RWE - prąd dla firmy: ile faktycznie zaoszczędzisz?

RWE - prąd dla firmy: ile faktycznie zaoszczędzisz?

Kto nie lubi niskich rachunków? W szczególności tych za prąd, które są znacznym obciążeniem dla firmowego budżetu. Jeszcze pół biedy, gdy nasze przedsiębiorstwo wykorzystuje jedno, niewielkie pomieszczenie i kilka podstawowych urządzeń, ale większy biznes = wyższe rachunki. Ostatnio trafiliśmy na ofertę RWE, dzięki której teoretycznie faktury za prąd możemy obniżyć nawet o 40%! Przyjrzyjmy się bliżej ofercie tego sprzedawcy.

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Oferta RWE dla firm
  2. Ile faktycznie zaoszczędzimy z RWE?

Oferta RWE dla firm

Szukamy oszczędności w firmie i akurat trafiamy na e-mail od RWE – chociaż na początku nie wiemy, że to akurat ten sprzedawca, gdyż trudno to wywnioskować po tytule „-40% niższe rachunki. Sprawdź, jak możesz to zrobić”. Na szczęście w enerad.pl jesteśmy dociekliwi i sprawdzamy każdą wiadomość. Z treści e-maila dowiadujemy się, że doradcy RWE pomogą nam znaleźć w nawale ofert, tę właściwą oraz dopasowaną do firmy i to zupełnie za darmo – super! Szkoda, że stosunkowo słabo została wyeksponowana informacja o tym, że możemy zaoszczędzić nawet 40% na rachunkach.

RWE oferta - 40% zniżki na prąd

Sprawdzamy jeszcze na stronie internetowej szczegóły oferty – treści niewiele, ale dowiadujemy się, że propozycja RWE skierowana jest zarówno do małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. No i najważniejsze: bez konsekwencji możemy zmienić sprzedawcę prądu (oczywiście tylko wtedy, gdy mamy taryfę urzędową, kończy nam się umowa TPA lub gdy nasz sprzedawca zmienił warunki umowy, w innym przypadku możemy zapłacić karę, więc uważajcie!). RWE gwarantuje nam, że nie poniesiemy żadnych kosztów, nie będzie ingerować w instalację elektryczną, a wszystkie formalności załatwi za nas (to akurat standard). Najważniejsza informacja, dzięki zmianie sprzedawcy możemy zaoszczędzić nawet „do 40%”. Słusznie znalazło się tutaj „do”, bo trzeba się trochę nagimnastykować, by uzyskać aż taki bonus.

Ile faktycznie zaoszczędzimy z RWE?

Wybór dobrego i taniego sprzedawcy oraz zmiana taryfy prądu na optymalną, mogą nam zapewnić całkiem wysoką obniżkę rachunków. RWE kusi nas bonusem w postaci do 40% - teoretycznie jest to możliwe, ale w rzeczywistości niewiele osób osiągnie taki poziom. Tutaj będzie potrzebne nam wsparcie naszej porównywarki cen prądu i trochę gimnastyki.

Dla przykładu załóżmy, że mieszkamy sobie w Toruniu jesteśmy odbiorcami taryfy C11, naszym sprzedawcą jest urzędowo Energa, która do najtańszych nie należy. Pierwsza próba zużywamy 300 kWh/m-c, zużycie w szczycie na poziomie 54%.

RWE - porównanie cen próba 1

Przy takiej konfiguracji możemy zaoszczędzić maksymalnie 26,5% - nieźle, ale do 40% jeszcze nam brakuje. Druga próba 300 kWh/m-c, zużycie w szczycie 100%.

RWE - porównanie cen próba 2

Kiepsko – tylko 14% oszczędności. Nie będziemy Was zanudzać kolejnymi próbami, ale po jeszcze kilku kolejnych kombinacjach w końcu nam wyszła oszczędność, przekraczająca nawet 40%! Spójrzcie poniżej:

RWE - porównanie cen próba 3

Problem jest taki, że wynik uzyskaliśmy po niezłym naciągnięciu rzeczywistości. Standardowo trzymaliśmy się 300 kWh/m-c, ale zmieniliśmy zużycie prądu w szczycie, które wyniosło równe 0%. Oznacza to, że prąd w firmie zużywany jest tylko w godzinach pozaszczytowych, u większości sprzedawców są to godziny 13:00-15:00 i od 22:00 do 6:00. Trudno pracować tylko w tych godzinach, prawda?

Nasze wyliczenia są dowodem na to, że faktycznie można obniżyć rachunki o 40%, tak jak napisało RWE – nie jest to chwyt reklamowy, ale musimy mieć świadomość, że taka maksymalna zniżka będzie możliwa tylko w określonych, czasami nieco naciąganych sytuacjach. Podchodząc do tego bardziej racjonalnie i trzymając się rzeczywistych danych, z RWE zaoszczędzimy pewnie od 10% do 25%, czyli mniej więcej tyle, ile oferują nam inni sprzedawcy, którzy nie obiecują nam magicznych 40%.

Oferta RWE może być dla nas korzystna, ale wcale tak nie musi być. Jeśli faktycznie chcecie zaoszczędzić na rachunkach za prąd, to zajrzyjcie do naszej porównywarki cen prądu, gdzie znajdziecie ofertę dopasowaną do charakterystyki i potrzeb Waszej firmy. Z uporem maniaka powtarzamy: dajcie sobie wybór i zapoznajcie się z propozycjami przynajmniej kilku sprzedawców!

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments