RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH – PAŹDZIERNIK 2011

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Ranking kont oszczędnościowych październik 2011. Rachunki oszczędnościowe doczekały się nowych promocji. Jednak czy wszystkie oferty proponowane przez instytucje finansowe z wyższym oprocentowaniem są warte uwagi?

Po dokładnej analizie sytuacji na rynku kont oszczędnościowych można stwierdzić, że w przypadku wielu oferta banki stosują dodatkowe wymogi aby otrzymać podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. Najczęściej wymaga się od klientów aby razem z kontem oszczędnościowym założyli ROR. Innym stosowanym wymogiem jest zobligowanie do przekazywania co miesięcznych zarobków na konto w danym banku. Standardowo największą wartość odsetek możemy uzyskać wybierając oferty z kapitalizacją codzienną bez podatku od zysków kapitałowych.

Pierwszą pozycję w notowaniu ranking kont oszczędnościowych październik zajmuje Deutche Bank z ofertą Konto oszczędnościowe 24h. Zyski w tym przypadku są kapitalizowane każdego dnia. Oprocentowanie wynosi aż 5,67% netto w skali roku. Konto Detsche Bank musimy nabyć w pakiecie z rachunkiem osobistym db NET. Promocja skierowana jest do nowych klientów. Na kolejnym miejscu w stawce uplasował się Getin Bank. Zysk nominalny w przypadku tej pozycji jest równy 5,51%. Jak przystało na czołówkę ranking kont oszczędnościowych, oferta posiada dzienną kapitalizację. Tak jak w przypadku Deutsche Banku również Konto oszczędnościowe 7% Getin Bank jest propozycją przeznaczoną dla nowych klientów i koniczne jest również otwarcie rachunku osobistego. Otwarcie jak i prowadzenie ROR – u jest bezpłatne, lecz dodatkowym wymogiem jest zadeklarowanie miesięcznych wpływów o wartości minimum 1000 zł przez czas kolejnych 12 miesięcy. Oprócz tego jesteśmy zobowiązani w tym czasie do przeprowadzenia przynajmniej 3 transakcji bezgotówkowych za pomocą otrzymanej karty debetowej lub kredytowej. Niedotrzymanie któregokolwiek z obowiązków spowoduje obniżenie oprocentowania do 4% netto w ujęciu rocznym.

Konto Więcej Oszczędnościowe BNP Paribas banku zanotowało obniżenie wartości oprocentowania i obecnie zajęło kolejną pozycję po Getin Banku. Poziom oprocentowania tego rachunku wynosi 5,50% netto. Kapitalizowanie odsetek odbywa się w dni robocze. Także w przypadku tej oferty konieczne będzie założenie rachunku bankowego, lecz gdy skorzystamy z Pakietu S jego prowadzenie odbędzie się bez opłat. Parząc dalej w dół zestawienia widać rysującą się różnicę w wartości zysków pomiędzy pierwszą trójką a kolejnymi kontami oszczędnościowymi. Pozycje z czołówki stawi pozwalają zarobić tyle samo co w przypadku dobrej lokaty bankowej. Najlepsze depozyty na rynku pozwalają zarobić obecnie nieco ponad 6% netto. Wobec poziomu zysków najwyżej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych, których odsetki kształtują się wokół 5,5% netto konta oszczędnościowe stanowią bardzo atrakcyjną formę pomnażania swoich środków pieniężnych. Rozważając dokonanie wybory pomiędzy tymi dwoma produktami bankowymi warto przypomnieć sobie pozostałe zalety konta oszczędnościowego. Podstawową jest bardzo dużą swoboda w rozporządzaniu swoim kapitałem wynikająca z możliwości zarówno wpłacania jak i wypłacania z rachunku w dowolnym czasie. Pomimo tego, iż dalsze pozycje zestawienia oferują nieco niższe oprocentowanie, to warto je rozważyć, ponieważ posiadają one mniej restrykcyjne wymogi niż najlepsze konta oszczędnościowe. W tej części stawki często możemy skorzystać z otwarcia rachunku bez ROR – u i bez konieczności dokonywania systematycznych wpłat. Są to oferty przeznaczone dla wszystkich klientów bez ich podziału na dotychczasowych i nowych.

Ranking kont oszczędnościowych październik

BANKNAZWA KONTAOPROCENTOWANIE PO PODATKUKAPITALIZACJAWYMAGANY ROR
Deutsche BankKonto oszczędnościowe 24h5,67%dziennatak
Getin BankKonto oszczędnościowe 7%5,51%dziennatak
BNP ParibaskKonto Więcej Oszczędnościowe5,50%dni roboczetak
Polbank EFGKonto Mocno Oszczędzające4,75%dziennatak
Kredyt BankLokata Swobodna4,45%dziennatak
BPH BankSezam Oszczędzam Plus4,42%dziennatak
AliorBankKonto oszczędnościowe4,35%dziennanie
Meritum BankKonto Silnie Zarabiające4,30%dziennatak
Euro BankRachunek Oszczędnościowy4,05%dziennatak
Lukas BankRachunek Oszczędzam4,05%dziennatak
Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz