Sigma Technology stacje ładowania – opinie i recenzja

Elektromobilność to branża, która z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz więcej zwolenników. Mogą o tym świadczyć choćby raporty prezentujące liczby nowych rejestracji samochodów elektrycznych i hybrydowych, a także instalacji kolejnych stacji ładowania EV. Duże zasługi w promocji bezemisyjnego transportu mają oczywiście firmy zajmujące się na co dzień montażem stacji ładowania. Jedną z nich jest Sigma Technology & Energy Solutions. Jak prezentuje się oferta tego instalatora? Kto może zlecić montaż ładowarki EV w Sigma? Ile kosztuje taka usługa?

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Sigma Technology – technologie, które ułatwiają życie

Początek działalności firmy Sigma Technology datowany jest na 2013 rok. Specjaliści pracujący dla instalatora posiadają ugruntowane doświadczenie nie tylko w branży energetycznej, ale także budowlanej. Fakt ten jest istotny w perspektywie profesjonalnej obsługi montażowej. Sigma może dzięki temu zaoferować kompleksowe usługi od audytu instalacji energetycznej, poprzez wykonanie profesjonalnego projektu montażu, na jego realizacji kończąc. Jako swoją misję firma określa popularyzację i wykonywanie instalacji, w ramach których konsumenci mogą uzyskiwać oszczędności i współdziałać na rzecz ochrony środowiska. Dodatkowo technologie wykorzystujące alternatywne źródła energii pozwalają zwiększać niezależność energetyczną odbiorców.

W 2017 roku Sigma Technology & Energy Solutions skoncentrowała swoją działalność na branży stacji ładowania samochodów elektrycznych. Ambicją osób tworzących firmę było zyskanie miana eksperta w tej dziedzinie, w co specjaliści włożyli dużo pracy i zaangażowania. Obecnie Sigma znajduje się na przykład w naszym rankingu firm montujących stacje ładowania. Firma opracowała procesy obsługi różnych grup klientów w oparciu o ich indywidualne potrzeby. Oprócz realizacji montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych instalator zapewnia również kompleksową opiekę, utrzymanie i serwis urządzeń. Co ważne dotyczy to także instalacji fotowoltaicznych, których wykonawstwo również znajduje się w ofercie Sigma Technology. To dobra informacja dla inwestorów, gdyż połączenie domowej stacji ładowania i fotowoltaiki istotnie minimalizuje koszty użytkowania pojazdów elektrycznych.

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Dla kogo stacje ładowania w Sigma?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych dzielą się na kilka grup w zależności od miejsca ich instalacji i sposobu wykorzystywania. Domowe stacje nazywa się potocznie ładowarkami EV. Instaluje się je na prywatnych posesjach inwestorów i służą one ich wyłącznym potrzebom. Kolejną grupę stanowią publiczne stacje ładowania, które funkcjonują przy takich obiektach, jak centra handlowe, przychodnie i szpitale, hotele, a także siedziby firm, w których pracownicy spędzają każdego dnia wiele godzin. Ostatnią grupą są ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych, które zrzeszone są w sieciach obsługiwanych przez operatorów pobierających określone opłaty za kWh. Wszystkie te grupy urządzeń są istotne w rozwoju infrastruktury ładującej EV. Sigma Technology oferuje usługi montażu stacji:

  • właścicielom domów jednorodzinnych – przebieg współpracy z Sigma w zakresie instalacji domowej stacji ładowania jest przejrzysty i zaprezentowany w serwisie instalatora. To duże ułatwienie dla prywatnych inwestorów, którzy mogą nie być zorientowani rynkowo i będą liczyć na pełne wsparcie od wyboru ładowarki, poprzez projekt instalacji, na montażu kończąc;
  • przedsiębiorcom – Sigma opracowała specjalny model współpracy z przedsiębiorcami planującymi instalację stacji ładowania EV w swoich obiektach. W przypadku firm analiza potrzeb wymaga nie tylko audytu istniejącej instalacji, ale także zbadania zapotrzebowania na usługi ładowania i dobrania infrastruktury o optymalnej mocy i wydajności;
  • jednostkom samorządu – gminy, miasta, samorządy to podmioty, które mogą odegrać bardzo ważną rolę w rozwoju infrastruktury stacji ładowania i popularyzacji elektromobilności. Sigma montuje stacje o parametrach pozwalających na ich efektywne funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej. Gęstsza sieć ładowarek zachęca do inwestowania w samochody elektryczne i hybrydowe;
  • rolnikom – jako jedni z beneficjentów dofinansowań do stacji ładowania rolnicy indywidualni również mogą skorzystać z kompleksowej usługi montażowej w Sigma Technology. Z pewnością będzie to działało na korzyść wizerunku ekologicznego gospodarstwa.

Stacje ładowania Sigma – szczegóły oferty

Sigma Technology obsługująca zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych uwzględnia w swojej ofercie także inwestorów planujących rozwój własnej sieci stacji ładowania oraz osoby zainetersowane dzierżawą stacji. Wszystko to składa się na szeroką elastyczną ofertę wychodzącą naprzeciw potrzebom inwestorów. Trzeba przyznać, że kompleksowość usług realizowanych przez Sigma jest jest bardzo dużym atutem. Również przebieg realizacji zlecenia na montaż domowej stacji ładowania obejmuje cały zestaw działań, który przedstawia się następująco:

1. Rozmowa z klientem i analiza potrzeb
2. Przeprowadzenie audytu instalacji elektrycznej w domu klienta
3. Wybór optymalnej stacji ładowania i wykonanie projektu przyłącza
4. Opracowanie zestawienia kosztów i przedstawienie wyceny
5. Realizacja montażu i skonfigurowanie ładowarki do potrzeb klienta
6. Opieka i wsparcie podczas eksploatacji ładowarki

Specjaliści z Sigma Technology podkreślają, że do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, gdyż potrzeby klientów mogą się od siebie różnić. Każdy montaż wykonywany jest z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, a instalator po zakończeniu montażu wdraża klienta w zasady funkcjonowania ładowarki i dobre praktyki dbania o jej efektywność i bezawaryjność.

W ofercie Sigma Technology znajduje się szereg stacji ładowania zróżnicowanych pod względem mocy, funkcjonalności i sposobu montażu. Sigma współpracuje w tym zakresie z firmą Enelion, a więc jednego z liderów w branży producentów ładowarek. Ich stacje ładowania charakteryzują się doskonałymi parametrami i bardzo estetycznym designem. Sigma oferuje takie grupy modelowe, jak Enelion Stilo czy Enelion Vertica. W kontekście superszybkich stacji ładowania EV oferujących moc do 100 kW, Sigma proponuje urządzenia firmy Eko Energetyka o nazwie Axon Pay.

Stacje ładowania Sigma – cena

Montaż stacji ładowania to usługa składająca się z kilku ważnych etapów. Podkreślane wielokrotnie indywidualne podejście do klienta sprawia, że zazwyczaj nie da się ustalić odgórnie ceny, która będzie adekwatna do każdego zlecenia. Dlatego też Sigma Technology przedstawia zestawienie kosztów dopiero po przeprowadzeniu rozmowy z klientem, wykonaniu audytu posiadanej przez niego instalacji i wyborze optymalnego modelu stacji ładowania. Wszystkie te zmienne wpływają na kształt ostatecznej ceny usługi. Rozważając koszty inwestycji w zakup i montaż stacji ładowania trzeba natomiast brać pod uwagę korzyści (również te ekonomiczne), jakie niesie ze sobą użytkowanie własnej ładowarki EV. Odpowiednio skonfigurowane i dopasowane do możliwości instalacji i samochodu urządzenie sprawi, że cena stacji ładowania oraz koszty jej montażu szybko się zwrócą.

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Montaż stacji ładowania w EVplus – zalety i wady

Celem podsumowania cech charakteryzujących usługi montażu stacji ładowania przez Sigma Technology, warto prześledzić najważniejsze aspekty skupiające się zarówno na bardziej pozytywnych, jak i mniej pozytywnych czynnikach składających się na ofertę instalatora.

Zalety Sigma Technology:

instalator z doświadczeniem w branży energetycznej i budowlanej
możliwość zlecenia instalacji ładowarki i fotowoltaiki
działalność na terenie całej Polski
kompleksowa obsługa zlecenia
przejrzysty proces współpracy z instalatorem
przedstawienie oszczędności wynikających z użytkowania własnej ładowarki
oferta dla różnych grup klientów (również dzierżawa stacji)

Wady Sigma Technology:

brak orientacyjnych cen usług
dość ograniczona oferta modeli ładowarek w serwisie

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż ładowarki
Oferta
Sigma Technology & Energy Solutions to firma o ugruntowanej pozycji na rynku stacji ładowania, a także projektowania i wdrażania instalacji pozwalających klientom czerpać oszczędności cieszyć się niezależnością energetyczną. Świetnie, że instalator oferuje inwestorom możliwość zamówienia jednocześnie montażu stacji ładowania, jak i fotowoltaiki, gdyż technologie te doskonale się uzupełniają. Skoncentrowanie działalności firmy na tych usługach w połączeniu z indywidualnym podejściem do klienta wróży rynkowy sukces. Otwartość Sigma Technology na współpracę z inwestorami sprawia, że firma czynnie działa na rzecz popularyzacji elektromobilności i rozwoju infrastruktury ładowania EV. Szerszy wachlarz ładowarek przedstawionych w serwisie dopełniłby zdecydowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments