Promika Solar Fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

Promika Solar to lokalny wykonawca fotowoltaiki, który systematycznie rozwija swoją sieć sprzedaży. Firma na swoim koncie ma już ponad tysiąc realizacji. Co sprawia, że Fotowoltaika Promika Solar cieszy się zainteresowaniem klientów? Sprawdzamy ofertę!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Promika Solar – co warto wiedzieć o firmie?

Firma Promika Miłosz Kubiak została założona w 2016 roku w Bonowicach, w województwie śląskim. Początkowo, działalność firmy ograniczała się do obsługi zleceń w okolicznych regionach, jednak obecnie, swoim zasięgiem obejmuje już 12 województw: śląskie, małopolskie, podlaskie, podkarpackie, opolskie, świętokrzyskie, dolnośląskie, łódzkie, wielkopolskie, mazowieckie, lubuskie i lubelskie.

Promika Solar - obsługiwane regiony.

Źródło: promika-solar.pl

Przez kilka lat swojego funkcjonowania firmie udało się zbudować pokaźne portfolio realizacji. Według danych firmy z 2021 roku, udało się jej zrealizować ponad 1.700 projektów.

Na czym polega oferta firmy i co sprawia, że klienci decydują się wybór fotowoltaiki Promika Solar?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Promika Solar – szczegóły oferty

Wykonawca, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów opracował kompleksową, zielona ofertę. W jej skład wchodzą instalacje fotowoltaiczne oraz, stanowiące idealne uzupełnienie fotowoltaiki, pompy ciepła.

Urządzenia grzewcze oferowane przez Promika to pompy ciepła NIBE. Marka jest jest jedną z wiodących na rynku, czego dowodzi wysokie miejsce w naszym rankingu pomp ciepła. Dla klientów dostępne są różne warianty sprzętu (typ split, monoblok) oraz kompleksowy zakres usług (demontaż starego kotła, przygotowanie miejsca na pompę, montaż i uruchomienie jednostki).

Promik Solar - pompy ciepła.

Źródło: promika-solar.pl

Jeśli chodzi o samą fotowoltaikę, to w temacie urządzeń Promika Solar na popularne i cenione podzespoły:

  • moduły fotowoltaiczne od Longi Solar (jednego z największych producentów na świecie, pojawiającego się na liście Tier 1 oraz w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych), Phono Solar (chińskiego producenta, wielokrotnie docenianego m.in. przez PVEL) czy EXE (włoska marka, dająca na swoje produkty nawet 20 lat gwarancji produktowej).

    Promika Solar - panele fotowoltaiczne.

    Źródło: promika-solar.pl

  • falowniki od takich firm SolarEdge, Fronius czy Growatt – liderów w swojej branży.

Co warto podkreślić, firma daje aż 10 lat gwarancji na usługi montażowe, a prace wykonują własne ekipy montażowe, posiadające uprawnienia SEP i UDT – nie musicie więc martwić się o prawidłowy montażu paneli fotowoltaicznych.

A jaki konkretnie jest zakres oferowanych usług? Firma zapewnia, że w ramach współpracy klienci mogą liczyć na bezpłatną konsultację i dobór optymalnej zestawu (to tzw. audyt fotowoltaiczny), montaż instalacji wraz z uruchomieniem oraz pomoc w zgłoszeniu instalacji do zakładu energetycznego. Co więcej firma wesprze swoich klientów w pozyskaniu środków na sfinansowanie inwestycji, czy to z dotacji czy za pomocą kredytu na fotowoltaikę (według danych KNF Promika świadczy usługi pośrednika kredytowego, co oznacza, że wszystkie formalności załatwicie bez konieczności odwiedzenia banku).

Kto może skorzystać? Właściwie każdy zainteresowany podmiot. Firma posiada doświadczenie w projektowaniu i montażu m.in. fotowoltaiki dla domu, ale także instalacji fotowoltaicznych dla firm czy fotowoltaiki dla rolników.

Fotowoltaika Promika Solar – cena i sposoby finansowania

Czas przejść do kwestii, która zawsze w znacznym stopniu nurtuje inwestorów: jaka jest cena fotowoltaiki od Promika Solar?

Niestety, dopóki nie skontaktujecie się z wykonawcą nie poznacie kosztu instalacji fotowoltaicznej od Promika Solar. Instalator nie opracował bowiem narzędzia umożliwiającego wstępne oszacowanie wydatków.

Oczywiście firma nie jest wyjątkiem. Podejście to przyjęło wiele firm z branży. Dlaczego? Głównie dlatego, że cena fotowoltaiki to kwestia uzależniona od uwarunkowań inwestycyjnych, takich jak:

  • wielkość instalacji,
  • umiejscowienie zestawu,
  • wykorzystane podzespoły,
  • charakter inwestora.

Stawki dla instalacji o takiej samej mocy mogą być różne dla inwestorów, nawet w obrębie oferty tego samego wykonawcy. W 2021 roku powinny się jednak mieścić w zakresie od ok. 4.000 do 6.500 zł.

Dobra wiadomość jest taka, że na wykonawcę można liczyć w temacie uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki w 2021 roku. Na liście znajduje się m.in. Mój prąd 2021, program “Czyste powietrze” czy Regionalne Programy Operacyjne.

Oprócz tego, Promika Solar pokusiła się o przygotowanie dedykowanego kredytu na fotowoltaikę, z opcją spłaty do 10 lat. Firma w tym zakresie współpracuje z Credit Agricole oraz Bankiem Santander. Jak wynika z informacji dostępnych na stronie, oprocentowanie produktu ma wynieść zaledwie 3%, natomiast prowizja – 0%, co oznacza, że RRSO wyniosłoby ok. 3%. Ostateczne warunki mogą jednak zależeć od kredytobiorcy i terminu zaciągnięcia zobowiązania.

Promika Solar - finansowanie.

Źródło: promika-solar.pl

Nie wiadomo natomiast czy firma zapewnia leasing na fotowoltaikę dla klientów biznesowych.

Jak skorzystać? Promika Solar – procedury

Oferta Promika Solar trafiła w Wasze gusta? Wyjaśniamy, jak możecie z niej skorzystać.

Etap pierwszy to nawiązanie kontaktu z wykonawcą. Możecie tego dokonać dzwoniąc pod numer kontaktowy firmy bądź uzupełniając formularz kontaktowy. W odpowiedzi na ten krok, skontaktuje się z Wami specjalista firmy, w ramach bezpłatnej konsultacji. Aby ustalić parametry instalacji, może Was zapytać m.in. o wysokość rachunków czy planowane inwestycje w urządzenia elektryczne.

Na podstawie tych ustaleń zostanie przygotowany projekt zestawu, uwzględniający moc, ilość i rodzaj urządzeń i ich rozmieszczenie. Gdy zostanie zaakceptowany (wraz z kosztorysem), będzie mógł rozpocząć się montaż.

Prace instalacyjne zwykle trwają maksymalnie kilka dni, przy czym wszystko zależy od wielkości i zaawansowania projektu. Po montażu, od produkcji własnej energii ze słońca dzieli już Was tylko połączenie fotowoltaiki do sieci. Dobra wiadomość jest taka, że również w tym zakresie wesprze Was Promika Solar.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Promika Solar – zalety i wady

Jeśli postanowicie sprawdzić firmę Promika Solar, opinie jakie znajdziecie (m.in. w Internecie) będą w większości pozytywne. Co wpływa na taki stan rzeczy? Jakie są plusy i minusy inwestycji?

Zalety fotowoltaiki Promika Solar

Bardzo dobre podzespoły, od cenionych producentów
Aż 10 lat gwarancji na montaż
Spore doświadczenie – ponad 1.700 wykonanych instalacji
Wsparcie w uzyskaniu środków – z dotacji, z kredytu
Dostępność pomp ciepła w ofercie
Własne, wykwalifikowane ekipy montażowe
Program polecający – możesz otrzymać 500 zł za przekonanego klienta (instalacja od 3,5 kW)

Wady fotowoltaiki Promika Solar

Brak cennika na stronie
Obsługa tylko części województw

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Promika Solar to jeden z tych lokalnych wykonawców, którzy dzięki właściwie zaprojektowanej ofercie systematycznie podbijają kolejne regiony Polski. To, co należy docenić to z pewnością długa gwarancja na usługę montażu - 10 lat to jeden z najlepszych wyników w branży. Jeśli do tego dodamy niezłe urządzenia (LONGi, Phono Solar, SolarEdge, Fronius) to mamy produkt, który może konkurować nawet z największymi. Na plus należy zaliczyć również kompleksowość (instalacja “pod klucz” z opcją uzupełniania o pompę ciepła) oraz własne ekipy montażowe. Szkoda jedynie, że firma nie działa w całej Polsce i że zabrakło informacji o szacunkowych kosztach inwestycji. Klienci z obsługiwanych regionów powinni jednak wziąć tę firmę pod uwagę.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
7 września 2021 13:31

Bardzo pozytywnie oceniam Wiolettę, która w pierwszym
kontakcie przekonała mnie, że firma którą reprezentuje jest jedną z
najlepszych na rynku
> ,, fotowoltaiki”
> Panią WIOLETTĘ OCENIAM JAKO OSOBĘ KOMPETENTNĄ, mającą duży
zasób wiadomości dotyczącym przedmiotu sprawy, jak też duży zasób
wiadomości dotyczących dotacji, kredytów, w tym oprocentowania. Zawsze
do dyspozycji telefonicznej, zawsze służyła natychmiastową poradą.
Okazała się być osobą godną zaufania.
> Wykonawcy : grupa dobrze zgrana, kompetentna, wyglądające na grupę,
która każdy ruch ma przemyślany, w kontakcie bezstresowa, pewna swoich
umiejętności, bardzo zdyscyplinowana
> księgowość: osoby bardzo zdyscyplinowane, szybki kontakt, bardzo
dobre zrozumienie .
>
> ZESPÓŁ ,,PROMIKI SOLAR,” OCENIAM BARDZO POZYTYWNIE.
Współpraca z ludźmi, to najwyższa jakość….. Chce się żyć.
>
>
Pozdrawiam Jan
Buchccik

Jan wołka zabna
Jan wołka zabna
2 września 2021 07:56

Mam instalacje z promiki od pół roku. Zamontowali mi ja sprawnie i szybko. Teraz też nie było problemu z wnioskiem do Mój Prad, w biurze sprawnie to dla mnie zrobili.
Polecam

Ania Wojtas
Ania Wojtas
10 sierpnia 2021 09:58

Ja mam zupełnie inne zdanie od Pani Eli.
Jestem zachwycona obsługa.
Ponad rok w kontakcie, przez ten czas moi znajomi maja już kilka instalacji i dzięki nim ja tez ta decyzje podjęłam. Działa bezproblemowo, Planuje drugą instalacje na firmie również robic z Promika.

Ela
Ela
24 czerwca 2021 17:01

firma porażka nigdy więcej z nią mieć coś wspólnego

Rafał
Rafał
9 lipca 2021 11:25
Odpowiedz do:  Ela

Prosiłbym o więcej informacji. Rozmawiałem z wieloma przedstawicielami i ten z Promiki wypadł może nie najlepiej ale dobrze i ich oferta wydała mi się najlepsza a ten komentarz mnie trochę wyhamował. Pytanie czy nie napisany przez konkurencję. W firmie w której pracuję też mamy z takimi komentarzami problemy a reklamacji na nasze usługi nigdy nie mieliśmy.

Promika
Promika
2 sierpnia 2021 12:43
Odpowiedz do:  Rafał

Dzień dobry Panie Rafale,

niestety co do tych komentarzy sami mamy sporo wątpliwości. Najlepiej przekonać się na własnej skórze 🙂

Co do naszej oferty, jak najbardziej jest korzystna zarówno cenowo jak i jakościowo, o czym świadcz liczba zaprojektowanych i zamontowanych instalacji. Zachęcamy także do zapoznania się z opiniami o naszej firmie na Google.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu 🙂

Pozdrawiamy,
Promika Solar

Promika
Promika
2 sierpnia 2021 12:20
Odpowiedz do:  Ela

Dzień dobry Pani,

prosimy o informację na jakiej podstawie wystawiła Pani komentarz?

Pozdrawiamy serdecznie,
Promika Solar

Marcin
Marcin
11 czerwca 2021 13:10

Nie polecam serwis to jakaś porażka nie rzetelna firma .

Rafał
Rafał
9 lipca 2021 11:25
Odpowiedz do:  Marcin

Prosiłbym o więcej informacji. Rozmawiałem z wieloma przedstawicielami i ten z Promiki wypadł może nie najlepiej ale dobrze i ich oferta wydała mi się najlepsza a ten komentarz mnie trochę wyhamował. Pytanie czy nie napisany przez konkurencję. W firmie w której pracuję też mamy z takimi komentarzami problemy a reklamacji na nasze usługi nigdy nie mieliśmy.

enerad.pl
enerad.pl
9 lipca 2021 12:42
Odpowiedz do:  Rafał

Panie Rafale,

dokładamy wszelkich starań podczas moderacji komentarzy, aby nie publikować komentarzy konkurencji czy animowanych przez same firmy fotowoltaiczne.

Pozdrawiamy
zespół enerad.pl

Marzena
Marzena
14 lipca 2021 18:18
Odpowiedz do:  Marcin

Dzień dobry mam pytanie czy pan brał z firmy Promika Solar ? Bo chcemy z tej firmy założyć fotowoltaike ,czy chodzi o tą firmę . I czuby pan tą firmę polecał jeśli mowa jest o tej firmie .

Last edited 3 miesięcy temu by Marzena
Promika
Promika
2 sierpnia 2021 12:48
Odpowiedz do:  Marcin

Dzień dobry Panie Marcinie,

prosimy o informację na jakiej podstawie wystawił Pan tak srogi komentarz o naszym serwisie. Nie otrzymujemy negatywnych komentarzy, ponieważ bardzo szanujemy naszych Klientów i dokładamy wszelkich starań każdego dnia, aby utrzymać jak najwyższy poziom obsługi. Zatem wielka prośba z naszej strony o wyjaśnienie.

Pozdrawiamy,
Promika Solar

Arek
Arek
5 maja 2021 19:26

Witam.
Jestem w tracie montażu instalacji przez tą firmę i niestety jest problem. Dach mam z dachówki Creaton i firma nie może sobie poradzić z problemem pękania dachówek w trakcie montażu. Brak inicjatywy ze strony firmy, muszę się dobijać na telefonie. Montaż wstrzymany już drugi tydzień.

Radosław
Radosław
25 marca 2021 20:01

Nie polecam! Zostałem kiepsko potraktowany przez przedstawiciela tej firmy, co poskutkowało, że zmieniłem firmę na inną. Przestrzegam przed brakiem profesjonalizmu ze strony przedstawicieli…

Promika
Promika
2 sierpnia 2021 12:29
Odpowiedz do:  Radosław

Dzień dobry Panie Radosławie,

jesteśmy zaskoczeni Pana komentarzem. Bardzo szanujemy naszych Klientów o czym świadczą opinie o naszej firmie, choćby na Google. Niestety ciężko zweryfikować jaka jest dokładna przyczyna Pana srogiej wypowiedzi.

Pozdrawiamy serdecznie,
Promika Solar