Solsafe opinie: Fotowoltaika, Pompy Ciepła

Solsafe jest firmą z województwa śląskiego zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi, a także pompami ciepła. Czym oferta Solsafe przyciąga klientów? Kto może skorzystać z usług tego instalatora? Przekonajmy się!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Solsafe – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Informacje o Solsafe, które warto znać

Solsafe jest firmą z wieloletnim doświadczeniem, na rynku fotowoltaicznym funkcjonuje już od 2011 roku. W 2020 roku połączyła się z NR-GO oraz Solsafe Obrót Energią, tworząc Grupę Solsafe.

Spółka oferuje instalacje fotowoltaiczne dla domu oraz dla firm. Łącznie takich systemów dzięki Solsafe powstało 276, z czego 260 na terenie Polski, pozostałe powstały w różnych krajach Europy. Firma bardzo mocno stawia również na farmy fotowoltaiczne. Wykonała ich 43, a ich łączna moc to 214 MW. Największa farma fotowoltaiczna, którą stworzył Solsafe znajduje się w miejscowości Scaldia, na terenie Holandii. Moc tej instalacji wynosi aż 55 MW. Można zatem powiedzieć, że Solsafe posiada doświadczenie zarówno w montowaniu małych, jak i dużych systemów PV. Oprócz fotowoltaiki, firma oferuje także:

Przyjrzyjmy się teraz dokładniej ofercie fotowoltaiki. Na co można liczyć przy współpracy z Solsafe?

Fotowoltaika Solsafe – jak wygląda oferta?

Solsafe zapewnia, że usługa jest wykonywana kompleksowo – zatem inwestor nie musi się niczym martwić, ponieważ dostanie rozwiązanie gotowe do działania, a na każdym etapie będzie odpowiednio wspierany. W ramach usługi z Solsafe otrzymamy:

  • Audyt fotowoltaiczny – pozwoli on dobrać optymalną moc instalacji, a także najlepsze podzespoły do naszego zapotrzebowania.
  • Indywidualny projekt – specjaliści firmy przygotują projekt dopasowany do warunków montażowych i naszych preferencji.
  • Dostarczenie i montaż podzespołów – Solsafe wykona kompleksowy montaż instalacji w umówionym dniu (jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają).
  • Podłączenie fotowoltaiki do sieci – ten etap i związane z nim formalności Solsafe bierze na siebie.
  • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania – firma pomaga uzyskać dofinansowania, zarówno ogólnokrajowe takie jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze, ale także te regionalne, jeśli są dostępne.

Na montaż instalacji udzielana jest gwarancja wynosząca od 3 do 5 lat.

Kompletna, dobrze wykonana usługa to jedno, istotne są także podzespoły zastosowane w instalacji. Na podzespołach, od jakich producentów działa Solsafe?

Firma posiada bardzo szeroki wybór producentów paneli fotowoltaicznych w swojej ofercie. Znajdziemy tam zarówno produkty marek bardziej popularnych takich jak JA Solar, Jinko, Qcells, Sunpower czy Risen, ale także nieco mniej popularne, choć bardzo dobrej jakości produkty marek: ZN Shine, First Solar, Talesun, AstroEnergy oraz Acome.

Inwertery pochodzą głównie od Huawei, znanej i cenionej marki na rynku. Gwarancja na falowniki tej firmy wynosi od 2 do 5 lat, w zależności od zastosowanego modelu.

Koszt fotowoltaiki w Solsafe

Koszty fotowoltaiki w Solsafe poznamy jedynie po skontaktowaniu się z przedstawicielami firmy. Na ich stronie nie zostały bowiem udostępnione żadne przykładowe ceny, ani narzędzie, które umożliwiłoby jej ustalenie.

Nie jest to wyjątkowa sytuacja – wielu instalatorów nie podaje przykładowych kosztów instalacji. Wynika to z mocno indywidualnego charakteru instalacji fotowoltaicznej – klienci mają różne zapotrzebowanie na energię oraz zróżnicowane warunki montażowe. Trzeba również uwzględnić lokalizację, rodzaj poszycia dachu, a także kierunek, w jakim jest skierowany. Przez te czynniki, szacunkowe koszty mogłyby się mocno różnić od rzeczywistej ceny montażu.

Niestety na stronie nie znajdziemy również szerszych informacji na temat sposobu finansowania instalacji, zatem nie wiadomo czy można inwestycję zrealizować kredytem na fotowoltaikę, czy w przypadku firm – leasingiem na fotowoltaikę.

Jasna jest za to kwestia dofinansowań do fotowoltaiki, Solsafe oferuje pomoc w tym przypadku zarówno w szerszych projektach jak i regionalnych.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Solsafe – zalety i wady

Opinie o Solsafe, które można znaleźć w sieci są w większości pozytywne. Co ma na to wpływ?

Zalety fotowoltaiki Solsafe

Doświadczenie – firma wykonała 276 mikroinstalacji, a także 43 farmy fotowoltaiczne
Korzystanie z dobrej jakości podzespołów, pochodzących od różnych marek
Jasne zasady współpracy
Pomoc z formalnościami i uzyskaniem dofinansowania
Kompleksowa oferta

Wady fotowoltaiki Solsafe

Brak informacji na temat kosztów instalacji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Oferta Solsafe może zainteresować, jednakowo osoby indywidualne jak i klientów biznesowych. Solsafe dobrze radzi sobie z realizacją farm fotowoltaicznych, czego przykładem są inwestycje wykonane zarówno w Polsce jak i za granicą. Firma korzysta z dobrej jakości podzespołów i nie ogranicza się tylko do jednego czy dwóch producentów, dzięki czemu nie powinno być opóźnień wynikających z braku paneli fotowoltaicznych. Solsafe udziela również nawet 5-letniej gwarancji na montaż, co też nie zdarza się zawsze. Minusem za to na pewno jest brak informacji na temat kosztów zestawów, a także danych na temat opcji finansowania.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments