Rośnie liczba zmian sprzedawców prądu – dobre wyniki w październiku

5 /5
(Ocen: 1)

Po stosunkowo kiepskim wrześniu br.,tegoroczny październik znowu napawa nadzieją 🙂 W pierwszym miesiącu czwartego kwartału 4.040 podmiotów instytucjonalnych i 10.566 gospodarstw domowych zmieniło swoją firmę energetyczną.

O spadku zmian sprzedawców prądu wspominaliśmy w naszym artykule: Gospodarstwa domowe coraz mniej chętniej zmieniają sprzedawcę prądu. Po słabym wrześniu pojawiło się światełko w tunelu energetycznym, bowiem w październiku URE odnotował same wzrosty zarówno w grupie klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Dla porównania we wrześniu br. sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło 7.267 gospodarstw domowych, a w październiku na taki krok zdecydowało się aż 10.566 klientów indywidualnych. Równie dobrze jest w grupach odbiorców taryf A, B i C – w ostatnim miesiącu kwartału firmę energetyczną zmieniło zaledwie 2.604 podmiotów, natomiast w miesiącu otwierającym czwarty kwartał sprzedawcę zmieniło już 4.040 klientów biznesowych.

Od końca grudnia 2014 roku do października 2015 roku liczba odbiorców biznesowych, która zmieniła sprzedawcę wzrosła o 31.809 – wzrost o 25,9 proc. Łącznie od początku liberalizacji swojego sprzedawcę zmieniło 154.587 klientów instytucjonalnych. Nieco wyższy wzrost, bo na poziomie 29,5 proc., URE odnotował w grupie gospodarstw domowych – od końca grudnia 2014 do października br. liczba odbiorców wzrosła o 84.933, a łączna liczba wszystkich gospodarstw, które zmieniły swojego sprzedawcę prądu wyniosła 372.660.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments