Rekuperatory.pl Opinie – Rekuperacja

Rekuperacja to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób ceniących sobie zarówno ciągły dostęp do świeżego powietrza, jak i możliwość uzyskania sporych oszczędności. W nowych domach ten rodzaj wentylacji jest praktycznie standardem. Na rynku można znaleźć coraz więcej firm zajmujących się montażem rekuperacji. Jedną z nich są Rekuperatory.pl. Co wyróżnia właśnie tego instalatora? Sprawdźcie!

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Rekuperatory.pl to ponad 20-letnie doświadczenie w montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Firma Rekuperatory.pl jest jednym z liderów branży, który może pochwalić się najdłuższym, bo przeszło 20-letnim doświadczeniem jeśli chodzi o montaż rekuperacji. Firma obsługuje klientów na terenie całego kraju, a w jej portfolio znajduje się ponad 8.780 instalacji systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Co ważne, firma Rekuperatory.pl proponuje swoim klientom kompleksową ofertę i obsługę na najwyższym poziomie.

Również oferowane przez nią rekuperatory to urządzenia o najwyższych parametrach energooszczędności (urządzenia posiadają pełną dokumentację techniczną), zapewniające użytkownikom najwyższy komfort klimatyczny w pomieszczeniach oraz maksymalne oszczędności na ogrzewaniu. Ponadto osoby korzystający z oferty Rekuperatory.pl liczyć mogą nie tylko na profesjonalny dobór centrali i instalacji do architektury budynku, ale także na najwyższy standard wykonania, stałą opiekę doradcy podczas całego procesu współpracy oraz pełną obsługę techniczną gwarancyjną i pogwarancyjną.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo rekuperacja Rekuperatory.pl?

Rekuperacja to zyskująca na coraz większej popularności alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej. Przy czym stosowana jest ona zarówno w nowych, energooszczędnych lub pasywnych budynkach, jak i domach starszych, poddanych modernizacji. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to bowiem same korzyści, nie tylko związane z możliwością oddychania przez całą dobę świeżym powietrzem (oczyszczone jest ono z pyłków, alergenów, smogu i kurzu), ale i ze sporymi oszczędnościami, zarówno:

 • na etapie planowania budowy domu, zaoszczędzić można wówczas m.in. na braku konieczności budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, montażu droższych okien z wywietrznikami oraz na mocy urządzeń systemu grzewczego, wielkości grzejników, a najwięcej jednak przy inwestycji związanej z montażem pompy ciepła;
 • jak i późniejszej eksploatacji domu, albowiem rekuperator umożliwia odzyskiwanie energii cieplnej z powietrza wywiewanego z budynku. Dzięki temu zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło wewnątrz pomieszczeń, co pozwala wygenerować duże oszczędności, zwłaszcza w okresie zimowym (szacuje się, że koszty ogrzewania spadają wówczas o 30, a nawet 50 proc. w porównaniu do działającej wentylacji grawitacyjnej).

Rekuperacja jest to zatem doskonała inwestycja dla tych wszystkich, którzy cenią sobie komfort i dbają o swoje finanse. Firma Rekuperatory.pl zajmuje się projektowaniem i kompleksowym montażem rekuperacji w domach jednorodzinnych.

Rekuperatory.pl – szczegóły oferty

W skład kompleksowej oferty firmy Rekuperatory.pl wchodzi m.in.

 • doradztwo i konsultacja. Wstępna wycena montażu rekuperacji zawsze wykonywana jest za darmo, bez żadnych kosztów ukrytych. Uwzględnione zostają wówczas wszelkie koszty niezbędne do zakończenia wykonania systemu rekuperacji;
 • inżynierski projekt instalacji, który oparty jest na precyzyjnych wyliczeniach wartości przepływów zgodnych z normami wentylacyjnymi;
 • polisa ubezpieczeniowa OC dla bezpieczeństwa inwestora;
 • montaż rekuperatora oraz uruchomienia całego systemu;
 • pełna obsługa techniczna gwarancyjna i pogwarancyjna oraz przeglądy techniczne.

Należy tu również podkreślić, że sam montaż instalacji systemu wentylacji z odzyskiem ciepła przez firmę Rekuperatory.pl trwa 2-3 dni, natomiast montaż i uruchomienie samego rekuperatora, a następnie pomiary, protokół regulacji – 1 dzień. Ponadto tym, co wyróżnia firmę Rekuperatory.pl, są wysokiej jakości marki własne, do których należą:

 • energooszczędne rekuperatory AERISnext i AERIS, gwarantujące bardzo cichą pracę;
 • systemy wentylacyjne (w tym NeoFlex®GOLD, Climate Recovery, NeoFlex®STD);
 • filtr antysmogowy ALPHAclear oraz nawilżacz powietrza NUBO.

Rekuperacja od Rekuperatory.pl – jaka cena?

Przez to, że system rekuperacji, to zespół różnych elementów, urządzeń i materiałów instalacyjnych, trudno jest określić przykładowy koszt takiej inwestycji (zawsze jest on ustalany indywidualnie). Rozpiętość cenowa rekuperacji dla domu jest więc spora i w dużej mierze zależy od:

 • wielkości budynku w którym znajdzie się instalacja, w tym m.in. czy jest on już zamieszkany (wówczas koszt montażu będzie wyższy);
 • liczby dodatkowych akcesoriów montowanych na życzenie klienta (w tym np. gruntowego wymiennika ciepła, systemu antysmogowego, nawilżacza powietrza);
 • doświadczenia firmy zajmującej się instalacją rekuperacji (najlepiej żeby zajęła się ona zarówno projektem, jak i montażem całego systemu);
 • modelu i mocy rekuperatora;
 • rodzaju i jakości instalacji.

Całkowity koszt montażu systemu rekuperacji oscyluje w przypadku domu jednorodzinnego między 20.000, a 35.000 zł (przy czym zakup samego rekuperatora to wydatek 9.000 – 25.000 zł). Warto mieć jednak na uwadze to, że koszt inwestycji można obniżyć korzystając z dofinansowania do rekuperacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Rekuperatory.pl – zalety i wady

Rekuperacja od Rekuperatory.pl posiada wiele zalet, takich jak:

20 lat doświadczenia i tysiące zadowolonych klientów
Wysokiej jakości energooszczędne rekuperatory
Kompleksowość oferty
Indywidualne podejście do każdego klienta
Profesjonalny dobór centrali i instalacji do architektury budynku
Kwalifikowany i pomocny zespół
Wsparcie i doradztwo na każdym etapie inwestycji
Terminowość i szybka realizacja zamówienia wraz z profesjonalnym montażem
Perfekcyjna dbałość o porządek po zakończeniu montażu rekuperacji
Najwyższy standard i pełna odpowiedzialność za wykonaną instalację
Bezgłośne i efektywne działanie systemu
Stała opieka doradcy podczas całego procesu współpracy
Pełna obsługa techniczna: gwarancyjna i pogwarancyjna oraz przeglądy techniczne
Łatwy zakup filtrów przez sklep internetowy
10 lat gwarancji na wykonaną instalację (plus 2 lata gwarancji na rekuperator z możliwością przedłużenia na 5 lat)

Wady Rekuperatory.pl:

Trudność w oszacowaniu kosztów przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Rekuperacja już od lat z powodzeniem zastępuje nieskuteczną wentylację grawitacyjną. Wśród najczęściej wymienianych korzyści wynikających z jej użytkowania wymienia się m.in. lepsze samopoczucie i zdrowie oraz spore oszczędności na ogrzewaniu. Jedną z najlepszych na polskim rynku firm zajmujących się montażem wentylacji z odzyskiem ciepła są Rekuperatory.pl, które zapewniają klientom kompleksową ofertę, począwszy od samego doradztwa i projektu instalacji, poprzez montaż rekuperacji, a kończąc na zapewnieniu pełnej obsługi technicznej gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Tym co wyróżnia firmę Rekuperatory.pl są produkty jej własnych marek. Należą do nich m.in. rekuperatory o najwyższych parametrach energooszczędności - AERISnext i AERIS. Co ważne, klienci firmy mogą liczyć nie tylko na fachową obsługę i profesjonalne doradztwo, ale również na 10-letnią gwarancję na wykonaną instalację (plus 2 lata gwarancji na rekuperator z możliwością przedłużenia na 5 lat).
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments