Rekordowy wrzesień – dwukrotnie więcej wniosków o dopłatę MdM

0 /5
(Ocen: 0)

Cieszący się od dawna sporym zainteresowaniem program Mieszkanie dla Młodych we wrześniu 2015 roku zaliczył rekordową ilość złożonych wniosków. Wszystko to za sprawą wprowadzonej nowelizacji do ustawy. Ocenia się, że w porównaniu do poprzednich miesięcy liczba wniosków wzrosła dwukrotnie.

Wniosek za wnioskiem

Nowe przepisy wprowadzone w 2015 roku dają więcej możliwości dla młodych osób, chcących kupić mieszkanie. Szczególnie wyróżnieni mogą czuć się ci, którzy mają trójkę lub więcej dzieci, ponieważ pomoc finansowa przy zakupie mieszkania sięga , w przypadku rodzin wielodzietnych, aż 30% dofinansowania. Zatem nie ma w tym niczego dziwnego, że tak sporym zainteresowaniem cieszy się ten program. Według danych, we wrześniu zostało złożonych aż 3 700 wniosków, czyli ponad dwukrotnie więcej w porównaniu do sierpnia 2015 roku, w którym takowych wniosków było 1 800. Tak spora chęć pozyskania dofinansowania przez młodych Polaków może wiązać się z tym, że niestety nie każdy je otrzyma.

Jak przedstawia się to w liczbach?

Wrzesień okazał się rekordowy nie tylko ze względu na ilość złożonych wniosków MdM, ale również ze względu na kwotę jaka została wykorzystana z puli środków na 2015 rok. Jest to kwota rzędu 404 milionów złotych, a więc ponad 50% jaka była w puli na cały rok. Na 2016 rok zaplanowana pula środków na program to 730 milionów złotych. Pod koniec 2015 roku kredytobiorcy zarezerwowali już 371 milionów i tempo zainteresowania dofinansowaniami nie spada, co może przełożyć się na to, iż po połowie 2016 roku może spowodować brak środków z budżetu na program. Warto wspomnieć, że od samego początku istnienia programu, skorzystało z niego już ponad 30 tysięcy Polaków.
Program Mieszkanie dla Młodych może cieszyć się wielkim sukcesem. Ogromne zainteresowanie wynikające z korzyści dla każdego ubiegającego się o dofinansowanie nie może dziwić, a stale rosnąca liczba składanych wniosków na pewno nie będzie zwalniać.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments