ostrzeżenie wykrzyknik

Ruszyła kampania ostrzegawcza TOE!

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna ostrzegająca przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. Akcję zorganizowało Towarzystwo Obrotu Energią (TOE) przy merytorycznym wparciu Federacji Konsumentów i pod honorowym patronatem Prezesa URE.

Kampania TOE wymierzona w nieuczciwych sprzedawców

Już po raz trzeci Towarzystwo Obrotu Energią podejmuje starania o poprawę jakości obsługi klientów na rynku energii. TOE za pośrednictwem prasy, radia, Internetu oraz reklam informuje konsumentów o ich prawach, krzewi wiedzę o rynku energii elektrycznej, upowszechnia informacje o nieetycznych działaniach sprzedawców prądu i gazu, a także o tych spółkach energetycznych, które przyjęły Kodeks Dobrych Praktyk i działają w oparciu o zasady fair play.

Idea kampanii zrodziła się w odpowiedź na liczne skargi klientów dotyczące nieuczciwych przedstawicieli handlowych niektórych sprzedawców energii. Niestety, możemy potwierdzić, że w branży energetycznej nierzadko praca handlowców pozostawia sporo do życzenia. Stosunkowo najwięcej skarg jest na znane i duże firmy energetyczne, które w zakresie pozyskiwania klientów korzystają z usług firm zewnętrznych. Ich pracownicy, zapewne pracujący pod dużą presję osiągania wysokich wyników, dopuszczają się oszustw włącznie z podrabianiem podpisów pod umowami.

Warto zaznaczyć , że zaangażowanie organizatorów Kampanii, nie ogranicza się tylko do przekazywania informacji czy działań edukacyjnych. Federacja Konsumentów, która jest partnerem merytorycznym Kampanii, wspiera konsumentów w bardziej konkretny i praktyczny sposób - np. oferując darmowe porady prawne, z których można skorzystać w 48 oddziałach terenowych Federacji Konsumentów, telefonicznie lub mailowo.

enerad.pl - zmieniamy na lepsze polski rynek energii

Gorąco popieramy ideę kampanii! Serwis enerad.pl, pierwsza, polska porównywarka cen prądu i gazu od 2008 roku wspiera Odbiorców energii. W naszym serwisie oraz w komentarzach i wpisach pod artykułami poszkodowane osoby mogą znaleźć sporo cennych porad i informacji, m.in.:

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments