Ranking kredytów hipotecznych – styczeń 2020

Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2020Nowe mieszkanie w nowym roku? To nie musi być tylko marzenie. Sprawdź nasz ranking kredytów hipotecznych i zobacz, który bank oferuje naszym zdaniem najlepszy kredyt mieszkaniowy!

Ranking kredytów hipotecznych – styczeń 2020

To już 2020 rok. Czas leci szybko, ale czy nie byłoby lepiej spędzić go we własnym mieszkaniu? W styczniowym rankingu kredytów hipotecznych jest kilka zmian. Nie zmienił się za to lider – Bank Pekao SA.

Eksperci kredytowi zgadzają się, co do tego, że w 2020 roku będzie nieco trudniej o kredyt hipoteczny. Ale dużych utrudnień konsumenci nie powinni zauważyć. Kolejki po kredyt mieszkaniowy tylko w niewielkim stopniu zmaleją. Za to banki wysyłają jasny sygnał, że przeciętna zdolność kredytowa będzie spadać. Przy rosnących cenach mieszkań w 2020 roku oznacza to, że warto zainteresować się ofertą kredytów mieszkaniowych już teraz!

W aktualnym rankingu dużą wagę przyłożyliśmy do oceny zdolności kredytowej przez instytucji finansowe oraz kosztów potencjalnego zobowiązania. 2020 rok warto zacząć z odpowiednim kredytem mieszkaniowym, który pozwoli nam kupić wymarzone mieszkanie i będzie wygodny dla naszej kieszeni. Który bank jest najbliższy tego ideału?

Bank z Żubrem kolejny raz na pierwszym miejscu!

1
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:5,19%
Nasza ocena:
5/5

Pekao - ranking kredytów hipotecznych styczeń 2020.Naszym zdaniem to oferta kredytu hipotecznego w Pekao SA spodoba się największej liczbie osób. O wygranej zadecydował niski wkład własny i najwyższa spośród konkurencji szacowana zdolność kredytowa. Warto przypomnieć, że niekiedy różnica w kwocie jaką jest w stanie udzielić bank, może wynosić nawet 100 tys. złotych. W Pekao SA będzie najłatwiej uzyskać takie finansowanie, jakiego potrzebujemy.

Zobowiązanie z LtV na poziomie 90% pozwala szybciej zaciągnąć kredyt bez oczekiwania na zgromadzenie przynajmniej 20% wartości kupowanej nieruchomości. Minusem tego jest nieco wyższa marża banku, co przekłada się na większe oprocentowanie kredytu hipotecznego. Oferta od Pekao SA skierowana jest do osób zarabiających w polskich złotych jak i obcej walucie (EUR, USD, GBP, SEK i NOK).

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas najlepszy z 20% wkładem własnym!

2
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:80% LtV
Min. kwota kredytu:50.000 zł
RRSO*:3,51%
Nasza ocena:
5-/5

BNP Paribas - ranking kredytów hipotecznych styczeń 2020.Na drugim miejscu też bez zmian. Oferta kredytu hipotecznego w BNP Paribas jest bezkonkurencyjna w przypadku wysokości przeciętnej marży i oprocentowania. To prawdopodobnie najtańszy kredyt mieszkaniowy w styczniowym zestawieniu.

Trzeba jednak dodać, że jego niskie RRSO jest wynikiem wyższego wkładu własnego. W BNP Paribas, aby uzyskać finansowanie zakupu mieszkania, trzeba posiadać przynajmniej 20% wkładu własnego.

BNP Paribas jest bankiem nowoczesnym, o zagranicznym kapitale, który dba o wysoką jakość świadczonych usług. Jeżeli posiadasz wysoki wkład własny, być może to właśnie kredyt hipoteczny w BNP Paribas będzie Twoim najlepszym wyborem?

Oferta PKO BP wyróżnia się oprocentowaniem stałym w 2020 roku

3
Kredyt do:
35 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:80.000 zł
RRSO*:4,37%
Nasza ocena:
4+/5

PKO - ranking kredytów hipotecznych styczeń 2020.PKO BP wraca na podium zestawienia ofert kredytów mieszkaniowych. Z naszych informacji wynika, że największy bank w Polsce ma ostrożniejsze plany z kredytem hipotecznym na początek 2020 roku. Nic dziwnego, bo ten rok zaczyna się od skoku inflacji, podwyższenia płacy minimalnej i wyraźniejszych oznak spowolnienia gospodarczego.

Widocznie analitycy PKO BP stwierdzili, że na razie lepiej wstrzymać się z akcją kredytową. Jednak kredyt hipoteczny od PKO BP trafił na 3 miejsce nie bez powodu. Jest udanym kompromisem między dwoma pierwszymi miejscami. Szacunkowa zdolność kredytowa w PKO BP jest oceniana surowiej niż w Pekao SA, ale za to ma przeciętnie lepsze oprocentowanie.

Nie jest też to tak tani kredyt mieszkaniowy jak w BNP Paribas, ale za to można zaciągnąć zobowiązanie z 10% wkładem własnym. A swoją zdolność kredytową nieco zwiększyć rozkładając okres spłaty nawet na 35 lat.

Citi Handlowy oczko w górę, dzięki atrakcyjnej zdolności kredytowej!

4
Kredyt do:
30 lat
Min. wkład własny:80% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:3,59%
Nasza ocena:
4/5

Citi Handlowy - ranking kredytów hipotecznych styczeń 2020.Citi Handlowy to najmniejszy bank w naszym zestawieniu, ale w styczniu 2020 roku wyróżnia się dosyć wysoką przeciętną zdolnością kredytową. Będzie to bank idealny dla osób zarabiających więcej niż przeciętny Polak.

To charakterystyczne dla Citi Handlowego, który preferuje klientów korporacyjnych czy premium, którzy potrzebują wysokiej kwoty finansowania. A mówiąc wysokiej, mamy na myśli, to, że spełniając wymagania tego banku można otrzymać nawet kilku milionowy kredyt mieszkaniowy.

Oferta kredytu hipotecznego w Citi Handlowym wyróżnia się też bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem. W przykładzie reprezentatywnym to jeden z najtańszych kredytów mieszkaniowych naszego rankingu.

Citi Handlowy ze względu na swój profil działalności nie finansuje zakupu wszystkich nieruchomości. Nie udziela np. kredytów na budowę domu. Wymaga też 20% wkładu własnego. A także nie można w nim zaciągnąć zobowiązania w ratach malejących (to chyba jedyny bank w Polsce, który na to nie pozwala).

Millennium Bank ostrożny w nowym roku?

5
Kredyt do:
35 lat
Min. wkład własny:90% LtV
Min. kwota kredytu:20.000 zł
RRSO*:4,55%
Nasza ocena:
4-/5

Millennium - ranking kredytów hipotecznych styczeń 2020.To bank, którego oferta wielokrotnie znajdowała się w czołówce naszego rankingu kredytów hipotecznych. Co takiego stało się, że tym razem trafił na jego koniec? Millennium Bank najbardziej konserwatywnie podszedł do oceny zdolności kredytowej wnioskodawców. Przy wysokich cenach mieszkań w 2020 roku może to być problemem, aby uzyskać wystarczająco wysokie finansowanie na zakup mieszkania.

Jeśli jednak Millennium Bank oceni nas jako wiarygodnych klientów, to niska zdolność kredytowa może być tylko niewielkim problemem. Kredyt hipoteczny w Millennium Bank jest atrakcyjny pod względem oprocentowania, wysokości wkładu własnego (wystarczy 10%) i długości spłaty (maksymalnie 35 lat). Posiada też ciekawe i przydatne produkty dodatkowe.

Początek 2020 roku zapowiada zmiany w ofercie kredytów hipotecznych

Do końca 2020 roku wszystkie banki komercyjne mają dołączyć do swojej oferty kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem (prawdopodobnie na 5 lat z możliwością przedłużenia). To bezpieczniejsza wersja kredytu mieszkaniowego, która będzie chronić konsumentów przed ewentualną zmianą wysokości stóp procentowych.

Rok 2020 zapowiada się jako kolejny udany rok w kredytach hipotecznych. Banki jednak planują zaostrzyć swoją politykę kredytową, co oznacza większe trudności w zaciągnięciu zobowiązania. Może też być trudniej osiągnąć wystarczającą zdolność kredytową.

*RRSO na podstawie przykładu reprezentatywnego

W Nowym Roku życzyłeś sobie własnego domu lub mieszkania? Nie czekaj aż same marzenia się spełnią! Sprawdź nasz ranking kredytów hipotecznych i wybierz coś dla siebie!

Emila Uganowska

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *