Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2019

Ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2019Święta, Święta… A po świętach? Może pora na własne cztery kąty? W naszym najnowszym rankingu kredytów hipotecznych mamy kilka pomysłów, w jaki sposób możemy Ci pomóc w realizacji marzeń. Może nie pod choinką, ale to właśnie u nas znajdziesz najlepszy kredyt hipoteczny? Sprawdź i przekonaj się, kto wygrał w naszym grudniowym zestawieniu!

Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2019

Boże Narodzenie to okazja do spędzenia czasu z rodziną. Ale może między poszukiwaniem prezentów i szykowaniem świątecznego stołu, warto znaleźć chwilę na sprawdzenie aktualnych ofert kredytów hipotecznych. Dlaczego? Bo grudzień może być miesiącem, w którym banki będą musiały zachęcić czymś specjalnym potencjalnych klientów. Może właśnie dziś znajdziesz odpowiedni kredyt mieszkaniowy?

W grudniowym rankingu kredytów hipotecznych skupiamy się na kosztach kredytu oraz maksymalnej wysokości zobowiązania. Wszystko bowiem wskazuje, że ceny mieszkań w 2020 roku dalej będą rosły. Zatem warto mieć wystarczająco duży kredyt hipoteczny, który jednak będzie również miał niskie oprocentowanie.

W Pekao SA wysoka zdolność kredytowa!

1
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:5,19%
Nasza ocena:
5/5

PEKAO w rankingu kredytów hipotecznych - grudzień 2019Pierwsze miejsce w naszym grudniowym rankingu zajmuje Bank Pekao SA. Jest on skłonny udzielić największego zobowiązania spośród pozostałych instytucji finansowych. Choć wysokość oprocentowania w Pekao SA jest wyższa niż, w zajmującym drugie miejsce zestawienia, BNP Paribas, to w odróżnieniu od tej oferty, Pekao SA udziela kredytu hipotecznego z minimalnym 10% wkładem własnym.

Oferta Banku Pekao SA cieszy się dużą popularnością, co przekłada się na nieco dłuższy czas oczekiwania na ostateczną decyzję, ale takie zainteresowanie wynika po prostu z atrakcyjnych parametrów kredytu hipotecznego w Pekao SA.

Bank ten zachęci też kredytobiorców, którzy zarabiają w innej walucie niż polski złoty. Pekao udzieli kredytu mieszkaniowego w EUR, USD, GBP, SEK i NOK. Nie bez znaczenia jest też to, że Pekao SA należy do polskiego kapitału.

Niskie oprocentowanie w BNP Paribas – czyli zasłużone drugie miejsce!

2
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:80% LtV
Min. kwota kredytu:50.000 zł
RRSO*:3,51%
Nasza ocena:
5/5

BNP Paribas w rankingu kredytów hipotecznych - grudzień 2019W naszym subiektywnym zestawieniu najciekawszych ofert kredytów hipotecznych, to właśnie bank BNP Paribas prezentuje najniższe RRSO. W okresie wysokich cen mieszkań, warto rozpatrzyć tę ofertę, ponieważ pozwoli zaoszczędzić duże sumy.

Pewnym mankamentem tej propozycji, jest to, że w BNP Paribas wymagany jest co najmniej 20% wkład własny. Z jednej strony to właśnie niski wskaźnik LtV pozwala przynieść korzyści. Z drugiej, nie każdy może sobie pozwolić na uzbieranie tak wysokiego kapitału.

BNP Paribas znany jest z dobrej oferty innych swoich produktów, dlatego korzystając ze sprzedaży wiązanej, można otrzymać jeszcze dodatkową obniżkę marży i/lub prowizji. Z tej ostatniej bank skłonny jest nawet w zupełności zrezygnować.

Ranking kredytów hipotecznych grudzień 2019: Millennium Bank wraca na podium!

3
Kredyt do:
35 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:4,55%
Nasza ocena:
5-/5

Millennium w rankingu kredytów hipotecznych - grudzień 2019Kredyt hipoteczny w Millennium Banku jest dobrym kompromisem między dwoma powyższymi miejscami naszego zestawienia. Choć w Millennium Banku trudniej o wysoką zdolność (tak jak w Pekao SA), to oferuje on zobowiązanie już przy 10% wkładu własnego.

Innym atutem kredytu mieszkaniowego w Banku Millennium jest szybka wstępna ocena zdolności kredytowej kredytobiorcy. Dzięki temu jeszcze w grudniu można otrzymać odpowiedź z banku. A to oznacza, że Nowy Rok może być witany już w nowym mieszkaniu! 🙂

PKO BP poza podium!? Czyżby zaostrzenie polityki kredytowej?

4
Kredyt do:
35 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:80.000 zł
RRSO*:4,37%
Nasza ocena:
4/5

PKO w rankingu kredytów hipotecznych - grudzień 2019PKO BP to największy bank w Polsce, jednak widać, że świąteczna atmosfera udziela się i instytucjom finansowym, ponieważ w porównaniu do pozostałych ofert zestawienia, to PKO BP daje kredytobiorcom najniższą zdolność kredytową.

W najnowszych wywiadach prezes PKO BP wskazywał m.in. na to, że warunki udzielania kredytów mieszkaniowych ulegną zaostrzeniu. Widać to wyraźnie, w naszym grudniowym zestawieniu, w którym kredyt hipoteczny od PKO BP spadł z pierwszego na czwarte miejsce!

Citi Handlowy na końcu zestawienia

5
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:80% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:3,59%
Nasza ocena:
4-/5

Citi Handlowy w rankingu kredytów hipotecznych - grudzień 2019Citi Handlowy znowu ląduje na końcu naszego rankingu kredytów hipotecznych w grudniu 2019. Oczywiście to wynik wysokiej konkurencji, ale w Citi Handlowym przydałoby się kilka zmian.

Na przykład kredyt hipoteczny w Citi Handlowym otrzymamy wyłącznie do spłaty w formie rat równych. To trochę niesprawiedliwe, ponieważ inne banki udostępniają możliwość regulowania zobowiązania w ratach malejących. W dodatku raty malejące – właściwie użyte – pozwalają na wyraźne zmniejszenie kosztów kredytu mieszkaniowego.

Ceny mieszkań rosną i o zdolność kredytową trudniej

Koniec roku pokazuje, że ceny nieruchomości dalej rosną w Polsce. W dodatku banki zaczynają zaostrzać politykę kredytową. Skutkiem czego, ciężko będzie o dobrą zdolność kredytową. W naszym zestawieniu wygrały te instytucje finansowe, które są skłonne zaoferować wysokie zobowiązania. Przy takich kryteriach pewnie wygrywa bank Pekao SA, a zaraz za nim uplasował się BNP Paribas.

*RRSO na podstawie przykładu reprezentatywnego

Emila Uganowska

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *