Ranking kredytów hipotecznych – listopad 2019

Jesienny ranking kredytów hipotecznych - listopad 2019.Listopad to już prawie ostatni moment na zaciągniecie kredytu hipotecznego i zamieszkanie we własnym M. W tym miesiącu zaszły duże zmiany w naszym rankingu kredytów hipotecznych. Chcesz wybrać aktualnie najlepszą ofertę kredytu mieszkaniowego? Zobacz nasze najnowsze zestawienie!


Ranking kredytów hipotecznych – październik 2019

Kredyt do:
35 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:80.000 zł
RRSO*:4,37%
Ub. pomostowe:
0,90 p.p.
Nasza ocena:
5/5
Kredyt do:
35 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:4,55%
Ub. pomostowe:
1,00 p.p.
Nasza ocena:
5/5
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:5,19%
Ub. pomostowe:
1,00 p.p.
Nasza ocena:
5-/5
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:80% LtV
Min. kwota kredytu:50.000 zł
RRSO*:3,51%
Ub. pomostowe:
1,20 p.p.
Nasza ocena:
4+/5
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:80% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:3,59%
Ub. pomostowe:
1,30 p.p.
Nasza ocena:
4+/5

RRSO* na podstawie przykładu reprezentatywnego

W listopadzie powoli zaczyna się wszystkim udzielać atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego nie spędzić ich we własnym mieszkaniu? To byłoby takie osobiste, małe święto niepodległości 😉

W listopadowym rankingu położyliśmy szczególny nacisk na czas procedowania wniosku o kredyt hipoteczny. Liczy się szybkość i wygoda. Sprawdź, który bank w naszej opinii może spełnić Twoje marzenie o własnym M jeszcze w tym roku!

Listopadowy ranking kredytów hipotecznych należy do PKO BP!

PKO BP to solidny bank, który znany jest z szybkiej decyzji kredytowej. Wynika to z tego, że odpowiedź w sprawie przyznania kredytu zachodzi na etapie regionalnym. Niektóre banki niestety podejmują się oceny zdolności kredytowej na poziomie centralnym. A to oznacza, że łatwiej o kolejki po kredyt hipoteczny.

Polski kapitał i wielkość banku mówią same za siebie o renomie tej instytucji finansowej. Wybór  kredytu hipotecznego w PKO BP przypadnie też do gustu osobom, które chcą kupić nieruchomość na rynku pierwotnym w czasie budowy. Najniższe w naszym zestawieniu ubezpieczenie pomostowe pozwoli zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych!

PKO BP wygrało nasze listopadowe porównanie kredytów hipotecznych szybkością decyzji kredytowej, ale też dostępnością w ofercie kredytu hipotecznego z okresowo stałym oprocentowaniem (jako jedyny bank w zestawieniu!).

Millennium Bank oczko wyżej niż w zeszłym miesiącu

Millennium Bank wyżej w listopadowym zestawieniu, a to dzięki liberalnemu podejściu do sprawdzania zdolności kredytowej oraz szybkiej decyzji w sprawie kredytu hipotecznego. Decyzję wstępną możemy otrzymać już w kilka dni, a decyzję ostateczną nawet w 3 tygodnie!

W Millennium Banku można wnioskować o kredyt hipoteczny przy 10% wkładzie własnym, ale lepszą ofertę otrzymamy, gdy uda nam się uzbierać przynajmniej 20% wkładu własnego. Na szczęście można rozłożyć spłatę kredytu na maksymalny okres 35 lat. 

Kredyt hipoteczny w Pekao SA z pierwszego na trzecie miejsce

Bank Pekao SA odnotował spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Wynika on jednak z przyczyny, która raczej powinna cieszyć bank. Według naszych informacji oferta Pekao SA na tyle spodobała się kredytobiorcom, że Ci utworzyli swoimi wnioskami, niewielkie “kolejki” po kredyt hipoteczny.

Niestety dla obecnych wnioskujących to raczej zła informacja. Nadal można otrzymać szybką wstępną decyzję kredytową, ale ostateczna opóźnia się o około dwa tygodnie. To jednak na pewno przejściowe niedogodności, dlatego warto sprawdzić naszego brązowego medalistę zestawienia!

Niski wkład własny, atrakcyjne oprocentowanie i możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego w obcej walucie to zalety Banku Pekao SA, które słusznie mogą kusić potencjalnych klientów.

BNP Paribas z ofertą kredytów hipotecznych poza podium

Bank BNP Paribas znany jest z tego, że wniosek o kredyt hipoteczny ocenia skrupulatnie, co zajmuje niestety trochę więcej czasu niż przy powyższych ofertach. Innym problemem może być wymóg posiadania minimum 20% wkładu własnego.

Jednak kredyt hipoteczny w BNP Paribas jest prawdopodobnie nadal najtańszym w prezentowanym przez nas zestawieniu. Dla cierpliwych i oszczędnych będzie to właściwy bank.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym nie wszystkim się spodoba

Na końcu zestawienia nieco gorzej niż reszta wypada kredyt hipoteczny w Citi Handlowym. Ponownie szkoda, że kredytobiorcy nie mogą zaciągnąć zobowiązania w ratach malejących. A warto z nich skorzystać, gdy posiadamy dobrą zdolność kredytową, ponieważ dzięki nim można zaoszczędzić wiele na odsetkach od pożyczonego kapitału!

Citi Handlowy to najmniejszy bank w naszym porównaniu – potencjalnie oznacza to mniej sprawne rozpatrzenie naszego wniosku. To także bank nastawiony przede wszystkim na klientów z grubym portfelem. Za to można w Citi Handlowym uzyskać kredyt hipoteczny na kwotę nawet kilku milionów złotych. Specyficzne w Citi Handlowym jest też to, że uzależnia ściśle poziom marży kredytu hipotecznego od dochodów lub wolnych środków.

Oczekiwanie na kredyt hipoteczny robi się coraz dłuższe!

Według danych BIK popyt na kredyty hipoteczne może być rekordowym w całej historii polskiego sektora finansów. W każdym razie już teraz duża akcja kredytowa sprawia, że proces wnioskowania o kredyt hipoteczny trwa znacznie dłużej niż ustawowe 21 dni. Dlatego w naszym listopadowym zestawieniu postawiliśmy silny nacisk na czas decyzji kredytowej w bankach.

 

Emila Uganowska

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *