Ranking kont oszczędnościowych styczeń 2019

5 /5
(Ocen: 1)

Szukasz najlepszego konta oszczędnościowego? Nasz ranking przyjdzie Ci z pomocą. Zebraliśmy tu konta oszczędnościowe z najlepszym oprocentowaniem na rynku. Wybierz konto dla siebie.


Ranking kont oszczędnościowych

Konto oszczędnościowe Profit Millenium Bank

konto oszczędnościowe Millennium

oprocentowanie do 2,70% w skali roku
konto dla nowych środków
3 miesiące promocyjnego oprocentowania
z promocji można skorzystać 1 raz
do 200 000 złotych
stały dostęp do konta

Promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit trwa przez 3 miesiące. Konto ma bezpłatne prowadzenie oraz swobodne wpłaty i wypłaty – bez utraty wypracowanych odsetek. Dostęp do rachunku możliwy jest także przez aplikację mobilną. Z promocji mogą skorzystać nowi klienci lub osoby, które mają ROR w Millenium Bank, ale dotąd nie korzystały z kont oszczędnościowych.


Konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności w Nest Banku

konto oszczędnościowe Nest Bank

oprocentowanie WIBOR 3M- 0,5%, dodatkowo klient zyskuje premię
wysokość prowizji i premii zależna od liczby wychowywanych dzieci
dla osób myślących o regularnym oszczędzaniu
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
można posiadać tylko jedno takie konto
możliwość założenia przez internet

Oprocentowanie standardowe wynosi WIBOR 3M- 0,5%. Jednak klient może liczyć na premię, jej wysokość uzależniona jest od liczby posiadanych dzieci i średnio w drugim roku wynosi 5%. Produkt przeznaczony dla osób myślących o długoterminowym i regularnym oszczędzaniu. Wniosek o założenie konta można złożyć przez internet, mobile lub w oddziale Nest Banku. Niezbędne będzie również okazanie dokumentu dziecka: legitymacji szkolnej, aktu urodzenia, paszportu, dowodu osobistego lub Karty Dużej Rodziny.


Konto Lion’s Excellence w Lion’s Banku

konto oszczędnościowe Lion's Bank

oprocentowanie zmienne do 2,15% w skali roku
najwyższe oprocentowanie dla osób korzystających aktywnie z ROR
stały i szybki dostęp do środków
kapitalizacja odsetek co miesiąc
bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku
pierwszy przelew krajowy w miesiącu za 0 zł

Oprocentowanie 2,15% w skali roku obowiązuje klientów aktywnie korzystających z usług Banku, którzy założyli konto oszczędnościowe od 11 lipca 2017 roku. Dla aktywnych użytkowników, którzy podpisali umowy do 10 lipca 2017 roku oprocentowanie maksymalne wynosi 2,40%. Standardowe zaś to 1,50%. Kapitalizacja odsetek następuje ostatniego dnia miesiąca. Otwarcie, prowadzenie i zamknięcie konta jest bezpłatne. Swobodny dostęp do wypłat bez utraty odsetek. Konto Lion’s Excellence można założyć także za pomocą bankowości elektronicznej.


Konto Zośka Pro

konto oszczędnościowe idea bank

oprocentowanie do 3% w skali roku
kapitalizacja miesięczna
najkorzystniejsze warunki dla posiadaczy ROR w Idea Banku
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
dostęp do Platformy Idea Club z aplikacją mobilną
oprocentowanie zmienne
dostęp do Idea Hub

Maksymalne oprocentowanie dostępne dla klientów, którzy posiadają ROR w Idea Banku dla środków równych lub niższych niż 10- krotność salda rachunku osobistego. Wyższe środki zyskają oprocentowanie w wysokości 1% w skali roku. Osoby, które nie posiadają ROR w instytucji finansowej mogą liczyć na oprocentowanie odpowiednio rzędu 3% i 1,85%. Wraz z kontem oszczędnościowym klient otrzymuje dostęp do Platformy Idea Cloud oraz do coworku Idea Hub.


Konto Oszczędnościowe T-Mobile Usługi Bankowe

konto oszczędnościowe t-mobile bank

oprocentowanie zmienne do 3% w PLN w skali roku dla nowych klientów
warunki preferencyjne dla kwoty poniżej 50 tysięcy zł
0 zł za prowadzenie konta
bezpłatna pierwsza wypłata w miesiącu
możliwość wyboru spośród 5 walut
konieczność posiadania konta osobistego

Preferencyjne oprocentowanie 1,50% dla salda poniżej 50 000 zł, dotyczy tylko posiadaczy konta Freemium lub Premium, na które wpływają co miesiąc środki z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty bądź emerytury i obowiązuje do końca roku. Jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione, oprocentowanie wyniesie WIBID 1M- 0,4 p.p. Nowi klienci przez pierwsze 3 miesiące mogą liczyć na zysk rzędu nawet 3% w skali roku. Dla każdej waluty obcej oprocentowanie ustalane jest osobno. Przy Koncie Oszczędnościowym w PLN, USD, GBP, CHF lub EUR istnieje opcja dołączenia karty debetowej. Produkt zakładany w placówce T-Mobile Usługi Bankowe, poprzez infolinię lub Wirtualny Oddział. Osoby korzystające wcześniej z usług Banku mogą wykorzystać również w tym celu opcje bankowości internetowej.


Konto oszczędnościowe w Pekao SA

konto oszczędnościowe pekao

oprocentowanie do 2,70% w skali roku
dla środków do 10 000 zł
miesięczna kapitalizacja odsetek
dostęp do rachunku za pośrednictwem Pekao24
dla posiadaczy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego
wypłaty bez utraty odsetek

Maksymalne oprocentowanie w wysokości 2,70% przez 180 dni dla środków do 10 000 zł oferowane osobom, które otworzą rachunek do końca czerwca 2018 roku i spełnią warunki regulaminu. Wypłat i wpłat można dokonywać poprzez indywidualne konto osobiste w Banku Pekao SA. Bezpłatne wewnętrzne przelewy mobilne. Każdy klient może posiadać tylko jedno takie konto indywidualne lub wspólne.


Konto Systematyczne w Banku Zachodnim WBK

konto oszczędnościowe wbk bank zachodni

oprocentowanie do 2,70% w skali roku
bezpłatne prowadzenie konta
bezpłatna pierwsza transakcja w miesiącu
dostęp do konta za pomocą bankowości elektronicznej BZ WBK
wypłaty bez utraty naliczonych odsetek
kapitalizacja odsetek co miesiąc

Standardowe oprocentowanie wynosi 0,40%. Właściciele kont Jakie Chcę lub VIP mogą uzyskać, dzięki automatycznemu oszczędzaniu podwyższone oprocentowanie rzędu 1,50% dla środków do 20 000 zł, jeśli co miesiąc przeleją oszczędności w kwocie co najmniej 20 zł oraz spełnią warunki regulaminu. 2,70% w skali roku uzyskają klienci, którzy założą rachunek między 19.04 a 29.09. 2018 roku i spełnią warunki regulaminu. Rachunek zakładany w oddziale banku lub przez BZ WBK (opcja dla klientów Banku). Konto systematyczne to swoboda dostępu do środków bez utraty odsetek. Kapitalizacja następuje co miesiąc. Jeśli odsetki pozostawimy na koncie powiększą kapitał podstawowy.


Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Bank

konto oszczędnościowe alior bank

oprocentowanie do 2,70% w skali roku
atrakcyjne oprocentowanie dla nowych środków przez 4 miesiące
dla kwot do 100 000 zł
wypłaty bez utraty odsetek
po okresie promocji oprocentowanie standardowe
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta

Atrakcyjne oprocentowanie 2,7% w skali roku dla nowych środków przez 4 miesiące. Prowadzenie konta jest bezpłatne, tak samo jak jego otwarcie. Pierwszy przelew w miesiącu w systemie Elixir jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 10 zł. Promocja trwa do 31 lipca 2018 roku, po tym terminie oprocentowanie wyniesie 0,89%. Każdy klient może posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe. Odsetki kapitalizowane są miesięcznie.


db Konto Oszczędnościowe Plus Deutsche Bank

konto oszczędnościowe deutsche bank

oprocentowanie do 2,55% w skali roku
konto dla nowych środków i nowych klientów Banku
dla preferencyjne warunki przy środkach do 100 tysięcy zł
dostęp przez easyNET oraz Teleserwis
brak konieczności posiadania konta osobistego
bez minimalnej kwoty wpłaty

Konto Oszczędnościowe Plus to atrakcyjna oferta dla nowych środków oraz nowych klientów Deutsche Banku. Przy saldzie poniżej kwoty 100 000 zł oprocentowane jest przez pierwsze 4 miesiące od otwarcia na poziomie 2,55% w skali roku. Później 1,05%, tak jak dla środków powyżej limitu 100 000 zł. Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc. Każdy klient może posiadać tylko jedno takie konto. Założymy je w oddziale Deutsche Banku oraz przez Teleserwis.


Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk w eurobanku

konto oszczędnościowe eurobank

oprocentowanie do 2,50% w skali roku dla nowych klientów
premiowani klienci z wpływami dochodu
dla bezpłatne otwarcie rachunku
zakładane tylko do konta osobistego
bezpłatna pierwsza wypłata gotówkowa w miesiącu
stały dostęp do środków

Maksymalne oprocentowanie 2,50% dostępne dla nowych klientów przez pierwsze 3 miesiące, dla środków do 30 tysięcy zł. Warunkiem jest założenie konta osobistego w banku i podpisanie umowy o rachunek Ekstra Zysk w ciągu 30 następnych dni. Powyżej 30 tysięcy zł najwyższe możliwe do osiągnięcia oprocentowanie to 2%. Stali klienci, którzy przelewają swoje dochody na konto mogą liczyć na 1,40% w skali roku, bez takiego wpływu 0,65%. Kapitalizacja odsetek następuje każdego dnia. Pierwsza wypłata gotówkowa oraz przelewy są darmowe, za kolejne zapłacimy od 5 zł do 7 zł.


Konto oszczędnościowe 2,5% Getin Bank

konto oszczędnościowe getin bank

oprocentowanie do 2,50% dla nowych środków
dla nowych i obecnych klientów
stały dostęp do konta
swobodne wpłaty i wypłaty
wpłaty nawet powyżej 500 000 złotych
brak opłat za prowadzenie konta

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku oferuje atrakcyjne oprocentowanie 2,5% dla nowych środków oraz dotychczasowych właścicieli ROR-ów. Promocyjne oprocentowanie dotyczy środków wpłaconych od 07.05 do 21.06.2018 roku, do kwoty 200 000 zł. Po okresie promocji i dla wyższych środków oprocentowanie jest zgodne z TOiP. Każda pierwsza wypłata środków w miesiącu jest bezpłatna, kolejna to koszt 9 zł.


Konto Smart w BGŻOptima

konto oszczędnościowe bgż optima

oprocentowanie zmienne do 2,60% w skali roku dla nowych środków
najwyższe oprocentowanie dla nowych środków
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
kapitalizacja odsetek pierwszego dnia po zakończeniu miesiąca
bezpłatne przelewy
otwierane przez internet

Konto oszczędnościowe w BGŻOptima to wygoda użytkowania i dostęp do środków w każdej chwili. Zakładane jest w polskich złotych i tylko przez internet. Aby zostać posiadaczem Konta SMART zarabiającego, nie trzeba zakładać konta osobistego ani korzystać z dodatkowych usług. Jest to produkt otwierany i prowadzony bezpłatnie. Najwyższe oprocentowanie dostępne jest dla Nowych Środków do kwoty 100 tysięcy zł. Standardowo wynosi 0,70%.


Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Bank Śląski

konto oszczędnościowe ing

oprocentowanie do 2,50% w skali roku, standardowo 0,70%
brak konieczności zakładania konta osobistego
dla kwot do 100 000 zł
wypłaty bez utraty odsetek
dostęp do środków przez Internet, telefon i w oddziałach Banku
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta

W ofercie „Bonus na start” możemy uzyskać aż 2,50% w skali roku, przez pierwsze 4 miesiące lokowania środków. Możliwość wyboru spośród 4 walut: PLN, GBP, USD oraz EUR. Brak limitów wpłat i wypłat z konta. Brak konieczności zakładania ROR w banku. Oferta dla kwot poniżej 100 000 zł. Oprocentowanie standardowe dla PLN wynosi 0,70%. Tak też oprocentowane są wszystkie środki powyżej 100 000 zł. Otwarcie i prowadzenie konta nie pociąga za sobą opłat. Darmowa jest pierwsza wypłata gotówki z konta w oddziale oraz BLIKiem (bankomaty ING Banku Śląskiego oraz Planet Cash), jak również pierwszy przelew w miesiącu.Każda kolejna tego typu operacja to koszt 9 zł.


Konto oszczędnościowe w Noble Bank Na nowe środki 2,5%

konto oszczędnościowe getin noble

oprocentowanie do 2,50% w skali roku dla nowych środków
konieczność założenia ROR
maksymalne oprocentowanie przez 4 miesiące
wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek
do 200 000 zł
stały dostęp do środków

Konto oszczędnościowe dla Nowych środków w Noble Banku to oprocentowanie do 2,5% w skali roku dla środków do 200 000 zł. Promocja trwa do 01.05.2018 roku. Maksymalne profity dla osób posiadających już ROR w Banku lub tych, którzy je założą razem z kontem oszczędnościowym. Rachunek prowadzony jest i otwierany bezpłatnie. Pierwsza wypłata w miesiącu nie ponosi za sobą kosztów, każda kolejna to opłata w wysokości 9 zł.


Konto Max Oszczędnościowe Banku Zachodnim WBK

konto oszczędnościowe bz wbk

oprocentowanie do 2,30% w skali roku dla nowych środków do kwoty 200 tysięcy zł
prowadzenie konta jest bezpłatne
brak minimalnej kwoty do otwarcia rachunku
możliwość założenia przez BZWBK24
stały dostęp do oszczędności

Konto oszczędnościowe w Banku Zachodnim WBK to opcja na pomnażanie środków oraz swoboda dostępu do nich w każdym momencie. Założenie rachunku jest możliwe w placówce lub poprzez bankowość elektroniczną BZWBK24 (dla klientów Banku). Przy wypłacie środków w placówce nie poniesiemy żadnych opłat. Oprocentowanie standardowe w skali roku wynosi 0,40%, promocyjne dla nowych środków powyżej 200 000 zł to 1,50%. Maksymalne dla nowych środków do 200 000 zł.


Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności w Nest Banku

konto oszczędnościowe Nest Bank

oprocentowanie do 2,25% w skali roku
preferencyjne warunki dla nowych klientów
wysokie oprocentowanie dla środków do 50 tysięcy zł
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
bezpłatny pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu
możliwość założenia przez internet

Oprocentowanie na poziomie 2,25% w skali roku dla środków do 50 000 zł i tylko dla nowych klientów (ulokowanie środków powyżej tej kwoty powoduje naliczenie oprocentowania na poziomie 2,0% dla całej sumy). Obowiązuje do końca miesiąca, w którym otwarto rachunek i przez dwa kolejne miesiące. Osoby korzystające wcześniej z usług Nest Banku mogą założyć konto oszczędnościowe przez system bankowości mobilnej lub internetowej oraz w oddziale. Nowi klienci tylko przez internet i w placówkach Nest Banku. Dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej oraz stronie www mamy dostęp do środków w każdej chwili. Dla dotychczasowych klientów Banku oprocentowanie jest zmienne i wynosi w skali roku WIBOR 3M- 0,5% (Marża Oprocentowania).


Konto Zyskowne w Idea Banku

konto oszczędnościowe zyskowne idea bank

oprocentowanie do 2,20% w skali roku
możliwość założenia nawet 3 Kont Zyskownych
dostępne tylko z Kontem Idealnym
pierwsza wypłata na rachunek w Idea Banku za 0 zł
preferencyjne warunki dla aktywnych klientów
dostęp do Idea Hub

Maksymalne oprocentowanie dostępne dla klientów, którzy dokonują wpływów na Konto Idealne oraz wykonują transakcje za minimum 100 zł w miesiącu, za pomocą karty debetowej dodawanej do konta oraz zasilą konto na kwotę minimum 1 000 zł. Oprocentowanie rzędu 2,20% naliczane dla salda do 10 000 zł. W przypadku rezygnacji zachowamy naliczone odsetki. Zakładając Konto Zyskowne otrzymujemy również dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud przestrzeni coworkingowej Idea Hub. Bezpłatnie założymy nawet 3 Konta Zyskowne, dzięki czemu łatwiej będzie oszczędzać na wybrane cele.


Konto oszczędnościowe Wymarzony Cel Raiffeisen Bank

konto oszczędnościowe reiffeisen

maksymalne oprocentowanie przy spełnieniu warunków wynosi 2,20% i jest zmienne, zależy od stopy referencyjnej NBP
0 zł za pierwszy przelew w miesiącu
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
bezpłatne wpłaty na konto
0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu w kasie
dla posiadaczy Wymarzonego Konta Osobistego w Raiffeisen Banku

W Raiffeisen Bank możemy otworzyć konto oszczędnościowe dla każdego wybranego celu, przy czym dla łatwiejszego oszczędzania można je nazwać, wyznaczyć kwotę jaką chcemy osiągnąć oraz czas na realizację planu. Dodatkowy 1% (dla środków powyżej 100 000 zł) lub 1,675% (dla środków poniżej 100 000 zł) w skali roku przyznawany jest dla osób, które w poprzednim miesiącu kalendarzowym wpłaciły co najmniej 1 zł oraz nie wypłaciły żadnych środków. Oprocentowanie dla oszczędności poniżej 100 000 zł równa się iloczynowi stopy referencyjnej i współczynnikowi 0,35. Stopa wyższych oszczędności przemnażana jest przez 0,15. Produkt dostępny przez internet, w oddziale lub poprzez infolinię. Przy spełnieniu określonych warunków oprocentowanie do 2,20% dla środków do 100 000 zł oraz 1,225% dla wyższych kwot.


Konto Oszczędnościowe Toyota Bank

konto oszczędnościowe toyota bank

maksymalne oprocentowanie przy spełnieniu warunków wynosi 2,20% i jest zmienne, zależy od stopy referencyjnej NBP
0 zł za pierwszy przelew w miesiącu
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
bezpłatne wpłaty na konto
0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu w kasie
dla posiadaczy Wymarzonego Konta Osobistego w Raiffeisen Banku

W Raiffeisen Bank możemy otworzyć konto oszczędnościowe dla każdego wybranego celu, przy czym dla łatwiejszego oszczędzania można je nazwać, wyznaczyć kwotę jaką chcemy osiągnąć oraz czas na realizację planu. Dodatkowy 1% (dla środków powyżej 100 000 zł) lub 1,675% (dla środków poniżej 100 000 zł) w skali roku przyznawany jest dla osób, które w poprzednim miesiącu kalendarzowym wpłaciły co najmniej 1 zł oraz nie wypłaciły żadnych środków. Oprocentowanie dla oszczędności poniżej 100 000 zł równa się iloczynowi stopy referencyjnej i współczynnikowi 0,35. Stopa wyższych oszczędności przemnażana jest przez 0,15. Produkt dostępny przez internet, w oddziale lub poprzez infolinię. Przy spełnieniu określonych warunków oprocentowanie do 2,20% dla środków do 100 000 zł oraz 1,225% dla wyższych kwot.


Konto Oszczędnościowe w Alior Banku

konto oszczędnościowe alior bank

oprocentowanie zmienne do 2,00% w skali roku
przelewy natychmiastowe
stały dostęp do konta
brak opłat za prowadzenie konta
nieograniczone wypłaty i wpłaty
darmowa pierwsza wypłata

Konto oszczędnościowe w Alior Banku to swoboda wykonywania wpłat i wypłat bez utraty odsetek. Maksymalne oprocentowanie w wysokości 2% przeznaczone jest dla nowych klientów i trwa przez 3 pierwsze miesiące. Bezpłatna pierwsza wypłata środków w miesiącu, za każdą kolejną zapłacimy 10 zł. Karta MasterCard Debit jest płatną opcją polecaną do konta oszczędnościowego. Jej wydanie kosztuje 10 zł, natomiast miesięczna opłata to wydatek rzędu 3 zł. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Założymy je w oddziale, natomiast klienci Alior Banku mogą skorzystać w tym celu z systemu bankowości internetowej.


EKOkonto oszczędnościowe Standard w BOŚ Banku

konto oszczędnościowe bos bank

oprocentowanie do 2,00% w skali roku
wpłaty i wypłaty bez utraty naliczonych odsetek
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
swobodna wypłata w każdym momencie
dostęp do środków online
możliwość uzyskania bonusu

Konto oszczędnościowe w BOŚ Banku to zysk 1,00% dla środków do 50 000 zł, 1,10% dla kwot od powyżej 50 000 zł. Można je założyć w oddziale lub przez internet. Dla środków do 50 000 zł możliwość podwyższenia oprocentowania do 2,00% w skali roku od oprocentowania standardowego dla klientów, którzy założą ROR oraz aktywują w ciągu 30 dni kartę do konta, comiesięczne transakcje kartą debetową powinny opiewać na co najmniej 500 zł. Do uzyskania preferencyjnych warunków konieczne jest podanie adresu e-mail, wyrażenie zgody marketingowej i zasilanie ROR kwotą minimum 1 500 zł miesięcznie. Bonus wypłacany jest do 10-tego dnia każdego miesiąca i dostępny dla osób spełniających określone w regulaminie kryteria.


Konto Dobrze Oszczędnościowe w BGŻ BNP Paribas

konto oszczędnościowe bgż bnp paribas

oprocentowanie do 2,00% w skali roku
dla nowych środków do 100 000 zł
bezpłatne prowadzenie konta
odsetki kapitalizowane miesięcznie
możliwość założenia online oraz w oddziałach
bezpłatna wypłata środków raz w miesiącu

Konto Dobrze Oszczędnościowe to darmowe przelewy na rachunki własne w Banku, zlecone przez telefon i internet. Z kolei wykonanie kolejnego przelewu w oddziale kosztuje 10 zł. Pierwsza wypłata środków w miesiącu jest darmowa. Następne to koszt 10 zł. Wypłacając środki mamy gwarancję, że nie utracimy naliczonych odsetek. Maksymalne oprocentowanie dla nowych środków do 100 000 zł, dla wyższych 1,3%, standardowo 0,65%.


EKOkonto oszczędnościowe VIP w BOŚ Banku

konto oszczędnościowe vip bos bank

oprocentowanie do 1,85% w skali roku
wpłaty i wypłaty bez utraty naliczonych odsetek
bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
swobodna wypłata w każdym momencie
dostęp do środków online
bezpłatna pierwsza wypłata w miesiącu

Konto oszczędnościowe VIP w BOŚ Banku to zysk 1,00% dla środków do 50 000 zł, dla kwot od powyżej 50 000 zł -1,20%. Można je założyć w oddziale lub przez internet. Dla środków do 400 000 zł możliwość podwyższenia oprocentowania do 1,85% w skali roku od oprocentowania standardowego (dla wyższych kwot do 1,55%) dla klientów, którzy założą ROR oraz aktywują w ciągu 30 dni kartę do konta, comiesięczne transakcje kartą debetową powinny opiewać na co najmniej 1 000 zł. Do uzyskania preferencyjnych warunków konieczne jest podanie adresu e-mail, wyrażenie zgody marketingowej i zasilanie ROR kwotą minimum 10 000 zł. Bonus wypłacany jest do 10-tego dnia każdego miesiąca i dostępny dla osób spełniających określone w regulaminie kryteria.


Konto oszczędnościowe VIP w Bank Zachodni WBK

konto oszczędnościowe vip wbk bank zachodni

oprocentowanie do 1,66% w skali roku
miesięczne prowadzenie rachunku kosztuje 1 zł
bezpłatna wypłata gotówki w placówce BZ WBK
dostęp do konta za pomocą bankowości elektronicznej BZ WBK
wypłaty bez utraty naliczonych odsetek
kapitalizacja odsetek co miesiąc

Wysokość oprocentowania zależy od zgromadzonych środków. Rośnie razem ze wzrostem oszczędzonej kwoty. Dla środków poniżej 100 000 zł wynosi 0,70%, dla wyższych kwot 1,00%. Rachunek zakładany w oddziale banku lub przez BZ WBK (opcja dla klientów Banku). Konto VIP to swoboda dostępu do środków bez utraty odsetek. Kapitalizacja następuje co miesiąc. Jeśli odsetki pozostawimy na koncie powiększą kapitał podstawowy. W ramach promocji możemy uzyskać oprocentowanie rzędu 1,41% dla środków poniżej 100 000 zł oraz 1,66% dla wyższych kwot.


Konto oszczędnościowe w Noble Bank

konto oszczędnościowe noble

oprocentowanie do 1,65% w skali roku dla aktywnych klientów
darmowa pierwsza wypłata w miesiącu
wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek
kapitalizacja miesięczna
stały dostęp do środków

W Noble Banku oprocentowanie jest progresywne i rośnie wraz ze wzrostem salda na koncie oszczędnościowym. Jego najniższa możliwa wartość to 1% dla środków do 50 000 zł oraz 1,25% dla takiej samej wysokości u klientów premiowanych. Warunkiem skorzystania z bonusu są wpływy na Konto Osobiste o wartości co najmniej 1 000 zł, wykonanie płatności kartami debetowymi do konta na co najmniej 300 zł oraz wyrażenie zgody marketingowej. Maksymalne oprocentowanie 1,65% dla środków powyżej 0,5 mln zł dla osób spełniających wymagania regulaminu.


Konto Superoszczędnościowe w Banku Citi Handlowy

konto oszczędnościowe citi bank

oprocentowanie do 1,50% w skali roku dla środków w PLN
bezpłatne otwarcie konta
oprocentowanie od każdej wpłaconej kwoty
swobodne wpłaty i wypłaty
dostęp do środków online
możliwość założenia w różnych walutach

Konto o podwyższonym oprocentowaniu w stosunku do jego wersji podstawowej. Zysk rzędu 1,50% w skali roku dla środków do 20 tysięcy zł, dla wyższych kwot natomiast 0,10%. Miesięczna kapitalizacja odsetek. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne tylko, jeżeli przelejemy na nie miesięczne wynagrodzenie wynoszące minimum 3 000 zł.


Konto Oszczędnościowe w Plus Banku

konto oszczędnościowe plus bank

oprocentowanie do 1,50% w skali roku
brak minimalnej kwoty wpłaty
odsetki liczone dla każdego wkładu
dostępne tylko w PLN
brak konieczności zakładania ROR
miesięczna kapitalizacja odsetek

Konto Oszczędnościowe w Plus Banku to swoboda dysponowania środkami. Oprocentowanie rośnie wraz ze wzrostem zgromadzonych środków i jest stałe w okresach miesięcznych. Dla kwot do 50 000 zł wynosi 1,00%, dla środków od 50 000 zł do poniżej 250 000 zł- 1,15% oraz 1,50% dla wyższych sum. Dostęp do konta przez internet i SMS. Pierwsza wypłata gotówkowa w miesiącu jest bezpłatna. Produkt dostępny w oddziale, poprzez infolinię oraz plusbank24.


Konto oszczędnościowe Plus w PKO BP SA

konto oszczędnościowe pko

oprocentowanie do 1,20% w skali roku
kapitalizacja odsetek co miesiąc
wypłata środków bez utraty odsetek
bezpłatne wszystkie wypłaty gotówkowe z konta
łatwy dostęp do środków
brak minimalnej kwoty wpłaty

Konto oszczędnościowe Plus to oprocentowanie od 0,50% w skali roku. Jego wysokość uzależniona jest od zgromadzonych środków i określona dla każdego przedziału kwotowego. Naliczenie profitów rozpoczyna się od dnia wpływu pieniędzy na konto, kończy w dniu poprzedzającym wypłatę. Odsetki są dopisywane do salda. Aby je założyć wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i postępować zgodnie z instrukcjami lub udać się do placówki Banku.


Konto oszczędnościowe BZ WBK

konto oszczędnościowe bz wbk

oprocentowanie do 1,02% w skali roku
miesięczny koszt prowadzenia konta to 1 zł
brak konieczności posiadania konta osobistego
brak minimalnej kwoty do otwarcia rachunku
możliwość założenia przez BZWBK24
brak stały dostęp do oszczędności

Konto oszczędnościowe w Banku Zachodnim WBK to opcja na pomnażanie środków oraz swoboda dostępu do nich w każdym momencie. Założenie rachunku jest możliwe w placówce lub poprzez bankowość elektroniczną BZWBK24 (dla klientów Banku). Pierwsza transakcja w miesiącu jest bezpłatna, za każdą kolejną zapłacimy. Po spełnieniu warunków określonych w regulaminie klient może uzyskać oprocentowanie rzędu 1,02%. Standardowo wynosi ono 0,40%. Najwyższe oprocentowanie obowiązuje dla kwot do 100 000 zł.


db Konto Oszczędnościowe 24h Deutsche Bank

konto oszczędnościowe db 24h

oprocentowanie do 1,00% w skali roku
oprocentowanie zależne od wysokości salda konta
brak konieczności zakładania konta osobistego w Deutsche Banku
dostęp przez db easyNET oraz Teleserwis
bezpłatne prowadzenie i otwieranie
brak minimalnej kwoty otwarcia

Wysokość oprocentowania waha się od 0,25% do 1% w skali roku (najwyższe dla środków do 10 000 zł). Do produktu można mieć dostęp w każdej chwili poprzez db easyNET oraz Teleserwis. Pieniądze pracują na zysk już od chwili założenia Konta. Bank nie pobiera opłat za wpłaty gotówkowe, wypłaty natomiast są płatne. Istnieje możliwość ustawienia zleceń stałych, płatnych od każdej transakcji. Dużym plusem jest tutaj niewątpliwie brak konieczności zakładania konta osobistego, co nie jest często spotykane na rynku.


eMax Plus w mBanku

konto oszczędnościowe mbank

maksymalne nominalne oprocentowanie 1,00% w skali roku
bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku
brak możliwość założenia 4 rachunków
wypłaty bez utraty odsetek
brak oprocentowanie zmienne
brak stały dostęp do środków

Oprocentowanie nominalne w skali roku ze zmienną stopą w skali roku wynosi od 0,50% do 1,00%, a jego wysokość uzależniona jest od zgromadzonych środków. Jeżeli na konto oszczędnościowe przeznaczymy poniżej 50 000 zł to otrzymamy 0,50% w skali roku, dla środków od 50 000 do poniżej 100 000 zł to 0,65%, przy saldzie od 100 000 zł do poniżej 200 000 zł- 0,80%, jeżeli wpłacimy więcej- 1,00%. Konto oszczędnościowe można założyć w placówce lub przez internet, jego prowadzenie jest bezpłatne.


Konto oszczędnościowe Orange Finanse

konto oszczędnościowe orange

oprocentowanie nominalne do 1,00% w skali roku
najwyższe oprocentowanie od 200 000 zł
brak bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta
konieczność posiadania konta osobistego
brak miesięczna kapitalizacja odsetek
brak brak opłaty za pierwszy przelew w miesiącu (oprócz ekspresowego)

Oprocentowanie maksymalne dla nadwyżki środków powyżej 200 000 zł. Dla kwot poniżej 50 000 zł wynosi 0,50%, dla środków od 50 000 zł do poniżej 100 000 zł- 0,65%, dla przedziału od 100 000 zł do poniżej 200 000 zł- 0,80%., dla wyższych kwot- 1%. Klienci mogą założyć konto poprzez infolinię, internet lub w salonie Orange.


Konto Oszczędnościowe Citi Handlowy

konto oszczędnościowe citi

oprocentowanie do 0,80% w skali roku dla środków w PLN
bezpłatne prowadzenie dla posiadaczy Konta Osobistego
brak możliwość oszczędzania także w EUR, USD, GBP
dostęp do środków online
brak bezpłatna pierwsza miesięczna wypłata gotówki
brak oszczędzanie od pierwszej złotówki

Wybór dla osób, które chcą oszczędzać od każdej kwoty, bez żadnych limitów. Standardowe oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym w PLN wynosi 0,1% w skali roku. Maksymalne oprocentowanie dostępne przy aktywnym Profilu Klienta dla posiadaczy Citigold Private Client i Citigold przy utrzymaniu średniego salda na rachunkach w wysokości co najmniej 200 000 zł lub 30 000 zł w przypadku Citi Priority. Pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu między kontami w City Handlowy lub przelew krajowy będą bezpłatne.


Rachunek Sejf BGŻ BNP Paribas

konto oszczędnościowe bgż

oprocentowanie standardowe do 0,50% w skali roku
brak konieczności posiadania konta osobistego
rachunek w PLN
kapitalizacja odsetek co kwartał
możliwość powiązania z lokatami terminowymi
bezpłatne prowadzenie konta

Rachunek zakładany tylko w PLN. Przelewy elektroniczne w złotych polskich są bezpłatne. Wypłata środków nie powoduje utraty naliczonych odsetek. Za pierwszy przelew bądź wypłatę nie poniesiemy kosztów. Każda kolejna wypłata to 10 zł. Bank daje również możliwość bezpłatnych przelewów krajowych przez Pl@net lub Mobile Pl@net. Wykonanie ich w oddziale banku to za pierwszym razem w miesiącu koszt 10 zł. Kapitalizacja odsetek następuje co kwartał.


eMax mBank

konto oszczędnościowe mbank

oprocentowanie 0,20% w skali roku
brak bezpłatne prowadzenie konta
wpłaty i wypłaty bez straty odsetek
możliwość otwarcia 4 rachunków
stały dostęp do zgromadzonych środków
dodatkowa opcja założenia karty debetowej

Konto eMax założymy w oddziale mBanku lub wypełniając wniosek przez internet. Każdy posiadacz rachunku może ustanowić dwóch pełnomocników. Przy dokonywaniu wpłaty gotówkowej w placówce zostanie pobrana opłata. Klienci mogą zamówić kartę debetową, jednak nie jest to obowiązkowe. Jej wydanie jest płatne. Także po każdym roku użytkowania zostanie pobrana prowizja. Poszczególne otwarte rachunki mogą być przeznaczone na inne cele, co jest dużym plusem. Takie rozwiązanie pozwala bowiem uniknąć wielokrotnego pobierania środków w ciągu miesiąca z jednego konta.

 

Ranking kont oszczędnościowych – dlaczego warto z niego korzystać?

Konto oszczędnościowe pozwala na regularne odkładanie drobnych i większych kwot. Jednak konto kontu nierówne. By pomnożyć swoje oszczędności, oprocentowanie konta powinno być wyższe niż obecny poziom inflacji. Nie zawsze jest to możliwe, gdyż w okresie niskich stóp procentowych banki oferują niskie oprocentowanie. Jednak nawet wtedy wyższe odsetki od odłożonych pieniędzy potrafią przynajmniej uchronić nasze zasoby przed utratą siły nabywczej.

Konto oszczędnościowe może stanowić miejsce, w którym lokujemy pieniądze:

  • na krótko- i średnioterminowe cele (np. zagraniczne wakacje, kupno nowego sprzętu albo remont kuchni),
  • na poduszkę finansową pierwszej potrzeby (gdy trafią się nieprzewidziane wydatki, np. zepsuje się auto),
  • z nadwyżki finansowej, by zbudować większą kwotę do inwestowania, np. w lokaty lub obligacje.

Regularne oszczędzanie sprawia, że lepiej kontrolujemy swoje wydatki i dbamy o swoje finansowe bezpieczeństwo.

Jak tworzymy ranking kont oszczędnościowych?

Nasz ranking kont oszczędnościowych tworzymy, porównując oferty poszczególnych banków. Robimy to regularnie, dzięki czemu nasze zestawienie kont oszczędnościowych jest zawsze aktualne!
Porównanie kont oszczędnościowych opieramy przede wszystkim o oprocentowanie, czyli zysk, jaki możemy na danym koncie osiągnąć. Najczęściej konta oszczędnościowe są bezpłatne. Warto jednak pamiętać, że często założenie konta oszczędnościowego wiąże się z koniecznością posiadania ROR-u w danym banku, a ono już może być obciążone miesięcznymi opłatami.

Jak korzystać z rankingu kont oszczędnościowych?

Najlepsze oferty kont oszczędnościowych umieściliśmy na samej górze– tam znajdziesz najlepsze oferty na rynku. Im niższa pozycja w porównaniu kont oszczędnościowym, tym mniejsze oprocentowanie oferuje dany bank.

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments