RWE zmienia nazwę! Od września będzie to innogy!

0 /5
(Ocen: 0)

Logo RWERWE to firma energetyczna, którą zna chyba każdy. Podczas specjalnej konferencji prasowej, prezes spółki RWE Polska, Filip Thorn, poinformował, że firma zmienia nazwę na innogy.

Nowa nazwa nie jest przypadkowa, gdyż RWE chce być utożsamiany z innowacją oraz nowoczesnymi technologiami w branży energetycznej. Firma reorganizuje koncern, który ma się stać bardziej dopasowany do współczesnych i przyszłych wymogów rynku energetycznego.

Jak sama firma wskazuje, nowa nazwa innogy składa się z pierwszej sylaby słowa „innowacja” oraz ostatniej sylaby słowa „energy” (ewentualnie „technology”). Zmieni się również identyfikacja wizualna firmy – wiodącymi kolorami będzie róż, pomarańcz oraz biel.

banner pokazujący nowe logo firmy RWE

źródło: rwe.pl

W Polsce wszystkie spółki, poza operatorem, zostaną połączone w jedną. Natomiast RWE Stoen Operator, zmieni nazwę na innogy Stoen Operator.

Nowe nazwy zostaną wprowadzone już 2 września 2016 roku. Nowa marka zostanie wdrożona w życie również na początku września w Niemczech i Czechach. Natomiast na Słowacji w październiku br. W pozostałych krajach zmiany będą wprowadzane w kolejnych latach.

A co z klientami?

Firma zapewnia, że zmiana nazwy i logo nie będzie miało wpływu na zawarte do tej pory umowy, czy warunki handlowe. Klienci nie będą musieli zawierać nowych aneksów do umów.

RWE już od lipca o zmianach będzie informować pisemnie, w swoich BOK-ach, poprzez infolinię, czy e-maile. Natomiast informacje o zmianie są już dostępne na stronie www.

Dodatkowo, we wrześniu ruszy szeroko zakrojona kampania reklamowa. Wystartuje ona pod hasłem „Miło Cię widzieć”.

Przestrzegamy przed oszustami!

Wszelkie zmiany u sprzedawców energii, niezależnie, czy jest to numer konta, czy nowa nazwa, stanowią pożywkę dla oszustów. Niestety, i tym razem pewnie odnotujemy wzmożoną ich działalność. Dlatego już teraz w naszym serwisie informujemy, aby zachować ostrożność!

Nasi drodzy Użytkownicy pamiętajcie, że RWE nie wymaga od Was podpisywania nowych umów, czy aneksów!

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Z enerad.pl związana jest od prawie 10 lat - od samego początku współpracy specjalizuje się w tematach związanych z prądem i gazem. W ostatnich latach rozszerza swoją wiedzę w temacie odnawialnych źródeł energii oraz transformacji energetycznej w Polsce, jak i na świecie. Nieustannie rozwija się w SXO oraz marketingu internetowym. Uwielbia psy, dobre kino, historię oraz czytanie książek.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Konsument
Konsument
2 lipca 2016 15:36

Nowa nazwa, nowe logo, a ceny… pewnie dalej najwyższe w kraju?