Promocje kredytów hipotecznych w 2019 roku

Ocena: 5 (ilość ocen: 4)

Ocena: 5
(ilość ocen: 4)

“Tylko u nas kredyt hipoteczny w promocyjnej cenie, nie czekaj i sam sprawdź!” Wiele banków, właśnie takimi hasłami kusi swoich potencjalnych klientów. Czy na pewno promocje na kredyt hipoteczny są zawsze na tyle atrakcyjne, aby z nich korzystać? Na co zwrócić szczególną uwagę, korzystając właśnie z tego produktu? Jest to zobowiązanie na sporą część życia, dlatego nie ma tu miejsca na jakiekolwiek błędy i pomyłki, które mogą nas w przyszłości sporo kosztować. W tym miejscu rozkładamy na części pierwsze promocyjne oferty kredytów hipotecznych. Zapraszamy!

Promocje kredytów hipotecznych – najlepsze oferty

Kredyt hipoteczny stanowi w naszym kraju, jeden z najpowszechniejszych sposobów finansowania zakupu własnego mieszkania, czy domu. Niestety, nie każdy z nas, może pozwolić sobie na kupno nieruchomości za gotówkę. Dlatego, nie chcąc oszczędzać pieniędzy przez długie lata i jednocześnie płacić za wynajem mieszkania, wielu z nas decyduje się na opcję kredytu hipotecznego.

Jak i gdzie zatem szukać najlepszych ofert? Tutaj, na samym początku, najczęściej korzystamy z informacji dostępnych w Internecie. Można w nim bowiem znaleźć wszystkie oferty kredytów hipotecznych, które są dostępne na rynku. Ale większość z nas zadaje sobie przy tym pytanie „które rankingi kredytów hipotecznych, czy porównywarki, w najbardziej czytelny i rzetelny sposób, przedstawią nam wszystkie koszty, na które musimy być przygotowani, ubiegając się o przyznanie kredytu?”. Bez obaw! Tylko u na nas znajdziesz wszystkie najciekawsze i najnowsze promocje na kredyty hipoteczne, z którymi należy się zapoznać, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Oczywiście, należy tu dodać, że ostateczne warunki jego przyznania, zostaną ustalone na podstawie oceny zdolności i historii kredytowej konkretnego zainteresowanego. Naszym zadaniem jest zaś, wskazanie podstawowych warunków banku i ogólnych zalet i wad proponowanych ofert.

Obecnie najciekawsze, według naszej oceny, promocje kredytów hipotecznych oferują:

 • mbank logo

 • RRSO:3,73%Prowizja:0,00%, 0.000,00 zł

 • Oprocentowanie: 3,65%WIBOR: 3M

 • Rata:1.220,89 złMarża banku: 1,95%

 • Pożyczasz:240.000,00 złOddajesz:366.267,06 zł


 • RRSO:3,77%Prowizja:1,80%, 4.320,00 zł

 • Oprocentowanie: 3,58%WIBOR: 6M

 • Rata:1.211,82 złMarża banku: 1,80%

 • Pożyczasz:240.000,00 złOddajesz:367.865,52 zł


 • RRSO:3,61%Prowizja:0,00%, 0.000,00 zł

 • Oprocentowanie: 3,53%WIBOR: 6M

 • Rata:1.205,36 złMarża banku: 1,75%

 • Pożyczasz:240.000,00 złOddajesz:361.608,45 zł


 • RRSO:3,80%Prowizja:0,50%, 1.200,00 zł

 • Oprocentowanie: 3,68%WIBOR: 6M

 • Rata:1.224,79 złMarża banku: 1,69%

 • Pożyczasz:240.000,00 złOddajesz:368.636,88 zł


Powyższe zestawienie dotyczy ofert dla kredytów hipotecznych na kwotę 240 tys. zł na 30 lat (raty równe). Wartość nieruchomości: 300 tys. zł, wkład własny: 60 tys. zł • Kredyt hipoteczny dostosowany do Twoich potrzeb? Najlepsze oferty w zasięgu Twojej ręki?

  TAK! W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe wsparcie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Skontaktuj się ze Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych

 • Kredyt hipoteczny - porównanie ofert


Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych

Stopy procentowe na niskim poziomie i ustabilizowana inflacja, sprawiają, że koszty kredytów hipotecznych (w tym i oprocentowania), pozostają niezmienne od dłuższego już czasu. Wszystko to powoduje, że wielu Polaków, bardzo chętnie decyduje się na zaciągnięcie takiego zobowiązania. W samym 2017 roku, banki udzieliły 190 tys. kredytów hipotecznych, na łączną kwotę aż 44 miliardów złotych, co stanowi najlepszy wynik w przeciągu ostatnich 6 lat. Również ogromny wpływ na taki stan rzeczy, ma bardzo niskie oprocentowanie lokat bankowych, przez co, wiele osób, traktuje kupno mieszkania, jako dobrą inwestycję na przyszłość.

Nie mniej istotny wpływ na to, miał również, wygasający powoli rządowy program Mieszkanie dla Młodych. Część zainteresowanych bowiem przyspieszyła dzięki temu swoją decyzję o zakupie wymarzonych “czterech kątów”. Obecnie, jego miejsce zajął inny program Mieszkanie Plus, na którego ostateczne założenia musimy jeszcze poczekać. Jednak nawet, pomimo wygaszania MdM, zainteresowanie kredytami hipotecznymi nie spada, a to głównie za sprawą historycznie niskich stóp procentowych, które zdaniem samego prezesa NBP Adama Glapińskiego, powinny utrzymać się do 2019 lub nawet do 2020 roku.

Promocje kredytów hipoteczny – jaki wybrać?

Cała ta sytuacja na rynku nieruchomości sprawia, że wiele banków zabiega o swoich klientów ciekawymi promocjami na kredyty hipoteczne. Dlatego też, nadal możemy spodziewać się interesujących i atrakcyjnych ofert w tym sektorze. Tak szeroki wachlarz kredytów hipotecznych, sprawia, że wielu z nas, ma duży problem z wyborem tego najkorzystniejszego dla siebie. Co zatem czyni go najbardziej atrakcyjnym? Może jest to zerowa stawka prowizji lub niska marża? Dla niektórych natomiast, to 10-procentowy wkład własny lub szybka decyzja kredytowa i ekspresowa wypłata środków, będzie tym co przykuję właśnie ich uwagę?

Banki przygotowujące promocje kredytów hipotecznych w szczególności podkreślają niskie RRSO (czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania), które uwzględnia nie tylko odsetki, ale również prowizje, czy inne opłaty związane z zaciągnięciem kredytu. Oferty specjalne banków ułożone są w niemal perfekcyjny sposób. Najczęściej wyeksponowane są w nich najbardziej istotne (z punktu widzenia instytucji bankowych) parametry produktów. Natomiast już te mniej spektakularne i mogące nie robić już tak dużego wrażenia na przyszłym kredytobiorcy, zamieszczane są w szczegółowym opisie promocji lub przypisie “pod gwiazdką”. Dlatego koniecznie musimy zapoznać się z całym regulaminem promocji.

Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

Czy promocje kredytów hipotecznych są zawsze tak atrakcyjne?

Banki intensywnie reklamują swoje promocje kredytów hipotecznych, ale czy rzeczywiście są one, aż tak atrakcyjne, że warto się na nie decydować? Banki atrakcyjnymi ofertami “nagradzają” swoich lojalnych klientów, ale również chcą nimi pozyskiwać nowych klientów. Co warto wiedzieć o promocjach na kredyty hipoteczne?

Przede wszystkim to, że banki przy tego typu propozycjach oczekują czegoś w zamian. Przykładowo: będziemy mogli skorzystać z promocji z obniżoną marżą, jeśli przez określony termin przez bank, będziemy zapewniać regularne wpływy. Najczęściej bank wymaga wykonania kilku warunków. A co jeśli nie dopełnimy w wymaganym okresie przynajmniej jednego wymogu promocji?

Otóż nawet jednorazowe niedopełnienie warunków, może przywrócić standardowe opcje kredytu hipotecznego. Co w skrócie oznacza wyższe koszty. Korzystanie z promocyjnej oferty kredytu hipotecznego wymusza na klientach znaczną dyscyplinę w pilnowaniu warunków umowy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę? Przede wszystkim, wspomniana już wcześniej wysokość RRSO. Niezmiernie istotne są również wszystkie dodatkowe zapisy w umowie kredytowej. Często również zdarza się, że aby dostać promocję na kredyt hipoteczny, konieczne jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia i to akurat stanowi decydujący warunek o jego przyznaniu. Zazwyczaj stanowi je ubezpieczenie: na życie, w przypadku utraty pracy lub niskiego wkładu własnego. W związku z tym, trzeba być przygotowanym na wydatek wynoszący nawet ponad 20 tysięcy złotych, który spłacany b będzie w racie zobowiązania. Czasami zaś, zamiast dodatkowej polisy musimy zgodzić się na np. kartę kredytową.

Następnym haczykiem, przy tego rodzaju promocyjnych ofertach, jest stosowanie wysokich opłat z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu, w pierwszych latach, od jego zaciągnięcia. Oznacza to, że każdy kto nie będzie trzymać się określonego wcześniej harmonogramu, na pewno dużo na tym straci.

Także sporą wadą może okazać się sama kwota kredytu hipotecznego. Najczęściej udziela się go na atrakcyjnych warunkach, jeśli wnioskodawca chce pożyczyć większą sumę. Natomiast w przypadku, gdy kwota jest niższa, zazwyczaj nie ma co liczyć na dodatkowe bonusy.

Często też możemy spotkać się z reklamami typu “Prowizja 0%”. Tutaj również musimy być przygotowani na to, że bank, na pewno odbije sobie tę wartość, jak? Podwyższając np. marżę kredytu lub też inne opłaty, chociażby tę pobieraną za wycenę nieruchomości.

Zawsze należy pamiętać o tym, że kupno mieszkania, czy domu jest decyzją, która może mieć długofalowe skutki. Dlatego też w czasie poszukiwania najlepszej promocji kredytów hipotecznych, warto rozważyć różne opcje. Jeśli dopełnimy warunki oferty specjalnej, to koszty zobowiązania mogą być znacznie niższe niż w przypadku standardowej oferty.

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz