RANKING INTERNETOWYCH RACHUNKÓW BANKOWYCH 2012

0 /5
(Ocen: 0)

W rankingu zaprezentowaliśmy wyłącznie rachunki oszczędnościowo – rozliczeniowe (ROR) z internetowym kanałem dostępu oraz brakiem opłaty za prowadzenie. Na szczęście dla nas – klientów banków czasy kiedy za prowadzenie konta bankowego trzeba było miesięcznie płacić powyżej 10 zł, już dawno mamy za sobą.

Owszem, również obecnie zdarza się, że bank za prowadzenie rachunku pobiera ok 10 zł miesięcznie, ale za to posiadamy znacznie większą funkcjonalność naszego rachunku.

Mamy możliwość zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych, uzyskania kredytu odnawialnego, możliwość połączenia konta z rachunkiem maklerskim i wiele innych opcji zwiększających funkcjonalność konta.

BANK NAZWA KONTA % NOMINALNE BEZPŁATNE BANKOMATY
mBank eKONTO 0% ponad 4 300
Getin Noble Bank Konto Skarbonkowe 0% 16 200
ING Bank Śląski Konto Direct 0% 16 200
Bank BPH Sezam Direct 0,01% 16 200
Deutsche Bank PBC dbNET 0% 16 200
Bank Millennium Konto Internetowe 0% 569
VW Bank direct Konto e-direct 0,10% 16 200 dla wypłat min. 400 zł
Alior Bank konto osobiste 0,10% 16 200
Meritum Bank MeritumKonto Zarabiające do 10 tys. zł: 0%, pow. 10 tys. zł: 4,5% 16 200 dla wypłat pow. 200 zł
Allianz Bank Konto www 0,10% 2 200

Szczególnie warto wyróżnić dwie pierwsze pozycje w naszym rankingu, czyli: mBank i eKonto oraz Getin Noble Bank z ofertą Konto Skarbonkowe.

mBank ze swoim rachunkiem wyróżnia się ponad przeciętną funkcjonalnością. Umożliwia zakup jednostek funduszy inwestycyjnych. Możliwość połączenia konta z rachunkiem maklerskim. Płatność bezstykową kartą debetową oraz dostęp do kredytu odnawialnego mBank udostępnia korzystanie z ponad 4300 bezpłatnych bankomatów. Dodatkowo daje swoim klientom opcję wykupienia abonamentu na bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce – cena 5 zł za miesiąc.

Konto Skarbonkowe Getin Noble Banku wyróżnia się bezpłatnym dostępem do wszystkich bankomatów w Polsce. Nie pobiera opłaty za obsługę karty debetowej

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments