Fotowoltaika PVGE Tarnów – opinie i recenzja

Firma PVGE Tarnów Fotowoltaika w lipcu 2022 roku zmieniła nazwę na BuyPV Sp. z o.o. Jednocześnie, wraz ze zmianą nazwy firma zrezygnowała z usług montażu dachowych i naziemnych instalacji fotowoltaicznych i skupiła się na imporcie podzespołów fotowoltaicznych oraz obsłudze dużych farm fotowoltaicznych.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Grupa PVGE – jeden z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce

Firma PVGE z Tarnowa należała do Grupy PVGE, która od 2012 roku pracowała nad wdrażaniem innowacji produktowych i technologicznych w branży fotowoltaicznej. Czym wyróżniała się fotowoltaika od PVGE? Standardem wśród wielu firm fotowoltaicznych w branży, jest udzielanie 25 lat gwarancji na moc paneli słonecznych. Fotowoltaika od PVGE Tarnów charakteryzowała się natomiast aż 30-letnim okresem gwarancyjnym na moc modułów fotowoltaicznych. Dodatkowo firma proponowała 12 lat ochrony produktowej.

To, z czego szczególnie dumny mógł być instalator z Tarnowa, to szereg nagród zdobywanych przez niego w poprzednich latach. Od “Lauru Eksperta” przez “Orły Instalatorstwa”, aż po laureata konkursu “Najlepsi 2020” organizowanego przez serwis Oferteo. Tak liczne dowody uznania niewątpliwie świadczyły o jakości oferowanych przez PVGE usług oraz o zaufaniu, jakim firmę darzyli klienci. Rzadko który instalator działający na terenie kraju mógł się pochwalić tak licznymi, pozytywnymi opiniami osób zlecających wykonanie instalacji. Niewątpliwie duży wpływ na ten stan rzeczy miała realna kompleksowość oferty fotowoltaicznej od PVGE. Oprócz audytu, projektu instalacji, obsługi prawnej i finansowej inwestycji, firma proponowała także pomoc w zakupie, sprzedaży i obsłudze projektów inwestycyjnych z branży OZE.

PVGE Tarnów Fotowoltaika – dla kogo?

Kompleksowość oferty fotowoltaicznej nie przejawiała się jedynie w zakresie usług, jakie był w stanie dla klienta wykonać instalator, ale także w tworzeniu dedykowanych propozycji dla określonych grup odbiorców. Firma PVGE Tarnów posiadała w swojej ofercie rozwiązania skierowane do:

użytkowników prywatnych (fotowoltaika dla domu),
przedsiębiorców (fotowoltaika dla firmy),
osób prowadzących gospodarstwo rolne (fotowoltaika dla rolnika).

Jakie propozycje dla właścicieli domów jednorodzinnych miał recenzowany instalator? Przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa i ciągłego monitorowania poprawnego działania instalacji fotowoltaicznej. Oprócz tego, zwrot z inwestycji w krótszym czasie dzięki trwałości podzespołów obliczonej na 30 lat. Była to obietnica bezawaryjności instalacji i jej optymalnej wydajności, która pozwala na zarządzanie nadwyżkami wyprodukowanej energii. Fotowoltaika od PVGE Tarnów, była także gwarancją uniezależnienia się od podwyżek cen prądu, których należało się spodziewać w najbliższych latach.

Bezobsługowość instalacji, bezpieczeństwo i monitoring funkcjonowania systemu fotowoltaicznego, były cechami fotowoltaiki, którą PVGE proponowało przedsiębiorcom. Dodatkowo pozyskiwanie energii słonecznej w firmie skutkowało:

możliwością odsprzedaży nadwyżek energetycznych, co przyspieszy zwrot z inwestycji,
obniżeniem stałych kosztów prowadzenia działalności poprzez zastosowanie najwyższej jakości podzespołów od PVGE i tym samym zwiększeniem wydajności instalacji,
zadbaniem o wizerunek proekologicznego przedsiębiorcy wśród kontrahentów.

Jednym z rozwiązań, jakie PVGE Tarnów podsuwało rolnikom było wykorzystanie nieużytków zarówno w zabudowaniach, jak i gruntach, celem montażu instalacji fotowoltaicznych. Mogła to być świetna okazja do pokrycia większości zapotrzebowania gospodarstwa w energię elektryczną. Dodatkowo, instalator komunikował w swoim serwisie o możliwości pozyskania 25% ulgi od poniesionych kosztów na poczet podatku rolnego. PVGE oferował pomoc przy dopełnieniu formalności z tym związanych.

Cena fotowoltaiki w PVGE Tarnów

Na ogólny koszt instalacji PV wpływa wiele czynników, od choćby producenta paneli fotowoltaicznych poczynając. Różnice w tym obszarze można sprawdzić przeglądając ranking paneli fotowoltaicznych 2023. Do tych cen należy doliczyć oczywiście koszty pozostałych podzespołów oraz cenę usług instalatora. W serwisie internetowym PVGE Tarnów niestety nie zamieszczono informacji o choćby orientacyjnych opłatach, jakie będzie musiał ponieść klient firmy. Zapewne podyktowane jest to indywidualnymi wyliczeniami, jakie dla każdego projektu przyjmują doradcy. Celem otrzymania wyceny, należało skontaktować się z instalatorem telefonicznie.

Fotowoltaika w PVGE Tarnów – finansowanie

Firma PVGE Tarnów współpracowała z kilkoma instytucjami bankowymi, oferującymi kredyt na fotowoltaikę. Instalator przeprowadzał klientów przez cały proces kredytow. Partnerzy bankowi PVGE udzielali kredytów na okres od 3 do nawet 120 miesięcy. Kolejną formą finansowania przedsięwzięcia mógł być także leasing na fotowoltaikę. Również w tym przypadku recenzowany instalator posiadał status autoryzowanego dostawcy dla takich instytucji, jak Getin Leasing, PKO Leasing, Millennium Leasing czy Alior Leasing. W ramach tej formy finansowania, klienci PVGE Tarnów mogli liczyć na leasing finansowy, leasing operacyjny lub pożyczkę leasingową.

W przypadku dotacji w ramach fotowoltaiki dla rolnictwa, instalator zwracał uwagę na możliwość odliczenia 25% wartości inwestycji od podatku rolnego. Określona kwota odejmowana jest od wspomnianego podatku aż do momentu uzyskania zwrotu z przedsięwzięcia, nie dłużej jednak niż przez 15 lat. PVGE oferowało także pomoc w uzyskaniu leasingu dedykowanego dla gospodarstw rolnych. Warto również zaznaczyć w tym miejscu, że skorzystanie z ulgi inwestycyjnej wyklucza wnioskowanie o dotację w ramach innych dedykowanych programów rządowych.

PVGE Tarnów Fotowoltaika – krok po kroku

Serwis internetowy PVGE Tarnów Fotowoltaika nie dostarczał  informacji o tym, jak krok po kroku wygląda proces realizacji montażu instalacji fotowoltaicznej przez tego instalatora. Na podstawie danych zawartych na stronie można jednak przypuszczać, iż w uproszczeniu były to następujące etapy:

1. Kontakt z doradcą – pierwszy krok, podczas którego ustalane są potrzeby i możliwości klienta, a także prezentowana oferta form finansowania przedsięwzięcia;

2. Sporządzenie audytu energetycznego i projektu instalacji – indywidualne dostosowanie konstrukcji systemu do zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego, rolnego lub przedsiębiorstwa klienta;

3. Montaż instalacji – montaż paneli fotowoltaicznych oraz pozostałych podzespołów z zachowaniem restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa i jakości;

4. Opieka posprzedażowa – doradztwo w zakresie obsługi instalacji, pomoc w przyłączeniu jej do sieci energetycznej, a także wsparcie przy formalnej stronie ubiegania się o rządowe dofinansowanie.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w PVGE Tarnów – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki w PVGE Tarnów

Indywidualne projekty koncepcyjne dla każdego klienta
Rozbudowana sieć współpracujących instytucji bankowych
Pomoc w finansowej i prawnej obsłudze inwestycji
Liczne nagrody branżowe i wiele pozytywnych opinii klientów
Wydłużony okres gwarancji na moc paneli fotowoltaicznych
12-letnia gwarancja techniczna
Obsługa projektów inwestycyjnych w branży OZE
Rozbudowany system opieki posprzedażowej

Wady fotowoltaiki w PVGE Tarnów

Brak informacji o kosztach usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
PVGE Tarnów Fotowoltaika był jednym z liderów w branży pozyskiwania energii słonecznej. Liczne nagrody i uznanie wśród dotychczasowych klientów zdawały się to potwierdzać. Znacząca pomoc w finansowej i prawnej obsłudze inwestycji, wydłużona gwarancja na działanie paneli fotowoltaicznych, a także dedykowane rozwiązania dla rolnictwa, to tylko niektóre z argumentów, które przemawiały za rozważeniem współpracy z firmą PVGE. W lipcu 2022 roku firma zmieniła jednak nazwę na BuyPV Sp. z o.o. , rezygnując z usług montażu i zmieniając profil działalności na hurtownię fotowoltaiczną.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
5 stycznia 2023 06:46

Potwierdzam inne zdania.Po montazu zanika kontakt.Nie ma obsługi klienta

Adam
Adam
4 listopada 2021 20:44

Nie polecam. Po zgłoszeniu reklamacji nie odpowiadają przez 3 miesiące, dzwonić co tydzień tumacza że nie zna sprawy owijają makaron na uszy i nic.Firma nie godna polecenia, omijać z daleka.

niezadowolony
niezadowolony
25 sierpnia 2021 22:06

Niepolecam, nastawieni wyłącznie na sprzedaż, zero kontaktu po montażu, fatalna obsługa, uchylanie się od reklamacji.

Jerzy
Jerzy
1 czerwca 2021 19:26

Serwisant jedzie do mnie 2 tygodnie.

Łukasz
Łukasz
13 kwietnia 2021 15:09

Dlaczego nie ma firmy w zestawieniu „top 10” skoro ma lepszą ocenę od kilku firm z tej listy ??