RWE Stoen Operator rozbudowuje i modernizuje system elektroenergetyczny Warszawy

0 /5
(Ocen: 0)

W ramach inwestycji sieciowych RWE Stoen Operator na lata 2014-2019 w Warszawie trwają prace związane z rozbudową i modernizacją systemu elektroenergetycznego. Prowadzone działania przyczynią się do transformacji stolicy w inteligentne miasto.

Prace trwają od 2014 roku, i jeśli nic nie przeszkodzi w realizacji projektu Realny Wymiar Energii, to wszystkie jego założenia zostaną ukończone w 2019 roku, a ich koszt wyniesie nawet 1,6 mld zł. Do chwili obecnej RWE Stoen Operator zainstalował 60 tys. nowoczesnych liczników wraz systemem, który umożliwia zdalny odczyt danych na terenie Pragi Płd. u klientów indywidualnych. Do końca 2015 operator chce zainstalować kolejne 40 tys. liczników.

RWE Stoen Operator koncentruje się również na poprawie parametrów istniejących linii i budowaniu nowych połączeń 110kV – 1 lipca został załączony setny kilometr linii. Ponadto, firma rozbudowuje i buduje stacje GPZ – największym przedsięwzięciem jest modernizacja rodzielni 220/110/15kV GPZ Towarowa. Planowane zakończenie transformacji przewidywane jest na rok 2017 i będzie to pierwsza rozdzielnia operatora w technologii GIS (wnętrzowa).

Dzięki dofinansowaniu projektu “Ograniczenie strat energii poprzez wymianę transformatorów w RWE Stoen Operator Sp. z o.o.” zostanie wymienionych 47 transformatroów 15kV/0,4kV na jednostki o lepszych parametrach technicznych i niższych stratach – dzięki realizacji zostanie zaoszczędzonych ponad 206 Mwh prądu oraz do atmosfery trafi o 0,18 tys. ton CO2 mniej.

Jak zapewnia Prezes Zarządu RWE Stoen Operator, Robert Stelmaszczyk, transformacja systemu elektroenergetycznego Warszawy nie tylko zapewni bezpieczeństwo energetyczne stolicy, ale również będzie spełniać rolę fundamentu inteligentego miasta.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments