RWE nie złoży oferty na zakup akcji Enei

0 /5
(Ocen: 0)

Koncern nadal w pełni zaangażowany w polski rynek.

RWE AG / RWE Polska SA poinformowało, że w chwili obecnej nie złoży wiążącej oferty na zakup akcji spółki energetycznej Enea SA. Po przeprowadzonej analizie spółki, RWE doszło do wniosku, że potencjalna oferta RWE nie odpowiadałaby obecnym oczekiwaniom rynku.

Polski sektor energetyczny oraz Enea SA pozostają w kręgu zainteresowań RWE. RWE jest nadal w pełni zaangażowane w projekty inwestycyjne na polskim rynku i planuje dalszy rozwój działalności w Polsce, zwłaszcza w sektorze wytwarzania energii.

***

RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu. RWE zatrudnia 66 tysięcy osób, zaopatruje 14 milionów klientów w energię elektryczną i 6 milionów klientów w gaz.

RWE jest największym producentem energii w Niemczech i trzecim w Wielkiej Brytanii. Obecne jest także w Europie Środkowej. Działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska – spółka odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię 900 tysiącom klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. RWE planuje budowę najnowocześniejszej elektrowni na węgiel kamienny na Śląsku o mocy 800 megawatów do roku 2015. Plany rozwoju obejmują również uruchomienie farm wiatrowych o mocy 300 megawatów do 2015 roku. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe i planowane inwestycje, RWE staje się jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce.

***

Dodatkowe informacje:

Iwona Jarzębska

Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu

T +48 22 821 4130

M + 48 694 428 600

E iwona.jarzebska@rwe.pl

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments