Ranking wózków widłowych 2021 – Najlepsi Producenci

4.83 /5
(Ocen: 6)

ranking wózków widłowych 2021

Wózki widłowe, które są potoczną nazwą wózków jezdniowych podnośnikowych, są obecnie najpopularniejszym środkiem transportu wewnętrznego, znajdującym szerokie zastosowanie zarówno w centrach logistycznych, sklepach o dużych powierzchniach, magazynach, jak i firmach produkcyjnych, czy transportowych. Dzięki bowiem wózkom widłowym możliwy jest nie tylko szybki i sprawny transport ładunków o dużej masie na niewielkie odległości, ale i po dodatkowym wyposażeniu, również podnoszenie ludzi, ważenie, odśnieżanie, czy sortowanie warzyw i owoców. Jednak szeroki asortyment tych urządzeń, może stwarzać pewne trudności w wyborze tego, które będzie spełniać wszystkie wymagania kupującego. Jeśli zatem zastanawiacie się, który wózek widłowy najlepiej sprawdzi się w Waszej firmie, to koniecznie zapoznajcie się z naszym rankingiem wózków widłowych 2021, dzięki któremu jego zakup okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Ranking wózków widłowych 2021 – Najlepsi Producenci

1

Ocena producenta

5,0

Cena do jakości

5,0

Atrakcyjność oferty

5,0

Opinie klientów

5,0

Jungheinrich Aktiengesellschaft to niemiecki koncern, który oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie składowania, transportu i komisjonowania towarów w magazynie. Również wózki widłowe Jungheinrich od lat cieszą się opinią solidnego i niezawodnego sprzętu, który z powodzeniem można stosować zarówno w magazynie, jak i na zewnątrz. Wśród szerokiego asortymentu wydajnych i efektywnych ekonomicznie wózków widłowych Jungheinrich (firma posiada ich w swojej ofercie aż 600 rodzajów) znajdują się m.in. akumulatorowe wózki widłowe, wózki widłowe z silnikiem wysokoprężnym, wózki widłowe z napędem na gaz, czy ręczne wózki paletowe. Natomiast, jeśli zamówienie na wózek widłowy Jungheinrich jest nietypowe, to producent buduje go indywidualnie od podstaw, według wytycznych odbiorcy.

2

Ocena producenta

5,0

Cena do jakości

5,0

Atrakcyjność oferty

4,5

Opinie klientów

5,0

Tak samo, jak inne produkty tego japońskiego giganta motoryzacyjnego, również wózki widłowe Toyota wyróżniają się zarówno precyzją, ergonomicznym designem, jak i przede wszystkim niezawodnością i bezpieczeństwem. Na aktualną ofertę wózków widłowych Toyota składa się aż kilkadziesiąt modeli, które różnią się od siebie m.in. maksymalnym udźwigiem, rodzajem silnika, czy masztu, dzięki czemu z pewnością każdy przedsiębiorca znajdzie odpowiednio dobrany do swoich potrzeb wózek widłowy.

3

Ocena producenta

5,0

Cena do jakości

5,0

Atrakcyjność oferty

4,5

Opinie klientów

4,5

Firma Linde Material Handling jest wiodącym na świecie producentem wózków widłowych i techniki magazynowej, która swoje rozwiązania stosuje już od ponad 60 lat (produkcję pierwszego wózka widłowego z napędem hydrostatycznym firma rozpoczęła w 1958 roku). Firma duży nacisk kładzie na trzy najważniejsze wartości, jakimi są: produktywność bezpieczeństwo i ergonomia. Dlatego też, wózki widłowe Linde cechują się zarówno znakomitą wydajnością działania (co jest kluczowym parametrem ocenianym w logistyce), jak i bezpieczeństwem. Ponadto, koncern Linde Material Handling dużo uwagi poświęca dbałości o środowisko naturalne, przestrzegając wszelkich norm nie tylko podczas produkcji wózków, ale i podczas ich eksploatowania. Dzięki temu, że marka od lat jest obecna na
rynku maszyn przemysłowych i wyrobiła sobie dobrą markę, to wózek widłowy Linde zawsze stanowi doskonały wybór.

4

Ocena producenta

5,0

Cena do jakości

4,5

Atrakcyjność oferty

5,0

Opinie klientów

4,5

Firma STILL, która jest obecna na rynku już od ponad 100 lat, jest jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców kompleksowych rozwiązań nie tylko w zakresie wózków widłowych, ciągników, ale i najnowocześniejszej techniki magazynowej i przyszłościowych usług. Głównym celem, jaki przyświeca firmie, jest najwyższa satysfakcja klienta, którą osiąga ona dzięki wysokiej jakości, niezawodności i innowacyjnej technice. W związk z tym, kupno wózka STILL nierozerwalnie wiąże się z szeregiem dodatkowych korzyści. Kupujący mogą liczyć, w zależności od potrzeb, m.in. na ubezpieczenie, pakietowe usługi serwisowe i konwersacyjne, czy wsparcie specjalistów STILL w zakresie opracowania całościowego projektu, w połączeniu z odpowiednimi środkami transportu. W ofercie firmy znajdują się nowe oraz używane wózki widłowe elektryczne i spalinowe na trzy rodzaje napędu (diesel, gaz, hybrydę).

5

Ocena producenta

5,0

Cena do jakości

4,5

Atrakcyjność oferty

4,5

Opinie klientów

4,5

Hyster to amerykańska firma produkcyjna z prawie 100-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w wózkach widłowych i innym sprzęcie do transportu materiałów (od 1989 roku marka ta jest częścią giganta branży – NACCO Materials Handling Group). Hyster oferuje produkty najwyższej jakości, dostosowane do lokalnych rynków (obecnie producent posiada zakłady produkcyjne w 13 miejscach na świecie), dzięki czemu każdy klient znajdzie wózek widłowy Hyster idealnie dopasowany do potrzeb danej branży. Wózki widłowe Hyster to bowiem szeroka gama zróżnicowanych cenowo produktów, w której znaleźć można nie tylko wózki widłowe z silnikami spalinowymi, wózki kompaktowe, o dużych udźwigach, wózki magazynowe wysokiego składowania, ale i wózki typu reach czy do kontenerów.

6

Ocena producenta

4,5

Cena do jakości

4,5

Atrakcyjność oferty

5,0

Opinie klientów

4,5

To właśnie firmie Clark Material Handling Company (lub CMHC) przypisuje się wynalezienie w 1920 roku pierwszego na świecie wózka z hydraulicznym mechanizmem podnoszącym – Truclift, który był prekursorem nowoczesnych wózków widłowych. Od tego czasu firma uważana jest za producenta najlepszych wózków widłowych na świecie, wszystko za sprawą najnowszych technik produkcyjnych oraz zespołowi wysoko wykwalifikowanych inżynierów (od 2003 roku jest własnością koreańskiej firmy Young An Hat Company). Obecnie koncern Clark w swoim asortymencie posiada ok. 304 różnych modeli, różniących się nie tylko typem przekładni napędowej, ale i sposobem zasilania. W pierwszym przypadku producent wyróżnia dwie wersje przekładni: hydrostatyczne i hydrodynamiczne, z których każda odpowiada za odmienne właściwości i możliwości wyposażonych w nie wózków. W drugim natomiast, klienci mogą wybierać wśród zarówno wózków widłowych Clark elektrycznych (zasilanych prądem stałym z silnikiem synchronicznym lub prądem zmiennym), jak i wózków widłowych wyposażonych w napęd spalinowy (zasilanych olejem napędowym i płynnym gazem).

7

Ocena producenta

5,0

Cena do jakości

4,0

Atrakcyjność oferty

4,5

Opinie klientów

4,55

Mitsubishi Motors Corporation jest japońskim producentem motoryzacyjnym założonym w 1917 roku. Koncern ten prowadzi szeroką działalność, od produkcji samochodów (zwykłych i wyścigowych), poprzez zakłady chemiczne i zbrojeniowe, przemysł stoczniowy i hutniczy, aż po produkcję sprzętu medycznego, samolotów, satelitów i statków kosmicznych. Mitsubishi specjalizuje się również w pojazdach służących do transportu towarów, w tym w wózkach widłowych, których asortyment obejmuje obecnie ponad 150 różnych modeli (zarówno wózki widłowe elektryczne, jak i dieslowskie oraz z napędem LPG). Wózki widłowe Mitsubishi, dzięki innowacyjnym technologiom i ogromnemu doświadczeniu firmy na rynkach światowych, wyróżniają się zarówno dobrymi parametrami i osiągami, jak i konkurencyjnymi cenami (zapewniając doskonałą relację wartości wózka do jego ceny). Ponadto wózki widłowe Mitsubishi są cenione na całym świecie z uwagi na precyzję wykonania, wysoką wydajność, ekonomikę użytkowania oraz szeroką gamę praktycznego wyposażenia w standardzie (w tym też wiele opcji wyposażenia, które inni producenci oferują wyłącznie w formie kosztownych dodatków).

8

Ocena producenta

4,5

Cena do jakości

4,5

Atrakcyjność oferty

4,5

Opinie klientów

4,5

Yale Materials Handling Corporation, to amerykańska korporacja, specjalizująca się w
w produkcji wózków widłowych i innym sprzęcie do transportu materiałów. Jako producent zamków założona została w 1844 roku, natomiast w latach 20-tych XX wieku Yale wyprodukował swój pierwszy wózek widłowy, zaś w 1985 roku firma, tak samo, jak Hyster wykupiona została przez North American Coal Corporation NACCO. Obecnie wózki widłowe Yale produkowane są w 12 lokalizacjach (zaś projektowane i dystrybuowane przez kolejne 7), co sprawia, że wszelkie ulepszenia i innowacje wprowadzane są wszędzie w jednym czasie. Wózki Yale zostały zaprojektowane, w taki sposób, aby zapewnić najlepszą, bezkonkurencyjną wydajność oraz niskie koszty utrzymania. Firma w swojej ofercie posiada zarówno wózki widłowe napędzane silnikami elektrycznymi, LPG, Diesel, CNG, jak i wodorowymi ogniwami paliwowymi.

9

Ocena producenta

4,5

Cena do jakości

4,5

Atrakcyjność oferty

4,5

Opinie klientów

4,5

Znana i ceniona marka Nissan, jest nie tylko producentem samochodów i autobusów, ale i wózków widłowych, których wykonywania, ten japoński gigant podjął się w 1957 roku, w odpowiedzi na wymóg własnej działalności wytwórczej. Nissan posiada własne zakłady produkcji wózków widłowych nie tylko w Japonii, ale i w USA, Szwecji i Hiszpanii (sprzedaż wózków widłowych Nissan i usługi z nimi związanych, ten japoński koncern prowadzi w ponad 75 krajach na całym świecie). Firma w swojej ofercie posiada m.in. wózki o napędzie elektrycznym i gazowym, wózki widłowe spalinowe o niskiej emisji spalin, czy urządzenia magazynowe (w tym wózki unoszące, komisjonujące, podnośniki i wózki wysokiego składowania). Wózki widłowe Nissan wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami silnikowymi oraz wysokiej jakości elementami wewnętrznymi i konstrukcją wózka (wszystko za sprawą klasy materiałów, z których ją wykonano). Wśród innych zalet wózków widłowych Nissan wymienia się także: niskie koszty eksploatacyjne, bezpieczeństwo i wydajność (zadowalający maksymalny czas pracy na jednym pełnym tankowaniu paliwa lub jednym ładowaniu akumulatora).

10

Ocena producenta

4,5

Cena do jakości

4,5

Atrakcyjność oferty

4,5

Opinie klientów

4,0

Komatsu to kolejna japońska marka, która od przeszło 100 lat dostarcza swoim klientom sprzęt, wózki oraz maszyny dla budownictwa i przemysłu. Obecnie koncern ten jest jednym z największych (drugim na świecie po firmie Caterpillar) producentem maszyn budowlanych. Jednak w asortymencie Komatsu znajdują się nie tylko koparki, ładowarki, spycharki, czy sprzęt wojskowy, ale i wytrzymałe oraz sprawne wózki widłowe o znakomitej specyfikacji. Tak samo, jak w przypadku innych producentów tych urządzeń, również oferta wózków widłowych Komatsu jest zróżnicowana zarówno pod względem napędu, mocy, jak i sposobu pracy. Przy czym to, co wyróżnia wózki widłowe Komatsu, to nie tylko niewielkie, kompaktowe rozmiary, nowoczesny design, czy atrakcyjne ceny, ale przede wszystkim mniejsze niż w innych tego typu pojazdach, ekonomiczne zużycie paliwa. Obecnie klienci mogą wybierać pośród kilkudziesięciu różnych modeli o napędzie elektrycznym i spalinowym (Diesel i LPG).

Jak powstał nasz ranking wózków widłowych 2021?

Trudno sobie wyobrazić współczesny magazyn bez wózków widłowych, które w zależności od modelu i szczegółowych rozwiązań technicznych, idealnie nadają się nie tylko do wykonywania różnego typu robót związanych z załadunkiem i rozładunkiem oraz transportem towarów na niewielkie odległości, ale i do obsługi linii produkcyjnych. Z roku na rok, zainteresowanie klientów wózkami widłowymi rośnie i tylko w 2019 roku ich sprzedaż na całym świecie przekroczyła wartość 50 mld dolarów (do 2026 roku ich dostawy przekroczą natomiast trzy miliony sztuk). Również rok 2021 ma być wielkim rokiem dla producentów wózków widłowych, na co wpływ ma przede wszystkim dynamiczny rozwój branży logistycznej, która jeszcze bardziej mobilizuje firmy do doskonalenia swoich produktów.

Wybór najlepszego wózka widłowego to poważna decyzja, głównie ze względu na wysoki koszt inwestycji, dlatego też, nie ma tu miejsca na żadne pochopne decyzje. Z jednej strony, tak szeroka oferta wózków widłowych znanych producentów pozwala kupującemu wybrać najbardziej odpowiednią opcję, która w pełni spełni jego oczekiwania. Z drugiej jednak strony, tak duży asortyment, może również stwarzać pewne trudności w podjęciu najlepszej decyzji. Dlatego też, by Wam to ułatwić, stworzyliśmy ranking wózków widłowych 2021. Oczywiście, każdy kupujący wózek widłowy zwraca uwagę na inne parametry tego urządzenia, co uniemożliwia stworzenie jednego, uniwersalnego rankingu, który zadowoliłby wszystkich zainteresowanych. Nie mniej jednak, podjęliśmy się tego zadania i podczas tworzenia rankingu wózków widłowych uwzględniliśmy przede wszystkim opinie klientów, cenę widlaka do jego jakości, ocenę producenta i atrakcyjność proponowanej przez niego oferty.

Wózki widłowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

Wózki widłowe, będące potoczną nazwą wózków jezdniowych podnośnikowych, należą do urządzeń transportu bliskiego (UTB) i już od ponad 100 lat są obowiązkowym wyposażeniem każdego centrum logistycznego, sklepu o dużej powierzchni, hurtowni, składu budowlanego, czy też hali magazynowej, produkcyjnej lub przemysłowej. Wózek widłowy będący kołowym pojazdem mechanicznym o napędzie silnikowym, przystosowany jest do przewozu materiałów o znacznej masie (nawet do kilkudziesięciu ton), na niewielkie odległości. Dzięki temu natomiast, że jest szybki i zwrotny, to może być wykorzystane nawet w najbardziej niedostępnych lokalizacjach.

Obecnie dużym udogodnieniem (szczególnie w przypadku przedsiębiorstw o mniejszym budżecie lub firm, które prace na wózkach widłowych wykonują sporadycznie) jest to, że można je kupić również w wersjach używanych lub też wypożyczyć. Tego typu rozwiązania oferuje każda większa marka. Warto jednak wiedzieć, że wózek wózkowi nierówny, na rynku bowiem można znaleźć wiele najróżniejszych rodzajów tych maszyn. Generalnie jednak wózki widłowe dzieli się na dwie kategorie. Pierwszą z nich jest zastosowanie oraz funkcjonalność tych urządzeń. Wyróżnia się wówczas wózki widłowe:

 • podnośnikowe;
 • naładowne;
 • boczne;
 • skrętne;
 • terenowe;
 • systemowe;
 • wysokiego składowania;
 • wielokierunkowe;
 • podwieszane;
 • kontenerowe;
 • anty-wybuchowe.

Druga ich kategoria jest natomiast związana z rodzajem zasilania oraz napędu, co jest szczególnie ważne podczas wyboru właściwego urządzenia dla konkretnych gałęzi przemysłowych. W tym przypadku wyróżnia się wózki widłowe z napędem elektrycznym, spalinowym (przy czym silniki spalinowe dzieli się na 4 typy: gaz, benzynę, benzynę gazową i diesel) i gazowym.

Wózki widłowe elektryczne 2021

Elektryczne wózki widłowe to urządzenia akumulatorowe, które dzięki niskiej emisyjności oraz poziomie hałasu na poziomie 70 dB, są doskonałymi urządzeniami do pracy wewnątrz budynku (w halach i magazynach). Wózek widłowy elektryczny wykorzystywany może być m.in. do rozładunku oraz załadunku samochodów ciężarowych, układania materiałów jeden na drugim (sztaplowania), czy transportu ładunków pomiędzy poszczególnymi obszarami operacyjnymi. Wózki widłowe elektryczne, to wydajne (baterie wystarczają nawet na 8 godzin pracy) i bardzo zwrotne urządzenia, którymi można wygodnie manewrować nawet w małych przestrzeniach. W porównaniu z wózkami widłowymi spalinowymi, wyróżniają się one nieznacznie mniejszą wydajnością, przy znacznie niższych kosztach użytkowania i eksploatacji. Pomimo wyższej ceny zakupu, elektryczne wózki widłowe pozwalają zaoszczędzić na wydatkach związanych z zakupem paliwa (koszty związane z ładowaniem akumulatorów stanowią niewielki ułamek w stosunku do kosztów związanych np. z zakupem ropy).

Wózki widłowe spalinowe 2021

Wózki widłowe spalinowe mogą stanowić idealne rozwiązanie do prac prowadzonych na zewnątrz (dzięki ogrzewanej, zamykanej kabinie czy dodatkowym osłonom silników doskonale sprawdzą się nawet w trudnych warunkach pogodowych). W przeciwieństwie do wózków widłowych elektrycznych, ten rodzaj widlaków emituje spaliny – co właściwie stanowi ich główną wadę. Należy tu jednak podkreślić, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, coraz częściej montuje się w nich specjalne filtry, dzięki czemu wózki widłowe spalinowe mogą być również użytkowane w zamkniętych przestrzeniach, ale pod warunkiem, że jest tam dobra wentylacja. Dużym atutem wózków spalinowych jest ich szeroka oferta. Przy czym coraz większa konkurencja ma wpływ nie tylko na podnoszenie jakości tych urządzeń, ale także na obniżenie ich ceny. Już teraz wózek widłowy spalinowy, bez dodatkowego osprzętu czy elementów wyposażenia, to koszt ok 65.000 zł w przypadku nowego pojazdu znanej marki.

Wózki widłowe gazowe 2021

Wózek widłowy gazowy zasilany LPG jest najchętniej kupowaną tego rodzaju maszyną na rynku i jednocześnie najtańszym w eksploatacji wariantem urządzenia zasilanego silnikiem spalinowym. Najczęściej na wózki widłowe na gaz decydują się przedsiębiorcy, którzy cenią sobie wygodę (wystarczy jedynie umieścić na nich standardową butlę z gazem), jak i szerokie spektrum ich zastosowania. Ponieważ dzięki temu, że można ich używać zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w wewnątrz budynków, ich funkcjonalność w odniesieniu do wózków spalinowych, czy też wózków widłowych elektrycznych nieporównywalnie wzrasta. W tym ostatnim przypadku, konieczne jest jednak zapewnienie dobrej wentylacji pomieszczenia (nie należy zapominać o tym, że wózki widłowe na gaz są jednym z rodzajów wózka spalinowego). Ponadto, wózek widłowy gazowy będzie doskonałym wyborem w sytuacji, gdy kupujący ceni sobie aspekt oszczędności, ponieważ urządzenie to wyróżnia się niskim kosztem eksploatacji. Porównując bowiem ceny prądu, benzyny, czy gazu – LPG, to właśnie te ostatnie paliwo jest jednym z bardziej opłacalnych wyborów. Co ważne, ekonomiczny czynnik odgrywa również ważną rolę w kwestii efektywności pracy, którą wykonują wózki widłowe gazowe. Dlatego też, przedsiębiorcy, którzy myślą o optymalizacji wydatków związanych z używaniem tych pojazdów, powinni rozważyć opcję wózków widłowych na gaz.

Jak wybrać najlepszy wózek widłowy – praktyczne porady

Każda firma działająca czy to w logistyce, branży produkcyjnej, czy transporcie towarowym, prędzej czy później będzie musiała wyposażyć się w wózki widłowe lub też zwiększyć ich liczbę. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup nowego, czy też używanego widlaka warto jest zwrócić uwagę, nie tylko na typ silnika, ale i takie istotne elementy, jak jego:

 • marka – na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków widłowych, różnych marek. Zawsze jednak warto postawić na znanych i cenionych na świecie producentów, dzięki czemu zyskamy pewność, że maszyna będzie działała bez zarzutów;
 • wymiary – wózki widłowe używane w budynkach muszą być dobrane pod kątem przestrzeni, szerokości szlaków komunikacyjnych itp, dobrze więc zrobić dokładne rozeznanie w firmie i sprawdzić wymiary najwęższych miejsc, po których ma poruszać się ten pojazd;
 • motogodziny – jest to zdecydowanie ważny aspekt, szczególnie podczas zakupu używanego wózka, który pomoże wywnioskować nam czy widlak był eksploatowany każdego dnia czy tylko okazjonalnie;
 • maksymalny udźwig – przed dokonaniem zakupu, dobrze jest dowiedzieć się jaki udźwig w wózku będzie optymalny do pracy w naszym przedsiębiorstwie. Udźwig wózków widłowych dzieli się na 4 klasy (mały – od 1 do 4 ton, środkowy – od 4 do 10 ton, powyżej średniej – od 10 do 16 ton, ciężki – ponad 16 ton);
 • wysokość podnoszenia – wózek pracujący w magazynie wysokiego składowania musi umożliwiać transport towarów, załadunek i rozładunek na znacznej wysokości. Standardowa wysokość podnoszenia w pionie to 3 metry, maksymalna – 8 metrów (wówczas stosowane są maszty dwusekcyjne „standardowe” i „duplex” oraz trzysekcyjne typy „triplex”);
 • rozmiar widelca – ładunki w magazynach najczęściej przemieszczane są na paletach, dlatego też, to na ich podstawie dobiera się wymiary wideł (mają one długość od 700 do 1.200 mm);
 • bezpieczeństwo – zakupiony przez nas wózek widłowy powinien być zgodny z normami bezpieczeństwa i rozporządzeniami unijnymi;
 • koszt – ponieważ wózek widłowy, to urządzenie które nie jest tanie w zakupie (jego cena może wahać się od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet 200 tysięcy złotych). W związku z tym, dokonując kalkulacji kosztów, dobrze jest też uwzględnić nie tylko cenę samego pojazdu, ale i średnie szacowane koszty eksploatacji danego modelu, koszty serwisu, przeglądów, obsługi technicznej oraz oczywiście okres gwarancyjny producenta z uwzględnieniem zakresu tej gwarancji.

Oczywiście, to tylko niektóre istotne elementy, które warto dokładnie przeanalizować przed zakupem wózka widłowego. Dobrze jest też wiedzieć, że dostępne na rynku wózki widłowe, różnią się również funkcjonalnością, typem skrzyni biegów, mocą silnika, przeciwwagą, liczbą kół, rodzajem opon czy wyposażeniem opcjonalnym. Klienci, którzy wybierają odpowiedni dla siebie wózek widłowy, często również zwracają uwagę na takie jego parametry, jak szybkość i przyspieszenie, które zapewnia szybki start wózka i jest nieodzownym aspektem usprawniającym wszelkiego rodzaju manewry w wąskich alejkach magazynów (ta sama zasada zresztą dotyczy również prędkości hamowania, zapewniającej płynność pracy podczas załadunku i rozładunku towaru).

Dlaczego warto kupić wózek widłowy?

Zastosowanie wielu urządzeń pozwala zredukować, a nawet całkowicie wyeliminować człowieka z różnych procesów budowlanych i przemysłowych. Jednymi z nich są wózki widłowe, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, gdzie znacznie usprawniają wykonywane w nich prace, związane z:

 • sprawną kompletacją zamówień;
 • załadunkiem lub rozładunkiem towaru;
 • transportem ładunku na paletach czy artykułów o niestandardowych wymiarach i dużej wadze;
 • wysokim składowaniem towaru, czyli układaniem różnego typu artykułów nawet na znacznej wysokości.

Ponadto funkcjonalność wózka widłowego można zwiększyć, wyposażając go w dodatkowy osprzęt, którym może być np.:

 • pług do odśnieżania;
 • platforma robocza ułatwiająca pracę na wysokościach;
 • obrotnica służąca do wyładowywania skrzyniopalet (znajduje zastosowanie w przetwórstwie, rolnictwie i sadownictwie);
 • łyżka lub czerpak, dzięki którym z łatwością transportować można materiały o innej strukturze (np. piasek, zboża, żwir, warzywa, beton, czy błoto);
 • zamiatarka, służąca do czyszczenia placów budowy, ulic asfaltowych, czy kostki brukowej;
 • uchwyt hakowy, dzięki któremu widlak może spełniać funkcję mobilnego żurawia;
 • chwytak, który można zamontować w zamian tradycyjnych wideł. Chwytak pozwala na bezpieczne i precyzyjne unoszenie ładunków, które ze względu na gabaryty lub kształt lepiej transportować samodzielnie, niż na paletach (wyróżnia się chwytaki do bel, beczek, czy bloków betonowych).

Wszystko to sprawia, że prace wykonywane z użyciem wózków widłowych przebiegają znacznie sprawniej, co nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Co ważne, tego rodzaju inwestycja podnosi również poziom satysfakcji i zadowolenia z pracy zatrudnionych pracowników. Tak więc, jeśli zauważymy, że nasza firma ma coraz większe problemy z terminową obsługą zleceń na czas, to najlepszym rozwiązaniem może być właśnie inwestycja w wózki widłowe, w wyborze których z pewnością pomoże Wam nasz ranking wózków widłowych 2021.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments