Fotowoltaika PVGE Tarnów 2022- opinie i recenzja

Wśród tysięcy instalatorów fotowoltaiki oferujących obecnie swoje usługi na terenie kraju, istnieje niewielu, którzy rzeczywiście są w stanie zaproponować pełną kompleksowość obsługi zlecenia, popartą doświadczeniem. Firma PVGE Tarnów Fotowoltaika zajmuje się montażem dachowych i naziemnych instalacji fotowoltaicznych od ponad 10-ciu lat, przyczyniając się tym samym do rozwoju znaczenia OZE w polskiej gospodarce energetycznej. Czym w porównaniu z konkurencją wyróżnia się Grupa PVGE i dlaczego zyskała miano jednego z liderów na rynku?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Grupa PVGE – jeden z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce

Firma PVGE z Tarnowa należy do Grupy PVGE, która od 2012 roku pracuje nad wdrażaniem innowacji produktowych i technologicznych w branży fotowoltaicznej, co dziś pozwala instalatorowi być niezwykle konkurencyjnym na rynku. Czym jednak wyróżnia się fotowoltaika od PVGE? Standardem wśród wielu firm fotowoltaicznych w branży, jest udzielanie 25 lat gwarancji na pozyskiwanie mocy przez stosowane w instalacjach panele słoneczne. Oczywiście, tak długi okres ochrony proponują jedynie doświadczone podmioty na rynku, które ręczą za jakość wykorzystywanych w realizacjach podzespołów. Fotowoltaika od PVGE Tarnów charakteryzuje się natomiast aż 30-letnim okresem gwarancyjnym na moc modułów fotowoltaicznych. Dodatkowo, firma proponuje 12 lat ochrony technicznej.

To, z czego szczególnie dumny może być instalator z Tarnowa, to szereg nagród zdobywanych przez niego w ostatnich latach. Od “Lauru Eksperta” przez “Orły Instalatorstwa” aż po laureata konkursu “Najlepsi 2020” organizowanego przez serwis Oferteo. Tak liczne dowody uznania niewątpliwie świadczą o jakości oferowanych przez PVGE usług oraz o zaufaniu, jakim firmę darzą klienci. Rzadko który instalator działający na terenie kraju może się pochwalić tak licznymi, pozytywnymi opiniami osób zlecających wykonanie instalacji. Niewątpliwie duży wpływ na ten stan rzeczy ma realna kompleksowość oferty fotowoltaicznej od PVGE. Oprócz audytu, projektu instalacji, obsługi prawnej i finansowej inwestycji, firma proponuje także pomoc w zakupie, sprzedaży i obsłudze projektów inwestycyjnych z branży OZE.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

PVGE Tarnów Fotowoltaika – dla kogo?

Kompleksowość oferty fotowoltaicznej nie przejawia się jedynie w zakresie usług, jakie jest w stanie dla klienta wykonać instalator, ale także w tworzeniu dedykowanych propozycji dla określonych grup odbiorców. PVGE Tarnów posiada w swojej ofercie rozwiązania skierowane do:

użytkowników prywatnych (fotowoltaika dla domu),
przedsiębiorców (fotowoltaika dla firmy),
osób prowadzących gospodarstwo rolne (fotowoltaika dla rolnika).

Jakie propozycje dla właścicieli domów jednorodzinnych ma recenzowany instalator? Przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa i ciągłego monitorowania poprawnego działania instalacji fotowoltaicznej. Oprócz tego, zwrot z inwestycji w krótszym czasie dzięki trwałości podzespołów obliczonej na 30 lat. Jest to obietnica bezawaryjności instalacji i jej optymalnej wydajności, która pozwala na zarządzanie nadwyżkami wyprodukowanej energii. Fotowoltaika od PVGE Tarnów, to także gwarancja uniezależnienia się od podwyżek cen prądu, których prawdopodobnie należy się spodziewać w najbliższych latach.

Bezobsługowość instalacji, bezpieczeństwo i monitoring funkcjonowania systemu fotowoltaicznego, to również cechy fotowoltaiki, którą PVGE proponuje przedsiębiorcom. Dodatkowo pozyskiwanie energii słonecznej w firmie będzie skutkowało:

możliwością odsprzedaży nadwyżek energetycznych, co przyspieszy zwrot z inwestycji,
obniżeniem stałych kosztów prowadzenia działalności poprzez zastosowanie najwyższej jakości podzespołów od PVGE i tym samym zwiększeniem wydajności instalacji,
zadbaniem o wizerunek proekologicznego przedsiębiorcy wśród kontrahentów.

Jednym z rozwiązań, jakie PVGE Tarnów podsuwa rolnikom jest wykorzystanie nieużytków zarówno w zabudowaniach, jak i gruntach, celem montażu instalacji fotowoltaicznych. Może to być świetna okazja do pokrycia większości zapotrzebowania gospodarstwa w energię elektryczną. Dodatkowo, instalator komunikuje w swoim serwisie o możliwości pozyskania 25% ulgi od poniesionych kosztów na poczet podatku rolnego. PVGE oferuje pomoc przy dopełnieniu formalności z tym związanych.

Cena fotowoltaiki w PVGE Tarnów

Na pierwszym etapie planowania inwestycji w instalację fotowoltaiczną, przyszli użytkownicy systemu starają się zazwyczaj dowiedzieć, jakiej wartości będzie to przedsięwzięcie. Orientacyjne koszty, jakie najczęściej podaje się w przybliżonych kalkulacjach, mieszczą się w przedziale od 20 do 40 tys. zł. Na ogólny koszt instalacji wpływa jednak wiele czynników, od choćby producenta paneli fotowoltaicznych poczynając. Różnice w tym obszarze można sprawdzić przeglądając ranking paneli fotowoltaicznych 2022. Do tych cen należy doliczyć oczywiście koszty pozostałych podzespołów oraz cenę usług instalatora. W serwisie internetowym PVGE Tarnów niestety nie zamieszczono informacji o choćby orientacyjnych opłatach, jakie będzie musiał ponieść klient firmy. Zapewne podyktowane jest to indywidualnymi wyliczeniami, jakie dla każdego projektu przyjmują doradcy. Celem otrzymania wyceny, należy skontaktować się z instalatorem telefonicznie.

Przyszły inwestor za pomocą serwisu internetowego PVGE Tarnów może natomiast sprawdzić, jaką opłacalność będzie miała potencjalnie jego instalacja fotowoltaiczna. Poniższy wykres zamieszczony na stronie, obrazuje szacunkowy zysk dla 25 lat bezawaryjnego funkcjonowania systemu. Ważne jednak, że w tej wizualizacji przyjęto średni uzysk z instalacji na poziomie 1000 kWh/kWp oraz średnią cenę energii elektrycznej z dystrybucją na poziomie 065 zł brutto. Dodatkowo, w obliczeniach nie uwzględniono podwyżek cen prądu, ani spadku wydajności modułów. Wzięto za to pod uwagę dofinansowanie z programu Mój Prąd:

PVGE Tarnów Fotowoltaika - wykres opłacalności

Źródło: pvge.pl

Fotowoltaika w PVGE Tarnów – finansowanie

Rosnąca popularność “zielonej energii” zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i instytucjonalnych sprawiła, że już od kilku lat funkcjonują w Polsce rządowe i samorządowe programy wspierające finansowo inwestycje fotowoltaiczne. O dofinansowanie do fotowoltaiki można się starać zarówno w ramach programu Czyste Powietrze, jak i Mój Prąd czy Energia Plus. Warto jednak pamiętać, że środki z tytułu przyznanego dofinansowania będą mogły zostać wypłacone dopiero po zamontowaniu instalacji i przyłączeniu jej do sieci energetycznej.

W związku z powyższym, firma PVGE Tarnów podjęła współpracę z kilkoma instytucjami bankowymi, oferującymi kredyt na fotowoltaikę. Instalator przeprowadza klientów przez cały proces kredytowy, a kwota otrzymanego w ten sposób finansowania może pokryć nawet 100% wartości inwestycji. Partnerzy bankowi PVGE udzielają kredytów na okres od 3 do nawet 120 miesięcy. Kolejną formą finansowania przedsięwzięcia może być także leasing na fotowoltaikę. Również w tym przypadku recenzowany instalator posiada status autoryzowanego dostawcy dla takich instytucji, jak Getin Leasing, PKO Leasing, Millennium Leasing czy Alior Leasing. W ramach tej formy finansowania, klienci PVGE Tarnów może liczyć na leasing finansowy, leasing operacyjny lub pożyczkę leasingową.

W przypadku dotacji w ramach fotowoltaiki dla rolnictwa, instalator zwraca uwagę na możliwość odliczenia 25% wartości inwestycji od podatku rolnego. Określona kwota odejmowana jest od wspomnianego podatku aż do momentu uzyskania zwrotu z przedsięwzięcia, nie dłużej jednak niż przez 15 lat. PVGE oferuje także pomoc w uzyskaniu leasingu dedykowanego dla gospodarstw rolnych. Warto również zaznaczyć w tym miejscu, że skorzystanie z ulgi inwestycyjnej wyklucza wnioskowanie o dotację w ramach innych dedykowanych programów rządowych.

PVGE Tarnów Fotowoltaika – krok po kroku

Serwis internetowy PVGE Tarnów Fotowoltaika nie dostarcza niestety informacji o tym, jak krok po kroku wygląda proces realizacji montażu instalacji fotowoltaicznej przez tego instalatora. Na podstawie danych zawartych na stronie można jednak przypuszczać, iż w uproszczeniu będą to następujące etapy:

1. Kontakt z doradcą – pierwszy krok, podczas którego ustalane są potrzeby i możliwości klienta, a także prezentowana oferta form finansowania przedsięwzięcia;

2. Sporządzenie audytu energetycznego i projektu instalacji – indywidualne dostosowanie konstrukcji systemu do zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego, rolnego lub przedsiębiorstwa klienta;

3. Montaż instalacji – montaż paneli fotowoltaicznych oraz pozostałych podzespołów z zachowaniem restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa i jakości;

4. Opieka posprzedażowa – doradztwo w zakresie obsługi instalacji, pomoc w przyłączeniu jej do sieci energetycznej, a także wsparcie przy formalnej stronie ubiegania się o rządowe dofinansowanie.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w PVGE Tarnów – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki w PVGE Tarnów

Indywidualne projekty koncepcyjne dla każdego klienta
Rozbudowana sieć współpracujących instytucji bankowych
Pomoc w finansowej i prawnej obsłudze inwestycji
Liczne nagrody branżowe i wiele pozytywnych opinii klientów
Wydłużony okres gwarancji na moc paneli fotowoltaicznych
12-letnia gwarancja techniczna
Obsługa projektów inwestycyjnych w branży OZE
Rozbudowany system opieki posprzedażowej

Wady fotowoltaiki w PVGE Tarnów

Brak informacji o kosztach usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
PVGE Tarnów Fotowoltaika to niewątpliwie jeden z liderów w branży pozyskiwania energii słonecznej. Liczne nagrody i uznanie wśród dotychczasowych klientów zdają się to potwierdzać. Znacząca pomoc w finansowej i prawnej obsłudze inwestycji, wydłużona gwarancja na działanie paneli fotowoltaicznych, a także dedykowane rozwiązania dla rolnictwa, to tylko niektóre z argumentów przemawiających za rozważeniem współpracy z firmą PVGE. Dodatkowo, działa ona na terenie całego kraju, rozwijając sieć Placówek Partnerskich. Na stronie instalatora zabrakło nieco informacji o przebiegu procesu obsługi klienta w zakresie realizacji zlecenia oraz o samych orientacyjnych kosztach usługi.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Specjalistka digital marketingu i zagadnień z dziedziny UX oraz SXO, znajdująca się na liście TOP 100 kobiet polskiej branży SEO. Zaangażowana w analizowanie wiedzy przedsiębiorców na temat znaczenia poszczególnych narzędzi marketingowych w osiąganiu sukcesu biznesowego. Szczególnie zainteresowana badaniem poziomu samoświadomości ekonomicznej Polaków. Entuzjastka propagowania rozwiązań z dziedziny energii odnawialnej i dbałości o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 listopada 2021 20:44

Nie polecam. Po zgłoszeniu reklamacji nie odpowiadają przez 3 miesiące, dzwonić co tydzień tumacza że nie zna sprawy owijają makaron na uszy i nic.Firma nie godna polecenia, omijać z daleka.

niezadowolony
niezadowolony
25 sierpnia 2021 22:06

Niepolecam, nastawieni wyłącznie na sprzedaż, zero kontaktu po montażu, fatalna obsługa, uchylanie się od reklamacji.

Jerzy
Jerzy
1 czerwca 2021 19:26

Serwisant jedzie do mnie 2 tygodnie.

Łukasz
Łukasz
13 kwietnia 2021 15:09

Dlaczego nie ma firmy w zestawieniu “top 10” skoro ma lepszą ocenę od kilku firm z tej listy ??