Solart opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Ładowarki EV
Jak wynika z ogólnodostępnych informacji, Solart posiada niespłacone długi. Może to być dowód na problemy z regulowaniem zobowiązań, dlatego zalecamy rozwagę we współpracy ze spółką Solart. Jeśli firma nie przetrwa, odzyskanie pieniędzy czy dochodzenie swoich praw, m.in. związanych z gwarancją na montaż może być utrudnione, a nawet niemożliwe.
Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?
Solart – zakres działalności
Tak
Tak
Nie
Tak
Solart – firma i jej ekorozwiązania
Jak już wspominaliśmy, Solart to lokalny wykonawca działający głównie na terenie Mazowsza oraz regionu Zachodniopomorskiego (głównie, bo firma realizowała również projekty w innych częściach kraju). Posiada trzy biura terenowe w Warszawie, Olsztynie oraz Gdańsku.
Solart realizuje i wykonuje różnego rodzaju ekologiczne systemy energetyczny. W skład usług wchodzi:
- dobór i montaż pomp ciepła,
- dobór i instalacja ładowarek do samochodów elektrycznych,
- projektowanie i realizacja wiat solarnych – tzw. carportów,
- projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych, działających wspólnie z poprzednimi systemami lub niezależnie od nich.
Firma na swojej stronie informuje, że po 5 latach działalności posiada ponad wykonanych 300 instalacji, o łącznej zainstalowanej mocy ponad 2 MW.

Źródło: sol-art.com.pl
Skupmy się chwilę na samej fotowoltaice Solart. Na jakich podzespołach się opiera? Czego można się po niej spodziewać?
Zanim przejdziemy dalej, musimy zaznaczyć, że artykuł dotyczy oferty firmy SOLART Sp. z o.o., zaprezentowanej na stronie sol-art.com.pl. W Internecie znajdują bowiem również inni wykonawcy, o podobnie brzmiącej nazwie.
Solart Fotowoltaika – warunki i ceny
Ofera Solart skierowana jest do osób indywidualnych (które sięgają pofotowoltaikę dla domu), jak również przedsiębiorstw, rolników czy jednostek publicznych (fotowoltaika dla szkół czy fotowoltaika dla szpitala, ze względu na generowane oszczędności, jest coraz popularniejsza).
Z jaki podzespołów składają się systemy oferowane przez Solart?
W temacie modułów fotowoltaicznych będzie to m.in. Q.Cells czy Risen z 12-letnią gwarancją produktową. Inwertery pochodzą z kolei od takich producentów jak: SolarEdge (z 12-letnią, standardową gwarancją i opcją przedłużenia nawet do 25 lat) oraz Sungrow (w zależności od modelu z 5 lub 10-letnią podstawową gwarancją i opcją przedłużenia).

Źródło: sol-art.com.pl
Na usługę fotowoltaiczną od Solart składa się:
- wstępna wycena instalacji,
- audyt na miejscu montażu, którego efektem jest projekt instalacji,
- montaż instalacji wykonany przez własne ekipy montażowe,
- realizacja przez wykonawcę formalności związanych z podłączeniem fotowoltaiki,
- wsparcie w pozyskaniu środków – zarówno tych z dofinansowań do fotowoltaiki, jak również z komercyjnych źródeł, w formie kredytu lub leasingu.
Solart – ile kosztuje instalacja? Finansowanie
O kosztach związanych z fotowoltaiką Solart nie dowiecie się, dopóki nie skontaktujecie się z wykonawcą – na stronie brak bowiem cenników bądź kalkulatora fotowoltaicznego.
Dlaczego? Na cenę instalacji fotowoltaicznych wpływa sporo czynników, w znacznym stopniu uzależnionych od specyfiki miejsca montażu oraz samego inwestora. Znaczenie dla ceny ma m.in. miejsce montażu, rodzaj i marka podzespołów czy stopień zaawansowania przedsięwzięcia. Innych kosztów można się więc spodziewać w przypadku fotowoltaiki na gruncie, realizowanej dla podmiotu biznesowego z wykorzystaniem tańszych, polikrystalicznych modułów, a innych w przypadku instalacji, na skomplikowanych dachu pokrytym dachówką ceramiczną.
Warto pamiętać, że aktualne stawki, w przeliczeniu na 1 kWp wahają się od ok. 6.500 zł brutto (za mniejsze zestawy) do ok. 4.000 zł brutto (za zestawy o większej mocy).
Opcje finansowania w Solart
W kwestii finansowania spółka współpracuje z kilkoma bankami – m.in. PKO BP oraz Millennium, zapewniając swoim klientom dostęp do:
- kredytu na fotowoltaikę, skierowanego głównie do osób fizycznych,
- leasingu na instalacje fotowoltaiczne będącego korzystnym rozwiązaniem przede wszystkich dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – m.in. firm czy rolników.
Uzupełnieniem powyższych źródeł mogą być dotacje publiczne na instalacje PV, które w najbliższych latach będą dostępne m.in. dla osób fizycznych, przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych czy jednostek użyteczności publicznej.
Solart – 5 kroków do własnej elektrowni słonecznej
Chcecie wiedzieć jak przebiega cały proces? Już wyjaśniamy! Procedura jest bardzo prosta i zamyka się w kilku krokach.
Etap pierwszy to kontakt z wykonawcą i dobór odpowiedniego rozwiązania, pasującego do potrzeb inwestora i miejsca montażu. Do spotkania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, warto jednak mieć ze sobą jedną lub kilka faktur za prąd, które pomogą w ustaleniu mocy instalacji.
Następny krok to przygotowanie projektu – na podstawie wcześniej uzyskanych informacji. Gotowy koncept instalacji możecie otrzymać elektronicznie bądź podczas spotkania, z omówieniem. Po Waszej akceptacji, firma przystępuje do przygotowań – zamawiania podzespołów i określania terminów.
Przed rozpoczęciem prac, możecie spodziewać jeszcze wizyty inżyniera z firmy, który upewni się, że wszystko zostało zaplanowane zgodnie ze sztuką. Dokona on też potwierdzenia terminu.
Potem czekają Was już konkretne prace montażowe. Standardowo, w Solart trwają one ok. 2 dni, choć czas może być różny, w zależności od pogody czy samego projektu.
Po instalacji, od produkowania własnej energii ze Słońca dzieli Was już tylko podłączenie fotowoltaiki do sieci (formalnościami zajmie się firma Solart) i wymiana licznika na dwukierunkowy.
Solart – zalety i wady
Jeśli chodzi o Solart opinie mogą być różne. Znajdziecie również takie, o problemach z regulowaniem zobowiązań, co mocno obniża jej ocenę.
Zalety Solart
Dobre podzespoły wykorzystywane w instalacjach
Własne, certyfikowane ekipy montażowe
Kompleksowa oferta uwzględniająca m.in. pompy ciepła i ładowarki
Wady Solart
Brak cennika lub innej opcji oszacowania kosztów
Problemy z regulowaniem zobowiązań
Dane kontaktowe i rejestrowe
SOLART Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa
NIP: 527-292-71-79
REGON: 386025972
KRS: 0000840539
E-mail: biuro@sol-art.com.pl