Salvum Odszkodowania – opinie i recenzja

Salvum Odszkodowania specjalizuje się w przede wszystkim w szkodach komunikacyjnych. Świadczy też usługi w przypadku odszkodowań dla rolników, szkód majątkowych i osobowych. Firma swoją rozpoznawalność buduje na wspieraniu klubów sportowych (sponsoruje np. Widzew Łódź i Wisłę Kraków).

W rzeczywistości na Salvum Odszkodowania składają się trzy podmioty gospodarcze. Są to: Wojciech Dudkiewicz Salvum, Salvum Wierzytelności Sp. z o.o. oraz SystemClick Sp. z o.o. Wszystkie z siedzibą w Sulejowie. Już ten podział może sugerować, że Salvum działa w typowy dla firm odszkodowawczych sposób. Czy warto skorzystać z ich usług? Polecamy zapoznać się z naszą recenzją!

Jakie usługi świadczy Salvum Odszkodowania?

Może Salvum Odszkodowania nie ma największego zakresu usług, ale ta firma odszkodowawcza, ma jasno określone priorytety. W ofercie Salvum znajdziemy:

 • odkup odszkodowania,
 • odszkodowania komunikacyjne,
 • odszkodowania majątkowe,
 • odszkodowania rolnicze,
 • odszkodowania osobowe,
 • wynajem samochodów zastępczych.

Widać, że Salvum Odszkodowania poszukuje przede wszystkim spraw związanych ze szkodami powstałymi w wyniku wypadków komunikacyjnych. Na tym polu, prawdziwą plagą są zaniżone odszkodowania oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Często dzięki dobrej kancelarii odszkodowawczej, możemy uzyskać znacznie wyższą kwotę.

Takie sprawy nie są też zazwyczaj wyjątkowo skomplikowane. Jeśli doszło tylko do szkody na pojeździe, to możemy skorzystać z odkupu odszkodowania przez Salvum. Takie rozwiązanie zajmuje najmniej formalności. Jednak w związku z tym, że wiele spraw kończy się ugodą z zakładem ubezpieczeń, warto też skorzystać z innej opcji, czyli reklamacji decyzji ubezpieczyciela lub w ostateczności przedsądowego/sądowego rozstrzygnięcia sporu.

Jak działa Salvum Odszkodowania?

W zakresie usług od Salvum, brakuje na przykład takich usług jak odszkodowania od banków. Nie musi to być wadą, jeżeli firma odszkodowawcza jest wyspecjalizowana w określonym dziale odszkodowań. Salvum Odszkodowania koncentruje się głównie na szkodach komunikacyjnych.

Jeżeli interesuje nas odkup odszkodowania, Salvum najpierw przeanalizuje przesłane przez nas dokumenty i zaprezentuje nam ofertę odkupu. Jeżeli przedstawiona kwota jest dla nas satysfakcjonująca, umowę cesji możemy podpisać w dogodnym dla nas miejscu i czasie.

Korzystając z odkupu odszkodowania, sprawdźmy, czy Salvum Odszkodowania podejmuje się uregulowania podatku od dodatkowego dochodu z tytułu sprzedaży wierzytelności, czy może ten koszt przerzuca na klientów. Część opinii o Salvum wskazuje, że klienci nie zdają sobie sprawy, że od uzyskanej dopłaty będą musieli odprowadzić jeszcze podatek.

Salvum Odszkodowania a podatek - komentarz klienta

(źródło: https://forumprawne.org/ubezpieczenia-polisy-ubezpieczyciele/732825-salvum-_-odszkodowania.html)

To oczywiście tylko wycinek opinii o Salvum, jednak dobra firma odszkodowawcza powinna działać transparentnie, bez ukrywania kosztów przed klientami. Czy na tym koniec problemów, jakie serwuje swoim klientom Salvum Odszkodowania? Może lepiej radzi sobie w prowadzeniu spraw sądowych?

Salvum Odszkodowania – jak dochodzi roszczeń przed sądami?

Informacje o sposobie działania Salvum w sprawach odszkodowawczych przed sądem są bardzo lakoniczne. Na stronie salvum.com.pl przeczytamy tylko, że firma ta zajmuje się likwidacją szkody (sic!) na trzy sposoby:

 • w formie odkupu,
 • na drodze sądowej bez wkładu finansowego,
 • na drodze sądowej z wkładem własnym.

W jaki sposób Salvum zamierza np. likwidować szkody osobowe? Trudno odgadnąć. Prawdopodobnie chodziło firmie o dochodzenie roszczeń. Na czym polega różnica w postępowaniu sądowym z wkładem własnym i bez? Tego też się nie dowiemy ze strony Salvum Odszkodowania.

W dodatku brakuje przykładów wygranych spraw przez Salvum i informacji o tym, jaki zespół prawników zajmuje się sprawami odszkodowawczymi. Nie sposób odpowiedzieć, w jaki sposób rzeczywiście działa Salvum Odszkodowania. Co gorsze wątpliwości pogłębia ten komentarz użytkownika:

opinia o salvum odszkodowania

(źródło: https://goo.gl/maps/RBfy8Fqk2axcQ5B67)

Przypomnijmy, że firmy odszkodowawcze zazwyczaj ściśle współpracują z kancelariami adwokackimi. Owszem zajmują się pozyskiwaniem klientów, ale ich pracownicy dbają też o obsługę spraw i komunikację między poszkodowanym a prawnikiem.

Niestety na Salvum Odszkodowania pada tutaj podejrzenie, że trudniejsze sprawy są “gdzieś i komuś” oddawane. Brak informacji na stronie o działalności firmy, wcale nie poprawia oceny tej firmy odszkodowawczej.

Ile prowizji pobiera Salvum Odszkodowania?

Na stronie salvum.com.pl brakuje wielu informacji, w tym i danych o prowizji, jaką pobierze firma za prowadzenie naszej sprawy. Zazwyczaj kancelarie odszkodowawcze pobierają do 30% wynagrodzenia z uzyskanej dla klienta kwoty odszkodowania. Nie można mieć pewności, czy Salvum ma podobną stawkę.

Opinie klientów o Salvum Odszkodowania

Zagadnienie opinii o firmach odszkodowawczych jest dla nas szczególnie ważne. Sprawy o odszkodowania bywają mniej lub bardziej złożone dla kancelarii, jednak dla klientów to zwykle czarna magia. Gdyby nie zaniżone odszkodowania, firmy odszkodowawcze nie byłyby potrzebne. Tylko jak teraz poznać która kancelaria odszkodowawcza jest najlepsza?

To oczywiste, że wielu z nas zacznie szukać opinii o Salvum lub innej firmie odszkodowawczej, aby sprawdzić, co piszą o niej użytkownicy. Czy jednak możemy mieć pewność, że pozostawione komentarze w Internecie są prawdziwe?

Według raportu UOKiK “Fałszowanie opinii w internecie (październik 2020)” prawie połowa konsumentów nie weryfikuje wiarygodności pozostawionych opinii, bo nie wie jak to zrobić. O to drobna ściąga, które może nam w tym pomóc. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na te rzeczy:

 • miejsce (platformę) i częstotliwość dodawania komentarzy (czy nie pojawia się tu jakaś regularność, np. pozytywne komentarze są głównie dodawane w godzinach roboczych?),
 • użytkownicy używają w awatarze ogólnie dostępne zdjęcia stockowe (agencje reklamowe, chcą w ten sposób zwiększyć wiarygodność takich opinii),
 • dany użytkownik dodaje tylko pozytywne opinie (zazwyczaj opinie są rozsiane po wielu oddalonych od siebie miejscach),
 • komentarze nie pozostawiają zbyt wielu konkretnych informacji (np. o kosztach usługi, pobranej prowizji etc.).

Opinie użytkowników są dla nas ważne nie tylko ze względu na to, że konsumenci mogą się kierować fałszywymi komentarzami przy podejmowaniu decyzji. Tworząc nasz ranking firm odszkodowawczych,opieramy się na ocenach z Google Moja Firma i recenzji Facebooka. Są to platformy, którym szczególnie zależy na autentyczności opinii. Jednak i one nie zawsze potrafią się obronić przed działaniami agencji reklamowych.

Opinie o Salvum Odszkodowania w Google Moja Firma

W wizytówce Salvum na Google Moja Firma ma aktualnie ocenę 4,2 na podstawie 185 opinii. Niestety nie trzeba zbyt wiele wysiłku, aby zobaczyć, że niektóre pozytywne komentarze wyglądają podejrzanie.

Klasyk prawda? Jeśli ktoś chce poszukać więcej par takich samych komentarzy, wystarczy wcisnąć skrót klawiszowy ctrl + f i możemy zacząć grę w “znajdź parę” 😉 To kolejne, które można odszukać:

Kolejna rzecz do sprawdzenia to zdjęcie użytkownika. I tu znajdziemy pozytywne opinie pozostawione przez osoby, które korzystały ze zdjęć stockowych. Można też trafić w ten sposób combo (zdjęcie ze stocka + komentarz napisany metodą “kopiuj-wklej”):

Oryginalność zdjęcia można sprawdzić np. w tej wyszukiwarce obrazów. Takich komentarzy jest więcej.

 

 

Link do opinii znajdziemy tutaj. Wystarczy “przeciągnąć” zdjęcie do wyszukiwarki obrazów i znajdziemy zdjęcie Pani Kamili w popularnym sklepie z fotografiami stockowymi (link) 🙂

Jak widać Salvum Odszkodowania ma pod swoją wizytówką mało wiarygodne opinie. Ale sprawdzając negatywne komentarze, możemy też znaleźć prawdopodobne przykłady działania konkurencji:

Opinie o Salvum Odszkodowania w innych serwisach

Na podstawie wizytówki w Google Moja Firma, należy podejrzliwie podchodzić do pozytywnych i jak widać też negatywnych opinii. Ktoś może słusznie zadawać sobie pytanie: a co z innymi platformami? Jak tam wyglądają opinie o Salvum? Niestety firma Salvum nie udostępnia możliwości recenzowania usług na Facebooku. Pozostają serwisy, które nie kładą tak silnego nacisku na wiarygodność komentarzy jak w Google lub FB. Co czasem wykorzystują agencje reklamowe.

Opinie o Salvum znajdziemy np. tu i tu. Jak widać, ostatnie komentarze były dodane pod koniec marca 2020 roku. Przytłaczająca większość jest pozytywna. Czy nie jest trochę dziwne, że tak nagle się one urywają? Tak jakby wygasła umowa z agencją reklamową na animowanie forów internetowych… To, albo czysty przypadek (może efekt pandemii?).

przykład opinii o Salvum

(źródło: panoramafirm.pl)

Jakie informacje znajdziemy na stronie www Salvum Odszkodowania?

Gdyby powyższy nagłówek brzmiał: “czego nie znajdziemy na stronie Salvum”, byłoby z czego wybierać. W serwisie salvum.com.pl brakuje informacji:

 • o kancelariach prowadzonych przez radców prawnych/adwokatów, które zajmują się sprawami klientów Salvum,
 • o zespole ekspertów zajmujących się roszczeniami odszkodowawczymi,
 • o wygranych sprawach przez Salvum,
 • o kosztach usług.

Ze strony Salvum nie dowiemy się wiele. Jest krótki opis oferty, FAQ, baza wiedzy z artykułami i informacje o projektach Salvum (tj. klubach, które sponsoruje firma).

Salvum Odszkodowania – kontakt i podstawowe informacje

Salvum Odszkodowania to w rzeczywistości trzy podmioty gospodarcze (mające siedzibę w Sulejowie):

 • Wojciech Dudkiewicz Salvum (wpis do CEIDG w 2011 roku)
 • Salvum Wierzytelności Sp. z o.o (data rejestracji 2015 rok)
 • SystemClick Sp. z o.o. (data rejestracji 2015 rok).

Wszystkie je łączy osoba Wojciecha Dudkiewicza, beneficjent rzeczywisty powyższych podmiotów oraz spółki z o.o. “Polski Instytut Pomocy Kredytobiorcom”.

Kontakt z Salvum Odszkodowania

tel. +48 731 31 31 31

e-mail: biuro@salvum.com.pl

adres: Konecka 41, 97-330 Sulejów

Mocne i słabe strony Salvum Odszkodowania

Oferta Salvum jest raczej prosta i skierowana przede wszystkim do osób, których roszczenia odszkodowawcze związane są z wypadkiem komunikacyjnym. Na stronie internetowej firmy, brakuje wielu istotnych informacji (nie ma np. danych o wygranych sprawach). Tak prezentują się mocne i słabe strony Salvum Odszkodowania:

Mocne strony Salvum Odszkodowania:

 • brak opłaty za analizę roszczenia,
 • firma sponsoruje m.in. takie kluby sportowe jak Widzew Łódź czy Wisła Kraków,
 • specjalnością firmy Salvum jest odkup szkód komunikacyjnych.

Słabe strony Salvum Odszkodowania:

 • brak informacji o kancelariach prawnych, z którymi współpracuje Salvum,
 • brak danych o kosztach usług,
 • firma nie podaje przykładów wygranych spraw,
 • można podejrzewać, że firma animuje część pozytywnych opinii na forach internetowych,
 • brak możliwości zrecenzowania jakości usług Salvum na Facebooku,
 • brak live chatu na stronie Salvum.

Skąd taka ocena Salvum Odszkodowania?

Stawiamy na transparentność naszych recenzji firm odszkodowawczych. Dlatego poniżej prezentujemy krótkie wytłumaczenie, dlaczego Salvum Odszkodowania otrzymało taką, a nie inną ocenę od naszej redakcji. Zawsze też jesteśmy otwarci na komentarze innych użytkowników. Jeżeli nie zgadzasz się z naszym opisem Salvum zapraszamy do komentowania.

1. Zakres świadczonych usług

Priorytet Salvum, to sprawy komunikacyjne (szczególnie odkup roszczeń). Poza tym w firmie znalazło się miejsce na odszkodowania osobowe, majątkowe i te dla rolników. W związku z brakiem informacji o wygranych sprawach przez Salvum (oraz danych o kancelariach współpracujących z tą firmą), bardziej złożone roszczenia najpewniej nie leżą w gestii Salvum. Ocena 2,5.

2. Dostępność informacji na stronie

Strona internetowa Salvum Odszkodowania prezentuje tylko podstawowe dane. Brakuje informacji o prowizji, zespole prawników pracujących/współpracujących z Salvum. Ocena 1,5 gwiazdki.

3. Dostępne kanały komunikacji z klientem

Z Salvum możemy skontaktować się na kilka sposobów. Możemy zrobić to telefonicznie, mailowo, przez messengera, a także umówić się na spotkanie. Brakuje panelu klienta i live chatu (za co razem odejmujemy 1 pkt). Stąd ocena 4,0.

4. Dostępność opinii o firmie w internecie

Podejrzanie pozytywne opinie w Google Moja Firma o Salvum nie dodają jej splendoru (-0,5 gwiazdki). Tak samo brakuje możliwości pozostawienia opinii o Salvum Odszkodowania na Facebooku (-2,5 pkt).  Ocena 2,0.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Zakres świadczonych usług
Dostępność informacji na stronie
Dostępne kanały komunikacji z klientem
Dostępność opinii o firmie w internecie
Salvum Odszkodowania to firma z siedzibą w Sulejowie, która zajmuje się przede wszystkim odkupem roszczeń odszkodowawczych i szkodami komunikacyjnymi. W przypadku trudniejszych sporów brakuje jej doświadczenia (brak wygranych spraw przed sądami).
2.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
7 marca 2022 19:36

Nie polecam. Dostałem dopłatę od tej firmy w kwocie 250zł. Po kilku miesiącach dostałem wezwanie do sądu w tej sprawie. Chociaż wcześniej przed podpisaniem umowy z salvum pytałem się czy nie będę miał żadnych niepotrzebnych kłopotów i dostałem potwierdzenie od pani Marty że żadnych problemów nie będzie. Teraz będę musiał wziąć wolne w pracy żeby się stawić w Sądzie. Wniosek: stracę dniówkę za dzień wolny ok200zl i do tego mój stres i jestem na minusie. Jeszcze raz NIE POLECAM.

Artur
Artur
26 sierpnia 2021 23:20

Bardzo rzetelnie opisana firma łącznie z weryfikacją opinii.