RWE uruchomiło największą elektrownię słoneczną na Węgrzech

0 /5
(Ocen: 0)

Niedaleko miasta Visonta została uruchomiona przez RWE największa na Węgrzech elektrownia fotowoltaiczna, która będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie nawet 4.000 gospodarstw domowych. To kolejna inwestycja w OZE jednej z największych firm energetycznych w Europie.

Największa farma fotowoltaiczna na Węgrzech znajduje się ok. 2 km od miasta Visonta (zlokalizowane jest na północny wschód od Budapesztu). Elektrownia została zbudowana na szczycie zlikwidowanego zbiornika osadu i składa się z 72.480 modułów solarnych – każdy o mocy 255 W. Łączna moc instalacji wynosi 16 MW i będzie w stanie ona zaopatrzyć w energię nawet 4.000 gospodarstw domowych. Nowa inwestycja RWE zapewni nie tylko większe bezpieczeństwo energetyczne dla Węgier, ale także zredukuje krajową emisję CO2 o 24 tys. ton.

Według planów, na Węgrzech do 2020 roku udział energii odnawialnej ma wzrosnąć do 10,9 proc. – w 2014 roku był on na poziomie 6,8 proc, a moc zainstalowana tylko ogniw słonecznych wyniosła około 80 MW.

elektrownia słoneczna RWE na Węgrzech

fot. RWE.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments