Ranking kredytów gotówkowych – grudzień 2019

Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2019Nadszedł grudzień, a to oznacza, że święta już za pasem. To czas spotkań z bliskimi, prezentów i związanych z tym … wydatków. Choć w tym roku, mamy więcej pieniędzy w portfelu, część z nas będzie musiała się zapożyczyć. Zastanawiacie się, gdzie w tym miesiącu znajdziecie najlepszy kredyt gotówkowy, nie tylko na święta? Sprawdźcie, nasz ranking kredytów gotówkowych – grudzień 2019!

Ranking kredytów gotówkowych – grudzień 2019

Część banków obroniła zdobyte w listopadzie miejsca. Nowy miesiąc przyniósł jednak kilka, dość istotnych zmian w naszym rankingu kredytów gotówkowych. Pojawił się jeden nowy gracz, a jeden bank – Millennium, niestety nie zdołał wejść do zestawienia. Jak w takim razie wygląda nowy układ sił?

Ranking kredytów gotówkowych grudzień 2019 – Santander odzyskał prowadzenie

1
Kwota:
2 – 300 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:10,11 %
Okres spłaty:3 – 120 msc
Nasza ocena:
5/5

Santander w rankingu kredytów gotówkowych - grudzień 2019Zeszły miesiąc nie był łaskawy dla hiszpańskiego banku Santander. Musiał uznać pierwszeństwo rywala, zajmując w listopadzie drugie miejsce. Widać jednak, już otrząsnął się z przegranej i na nowo przyciągnął klientów, którzy w tym miesiącu przyznali mu złoty medal.

W samej ofercie nie doszukacie się zmian. Dostępne kwoty to wciąż od 2.000 do 300.000 zł (najwyższa kwota dostępna jest po spełnieniu dodatkowych kryteriów finansowych). Stosunkowo wysoki próg kwotowy kredytu, bank rekompensuje najszerszym wśród konkurentów okresem spłaty, wynoszącym od 3 do 120 miesięcy. Co sprawiło, że Santander wrócił na pierwsze miejsce?

Klienci docenili możliwość wnioskowania online – w grudniu, aura pogodowa i brak czasu sprawia, że bardziej niż kiedykolwiek cenimy sobie możliwość ubiegania się o kredyt, bez wychodzenia z domu.
Opcja zawieszenia spłaty – bank pozwoli Wam na wielokrotne korzystanie z wakacji kredytowych, o ile przez 6 miesięcy terminowo spłacaliście dług, a odroczenia łącznie nie przekroczą pół roku. Taka elastyczność to spore ułatwienie, w przypadku przejściowych trudności.
Sam decydujesz o formie wypłaty – pieniądze możecie dostać przelewem na konto lub gotówką.
Pieniądze w 1 dzień od złożenia wniosku – jeśli nie lubicie czekać, z pewnością ucieszy Was informacja, że środki trafią do Was ekspresowo.

Oferta Santander to propozycja, którą sprawdzili i docenili różni kredytobiorcy. Najczęściej chwalono wygodną formę wnioskowania, szeroki zakres kwot oraz okresów spłaty, a także elastyczne warunki.

BNP Paribas ze srebrnym medalem

2
Kwota:
1 – 200 tys.
Oprocentowanie:stałe
RRSO*:9,99 %
Okres spłaty:6 – 120 msc
Nasza ocena:
5-/5

BNP Paribas w rankingu kredytów gotówkowych - grudzień 2019W tym miesiącu BNP Paribas musiał uznać wyższość banku Santander, co nie oznacza, że oferta zielonego banku straciła na wartości. Wręcz przeciwnie. Klienci wciąż bardzo chętnie decydują się na “Kredyt zielonych zmian” BNP Paribas. Wybierając go, zyskują bowiem podwójnie – mogą korzystać z atrakcyjnych warunków i dodatkowo, robią coś dobrego dla Matki Ziemi. O czym mowa?
Kredytodawca obiecał, że za każde zaciągnięte zobowiązanie zasadzi drzewo tlenowe Oxytree. Już ten argument trafił do wielu klientów. Pozostałych skusiły korzyści związane z kredytem:

Brak prowizji – przez cały okres kredytowania,
Możliwość 2-letniego zwolnienia z odsetek – w przypadku umowy zawartej na 5 lat i dłużej,
Oprocentowanie stałe – gwarantujące jednakową wysokość raty, przez czas trwania umowy,
Możliwość wnioskowania na trzy sposoby – przez Internet, telefon oraz w siedzibie banku.

Kwota kredytu wynosi od 1.000 do 200.000 zł, a okres spłaty zawiera się w okresie od 6 do 120 miesięcy. Jeśli nie lubicie ryzyka związanego z wahaniem stóp procentowych, koniecznie weźcie pod uwagę srebrnego medalistę naszego rankingu kredytów gotówkowych.

Brąz w rankingu kredytów gotówkowych ponownie dla Citi Handlowego

3
Kwota:
1 – 200 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:9,33 %
Okres spłaty:9 – 96 msc
Nasza ocena:
5-/5

Citi Handlowy w rankingu kredytów gotówkowych - grudzień 2019Trzeba przyznać, że Citi Handlowy skutecznie okopał się na trzeciej pozycji naszego rankingu kredytów gotówkowych, kolejny miesiąc z rzędu zdobywając brązowy medal. Pożyczka gotówkowa od Citi handlowy trafi z pewnością do osób, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania i brak skomplikowanych procedur.

Jedynym dokumentem, niezbędnym do uzyskania pieniędzy jest PDF, zawierający wyciąg z konta, za ostatnie 3 miesiące. Należy go załączyć do internetowego wniosku o pożyczkę. Bank zdalnie oceni Waszą zdolność kredytową i poinformuje Was o przyznaniu pożyczki lub odrzuceniu wniosku.

W ten sposób pożyczycie od 1.000 do 150.000 zł, do spłaty w okresie od 9 do 96 miesięcy. RRSO, dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w Citi Handlowy jest najniższe spośród omawianych ofert i wynosi 9,33%.

Nowa pozycja rankingu kredytów gotówkowych – Alior Bank

4
Kwota:
500 zł – 200 tys.
Oprocentowanie:stałe
RRSO*:13,70 %
Okres spłaty:24 – 60 msc
Nasza ocena:
4+/5

Alior Bank w rankingu kredytów gotówkowychJeszcze w listopadzie, na czwartym miejscu plasowała się oferta Millennium Banku. W tym miesiącu, to miejsce zajął Alior Bank i jego pożyczka gotówkowa z mikrokosztami. Na czym polega ten produkt?

Bank deklaruje, że za każdy pożyczony 1.000 zł średnie koszty wynoszą ok. 6 zł miesięcznie. Zatem, dla przykładu, jeśli pożyczymy 5.000 zł, miesięczna opłata za pożyczkę powinna oscylować w granicach 30 zł.

Minimalna kwota zobowiązania to 500 zł, a maksymalna – 200.000 zł. Okres spłaty jest nieco niestandardowy i zaczyna się od 24 miesięcy, a kończy na 60 miesiącach. Plusem dla wielu osób będzie fakt, że w ramach pożyczki możliwa jest konsolidacja innych zobowiązań. Wnioskować można przez Internet (bank oddzwoni, by załatwić formalności), telefon lub osobiście w oddziale banku. Otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Pożyczka w Alior Banku to opcja dla osób, którym zależy na jasnych zasadach i stosunkowo niedługim okresie spłaty.

PKO zamyka ranking kredytów gotówkowych – grudzień 2019

5
Kwota:
500 zł – 200 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:15,89 %
Okres spłaty:2 – 12 msc
Nasza ocena:
4/5

PKO w rankingu kredytów gotówkowych - grudzień 2019Jeśli śledziliście nasze poprzednie porównania kredytów gotówkowych, ta pozycja Was nie zaskoczy. Bank PKO już trzeci raz znalazł się na piątym miejscu. Co to oznacza? Oferta ma grono wiernych klientów, jednak wciąż brakuje ich do pokonania konkurencji.

W PKO kwota pożyczki to 500 do 200.000 zł, a okres spłaty nie przekracza jednego roku. Bank daje swoim klientom możliwość zawieszenia spłaty, (podobnie jak Santander) jednak tu nie przekroczy on 3 miesięcy. Nie każdego usatysfakcjonuje też fakt, że do otrzymania pożyczki w PKO niezbędna jest osobista wizyta w banku. Opcję tę doradzalibyśmy zatem osobom, które cenią sobie tradycyjny kontakt z bankiem.

Ranking kredytów gotówkowy grudzień 2019 – co nowego?

Największą nowością w całym zestawieniu jest propozycja Alior Bank, która dość łatwo wbiła się na czwarte miejsce, deklasując ofertę Millennium. Nie wprowadza ona jednak rewolucyjnych warunków – okres spłaty, wysokość pożyczki czy RRSO są raczej zbliżone do konkurencyjnych.

Również pozostałe przetasowania są raczej drobne. Santander i BNP Paribas prowadzą między sobą wyrównaną walkę, nie przepuszczając na wyższe pozycje rywali. Trudno jednak wyrokować na przyszłość, gdyż oferty kredytowe zmieniają się stosunkowo często. W przyszłym miesiącu, pozycję lidera może zatem przejąć nowy bank.

Grudniowe wydatki wyższe niż w poprzednich miesiącach

Ostatni miesiąc roku jest najtrudniejszym, jeśli chodzi o wydatki. Według szacunków, w tym roku grubo ponad 1500 zł wydamy na organizację świąt. Bywa, że zamiast opłacać rachunki, wolimy kupować prezenty. Jak wskazują informacje BIG InfoMonitor, w grudniu, problem z uregulowaniem comiesięcznych opłat ma około 49% Polaków, a sytuacja normuje się dopiero w marcu.

Pod koniec miesiąca, wielu z nas czeka jeszcze kolejny sezonowy wydatek, związany z organizacją lub uczestnictwem w zabawach sylwestrowych. Jak sobie z tym radzimy? Część osób zaciąga właśnie kredyty gotówkowe – ich sprzedaż w grudniu rośnie o ok. 30%. Są też osoby korzystające z produktów pozabankowych, np. chwilówki na święta. Bez względu na sposób, opanowanie budżetu w tym miesiącu może być trudne. Jeśli szukacie dodatkowego finansowania, mamy nadzieję, że nasz ranking kredytów gotówkowych – grudzień 2019 pomoże Wam znaleźć najkorzystniejszą opcję.

*RRSO na podstawie reprezentatywnych przykładów

Emila Uganowska

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Komentarze

  1. Firma Szybka Gotówka jest najlepsza wśród wszystkich dostępnych na polskim rynku ofert. W ramach przedświątecznej promocji teraz rozdają nowym klientom po 50 złotych, które nie trzeba zwracać, no i oczywiście pierwsza pożyczka jak zawsze jest darmowa. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *