Zdjęcie artykułu Prowadzisz firmę? Teraz taryfy C21, C22a i C22b są dostępne w naszej porównywarce cen prądu

Prowadzisz firmę? Teraz taryfy C21, C22a i C22b są dostępne w naszej porównywarce cen prądu

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz własną firmę, to bardzo dobrze wiesz, jak ważne jest, by nie przepłacać i maksymalnie redukować koszty. Tworząc enerad.pl wyszliśmy naprzeciw Twoim oczekiwaniom, dając Ci narzędzie, dzięki któremu możesz obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 30-40%! Nie spoczywamy jednak na laurach. Trochę to wszystko trwało, ale się udało. Zgodnie z obietnicą w naszej najlepszej na rynku porównywarce cen prądu, można już porównać trzy nowe taryfy: C21, C22a oraz C22b.

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ

Dla kogo taryfy C21, C22a i C22b?

Najczęściej korzystają z nich średniej wielkości firmy, przyłączone do sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia o mocy umownej powyżej 40 kW. W grupie C2x wyróżnia się trzy podstawowe taryfy:

  • C21 - jest to jednostrefowa taryfa, w której cena za prąd nie zmienia się w ciągu doby;
  • C22a - jest to taryfa dwustrefowa, w której cena jest zmienna i zależy nie tylko od godziny, ale również od pory roku;
  • C22b - podobnie jak taryfa C22a jest ona dwustrefowa, ale cena za prąd uzależniona jest tylko od godziny - doba podzielona jest na strefę dzienną i nocną - mniej za prąd zapłacimy między godziną 21:00 a 6:00.

Dlaczego nie jedna z taryf C1x?

Z taryf C1x korzysta większość polskich przedsiębiorców. Chociaż stawki za cenę prądu są nieco wyższe niż w taryfach C2x, to przy niewielkim poborze prądu bardziej opłaca się korzystać z taryfy C11, C12a lub C12b. Dlaczego? W taryfach C2x przedsiębiorcy ponoszą wyższe koszty związane z opłatami dystrybucyjnymi i (z reguły) handlowymi (abonomentowymi). Przy większym zużyciu prądu sytuacja wygląda inaczej.

Przypisanie do grupy C1x lub C2x nie ma charakteru stałego i wraz z np. rozwojem firmy może okazać się, że obecna taryfa C11 będzie niewystarczająca. Dlatego jeśli korzystasz z taryfy C1x i planujesz zakup nowych urządzeń o dużej mocy, lub często spotykasz się ze zjawiskiem “wybijania korków” powinieneś zastanowić się nad zmianą taryfy, na jedną z grupy C2x - szybka reakcja może uchronić Cię przed nałożeniem kary przez sprzedawcę za przekroczenie mocy umownej.

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie


OKREŚL PARAMETRY

PORÓWNAJ OFERTY

WYBIERZ NAJLEPSZĄ

Jak porównać taryfy C21, C22a i C22b z używaną obecnie?

To bardzo proste. Wystarcz skorzystać z naszej porównywarki cen prądu, czyli najlepszego i najbardziej rzetelnego narzędzia tego typu na rynku. Zaczynamy od wypełnienia formularza, pamiętając o wyborze opcji “Firma”, ponieważ oferty dla domu różnią się od ofert dla firm w sposób zasadniczy. Podajemy kod pocztowy, naszą taryfę, ilość zużywanego prądu, z uwzględnieniem zużycia w okresie “szczytu”, oraz naszą moc umowną.

porównywarka cen prądu enerad.pl - taryfa C21

Po uzupełnieniu formularza wystarczy kliknąć pomarańczowy przycisk “Porównaj ceny prądu”, który znajduje się w prawym dolnym rogu. Na podstawie informacji, które wprowadziliśmy, otrzymujemy zestawienie ofert sprzedawców prądu. Oferty są posortowane domyślnie, od najtańszej do najdroższej i dotyczą wszystkich dostępnych taryf Cx. Aby porównać oferty dotyczące taryf C21, C22a i C22b, należy rozwinąć menu “Filtruj wyniki” i wybrać interesującą nas taryfę.

porównywarka cen prądu enerad.pl - porównanie ofert

Gdzie znaleźć najtańszą ofertę C21, C22a i C22b?

Po wybraniu interesującej nas taryfy zobaczymy najlepsze oferty sprzedawców prądu. Możemy je sobie porównać bez wychodzenia z domu, bez stania w długich kolejkach w punktach sprzedawców - po prostu szybko i wygodnie. W enerad.pl masz pewność, że nasze oferty są zawsze aktualne.

Pamiętaj, im więcej zużywasz prądu i im wyższe płacisz rachunki, tym więcej możesz oszczędzić! Z pomocą naszej porównywarki będziesz w stanie obniżyć miesięczne rachunki za prąd w swojej firmie nawet o 30-40%!

Dzięki rozszerzeniu możliwości porównywarki o C2x możesz nie tylko sprawdzić najniższe ceny w swojej obecnej taryfie, ale również dowiedzieć się, czy przy zużyciu prądu w Twojej firmie, lepszym rozwiązaniem nie będzie zmiana taryfy na jednostrefową (C21) lub dwustrefową - C22a lub C22b, dzięki którym zaoszczędzisz jeszcze więcej!

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments