RWE i Vattenfall podnoszą ceny energii bez zgody nadzoru

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

RWE Polska i Vattenfall Sales Poland podnoszą od lutego ceny energii dla gospodarstw domowych. Tak jak rok temu robią to bez zgody Urzędu Regulacji Energetyki
Energia elektryczna będzie najdroższa w stolicy i na Śląsku. RWE Polska i Vattenfall Sales Poland są jedynymi spośród 14 sprzedawców energii, którzy tak postępują. Pozostałe 12 firm, w tym Energa Obrót czy Enea, zgodziło się na cenę sugerowaną przez regulatora. Całą dwunastkę łączy to, że należą do polskich państwowych grup energetycznych – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

RWE i Vattenfall uzasadniają swoje decyzje tym, że przyjęcie cen proponowanych przez Urząd Regulacji Energetyki oznaczałoby dla nich straty.

2 miliony klientów RWE (głównie w Warszawie) i Vattenfalla (głównie w Katowicach) wskutek sporów tych sprzedawców z regulatorem dostaną propozycje cen energii o około 10 proc. wyższe niż odbiorcy polskich firm państwowych. I tak jak rok temu nie mają lepszego wyjścia, niż przyjąć proponowane ceny. Nie znajdą bowiem konkurencyjnego sprzedawcy, a zaczęte w 2008 roku spory sądowe pomiędzy URE i sprzedawcami o ustalenie, czy ceny muszą być zatwierdzane przez regulatora, jeszcze się nie zakończyły – czytamy w „GP”.

źródło: Gazeta Prawna

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz