Ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2020

Ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2020.Święta, święta i po świętach. Styczeń przyniósł Wam nie tylko noworoczne postanowienia, ale i noworoczne wydatki? A może może wciąż próbujecie spiąć budżet po grudniowym szaleństwie? Oto nasz najnowszy ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2020. Sprawdźcie, który kredyt gotówkowy warto rozważyć w tym miesiącu!

Ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2020

Nowy Rok przyniósł kilka znaczących zmian. Pojawiły się zupełnie nowe oferty, a niektórych kredytodawców trzeba było pożegnać. Co nowego w styczniu 2020 roku?

Ranking kredytów gotówkowych styczeń 2020 – Santander obronił pozycję lidera

1
Kwota:
2 – 300 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:10,11 %
Okres spłaty:3 – 120 msc
Nasza ocena:
5/5

Santander - ranking kredytów gotówkowych styczeń 2020.Pierwsza pozycja rankingu nie przyniosła większych zaskoczeń. W tym miesiącu ponownie złoty laur zdobył bank Santander, który od listopada pilnuje, aby żaden z konkurentów nie zdołał go wyprzedzić.

Co warto wiedzieć o tej ofercie? Kredyt dostępny jest w kwocie od 2.000 do nawet 300.000 zł, przy czym do uzyskania maksymalnej kwoty konieczne jest spełnienie dodatkowych warunków. O kwotę 300.000 zł (największą w całym rankingu) możecie wnioskować, jeśli wszystkie Wasze niezabezpieczone produkty kredytowe nie są większe niż 50-krotność Waszego dochodu netto powiększona o 500.000 zł. Spłata powinna zmieścić się natomiast w okresie od 3 miesięcy do 10 lat. Za co warto docenić ten produkt?

Pieniądze bez wychodzenia z domu – to opcja korzystna szczególnie dla osób, którym brakuje czasu na chodzenie po oddziałach i spotkania z konsultantami.
Tylko podstawowe formalności – bank do udzielenia kredytu będzie wymagał tylko niezbędnych informacji, m.in. na temat waszej zdolności kredytowej.
Różne formy wypłaty – chcesz gotówkę do ręki? A może wolisz przelew? Żaden problem, w Santander oba rozwiązania są możliwe.
Wakacje kredytowe – w razie problemów, można zwrócić się do banku o zawieszenie spłaty. Rozwiązanie to jest dostępne po 6 miesiącach terminowego regulowania zobowiązania. Przerwa nie może być dłuższa niż pół roku.
Błyskawiczna wypłata – jeśli kredyt potrzebny Wam jest “na wczoraj” rozważcie propozycję banku Santander. Wypłaty możecie spodziewać się już w ciągu 1 dnia od złożenia wniosku.

Warto podkreślić, że bank Santander zdobył w 2019 roku nagrodę “Złoty bankier” w kategorii “Kredyt gotówkowy”, co niewątpliwie świadczy o jakości tego produktu.

Na drugim tym razem Citi Handlowy

2
Kwota:
1 – 200 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:9,33 %
Okres spłaty:9 – 96 msc
Nasza ocena:
5/5

Citi Handlowy - ranking kredytów gotówkowych 2020.Citi Handlowy od kilku miesięcy toczył zaciętą walkę o zdobycie wyższej pozycji w naszym rankingu kredytów gotówkowych. W tym miesiącu udało mu się wreszcie wybić z trzeciego miejsca, na którym tkwił od kilku miesięcy. Na czym polega jego fenomen?

Pożyczka w Citi Handlowy idealnie wpisuje się w potrzeby osób, którym niestraszne są nowoczesne technologie w bankowości i które nie lubią nadmiaru formalności.

W tym przypadku możecie liczyć na:

Kwotę kredytu wynoszącą od 1.000 do 150.000 zł.
Najniższe RRSO dla reprezentatywnego przykładu, wynoszące 9,32%.
Wygodne wnioskowanie – wszystkich formalności (w tym złożenia wniosku czy zbadania zdolności kredytowej) będzie mogli dokonać przez Internet. Tą samą drogą zostaniecie poinformowani o decyzji banku.
Brak skomplikowanych procedur – do otrzymania kredytu będziecie potrzebowali tylko jednego dokumentu – wyciągu z konta za ostatnie 3 miesiące, który należy dołączyć do wniosku w formacie PDF.

Plusem będzie też z pewnością fakt, że środki możecie wydać na całkowicie dowolny cel. Istnieje też możliwość ubezpieczenia spłaty pożyczki (to rozwiązanie opcjonalne). Pamiętajcie jednak, że to oferta tylko dla nowych klientów.

Wielki powrót Millennium

3
Kwota:
1 – 200 tys.
Oprocentowanie:stałe
RRSO*:7,71 %
Okres spłaty:6 – 108 msc
Nasza ocena:
5-/5

Millenium - ranking kredytów gotówkowych styczeń 2020.W rankingu kredytów gotówkowych ponownie pojawiła się oferta banku Millennium, który zdobył trzecie miejsce całkowicie nową ofertą pożyczki gotówkowej. Produkt skierowany jest zarówno do nowych, jak i stałych klientów.

Tym razem w Millenium możecie pożyczyć dowolną kwotę z zakresu od 1.000 do 150.000 zł. Okres spłaty wynosi od 6 miesięcy do nawet 9 lat. Dużym plusem jest stałe oprocentowanie, na które nie tak znowu łatwo natrafić w ofertach banków. Dlaczego jest ono takie ważne? Dzięki niemu, pożyczkobiorcy nie muszą obawiać się zmiany wysokości raty.

Klienci i nasza Redakcja docenili również zastosowaną przez bank Gwarancję Najniższego Oprocentowania. Polega ona na tym, że jeśli w ciągu 30 dni od zawarcia umowy, znajdziecie podobny produkt finansowy z niższym oprocentowaniem, bank odda Wam na konto różnicę w odsetkach, a także obniży oprocentowanie i ratę pożyczki.

Jeśli szukacie rozwiązania z szybką obsługą i stałymi kosztami to opcja dla Was – wstępną decyzję kredytową otrzymacie już podczas pierwszej rozmowy.

Alior Bank wciąż poza podium rankingu kredytów gotówkowych

4
Kwota:
500 zł – 200 tys.
Oprocentowanie:stałe
RRSO*:13,70 %
Okres spłaty:24 – 60 msc
Nasza ocena:
4+/5

Alior Bank - ranking kredytów gotówkowych styczeń 2020.Oferta Alior Banku weszła do zestawienia w grudniu i jak na razie nie wygląda na to, aby coś w tej kwestii miało się zmienić. Proponowana pożyczka gotówkowa z mikrokosztami skutecznie przyciągnęła uwagę klientów, jednak silna konkurencja nie pozwala jej pojawić się wreszcie na podium rankingu.

Zakres kwotowy pożyczki należy do najszerszych w całym zestawieniu i wynosi od 500 do 200.000 zł. Zobowiązanie może zostać zaciągnięte na okres nie dłuższych niż 60 miesięcy i nie krótszy niż… 24 miesiące. Taki nieszablonowy okres spłaty nie każdemu może przypaść do gustu i być może to właśnie on zablokował ofercie możliwość zdobycia lepszej pozycji.

Z pewnością jednak należy docenić wyjątkowo jasne zasady naliczania kosztów. Przeciętne, miesięczne opłaty, za każdy pożyczony 1.000 zł, powinny oscylować w granicach ok. 6 zł. Oszacowanie potencjalnych obciążeń związanych z pożyczką nie powinno zatem nikomu sprawić problemu. Warto wziąć pod uwagę tę propozycję również wtedy, gdy szukacie możliwości skonsolidowania swoich pozostałych zobowiązań.

Piąte miejsce ponownie dla PKO

5
Kwota:
500 zł – 200 tys.
Oprocentowanie:zmienne
RRSO*:15,89 %
Okres spłaty:2 – 12 msc
Nasza ocena:
4/5

PKO - ranking kredytów gotówkowych 2020.Jak do tej pory PKO nie zdołało na krok ruszyć się z raz zdobytej, piątej pozycji naszego rankingu kredytów. Ofertę tego banku śmiało można określić jako klasyczną – nie wyróżnia się na tle konkurencji, jednak jej warunki zawsze znajdą zainteresowanie wśród różnych grup konsumenckich. Co zatem zyskujemy wybierając pożyczkę w banku PKO?

Zakres kwotowy, podobnie jak w przypadku Alior Banku, to od 500 do 200.000 zł. Czas spłaty jest jednak jeszcze węższy i wynosi od 2 do 12 miesięcy. Trzeba jednak podkreślić, że mimo stosunkowo krótkiego okresu umowy, bank oferuje swoim klientom wakacje kredytowe, które mogą sięgnąć nawet 3 miesięcy.

Kiedy warto wybrać tę ofertę? Jeśli nie jesteście fanami zdalnego zaciągania zobowiązań bankowych i szukacie przede wszystkim ugruntowanej marki, weźcie pod uwagę pożyczkę w PKO.

Ranking kredytów gotówkowych styczeń 2020 – słowo podsumowania

Styczeń nie przyniósł rewolucyjnych zmian w samych warunkach kredytów gotówkowych. Większość banków stosuje podobną politykę w kwestii czy to dostępnych kwot czy okresów spłaty. Wyjątek stanowi Alior Bank, jednak jego pozycje sugerują, że zbytnie ograniczenie czasu kredytowania może odbić się negatywnie na zainteresowaniu klientów.

Co ciekawe, zestawienie opuściła oferta BNP Paribas, która przez kilka miesięcy skutecznie rywalizowała z Santanderem. Do gry wrócił natomiast bank Millennium, zyskując od razu solidne, trzecie miejsce.

Czy w 2020 roku można spodziewać się większych zmian na polu kredytów gotówkowych? Jak na razie się na to nie zapowiada. Będziemy jednak śledzić sytuację.

Wydatki już za nami?

Jak co roku, apogeum wydatków przypadło na okres przedświąteczny. W teorii, w styczniu, sytuacja finansowa Polaków powinna więc zacząć się normować. W praktyce, droga do stabilizacji domowych budżetów wciąż jest jeszcze daleka. Dlaczego?

To w styczniu dosięgają nas pierwsze spłaty zobowiązań zaciąganych na organizację świąt i zakup prezentów. Co gorsza, wiele z tych decyzji zostało podjętych w pośpiechu, bez głębszej analizy oferty, przez co warunki takich zobowiązań nie zawsze należą do najkorzystniejszych. Styczeń to również okres wdrażania w życie noworocznych postanowień, które również mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Jak sobie z tym radzić? Jednym z rozwiązań może być konsolidacja kredytów i pożyczek. Dzięki niej, raty w kilku różnych instytucjach połączymy w jedną, często o wiele niższą.

*RRSO na podstawie reprezentatywnych przykładów

Święta, święta i już po świętach. Nowy Rok przyniósł Wam nowe wyzwania, również finansowe? A może może wciąż łatacie budżet po zeszłorocznym szaleństwie? Sprawdźcie nasz ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2020 i zobaczcie, który kredyt gotówkowy warto wybrać!

Emila Uganowska

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *