia elektryczne.

Na podstawie tych ustaleń zostanie przygotowany projekt zestawu, uwzględniający moc, ilość i rodzaj urządzeń i ich rozmieszczenie. Gdy zostanie zaakceptowany (wraz z kosztorysem), będzie mógł rozpocząć się montaż.

Prace instalacyjne zwykle trwają maksymalnie kilka dni, przy czym wszystko zależy od wielkości i zaawansowania projektu. Po montażu, od produkcji własnej energii ze słońca dzieli już Was tylko połączenie fotowoltaiki do sieci. Dobra wiadomość jest taka, że również w tym zakresie wesprze Was Promika Solar.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Promika Solar pompa ciepła – cena, warunki

Ekologiczne i ekonomiczne pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością, już w wielu krajach urządzenia te mają największy udział w rynku spośród wszystkich technologii grzewczych w nowo budowanych domach jednorodzinnych (przykładem są chociażby Stany Zjednoczone Ameryki, gdzie udział ich sprzedaży w tym sektorze w 2021 roku, przekraczał 40%). Również w Polsce tylko od 2011 roku sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda wzrosła ponad 50-krotnie, a od 2017 roku 10-krotnie.

Wszystko dzięki temu, że obecnie są to najbezpieczniejsze oraz najbardziej ekonomiczne i ekologiczne systemy ogrzewania budynku i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła bowiem ok. 75 proc. energii czerpią z otoczenia, a jedynie ok. 25 proc. ich bilansu stanowi prąd elektryczny z sieci lub instalacji fotowoltaicznej, jeżeli inwestor takową posiada. Przy czym wpływ na tak duży popyt tych urządzeń ma nie tylko wzrost świadomości ekologicznej, ale również komfort obsługi, czy uniezależnienie się od dostaw surowców (w tym chociażby rosnących cen gazu). Ponadto na tak wyraźny wzrost zainteresowania nimi mają również wpływ liczne dofinansowania do pomp ciepła.

Promika Solar pompa ciepła – dla kogo?

Dom z pompą ciepła to zatem wiele korzyści, które wynikają zarówno z obniżenia rachunków związanych z jego utrzymaniem, jak i aktywnego udziału w dbaniu o naszą planetę. Opcja ta zatem znajdzie uznanie w przypadku osób, które cenią sobie komfort i wygodę oraz chcą jak najszybciej uzyskać zwrot kosztów takiej inwestycji. Firma Promika Solar swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, którzy planują montaż pompy ciepła w przypadku budynków:

 • nowych, gdzie mogą stanowić jedyne, efektywne źródło ciepła;
 • jak i modernizowanych gdzie mogą również współpracować z istniejącym urządzeniem grzewczym, zmniejszając przy tym zużycie tradycyjnych paliw i obniżając koszty ogrzewania budynku (jeśli natomiast pompa ciepła ma stanowić jedyne źródło ciepła, to wówczas firma Promika Solar usuwa stary piec inwestora).

Pompa ciepła to również doskonałe rozwiązanie, dla posiadaczy fotowoltaiki. Dlaczego? Otóż dlatego, że dzięki połączeniu pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi można maksymalnie wykorzystać zalety systemu PV, taniej zasilając pompę nie tylko w sezonie grzewczym, ale i na bieżąco – podgrzewając wodę użytkową. Ponadto ten zgrany duet przynosi wymierne korzyści również w cieplejsze dni, kiedy pompa ciepła zasilana energią wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną, może również skutecznie chłodzić pomieszczenia w upalne dni.

Pompa ciepła Promika Solar – oferta

Jak więc można zauważyć, dzięki inwestycji zarówno w fotowoltaikę, jak i pompę ciepła, można zapewnić sobie komfortową temperaturę w domu praktycznie przez cały rok – grzanie zimą i chłodzenie podczas ciepłych dni, jednocześnie dbając przy tym o środowisko naturalne. Firma Promika Solar w swojej ofercie posiada pompy ciepła dwóch wiodących producentów tych urządzeń. Mowa tu o:

 • pompach ciepła LG THERMA V obejmujących całą gamę tych urządzeń, od pomp ciepła monoblok i split, po pompę ciepła Hydrosplit R32 i inwerterową pompę ciepła do cwu. Pompy ciepła tego południowokoreańskiego producenta wyróżniają się doskonałą wydajnością, łatwym montażem, wygodnym i niezawodnym ogrzewaniem (nawet w temperaturze do -25 ℃), sprężarką scrollową R, innowacyjną technologią, nowoczesnym designem czy też możliwością zamontowania pompy ciepła LG praktycznie w każdym budynku;
 • pompach ciepła NETSU Monoblok, w przypadku których wszystkie elementy hydrauliczne znajdują się w jednym module zewnętrznym. Urządzenia z serii URUZ MONOBLOK, podobnie, jak inne powietrzne pompy ciepła tego typu, nie potrzebują do instalacji żadnych dodatkowych formalności i zezwoleń. Co istotne, pompy ciepła tego producenta cechują się dobrą izolacją akustyczną oraz termiczną, estetyką, wielofunkcyjnością, wysoką wydajnością, 7-letnią gwarancją, prostą instalacją i użytkowaniem, zastosowaniem nowoczesnego oraz ekologicznego czynnika R32.

Promika Sola pompa ciepła – cena

Cena pomp ciepła (w tym przypadku powietrznych) jakie oferuje firma Promika Solar, może różnić się w zależności od m.in.

W celu obniżenia inwestycji w pompę ciepła można skorzystać z finansowego wsparcia w postaci:

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Promika Solar – zalety i wady

Jeśli postanowicie sprawdzić firmę Promika Solar, opinie jakie znajdziecie (m.in. w Internecie) będą w większości pozytywne. Co wpływa na taki stan rzeczy? Jakie są plusy i minusy inwestycji?

Zalety Promika Solar

Bardzo dobre podzespoły, od cenionych producentów
Dostępność pomp ciepła w ofercie
Aż 10 lat gwarancji na montaż fotowoltaiki
Do 5 lat gwarancji producenckiej na pompy ciepła
Spore doświadczenie (ponad 1.700 wykonanych instalacji fotowoltaicznych)
Wsparcie w uzyskaniu środków – z dotacji, z kredytu
Program polecający – możesz otrzymać 500 zł za przekonanego klienta (instalacja od 3,5 kW)
Własne, wykwalifikowane ekipy montażowe
W przypadku pomp ciepła przygotowanie fundamentów pod pompę ciepła i pierwsze uruchomienie producenta

Wady Promika Solar

Brak cennika na stronie

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Promika Solar to jeden z tych wykonawców, którzy dzięki właściwie zaprojektowanej ofercie systematycznie podbijają kolejne regiony Polski. To, co należy docenić to z pewnością długa gwarancja na usługę montażu - 10 lat to jeden z najlepszych wyników w branży. Jeśli do tego dodamy niezłe urządzenia (LONGi, Phono Solar, SolarEdge, Fronius) to mamy produkt, który może konkurować nawet z największymi. Na plus należy zaliczyć również kompleksowość (instalacja “pod klucz” z opcją uzupełniania o pompę ciepła) oraz własne ekipy montażowe. Szkoda jedynie, że zabrakło informacji o szacunkowych kosztach inwestycji.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
40 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kazio
Kazio
25 kwietnia 2023 22:43

Firma na skraju bankructwa. Niby jest, ale jej nie ma. Nikt nie odbiera telefonów i nikt nie odpisuje.

Monika
Monika
18 kwietnia 2023 12:53

Proszę o aktualizację oceny firmy. Ponieważ firma to trup. Nikt nie odbiera telefon, serwis nie istnieje. Instalacja nie działa i nikt z tym nic nie robi

Maria
Maria
8 lutego 2023 11:49

Przestrzegam wszystkich potencjalnych klientów przed korzystaniem z usług tej nierzetelnej firmy. Wpłacona cała kwota umowy, montaż po ponad pół roku od zapadalności terminu z umowy. Firma zatrudnia podwykonawców niewiadomego pochodzenia. Nie odbierają żadnych telefonów, nie odpisują na maile, dokument sprzedaży źle wystawiony. Przez ich opieszałość straciłam szansę na uzyskanie dotacji.
Instalacja cieknie, brak odbioru ze strony producenta.
Lekceważenie na każdym kroku!!!

Woźniak
Woźniak
8 lutego 2023 14:03
Odpowiedz do:  Maria

Pani kochana u nas to samo. Miała być fachowa ekipa a tu przyjechał jakiś […] podwykonawca. Z pompy cieknie ciurkiem, producent nie chciał odebrać pompy. Miał długą listę zastrzeżeń, a majster z Promiki oszczędzał nawet na izolacji rur! Kierownik biura nie potrafi odebrać telefonu, ale żeby zapłacić to sami dzwonią!

Komentarz edytowany przez Redakcję.

PROMIKA SOLAR
PROMIKA SOLAR
11 lutego 2023 01:17
Odpowiedz do:  Maria

Pani Mario, jeśli nie jest Pani zadowolona z naszych usług proszę o pilny kontakt celem wyjaśnienia sytuacji pod adresem kontakt@promika-solar.pl. Zapewniam Panią, że jesteśmy uczciwą firmą, a kontakt pod wskazanym adresem pozwoli nam na odpowiednią reakcję.

Bogdan
Bogdan
23 stycznia 2023 12:24

Niestety, ja też dałem się nabrać . W lipcu 2022 r. zawarłem z przedstawicielem firmy, panem Karolem K. umowę na dostawę i montaż pompy ciepła i wpłaciłem zaliczkę. Do dziś nie mam ani pompy, ani zaliczki pomimo wielu monitów o wywiązanie się z umowy, a także o zwrot wpłaconej zaliczki. Na monity, jeśli odpowiadali, to że czegoś brakuje, że już niedługo. Myślę, że od początku nie mieli zamiaru dostarczania i instalowania tej pompy […]. Pozostaje droga sądowa.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

PROMIKA SOLAR
PROMIKA SOLAR
11 lutego 2023 01:23
Odpowiedz do:  Bogdan

Panie Bogdanie,nśrodki wpłacone przez Pana na nasze konto, celem realizacji dostawy i montażu pompy ciepła, zostały Panu zwrócone. Bardzo nam przykro, że przez sytuację związaną z brakiem dostępności pomp ciepła na polskim rynku zawarta przez nas umowa zakończyła się jej rozwiązaniem.

Maciej
Maciej
13 grudnia 2022 13:09

NIE POLECAM NIKOMU TEJ FIRMY NAWET NAJGORSZEMU WROGOWI NIE POLECE TEJ FIRMY PROMIKI SOLAR.TO JEDNA WIELKA PORAŻKA ZAŁOŻYĆ PO PARTACKU POMPE CIEPŁA I WZIĄŚĆ PIENIĄDZE A KLIENT NIECH SIĘ MARTWI CO DALEJ BO SERWIS PROMIKI SOLAR OD 19 PAŹDZIERNIKA 2022R NIE MOŻE DOJECHAĆ CIAGLE ODWOŁUJĄ W USTALONY DZIEŃ PRZYJAZD SERWISU I TAK OD 19 PAŹDZIERNIKA 2022R NIE MOGĄ DOJECHAĆ DO USTEREK PO MONTAŻU PRZEZ PODFIRME KTÓRĄ WYSŁALI. WIECEJ INFORMACJI NA PRIV MOGE UDOSTĘPNIĆ WŁĄCZNIE ZE ZDJĘCIAMI

Maciej
Maciej
13 grudnia 2022 13:26
Odpowiedz do:  Maciej

Opinie można przeczytać na stronie Promiki Solar w opiniach tam też są zdjęcia zamontowanej pompy.

Pawel
Pawel
12 grudnia 2022 19:09

Nie polecam .chyba że ktoś lubi być ignorowany. Takim firmom powinno się płacić dopiero po zakończeniu inwestycji no i o spertyzie mopetentnego rzeczoznawcy. Od czerwca do dziś instalacją pompy nie została zakończona i odebrana . Kontakt ,pisać można ale na odpowiedź bym nie liczył. A umowy dżentelmeńskie z pracownikami.(a co to znaczy) . Polecam desperatom . Nie wiem gdzie kupili logo żetelnej firmy. Ja czekam na reakcje kierownika 45 dni . A pracownik twierdzi że są zajęci jak odbiorą telefon,i daje do zrozumienia aby nie zawracać im gitary.mam pytanie gdzie ten serwis i gdzie ta gwarancja . No i ten szybki kontakt z klientem .PS.ZAPRASZAM W KONCU DO KONTAKTU.

Poszkodowani
Poszkodowani
2 grudnia 2022 15:37

Szukamy osób, bądź firm które zostały poszkodowane lub czują się oszukane przez firmę Promika Solar Sp z.o.o. – proszę pisać na maila [e-mail do wglądu w Redakcji]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Maciej
Maciej
13 grudnia 2022 14:28
Odpowiedz do:  Poszkodowani

Proszę o maila

Marian
Marian
25 października 2022 14:39

Tragedia, nie polecam nawet najgorszemu wrogowi

Paulina
Paulina
19 września 2022 08:12

Firma nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Zostawili nas bez ogrzewania

Anna
Anna
21 września 2022 20:01
Odpowiedz do:  Paulina

My również zostaliśmy bez ogrzewania choć umowę i GOTÓWKĘ wpłaciliśmy w kwietniu 2022. Do dziś problemy z kontaktem! Oddaliśmy sprawę na drogę prawną aby odzyskać gotówkę.

Roman
Roman
20 kwietnia 2022 11:23

Słaba jakość montażu, pracownicy bez uprawnień, złe obchodzenie się z panelami, brak wsparcia.

Kuba
Kuba
15 kwietnia 2022 15:30

Firma działa na całą Polskę. Proszę o aktualizację informacji 🙂

Jacek
Jacek
6 marca 2022 21:06

Bardzo polecam firmę. Umowa zawarta 21 stycznia montaz 24-25 luty. Ekipa monterska 3 osobowa firmowa ogarnieta i wiedząca co robić. Super kontakt z firmą na etapie logistyki i realizacji. Firma rzetelna zgłosiła wszystko do SDO przygotowała wniosek do psp. Gwarancje i uzgodnienia przesłane zostały pocztą. Licznik wymieniony 4 marca. Instalacja pracuje poprawnie. Serdeczne podziękowania dla Pani Aleksandry i Kasi. Trzymajcie tak dalej.

Maciej
Maciej
29 grudnia 2021 15:55

Ta firma to porażka nigdy więcej nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą. Jeszcze tylko załatwić sprawę źle dobranych elementów pompy ciepła i instalatora który współpracuje z tą firma. Ta firma to był błąd z mojej strony po przeczytaniu tych komentarzy

Franciszek
Franciszek
23 listopada 2021 10:26

Bardzo polecam

Jan
Jan
7 września 2021 13:31

Bardzo pozytywnie oceniam Wiolettę, która w pierwszym
kontakcie przekonała mnie, że firma którą reprezentuje jest jedną z
najlepszych na rynku
> ,, fotowoltaiki”
> Panią WIOLETTĘ OCENIAM JAKO OSOBĘ KOMPETENTNĄ, mającą duży
zasób wiadomości dotyczącym przedmiotu sprawy, jak też duży zasób
wiadomości dotyczących dotacji, kredytów, w tym oprocentowania. Zawsze
do dyspozycji telefonicznej, zawsze służyła natychmiastową poradą.
Okazała się być osobą godną zaufania.
> Wykonawcy : grupa dobrze zgrana, kompetentna, wyglądające na grupę,
która każdy ruch ma przemyślany, w kontakcie bezstresowa, pewna swoich
umiejętności, bardzo zdyscyplinowana
> księgowość: osoby bardzo zdyscyplinowane, szybki kontakt, bardzo
dobre zrozumienie .
>
> ZESPÓŁ ,,PROMIKI SOLAR,” OCENIAM BARDZO POZYTYWNIE.
Współpraca z ludźmi, to najwyższa jakość….. Chce się żyć.
>
>
Pozdrawiam Jan
Buchccik

Jan wołka zabna
Jan wołka zabna
2 września 2021 07:56

Mam instalacje z promiki od pół roku. Zamontowali mi ja sprawnie i szybko. Teraz też nie było problemu z wnioskiem do Mój Prad, w biurze sprawnie to dla mnie zrobili.
Polecam

Ania Wojtas
Ania Wojtas
10 sierpnia 2021 09:58

Ja mam zupełnie inne zdanie od Pani Eli.
Jestem zachwycona obsługa.
Ponad rok w kontakcie, przez ten czas moi znajomi maja już kilka instalacji i dzięki nim ja tez ta decyzje podjęłam. Działa bezproblemowo, Planuje drugą instalacje na firmie również robic z Promika.

Ela
Ela
24 czerwca 2021 17:01

firma porażka nigdy więcej z nią mieć coś wspólnego

Rafał
Rafał
9 lipca 2021 11:25
Odpowiedz do:  Ela

Prosiłbym o więcej informacji. Rozmawiałem z wieloma przedstawicielami i ten z Promiki wypadł może nie najlepiej ale dobrze i ich oferta wydała mi się najlepsza a ten komentarz mnie trochę wyhamował. Pytanie czy nie napisany przez konkurencję. W firmie w której pracuję też mamy z takimi komentarzami problemy a reklamacji na nasze usługi nigdy nie mieliśmy.

Promika
Promika
2 sierpnia 2021 12:43
Odpowiedz do:  Rafał

Dzień dobry Panie Rafale,

niestety co do tych komentarzy sami mamy sporo wątpliwości. Najlepiej przekonać się na własnej skórze 🙂

Co do naszej oferty, jak najbardziej jest korzystna zarówno cenowo jak i jakościowo, o czym świadcz liczba zaprojektowanych i zamontowanych instalacji. Zachęcamy także do zapoznania się z opiniami o naszej firmie na Google.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu 🙂

Pozdrawiamy,
Promika Solar

Promika
Promika
2 sierpnia 2021 12:20
Odpowiedz do:  Ela

Dzień dobry Pani,

prosimy o informację na jakiej podstawie wystawiła Pani komentarz?

Pozdrawiamy serdecznie,
Promika Solar

Marcin
Marcin
11 czerwca 2021 13:10

Nie polecam serwis to jakaś porażka nie rzetelna firma .

Rafał
Rafał
9 lipca 2021 11:25
Odpowiedz do:  Marcin

Prosiłbym o więcej informacji. Rozmawiałem z wieloma przedstawicielami i ten z Promiki wypadł może nie najlepiej ale dobrze i ich oferta wydała mi się najlepsza a ten komentarz mnie trochę wyhamował. Pytanie czy nie napisany przez konkurencję. W firmie w której pracuję też mamy z takimi komentarzami problemy a reklamacji na nasze usługi nigdy nie mieliśmy.

enerad.pl
enerad.pl
9 lipca 2021 12:42
Odpowiedz do:  Rafał

Panie Rafale,

dokładamy wszelkich starań podczas moderacji komentarzy, aby nie publikować komentarzy konkurencji czy animowanych przez same firmy fotowoltaiczne.

Pozdrawiamy
zespół enerad.pl

Marzena
Marzena
14 lipca 2021 18:18
Odpowiedz do:  Marcin

Dzień dobry mam pytanie czy pan brał z firmy Promika Solar ? Bo chcemy z tej firmy założyć fotowoltaike ,czy chodzi o tą firmę . I czuby pan tą firmę polecał jeśli mowa jest o tej firmie .

Last edited 1 rok temu by Marzena
Promika
Promika
2 sierpnia 2021 12:48
Odpowiedz do:  Marcin

Dzień dobry Panie Marcinie,

prosimy o informację na jakiej podstawie wystawił Pan tak srogi komentarz o naszym serwisie. Nie otrzymujemy negatywnych komentarzy, ponieważ bardzo szanujemy naszych Klientów i dokładamy wszelkich starań każdego dnia, aby utrzymać jak najwyższy poziom obsługi. Zatem wielka prośba z naszej strony o wyjaśnienie.

Pozdrawiamy,
Promika Solar

Arek
Arek
5 maja 2021 19:26

Witam.
Jestem w tracie montażu instalacji przez tą firmę i niestety jest problem. Dach mam z dachówki Creaton i firma nie może sobie poradzić z problemem pękania dachówek w trakcie montażu. Brak inicjatywy ze strony firmy, muszę się dobijać na telefonie. Montaż wstrzymany już drugi tydzień.

Grzegorz
Grzegorz
17 marca 2022 15:21
Odpowiedz do:  Arek

Rozważam. Kto wie, czy nawet nie Promikę,
Mam również karpiówkę Creatona. Czy to problem, czy udało się znaleźć rozwiązanie?

Pozdrawiam

Radosław
Radosław
25 marca 2021 20:01

Nie polecam! Zostałem kiepsko potraktowany przez przedstawiciela tej firmy, co poskutkowało, że zmieniłem firmę na inną. Przestrzegam przed brakiem profesjonalizmu ze strony przedstawicieli…

Promika
Promika
2 sierpnia 2021 12:29
Odpowiedz do:  Radosław

Dzień dobry Panie Radosławie,

jesteśmy zaskoczeni Pana komentarzem. Bardzo szanujemy naszych Klientów o czym świadczą opinie o naszej firmie, choćby na Google. Niestety ciężko zweryfikować jaka jest dokładna przyczyna Pana srogiej wypowiedzi.

Pozdrawiamy serdecznie,
Promika Solar

Tadeusz
Tadeusz
1 września 2022 15:34
Odpowiedz do:  Promika

Do puki się nie zrehabilitują zdecydowanie nie polecam. Montaż profesjonalny, z za wschodniej granicy montażyści, ale fachowcy /dołożyłem im na lody/, ale komunikacja z klientem przez kilka osób, omówienie strategii rozbudowy instalacji ma wiele do życzenia. Mówiłem, że będę chciał rozbudować instalację po montażu w marcu 2022, nic mi nie powiedziano, że wtedy trzeba inny falownik, że należało od razu zainstalować panele na 9,7kW. teraz chcą mi dołożyć kolejna instalacje do 5,25 kW i sami uznali, ze było niedomówienie, ale nie z mojej strony. Jestem zawiedziony komunikacją. Wiele osób do kontaktu, brak informacji z czym się wiąże rozbudowa instalacji. Jeszcze dołożę informacji, którą poprzez pogłębienie wiedzy wydedukowałem. Oferta w 2019 roku w kwocie podobnej do obecnej z 2022 roku zawierała 15 sztuk optymalizatorów. Teraz nie zwróciłem na to uwagi bo nie znam się na fotowoltaice i jak myślicie, były- nie, teraz chcą abym dokupił, tylko 4 ale zawsze to, no co właśnie …… Nadmiar zapotrzebowania na rynku spowodował lekceważenie klientów, to ja muszę zabiegać o kontakt, wiedzę, bo „wkręcą” cię nawet nie wiesz gdzie. No kolejna sprawa, SERWIS. Podczas deszczu kolor kontrolki falownika zmienił kolor i nie produkował prądu, zgłosiłem e-mailem. „Serwisant” zadzwonił, że stoi pod drzwiami, ale się nie umawialiśmy i nie byłem obecny w domu. Kolejny telefon, umówiliśmy się, że przyjedzie, oddzwonił że jutro. Jutro już minęło, a ONI jakby „mieli mnie już z głowy”, nie odbierają telefonu, nie oddzwaniają jak podczas „łapania klienta”. Nie będę komentował, bo wiem jak to się skończy. Rozmowa z właścicielami poprzez pracownika nic chyba nie dała, życzę powodzenia, niestety mam umowę na wiele lat. Pamiętajcie zasadę marketingową, „niezadowolony klient powiadomi o tym statystycznie 19 osób niż zadowolony”.