Rachunek za telewizję i radio razem z prądem

0 /5
(Ocen: 0)

pilot do telewizoraTrwają prace rządu nad tzw. dużą ustawą medialną, najwięcej emocji budzi chyba nowy abonament. Nowej władzy zależy na wyższej niż dotychczas ściągalności i w związku z tym zdecydowano, że opłata będzie pobierana wraz z rachunkiem za energię elektryczną.

Od kilku miesięcy informujemy Was o pracach nad nową ustawą medialną, mogłoby się wydawać, że sprawa w ogóle nie powinna nas interesować, ale akurat tak się złożyło, że nowa opłata łączy się z rynkiem energetycznym. W pierwszych miesiącach po wyborach rozważano wiele scenariuszy, ale dziś już wiemy, że abonament za radio i telewizję będzie pobierany wraz z rachunkiem za prąd…

Opłata za tv i radio z rachunkiem za prąd

Na podstawie rozmowy portalu onet.pl z Krzysztofem Czabańskim, wiadomo już, że abonament zostanie zastąpiony opłatą audiowizualną. Najprawdopodobniej wyniesie ona około 15 zł, czyli będzie niższa niż dotychczasowy abonament, który miesięcznie wynosił 22,70 zł.

Opłata będzie płacona od gospodarstwa domowego i według założeń ustawy ma być powszechnie egzekwowana. Jeśli ktoś będzie się uchylał od obowiązku i nie będzie wnosił opłaty, to dystrybutor energii elektrycznej będzie zobowiązany do poinformowania o tym fakcie urzędu skarbowego. W ten sposób nowy rząd chce zwiększyć ściągalność opłaty.

Nowa ustawa, nad którą pracują posłowie, uwzględnia również ulgi – z opłaty zostaną zwolnione osoby niepełnosprawne i powyżej 75. roku życia.

Prace nad nowymi przepisami mają zakończyć się pod koniec marca.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments