Solart opinie 2021: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Ładowarki EV

Solart to lokalna, prężnie rozwijająca się firma, opierająca swoją działalność na ekologicznych rozwiązaniach – w tym m.in. na fotowoltaice. Co konkretnie może zaoferować Wam Solart? Kto może i powinien skorzystać z usług tego wykonawcy? Sprawdzamy!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Solart – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Tak

Solart – firma i jej ekorozwiązania

Jak już wspominaliśmy, Solart to lokalny wykonawca działający na głównie na terenie Mazowsza oraz regiony Zachodniopomorskiego (głównie, bo firma realizowała również projekty w innych częściach kraju). Posiada trzy biura terenowe w Warszawie, Olsztynie oraz Gdańsku.

Mottem firmy, jest “niezależność energetyczna dla każdego Polaka oraz czyste, otaczające nas środowisko – dla nas wszystkich, a w szczególności dla naszych potomnych”. Solart realizuje ten cel oferując i wykonując różnego rodzaju ekologiczne systemy energetyczny. W skład usług wchodzi:

  • dobór i montaż pomp ciepła,
  • dobór i instalacja ładowarek do samochodów elektrycznych,
  • projektowanie i realizacja wiat solarnych – tzw. carportów,
  • projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych, działających wspólnie z poprzednimi systemami lub niezależnie od nich.

Kompleksowa oferta i godne zaufania podzespoły sprawiły, że firma po 5 latach działalności może pochwalić się już ponad trzema setkami instalacji, o łącznej zainstalowanej mocy ponad 2 MW.

Solart w liczbach.

Źródło: sol-art.com.pl

Skupmy się chwilę na samej fotowoltaice Solart. Na jakich podzespołach się opiera? Czego można się po niej spodziewać?

Zanim przejdziemy dalej, musimy zaznaczyć, że artykuł dotyczy oferty firmy SOLART Sp. z o.o., zaprezentowanej na stronie sol-art.com.pl. W Internecie znajdują bowiem również inni wykonawcy, o podobnie brzmiącej nazwie.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Solart Fotowoltaika – warunki i ceny

Instalacja fotowoltaiczna to innowacyjne rozwiązanie energetyczne, które sprawdza się niemal w każdym warunkach. Po zamontowaniu, produkcja energii ze słońca nie potrzebuje żadnej aktywności ze strony inwestora. Cały proces się cichy, bezpieczny i bezemisyjny. Z tej przyczyny fotowoltaika, również ta oferowana przez Solart idealnie nadaje do obniżania rachunków za prąd przez różne podmioty – zarówno osoby indywidualne (które chętnie sięgają po fotowoltaikę dla domu), jak również przedsiębiorstwa, rolników czy jednostki publiczne (fotowoltaika dla szkół czy fotowoltaika dla szpitala, ze względu na generowane oszczędności, są coraz popularniejsze).

Kluczem do wydajnej i opłacalnej instalacji jest właściwie skompletowany i zamontowany zestaw fotowoltaicznych. Z jaki podzespołów może składać się ten oferowany przez Solart?

Firma stawia na marki znane i cenione. W temacie modułów fotowoltaicznych będzie to m.in. Q.Cells czy Risen z 12-letnią gwarancją produktową. Jeśli chodzi o serce instalacji, to do wyboru mamy inwertery od SolarEdge (z 12-letnią, standardową gwarancją i opcją przedłużenia nawet do 25 lat) oraz Sungrow (w zależności od modelu z 5 lub 10-letnią podstawową gwarancją i opcją przedłużenia).

Solart - podzespoły.

Źródło: sol-art.com.pl

Na kompleksową usługę fotowoltaiczną od Solart składa się:

  • wstępna, bezpłatna i niezobowiązująca wycena instalacji,
  • audyt na miejscu montażu, którego efektem jest projekt instalacji, dostosowany do indywidualnych potrzeb konkretnego inwestora,
  • montaż instalacji wykonany przez własne, odpowiednio przeszkolone ekipy montażowe,
  • realizacja przez wykonawcę formalności związanych z podłączeniem fotowoltaiki,
  • wsparcie w pozyskaniu środków – zarówno tych z dofinansowań do fotowoltaiki, jak również z komercyjnych źródeł, w formie kredytu lub leasingu.

Solart – ile kosztuje instalacja? Finansowanie

Zainteresowała Was oferta firmy i chcecie wiedzieć na jakie wydatki musicie się przygotować? Niestety, nie dowiecie się tego dopóki nie skontaktujecie się z wykonawcą – na stronie brak bowiem cenników bądź kalkulatora fotowoltaicznego.

Dlaczego? Na cenę instalacji fotowoltaicznych wpływa sporo czynników, w znacznym stopniu uzależnionych od specyfiki miejsca montażu oraz samego inwestora. Znaczenie dla ceny ma m.in. miejsce montażu, rodzaj i marka podzespołów czy stopień zaawansowania przedsięwzięcia. Innych kosztów można się więc spodziewać w przypadku fotowoltaiki na gruncie, realizowanej dla podmiotu biznesowego z wykorzystaniem tańszych, polikrystalicznych modułów, a innych w przypadku instalacji, na skomplikowanych dachu pokrytym dachówką ceramiczną. Oszacowanie ceny bez wstępnej analizy potrzeb inwestora byłoby więc trochę, jak “wróżenie z fusów” 😉

Warto pamiętać, że aktualne stawki, w przeliczeniu na 1 kWp wahają się od ok. 6.500 zł brutto (za mniejsze zestawy) do ok. 4.000 zł brutto (za zestawy o większej mocy).

Opcje finansowania w Solart

Sięgając po ofertę Solart nie musicie sami martwić o zdobycie środków na finansowanie inwestycji. Firma współpracuje bowiem w tym zakresie z kilkoma bankami – m.in. PKO BP oraz Millennium, zapewniając swoim klientom szybki i wygodny dostęp do:

Uzupełnieniem powyższych źródeł mogą być dotacje publiczne na instalacje PV, które w najbliższych latach będą dostępne m.in. dla osób fizycznych, przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych czy jednostek użyteczności publicznej.

Solart – 5 kroków do własnej elektrowni słonecznej

Chcecie wiedzieć jak przebiega cały proces? Już wyjaśniamy! Procedura jest bardzo prosta i zamyka się w kilku krokach.

Etap pierwszy to kontakt z wykonawcą i dobór odpowiedniego rozwiązania, pasującego do potrzeb inwestora i miejsca montażu. Do spotkania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, warto jednak mieć ze sobą jedną lub kilka faktur za prąd, które pomogą w ustaleniu mocy instalacji.

Następny krok to przygotowanie projektu – na podstawie wcześniej uzyskanych informacji. Gotowy koncept instalacji możecie otrzymać elektronicznie bądź podczas spotkania, z omówieniem. Po Waszej akceptacji, firma przystępuje do przygotowań – zamawiania podzespołów i określania terminów.

Przed rozpoczęciem prac, możecie spodziewać jeszcze wizyty inżyniera z firmy, który upewni się, że wszystko zostało zaplanowane zgodnie ze sztuką. Dokona on też potwierdzenia terminu.

Potem czekają Was już konkretne prace montażowe. Standardowo, w Solart trwają one ok. 2 dni, choć czas może być różny, w zależności od pogody czy samego projektu.

Po instalacji, od produkowania własnej energii ze Słońca dzieli Was już tylko podłączenie fotowoltaiki do sieci (formalnościami zajmie się firma Solart) i wymiana licznika na dwukierunkowy.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Solart – zalety i wady

Jeśli chodzi o Solart opinie jakie znajdziecie, np. w sieci są raczej pozytywne. Co może wpływać na ocenę firmy?

Zalety Solart

Dobre podzespoły wykorzystywane w instalacjach
Wsparcie w pozyskaniu dotacji oraz kredytu lub leasingu
Własne, certyfikowane ekipy montażowe
Kompleksowa oferta uwzględniająca m.in. pompy ciepła i ładowarki
Jasne zasady współpracy

Wady Solart

Brak cennika lub innej opcji oszacowania kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Solart to instalator, którego oferta może zwracać uwagę. Kompleksowe rozwiązania, w postaci pomp ciepła lub ładowarek EV zintegrowanych z instalacją PV to coś, czego inwestorzy szukają coraz częściej. Dzięki Solart mogą mieć wszystko za jednym zamachem. Plusem oferty są niezłe urządzenia wykorzystywane w instalacjach, które powinny działać wydajnie i bezproblemowo, a także wsparcie w kwestiach formalnych związanych z dotacjami czy zgłoszeniem, które mogłyby by być wyzwaniem dla inwestora.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments