Solarset opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Solarset to niewielka, lokalna firma, działająca na terenie województwa wielkopolskiego. W skład oferowanych przez nią usług wchodzi projektowanie i montaż fotowoltaiki, ale także dobór i instalacja pomp ciepła. Na co będziecie mogli liczyć decydując się na współpracę z tym wykonawcą? Jakie są zalety i wady oferty Solarset? Sprawdzamy!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Solarset – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Solarset – informacje o firmie, które warto znać

Firma Solarset powstała stosunkowo niedawno, bo na początku 2020 roku, w Poznaniu. Instalator specjalizuje się w instalacjach – fotowoltaicznych i pomp ciepła. Swoimi usługami celuje przede wszystkim w stronę gospodarstw domowych oraz mały i średnich podmiotów biznesowych.

I faktycznie, w swoim portfolio wykonawczym ma już kilkadziesiąt instalacji, o mocy do 50 kWp, zrealizowanych dla:

  • gospodarstw rolnych –  fotowoltaika dla rolników od Solarset pozwala ograniczyć wydatki na energię elektryczną o kilkadziesiąt procent. Jednocześnie dzięki dotacjom (np. z programu Agroenergia) oraz ulgom podatkowym, koszt instalacji można znacząco zmniejszyć, co skraca czas zwrotu z inwestycji.
  • przedsiębiorstw – na korzyści mogą liczyć również małe i średnie podmioty biznesowe, które po nowelizacji ustawy o OZE mogą czerpać korzyści ze statusu prosumenta, oszczędzając dziesiątki tysięcy złotych na kosztach energii. Co więcej, dostępne dofinansowania do fotowoltaiki dla firm sprawiły, że inwestycje w instalację fotowoltaiczną są opłacalne jak jeszcze nigdy dotąd.
  • klientów indywidualnych –  fotowoltaika dla domu to obecnie najpopularniejsza pozycja, tak w portfolio Solarset, jak również na rynku fotowoltaiki jako takim. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku zakres wsparcia finansowego zapewnianego ze środków publicznych – dostępna jest dotacja m.in. z programu “Mój prąd”, ale też “Czyste powietrze”. Dostępna jest również ulga termomodernizacyjna, a wszystkie te elementy można w pewnym stopniu łączyć ze sobą.

Na jakie warunki współpracy w temacie instalacji fotowoltaicznych mogą liczyć klienci?

Solarset Fotowoltaika – warunki i ceny

Zakres usług oferowanych przez Solarset nie różni się mocno od tego, co zwykle oferuje konkurencja. A zatem możemy liczyć na:

  • projekt zestawu fotowoltaicznego, dopasowany do indywidualnych wymagań inwestora i miejsca inwestycji, którego przygotowanie poprzedzone jest tzw. audytem fotowoltaicznym.
  • montaż instalacji wykonany przez doświadczonych, certyfikowanych wykonawców,
  • sprawdzenie i przeprowadzenie odbioru fotowoltaiki.

Standardowo, większość wykonawców fotowoltaiki na liście usług umieszcza również wyręczenie swoich klientów w formalnościach dotyczących podłączenia fotowoltaiki do sieci czy też otrzymania dofinansowania z programów publicznych. Choć w tym przypadku brakuje szerszych informacji na ten temat, z doniesień klientów wynika, że również Solarset bierze na siebie wszystkie związane z tym zadania, oferując instalację zrealizowaną w formule “pod klucz”.

Oczywiście, zadania te możecie wykonać bez problemu we własnym zakresie, korzystając z ogólnodostępnych poradników, jak np. nasz artykuł “Jak podłączyć fotowoltaikę do sieci? Formalności krok po kroku”. Jak wynika z doświadczeń naszych Czytelników, wygodniejszym i niekiedy szybszym rozwiązaniem jest jednak powierzenie “papierologii” firmie instalacyjnej, posiadającej doświadczenie w tej materii.

Nieco więcej wiadomo na temat podzespołów, z jakich korzysta wykonawca w swoich realizacjach. Moduły fotowoltaiczne montowane przez Solarset to przede wszystkich urządzenia od LONGi Solar, O.Cells, Jinko, JA Solar (które znajdziecie w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych), ale także Trina Solar czy Exe Solar. Jeśli chodzi o falowniki, to dostępne są rozsądne cenowo urządzenia od GoodWe czy Huawei, a nawet SolarEdge, Fronius czy SMA. Ostatecznie, w ofercie fotowoltaiki Solarset każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

Solarset - urządzenia.

Źródło: solarset.pl

Solarset Fotowoltika – ile kosztuje?

Bez względu na to czy mowa o inwestorze indywidualnym czy biznesowym, kwestia kosztów jest jednym z istotniejszych aspektów realizacji inwestycji fotowoltaicznej. Jak pod tym względem wypada firma Solarset?

Odpowiedź na to pytanie otrzymacie dopiero po nawiązaniu kontaktu z firmą i wykonaniu bezpłatnej wyceny instalacji. Na stronie Solarset nie ma bowiem żadnych cenników czy też narzędzi do oszacowania potencjalnych kosztów przedsięwzięcia. Dlaczego?

Najprawdopodobniej jest to związane z faktem, że koszt instalacji PV uzależniony jest od czynników indywidualnych dla każdego inwestora, takich jak chociażby:

  • miejsce zamontowania paneli fotowoltaicznych – ceny różnią m.in. ze względu na rodzaj systemu montażowego i trudność przeprowadzenia prac,
  • cechy podzespołów – marka, parametry, technologia wykonania – wszystko to wpływa na cenę poszczególnych urządzeń, a co za tym idzie, również na cenę całej instalacji,
  • zakres usług związanych z realizacją – jeśli w cenie instalacji otrzymujemy np. ubezpieczenie, pomoc w uzyskaniu dofinansowania i kilkuletnią (czy nawet kilkunastoletnią) gwarancję na montaż, to ostateczna cena instalacji może być wyższa niż w przypadku oferty, która uwzględnia jedynie usługę montażu.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Solarset – zalety i wady

Jeśli chodzi o opisywaną przez nas ofertę firmy Solarset, opinie znalezione w sieci mogą być mocno zróżnicowane. Co wpływa na taki odbiór wykonawcy?

Zalety Solarset

Oferta oprócz fotowoltaiki uwzględnia też pompy ciepła
Firma korzysta z podzespołów znanych i cenionych na rynku
Sprawna realizacja
Pomoc w uzyskaniu dofinansowania
Wsparcie w formalnościach przyłączeniowych

Wady Solarset

Minimalna ilość informacji na temat oferowanych usług
Brak możliwości oszacowania wysokości kosztów
Krótki staż na rynku

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Solarset, to niewielki wykonawca, który w swojej działalności skupił na rynku lokalnym. Oferowane przez niego usługi nie różnią się jednak zbytnio od tego, co zapewniają więksi instalatorzy. A zatem, decydując się na współpracę z firmą powinniście otrzymać niezłe podzespoły, wsparcie w formalnościach związanych z realizacją inwestycji (podłączenie do sieci, dofinansowanie) oraz sprawny montaż, wykonany przez ekipę wykonawcy. Szkoda, że wykonawca nie pokusił się pełniejsze przedstawienie oferty - z pewnością zwiększyłoby to zainteresowanie potencjalnych klientów. Szczególnie, że firma na rynku działa raczej niezbyt długo.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments