Promika Solar Fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

Jak mogłaby wyglądać przykładowa fotowoltaika Promika Solar.
Promika Solar to lokalny wykonawca fotowoltaiki, który systematycznie rozwija swoją sieć sprzedaży. Firma na swoim koncie ma już ponad tysiąc realizacji. Co sprawia, że Fotowoltaika Promika Solar cieszy się zainteresowaniem klientów? Sprawdzamy ofertę!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Promika Solar – co warto wiedzieć o firmie?

Firma Promika Miłosz Kubiak została założona w 2016 roku w Bonowicach, w województwie śląskim. Początkowo, działalność firmy ograniczała się do obsługi zleceń w okolicznych regionach, jednak obecnie, swoim zasięgiem obejmuje już 12 województw: śląskie, małopolskie, podlaskie, podkarpackie, opolskie, świętokrzyskie, dolnośląskie, łódzkie, wielkopolskie, mazowieckie, lubuskie i lubelskie.

Promika Solar - obsługiwane regiony.

Źródło: promika-solar.pl

Przez kilka lat swojego funkcjonowania firmie udało się zbudować pokaźne portfolio realizacji. Według danych firmy z 2021 roku, udało się jej zrealizować ponad 1.700 projektów.

Na czym polega oferta firmy i co sprawia, że klienci decydują się wybór fotowoltaiki Promika Solar?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Promika Solar – szczegóły oferty

Wykonawca, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów opracował kompleksową, zielona ofertę. W jej skład wchodzą instalacje fotowoltaiczne oraz, stanowiące idealne uzupełnienie fotowoltaiki, pompy ciepła.

Urządzenia grzewcze oferowane przez Promika to pompy ciepła NIBE. Marka jest jest jedną z wiodących na rynku, czego dowodzi wysokie miejsce w naszym rankingu pomp ciepła. Dla klientów dostępne są różne warianty sprzętu (typ split, monoblok) oraz kompleksowy zakres usług (demontaż starego kotła, przygotowanie miejsca na pompę, montaż i uruchomienie jednostki).

Promik Solar - pompy ciepła.

Źródło: promika-solar.pl

Jeśli chodzi o samą fotowoltaikę, to w temacie urządzeń Promika Solar na popularne i cenione podzespoły:

  • moduły fotowoltaiczne od Longi Solar (jednego z największych producentów na świecie, pojawiającego się na liście Tier 1 oraz w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych), Phono Solar (chińskiego producenta, wielokrotnie docenianego m.in. przez PVEL) czy EXE (włoska marka, dająca na swoje produkty nawet 20 lat gwarancji produktowej).

    Promika Solar - panele fotowoltaiczne.

    Źródło: promika-solar.pl

  • falowniki od takich firm SolarEdge, Fronius czy Growatt – liderów w swojej branży.

Co warto podkreślić, firma daje aż 10 lat gwarancji na usługi montażowe, a prace wykonują własne ekipy montażowe, posiadające uprawnienia SEP i UDT – nie musicie więc martwić się o prawidłowy montażu paneli fotowoltaicznych.

A jaki konkretnie jest zakres oferowanych usług? Firma zapewnia, że w ramach współpracy klienci mogą liczyć na bezpłatną konsultację i dobór optymalnej zestawu (to tzw. audyt fotowoltaiczny), montaż instalacji wraz z uruchomieniem oraz pomoc w zgłoszeniu instalacji do zakładu energetycznego. Co więcej firma wesprze swoich klientów w pozyskaniu środków na sfinansowanie inwestycji, czy to z dotacji czy za pomocą kredytu na fotowoltaikę (według danych KNF Promika świadczy usługi pośrednika kredytowego, co oznacza, że wszystkie formalności załatwicie bez konieczności odwiedzenia banku).

Kto może skorzystać? Właściwie każdy zainteresowany podmiot. Firma posiada doświadczenie w projektowaniu i montażu m.in. fotowoltaiki dla domu, ale także instalacji fotowoltaicznych dla firm czy fotowoltaiki dla rolników.

Fotowoltaika Promika Solar – cena i sposoby finansowania

Czas przejść do kwestii, która zawsze w znacznym stopniu nurtuje inwestorów: jaka jest cena fotowoltaiki od Promika Solar?

Niestety, dopóki nie skontaktujecie się z wykonawcą nie poznacie kosztu instalacji fotowoltaicznej od Promika Solar. Instalator nie opracował bowiem narzędzia umożliwiającego wstępne oszacowanie wydatków.

Oczywiście firma nie jest wyjątkiem. Podejście to przyjęło wiele firm z branży. Dlaczego? Głównie dlatego, że cena fotowoltaiki to kwestia uzależniona od uwarunkowań inwestycyjnych, takich jak:

  • wielkość instalacji,
  • umiejscowienie zestawu,
  • wykorzystane podzespoły,
  • charakter inwestora.

Stawki dla instalacji o takiej samej mocy mogą być różne dla inwestorów, nawet w obrębie oferty tego samego wykonawcy. W 2021 roku powinny się jednak mieścić w zakresie od ok. 4.000 do 6.500 zł.

Dobra wiadomość jest taka, że na wykonawcę można liczyć w temacie uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki w 2021 roku. Na liście znajduje się m.in. Mój prąd 2021, program “Czyste powietrze” czy Regionalne Programy Operacyjne.

Oprócz tego, Promika Solar pokusiła się o przygotowanie dedykowanego kredytu na fotowoltaikę, z opcją spłaty do 10 lat. Firma w tym zakresie współpracuje z Credit Agricole oraz Bankiem Santander. Jak wynika z informacji dostępnych na stronie, oprocentowanie produktu ma wynieść zaledwie 3%, natomiast prowizja – 0%, co oznacza, że RRSO wyniosłoby ok. 3%. Ostateczne warunki mogą jednak zależeć od kredytobiorcy i terminu zaciągnięcia zobowiązania.

Promika Solar - finansowanie.

Źródło: promika-solar.pl

Nie wiadomo natomiast czy firma zapewnia leasing na fotowoltaikę dla klientów biznesowych.

Jak skorzystać? Promika Solar – procedury

Oferta Promika Solar trafiła w Wasze gusta? Wyjaśniamy, jak możecie z niej skorzystać.

Etap pierwszy to nawiązanie kontaktu z wykonawcą. Możecie tego dokonać dzwoniąc pod numer kontaktowy firmy bądź uzupełniając formularz kontaktowy. W odpowiedzi na ten krok, skontaktuje się z Wami specjalista firmy, w ramach bezpłatnej konsultacji. Aby ustalić parametry instalacji, może Was zapytać m.in. o wysokość rachunków czy planowane inwestycje w urządzenia elektryczne.

Na podstawie tych ustaleń zostanie przygotowany projekt zestawu, uwzględniający moc, ilość i rodzaj urządzeń i ich rozmieszczenie. Gdy zostanie zaakceptowany (wraz z kosztorysem), będzie mógł rozpocząć się montaż.

Prace instalacyjne zwykle trwają maksymalnie kilka dni, przy czym wszystko zależy od wielkości i zaawansowania projektu. Po montażu, od produkcji własnej energii ze słońca dzieli już Was tylko połączenie fotowoltaiki do sieci. Dobra wiadomość jest taka, że również w tym zakresie wesprze Was Promika Solar.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Promika Solar – zalety i wady

Jeśli postanowicie sprawdzić firmę Promika Solar, opinie jakie znajdziecie (m.in. w Internecie) będą w większości pozytywne. Co wpływa na taki stan rzeczy? Jakie są plusy i minusy inwestycji?

Zalety fotowoltaiki Promika Solar

Bardzo dobre podzespoły, od cenionych producentów
Aż 10 lat gwarancji na montaż
Spore doświadczenie – ponad 1.700 wykonanych instalacji
Wsparcie w uzyskaniu środków – z dotacji, z kredytu
Dostępność pomp ciepła w ofercie
Własne, wykwalifikowane ekipy montażowe
Program polecający – możesz otrzymać 500 zł za przekonanego klienta (instalacja od 3,5 kW)

Wady fotowoltaiki Promika Solar

Brak cennika na stronie
Obsługa tylko części województw

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Promika Solar to jeden z tych lokalnych wykonawców, którzy dzięki właściwie zaprojektowanej ofercie systematycznie podbijają kolejne regiony Polski. To, co należy docenić to z pewnością długa gwarancja na usługę montażu - 10 lat to jeden z najlepszych wyników w branży. Jeśli do tego dodamy niezłe urządzenia (LONGi, Phono Solar, SolarEdge, Fronius) to mamy produkt, który może konkurować nawet z największymi. Na plus należy zaliczyć również kompleksowość (instalacja “pod klucz” z opcją uzupełniania o pompę ciepła) oraz własne ekipy montażowe. Szkoda jedynie, że firma nie działa w całej Polsce i że zabrakło informacji o szacunkowych kosztach inwestycji. Klienci z obsługiwanych regionów powinni jednak wziąć tę firmę pod uwagę.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Radosław
Radosław
25 marca 2021 20:01

Nie polecam! Zostałem kiepsko potraktowany przez przedstawiciela tej firmy, co poskutkowało, że zmieniłem firmę na inną. Przestrzegam przed brakiem profesjonalizmu ze strony przedstawicieli…