Rozpoczęła się kampania ostrzegająca przed nieuczciwymi sprzedawcami energii

0 /5
(Ocen: 0)

nieuczciwy_sprzedawca_1Rozpoczęła się ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna ostrzegająca przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. Akcję zorganizowało Towarzystwo Obrotu Energią (TOE) przy merytorycznym wparciu Federacji Konsumentów i pod honorowym patronatem Prezesa URE.

Już po raz trzeci Towarzystwo Obrotu Energią podejmuje starania o poprawę jakości obsługi klientów na rynków energii. TOE za pośrednictwem prasy, radia, Internetu oraz reklam informuje konsumentów o ich prawach, krzewi wiedzę o rynku energii elektrycznej, upowszechnia informacje o nieetycznych działaniach sprzedawców prądu i gazu, a także o tych spółkach energetycznych, które przyjęły Kodeks Dobrych Praktyk i działają w oparciu o zasady fair play.

Idea kampanii zrodziła się w odpowiedź na liczne skargi klientów dotyczące nieuczciwych przedstawicieli handlowych niektórych sprzedawców energii. Niestety, możemy potwierdzić, że w branży energetycznej nierzadko praca handlowców pozostawia sporo do życzenia. Stosunkowo najwięcej skarg jest na znane i duże firmy energetyczne, które w zakresie pozyskiwania klientów korzystają z usług firm zewnętrznych. Ich pracownicy, zapewne pracujący pod dużą presję osiągania wysokich wyników, dopuszczają się oszustw włącznie z podrabianiem podpisów pod umowami.

Warto zaznaczyć , że zaangażowanie organizatorów Kampanii, nie ogranicza się tylko do przekazywania informacji czy działań edukacyjnych. Federacja Konsumentów, która jest partnerem merytorycznym Kampanii, wspiera konsumentów w bardziej konkretny i praktyczny sposób – np. oferując darmowe porady prawne, z których można skorzystać w 48 oddziałach terenowych Federacji Konsumentów, telefonicznie lub mailowo.

enerad.pl – zmieniamy na lepsze polski rynek energii

Gorąco popieramy ideę kampanii!!! Serwis enerad.pl, pierwsza, polska porównywarka cen prądu i gazu od 2008 roku wspiera Odbiorców energii. W naszym serwisie oraz w komentarzach i wpisach pod artykułami poszkodowane osoby mogą znaleźć sporo cennych porad i informacji, m.in.:

Jak odstąpić od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem sprzedawcy prądu – wzór oświadczenia.

Jak Multimedia Energia zdobywa klientów? Nasza skuteczna interwencja u Sprzedawcy!

Jak wypowiedzieć umowę na sprzedaż energii elektrycznej? Na co zwrócić uwagę?

Nieuczciwi sprzedawcy prądu – dokładnie zapoznaj się z umową!

6 porad, które uchronią Cię przed nieuczciwymi sprzedawcami prądu i oszustami energetycznymi.

Sfałszowany podpis na umowie ze sprzedawcą prądu – co zrobić?

Oszuści sprzedający prąd – uważaj, bądź świadomy, porównaj oferty.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments