Revolt Energy opinie 2022: Fotowoltaika, Magazyny energii

Jeśli poszukujecie dla siebie wykonawcy instalacji fotowoltaicznej, bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później natraficie na ofertę firmy Revolt Energy. Czy i jak wyróżnia się ona na tle konkurencji? Czy Fotowoltaika Revolt Energy to jedyne co wykonawca może Wam zaoferować? Sprawdź!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Revolt Energy – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Tak

Revolt Energy – marka grupy Blachotrapez

Revolt Energy (działająca pod adresem revoltenergy.eu) to stosunkowo młoda marka, należąca jednak do podmiotu znanego i cenionego na polskim rynku – grupy Blachotrapez. Spółka-matka zaczynała w od 1969 roku od niewielkiej firmy dekarskiej. Dzisiaj produkty tej marki dostępne są w wielu krajach Europy, jak również w USA.

Nowością w portfolio, ale i też naturalnym kierunkiem rozwoju firmy jest zwrócenie się w stronę instalacji fotowoltaicznych, które ze względu na specyfikę pracy najczęściej trafiają właśnie na dach. W ofercie wykonawcy, oprócz fotowoltaiki, znajdziecie również inne, kompatybilne z nią opcje, jakimi są magazyny energii.

Decydując się na fotowoltaikę Revolt Energy, otrzymujecie więc kompletne rozwiązanie zapewniające niezależność energetyczną, idealnie dopasowane do Waszego poszycia dachowego. Co, oprócz tego, wyróżnia ofertę tego wykonawcy?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Revolt Energy Fotowoltaika – warunki i ceny

Usługi Revolt Energy są skierowanego do szerokiego grona odbiorców – z oferty może więc skorzystać każdy podmiot, który za pomocą energii słonecznej chce obniżyć swoje rachunki za prąd, pomagając jednocześnie środowisku naturalnemu. Szczególnie zaś, to rozwiązanie może opłacać się:

  • osobom fizycznymfotowoltaika dla domu ma największy udział w rozwoju polskiej branży fotowoltaicznej. Nie bez przyczyny – to właśnie gospodarstwa domowe mogą liczyć na najszerszy zakres wsparcia, m.in. z programu “Czyste powietrze”, jak również “Mój prąd 4.0” (który od 2022 ma obejmować… magazyny energii).
  • podmiotom gospodarczym, m.in. rolnikom – elektrownia słoneczna Revolt Energy może być opłacalna również dla jednostek biznesowych – inwestycja w fotowoltaikę dla firmy czy też fotowoltaika dla gospodarstw rolnych może być sposobem na zwiększenie konkurencyjności i dalszy rozwój.

Potencjalni klienci mogą liczyć na kompleksową realizację inwestycji – “pod klucz”. Co to oznacza? Instalacja powstaje na podstawie szczegółowego audytu fotowoltaicznego i projektu, dzięki czemu jest idealnie dopasowana do potrzeb inwestora – to przekłada się na szybszy zwrot z inwestycji. Wykonawca zapewnia wszelkie niezbędne elementy systemu (m.in. zabezpieczenia AC, DC), profesjonalny montaż oraz kompletną dokumentację, niezbędną do zgłoszenia instalacji do sieci.

Revolt Energy – szczegóły oferty

Z jakich podzespołów korzysta ten wykonawca? Niestety, firma nie podaje szczegółów – zapewnia jedynie, że współpracuje z “z renomowanymi producentami będącymi liderami z wieloletnim stażem w branży PV”. Standardem w instalacjach Revolt Energy mają być monokrystaliczne moduły w technologii half-cut. Warto jednak podkreślić, że wykonawca musi być pewien produktów, na których pracuje, gdyż swoim klientom daje aż:

  • 30 lat gwarancji wydajnościowej,
  • 20 lat gwarancji produktowej
  • 15 lat gwarancji na konstrukcję.

Wszystko to dostępne jest w ramach tzw. Gwarancji Całkowitej, którą w całości realizuje Revolt Energy. W przypadku ewentualnej awarii, to właśnie wykonawca zajmuje się całą procedurą reklamacyjną – co jest dużym plusem.

Fotowoltaika Revolt Energy zwykle realizowana jest w terminie do 14 dni. Możliwe jest jednak skorzystanie z opcji “Montaż express”, która skraca termin wykonania do zaledwie 5 dni.

Revolt Energy – ile zapłacisz? Cena

Przejdźmy teraz do niezwykle istotnej dla każdego inwestora kwestii, czyli kosztów. Na jakie wydatki musimy być gotowi, jeśli zdecydujemy się na ofertę Revolt Energy? I jakie są opcje finansowania?

Niestety, dokładniejszej odpowiedzi na pytanie dotyczące wysokości kosztów nie poznacie, dopóki nie skontaktujecie się z firmą. Revolt Energy nie udostępnia bowiem żadnego cennika czy też narzędzia do oszacowania kosztów przedsięwzięcia. Podejście to jednak jest dość uzasadnione. Cena fotowoltaiki uzależniona jest bowiem od aspektów, różniących się w zależności od inwestora czy miejsca inwestycji. Jej oszacowanie, bez poznania szczegółów, byłoby więc trudne.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że Revolt Energy pomoże Wam w zdobyciu wygodnej formy finansowania. Środki mogą pochodzić zarówno z jednego z wielu programów dofinansowania do fotowoltaiki, jak również ze źródła komercyjnego – np. z banku. Firma jest zarejestrowanym pośrednikiem kredytowym, więc z jej pomocą bez większego problemu powinniście otrzymać kredyt na fotowoltaikę (dla osób fizycznych) bądź leasing (dla podmiotów biznesowych).

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Revolt Energy – zalety i wady

Krótki staż na rynku sprawia, że jeśli chodzi o Revolt Energy, opinie o wykonawcy to towar deficytowy. Co warto zatem wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji na temat Revolt Energy? Oto plusy i minusy rozwiązania.

Zalety Revolt Energy

Za markę stoi stabilna, polska firma Blachotrapez
Długie okresy gwarancyjne, obsługiwane przez wykonawcę
Dostępność magazynów energii w ofercie
Fotowoltaika nie wyklucza gwarancji na dach od firmy Blachotrapez
Inwestycja realizowana “pod klucz”
Wsparcie w zdobyciu finansowania

Wady Revolt Energy

Minimalna ilość informacji o ofercie
Krótki staż na rynku
Brak możliwości wstępnego oszacowania kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Mgazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika jako branża rozwija się w Polsce błyskawicznie i przyciąga zarówno kolejnych inwestorów, jak i kolejne podmioty biznesowe zainteresowane rozwojem działalności w tym kierunku. Nic więc dziwnego, że swój udział w szerzeniu “słonecznej” rewolucji energetycznej chciała mieć również firma Blachotrapez. Stworzona przez nią marka Revolt Energy zapewnia swoim klientom ofertę posiadającą kilka, dość istotnych zalet. Dużym plusem będą z pewnością dłuższe okresy gwarancyjne oraz obsługa zgłoszeń reklamacyjnych bezpośrednio przez wykonawcę. Docenić należy również kompleksowość oferty - instalacje wykonywane są “pod klucz”, a dodatkowo można wzbogacić je o magazyny energii (których wbrew pozorom nie oferuje każdy instalator). Niestety, choć za Revolut Energy stoi jedna z większych polskich firm, krótki staż w branży i skrótowo przedstawiona oferta może powstrzymywać wielu przed wyborem.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
EmilK
EmilK
18 stycznia 2022 22:05

Nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystkim się zajęli profesjonalnie od samego poczatku. Terminowo i zgodnie z ustaleniami. Założyli panele w maju i faktycznie od razu rachunki za prąd się zmniejszyły i to znacznie.

Robert K
Robert K
11 grudnia 2021 21:31

Pod koniec września podjąłem rozmowy, podpisałem umowę i w pierwszych dniach października wpłaciłem pierwszą kwotę aby rozpoczęli proces montażu. Dooooopiero 28 października przyjechała ekipa monterska, założyli w jeden dzień 9,99 kWp
Następnego dnia pomiary i protokół odbioru.
Dnia 3 listopada zgłosili do ZE, wymiana licznika 2 grudnia
Niby Ok, poza bardzo długim czasem oczekiwania na montaż oraz NIESTETY ale FATALNYM kontakcie telefonicznym.
Na infolinii niekompetentni ludzie, przyjmują “zgłoszenie” zapisują nr tel i obiecują oddzwonić.
Nie oddzwaniają, kolejny tel i tak w koło.
Kilka dokumentów dostałem ale nigdzie info jaki numer np do serwisanta.
Kilka dni temu zadzwonił człowiek i jak się okazało ma być serwisantem. Ok zapisałem nr tel.
Niestety ale od 9 grudnia mój falownik w aplikacji i na stronie web jest w statusie WYŁACZONY.
Numer “serwisanta” nie odbiera, jak widzę jest jakiś błąd zaczytany przeze mnie z falownika. Chciałem to wyjaśnić.
Zastanawia mnie ten “monitoring” zdalny. Coś mi się zdaje, że od przypadku do przypadku a nie monitoring.
Nazwałbym go bardziej zdalnym podglądem a nie monitoringiem.
Poczekam do poniedziałku i zobaczę czy oddzwoni

Krzysiek
Krzysiek
17 grudnia 2021 14:26
Odpowiedz do:  Robert K

Doooopiero 28 października?! Czekałeś niecały miesiac? Ja kupiłem instalacje u lokalnej firmy i po 4 miesiącach nic nie mam. Jesteśmy z żoną załamani, ciągłe obietnice montażu, płatność 100% gotówką, bo miało być po 14 dniach wszystko zrobione.

Robert K
Robert K
17 grudnia 2021 15:59
Odpowiedz do:  Krzysiek

w umowie jest montaż expres za który zapłaciłem dodatkowo.
To tylko pokazuj jakie jest podejście. Mamy jelenia. Tak czuje się jak Jeleń i postanowiłem zrobić im reklamę, mam zrzuty korespondencji, czasów rozmów, numerów, maili. Jak przyczepią się, że ich oczerniam udostępnię wszystko.

Współczuję Wam bo wiem jak to jest. Obyś się bracie załapał na net-meeting czego Ci życzę

Krzysiek
Krzysiek
25 stycznia 2022 00:48
Odpowiedz do:  Robert K

Zdecydowałem się porozmawiać z Revoltem. Mocno pozytywnie mnie zaskoczyli, bo dali swojego prawnika i po jednym piśmie odzyskałem pieniądze od poprzedniej firmy. Mam już panele u sieie, czekam na montaż bo śnieg cały czas lezy. Chyba mialeś jakiegoś pecha, bo ja na razie jestm super zadowolony z obsługi. Dam znać po montażu.

Marek
Marek
2 grudnia 2021 19:57

A ja jestem bardzo zadowolony. Płaciłem 4 tys za kW i uważam, że za takie usługi i gwarancje jakie dają to mega niska cena. Konkurencja nie była w stanie mi tego zaproponować. Sprzęt dojechał po tygodniu, kierowca mi rozładował. Ekipa byka super, robili 2 dni 6 kW, ale pogoda była słaba.
Nie brałem inwerterach hybrydowego, bo do tego co mam oferują specjalne złączki do baterii wiec po co miałem przepłacać? Uważam, ze mega uczciwa firma, ja nie żałuję.

Dawid
Dawid
8 grudnia 2021 17:56
Odpowiedz do:  Marek

Jakie złączki? Mówisz o solax retrofit charger który,kosztuje jedyne 7000zł plus cena baterii ? Super interes rzeczywiście. Cenę dostałeś atrakcyjną, ja płaciłem znacznie drożej, dlatego oczekiwałem czegoś lepszego. Ogólnie instalacja działa, jednak dalej nie mam skonfigurowanej aplikacji żeby móc połączyć się z inwerterem Solax i tak samo firma revolt nie monitoruje jeszcze instalacji zdalnie co było w unowie, że przez 2 lata mają monitorować, także nie działa to wszystko tak idealnie jak na papierku… Podobno ma być jeszcze odbiór z firmy revolt tylko nie wiadomo kiedy.. jak to Wyglądało u Pana? Pozdrawiam

Dawid
Dawid
17 listopada 2021 01:51

Firma słaba. Przysłali panele zwykłym kurierem, musiałem sam wnosić wszystko do domu… W dodatku byłem zapewniany przez handlowca o tym, że inwenter jest hybrydowy i że będzie można za jakiś czas podpiąć baterię tworząc system działający w przypadku przerw w dostawie prądu co okazało się nieprawdą, zwykły inwenter on grid ( mój błąd bo nie zapoznałem się z danymi technicznymi wcześniej i uwierzyłem nieodpowiedniej osobie) montaż obiecywany w 1 max 2 dni i tak był wykonany, niestety Panowie muszą przyjechać jeszcze raz na poprawki…bo tylko połowa paneli działa :/ jestem rozczarowany, tym bardziej że zapłaciłem 26300 za instalację 5.18kw, konkurencja ma jednak taniej i to z falownikami hybrydowymi. Zaczynam żałować,że wybrałem tą firmę.

Sceptyk
Sceptyk
19 stycznia 2022 21:21
Odpowiedz do:  Dawid

To zawsze jest loteria. Firma sprzedająca PV jest dla danego klienta tak dobra jak ekipa która ją instaluje. Kwestia tego kiedy Sprzedawca połapie się że nie trafił z podwykonawcą;-)

Jacek
Jacek
20 października 2021 00:44

Proszę coś więcej napisać? Gdzieś było napisane że to HSG Sun .To masakra.

Miroslaw
Miroslaw
8 października 2021 20:59

Jak najdalej od tej firmy ,ja poplynalem na 5500zl

Robert
Robert
14 października 2021 11:34
Odpowiedz do:  Miroslaw

Jakieś szczegóły, jestem na etapie rozmów

Rafał
Rafał
19 października 2021 19:19
Odpowiedz do:  Miroslaw

Więcej informacji jestem na etapie rozmów

Jacek
Jacek
20 października 2021 00:45
Odpowiedz do:  Miroslaw

Coś więcej?

emil
emil
13 listopada 2021 01:12
Odpowiedz do:  Miroslaw

no to faktycznie pomocna wypowiedz. szkalowanie w internecie bez konsekwencji

Sceptyk
Sceptyk
19 stycznia 2022 21:22
Odpowiedz do:  Miroslaw

jakieś sczegóły