Ranking kredytów gotówkowych – październik 2019

Jesienny ranking kredytów gotówkowych - październik 2019Oferty kredytów gotówkowych potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie. Banki starają się dopasować je do potrzeb kredytobiorców, korzystając z nowoczesnych technologii i rozbudowanych systemów obsługi klientów. Jak jednak wśród takiej ilości opcji, znaleźć dobry kredyt gotówkowy? Odpowiedzią jest nasz ranking kredytów gotówkowych – październik 2019! Wybraliśmy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty, od najbardziej cenionych kredytodawców.


Ranking kredytów gotówkowych – październik 2019

Kwota:
2 – 300 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:10,11 %
Okres spłaty:3 – 120 msc
Raty:równe
Nasza ocena:
5/5
Kwota:
1 – 200 tys.
Oprocentowanie:stałe
RRSO*:9,99 %
Okres spłaty:6 – 120 msc
Raty:równe
Nasza ocena:
5-/5
Kwota:
1 – 200 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:9,33 %
Okres spłaty:9 – 96 msc
Raty:równe
Nasza ocena:
5-/5
Kwota:
5 – 200 tys.
Oprocentowanie:stałe
RRSO*:7,68 %
Okres spłaty:60 msc
Raty:równe
Nasza ocena:
4+/5
Kwota:
500 zł – 200 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:15,89 %
Okres spłaty:2 – 12 msc
Raty:równe
Nasza ocena:
4/5

*RRSO na podstawie reprezentatywnych przykładów

Palma pierwszeństwa dla Santander

Zaproponowana przez Santander oferta, to szybki kredyt gotówkowy. Zakres okresów spłaty jest wyjątkowo szeroki i wynosi od 3 do 120 miesięcy. Najmniejsza kwota kredytu to 2.000 zł. Maksymalnie możecie pożyczyć nawet 300.000 zł, przy czym tak wysoka kwota nie jest oczywiście dostępna dla każdego. Możecie się o nią ubiegać, jeśli Wasze niezabezpieczone zobowiązania nie przekraczają sumy pięciokrotności waszego dochodu netto i kwoty 500.000 zł.

Na pewno zainteresuje Was fakt, że bank przewiduje możliwość udzielenia wakacji kredytowych. Pierwszą okazję do przetestowania tej opcji będziecie mieli po 6 miesiącach od uruchomienia kredytu. Zawieszenia rat możecie dokonywać wielokrotnie, o ile łącznie okres ten nie przekroczy 6 miesięcy.

Fani nowoczesnych rozwiązań docenią, że kredyt gotówkowy w Santander (dawniej BZ WBK) można otrzymać bez wychodzenia z domu i przy minimum formalności! Co więcej, wypłata pieniędzy często odbywa się nawet w 1 dzień, od złożenia wniosku. To Wy decydujecie, czy chcecie gotówkę “do ręki” czy przelewem na konto. 

Naszym zdaniem ta oferta zasługuje na wyróżnienie. Jeśli zależy Wam na elastyczności w spłacaniu i wysokiej dostępnej kwocie, to ten kredyt jest dla Was. 

BNP Paribas – drugie miejsce

Produkt oferowany przez bank BNP Paribas najbardziej przypadnie do gustu osobom, które interesuje okres spłaty dłuższy niż 5 lat. To właśnie dla takich klientów, kredytodawca przygotował specjalną promocję – przez ostatnie 2 lata zobowiązania nie będziecie musieli płacić odsetek! 

Warto też wspomnieć o prowizji, która dla omawianego “Kredytu zielonych zmian” wynosi… 0%! Biorąc pod uwagę stosunkowo długi, dostępny okres spłaty, wynoszący od 6 do 120 miesięcy, dużym plusem będzie zaoferowane stałe oprocentowanie kredytu. Dzięki niemu, nie będziecie musieli obawiać się zmian stóp procentowych, przez cały czas kredytowania.

O produkt możecie wnioskować aż na 3 sposoby – telefonicznie, online oraz stacjonarnie, w placówce banku. Bank akceptuje niemal wszystkie źródła dochodu (w tym również zagraniczne lub pochodzące z gospodarstwa rolnego). 

Co nas urzekło w tej ofercie, oprócz bardzo korzystnych parametrów samego kredytu (prowizja o% i anulowanie odsetek w ciągu ostatnich 2 lat kredytu)? Jeśli weźmiecie kredyt gotówkowy od Bank BNP Paribas, bank zasadzi drzewo tlenowe Oxytree. 

Citi Handlowy w pierwszej trójce rankingu kredytów gotówkowych

Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie i ofertę kredytodawcy, zdecydowaliśmy, że brązowy medal przypadnie ofercie banku Citi Handlowy. Proponowany produkt, to pożyczka gotówkowa na dowolny cel, dostępna w kwocie od 1.000 do 150.000 zł. Docenić należy też dość długi okres spłaty, które może sięgnąć nawet 8 lat.

Czym wyróżnia się kredyt gotówkowy w Citi Handlowym? Cały proces wnioskowania, łącznie z oceną zdolności kredytowej i wydawaniem decyzji kredytowej odbywa się online. Zaletą jest też to, że bank ograniczył formalności do minimum – do wniosku online wystarczy załączyć plik PDF z wyciągiem z konta, za 3 miesiące. By otrzymać pożyczkę na korzystnych warunkach, nie będziecie musieli zatem wychodzić z domu!
Dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, istnieje możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia spłaty. Opcja ta nie jest obowiązkowa.

Według nas, ta oferta najbardziej będzie odpowiadać osobom, które nie chcą tracić czasu na zbędne formalności.

Oferta Millenium Bank tuż podium

Nasz ranking kredytów gotówkowych październik 2019 uwzględnił promocję banku Millenium. Oferowane przez kredytodawcę warunki są bowiem dość nietypowe. Dostępne kwoty pożyczki zwiększają się skokowo i wynoszą 5.000 zł, 10.000 zł, 15.000 zł lub 20.000 zł. Inaczej niż w przypadku produktów pozostałych banków, okres spłaty jest tu stały i wynosi 60 miesięcy. 

Uwagę klientów z pewnością przyciągnie jednak wyjątkowo niskie RRSO, wynoszące nieco ponad 7% i stałe oprocentowanie. Za każde pożyczone 5.000 zł, rata ma wynieść równe 100 zł. A zatem, zaciągają kredyt w maksymalnej wysokości 20.000 zł, Wasza rata nie przekroczy 400 zł. Na plus oferty trzeba też wskazać darmową, wcześniejsza spłatę zobowiązania. 

Pożyczka w Millenium Bank to rozwiązanie dla osób, którym zależy na prostych, przejrzystych warunkach pożyczki i atrakcyjnych kosztach. 

Pożyczka gotówkowa od PKO – numer pięć w rankingu kredytów gotówkowych

Nasze zestawienie zamyka pożyczka gotówkowa banku PKO. Zdecydowanie jest to opcja, dla osób, które dodatkowych pieniędzy potrzebują na krótki czas. W tym przypadku okres spłaty nie może bowiem przekroczyć 12 miesięcy. To również w tej ofercie znajdziecie najniższą dostępną kwotę kredytu, wynoszącą 500 zł. Maksymalna kwota zobowiązania wynosi natomiast 200.000 zł. 

Na co warto w tym przypadku zwrócić uwagę? Bank PKO przewiduje możliwość zawieszenia spłaty, nawet na 3 miesiące. Zaletą będzie też fakt, że wcześniejsza spłata będzie całkowicie darmowa. Do otrzymania pożyczki w PKO konieczny będzie wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy i wizyta w oddziale banku.

Według nas, ta oferta spodoba się osobom ceniącym sobie tradycyjne sposoby zaciągania kredytów i rozsądne koszty.

Porównanie kredytów gotówkowych w październiku 2019

Przyglądając się produktom poszczególnych banków można zauważyć, że oferty są na dość podobnym poziomie. Średnie RRSO kredytu gotówkowego oscyluje w granicach 10%. Wyjątkiem jest tu oferta Millenium Bank, z RRSO poniżej 8%. Biorąc pod uwagę dostępne okresy spłat, można założyć, że kredytodawcy nastawieni są raczej na klientów długodystansowych – takich, którzy zaciągną kredyt na kilka lat. Banki coraz chętniej korzystają również z rozwiązań online. Dobry przykład to oferta Citi Handlowego, gdzie cały proces zaciągania pożyczki odbywa się zdalnie. 

Znaczenie ma także elastyczność. Stąd tak silna pozycja oferty banku Santander, która łączy w sobie wysokie dostępne kwoty kredytu, wygodne wnioskowanie oraz spłatę kredytu. 

Jesienne wydatki Polaków

Jesienne miesiące nie zawsze sprzyjają naszym portfelom. Według badań przeprowadzonych w 2018 roku, na zlecenie firmy Wonga, aż 72% Polaków zauważa wzrost wydatków w sezonie jesiennym. Z czego to wynika? Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, co oznacza zwiększone opłaty związane z ogrzewaniem i utrzymaniem mieszkań oraz domów. Sporo pieniędzy pochłania zakup ciepłej odzieży czy przygotowanie auta do zimy. Wielu z nas już w październiku myśli o zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych czy Świętach Bożego Narodzenia i wtedy dokonuje niezbędnych zakupów. 

Choć w większości przypadków radzimy sobie bez zewnętrznych źródeł finansowania, zmieszczenie się w budżecie nie zawsze jest możliwe. Szczególnie jeśli przydarzą nam niespodziewane wydatki, takie jak nagła awaria samochodu czy zalanie mieszkania.

Emila Uganowska

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *