Soltech Energy opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Ładowarki EV

Jeśli jesteście poważnie zainteresowani ekologiczną rewolucją w swoim domu, bardzo prawdopodobne, że wpadła Wam już w ręce oferta firmy Soltech Energy. Wykonawca ten w ramach swoich usług oferuje klientom m.in. instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Czym Soltech Energy wyróżnia się na tle konkurencji? Jak wyglądają warunki współpracy? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Soltech Energy – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Tak

Soltech Energy – co warto wiedzieć o firmie?

Zanim przejdziemy dalej, warto dokonać pewnego uściślenia. W naszym artykule będziemy opisywać ofertę firmy Soltech Energy Maciej Rolski Łukasz Wachowiak S.C., dostępną pod adresem www.soltechenergy.pl. W sieci znajdziecie co najmniej kilka firm o podobnie brzmiącej nazwie.

Firma Soltech Energy wywodzi się z Poznania, a swoją działalność rozpoczęła w 2015 roku. Przez lata, wykonawcy udało się zrealizować instalacje fotowoltaiczne o łącznej zainstalowanej mocy ok. 5 MW i zdobyć dla swoich klientów ponad 3 mln zł dotacji z różnych programów wspierających.

Soltech Energy - informacje o firmie.

soltechenergy.pl

Obecnie, w ofercie firmy, znajduje się kilka ekologicznych rozwiązań, a konkretnie:

  • wspomniana już fotowoltaika przeznaczona m.in. dla odbiorców indywidualnych i biznesowych,
  • pompy ciepła, które we współpracy z przydomową elektrownią słoneczną są w stanie niemalże wyeliminować koszty związane z ogrzewaniem (oczywiście, nawet brak instalacji PV nie wyklucza montażu pompy ciepła),
  • stacje ładowania do samochodów elektrycznych – przeznaczone do użytku komercyjnego, jak i prywatnego.

Skupmy się jednak przez chwilę na pierwszej opcji, czyli elektrowniach słonecznych. Jakich warunków współpracy w tej dziedzinie mogą się spodziewać potencjalni klienci?

Soltech Energy Fotowoltaika – warunki i ceny

Wspominaliśmy już, że fotowoltaika Soltech Energy skierowana jest do gospodarstw domowych oraz podmiotów biznesowych. Nie są to jednak jedyne podmioty, które na takiej współpracy mogłyby zyskać. Ostatecznie, instalacje fotowoltaiczne są bowiem w stanie ograniczyć rachunki za prąd w przypadku niemal każdego odbiorcy. Opłacalna może być zatem nie tylko fotowoltaika dla domu czy firm, ale także fotowoltaika dla szpitala czy nawet instalacja fotowoltaiczna dla gminy.

Co konkretnie wchodzi jednak w skład fotowoltaiki Soltech? Na jakich produktach i usługach się ona opiera?

Jeśli chodzi o zakres działań, jakie uwzględnia umowa z Soltech Energy, to jako klienci w standardzie otrzymacie:

  • projekt instalacji dostosowany do Waszych potrzeb – w celu doboru odpowiedniej mocy i komponentów, Soltech Energy przeprowadza tzw. audyt fotowoltaiczny. Oględziny miejsca montażu, dokonanie pomiarów i ocena wysokości rachunków za prąd pozwalają dobrać idealną instalację, która zwróci się w krótkim czasie.
  • montaż wykonany przez specjalistów – prace instalacyjne firma powierza doświadczonym monterom, posiadający niezbędne uprawnienia (SEP i/lub UDT OZE).
  • pomoc w finansowaniu inwestycji fotowoltaicznej – fotowoltaika, choć coraz tańsza, to nadal spory wydatek. By ułatwić klientom jej finansowanie, Soltech Energy przygotował ofertę kredytowania. Co więcej, firma pomoże Wam w uzyskaniu dotacji np. z programu “Mój prąd”.
  • realizację formalności końcowych – uruchomienie instalacji PV wiąże się z podłączeniem jej do sieci dystrybucyjnej oraz zgłoszeniem do straży pożarnej. Wszystkie związane z tym formalności bierze jednak na siebie firma Soltech Energy.

Co warto podkreślić, na swoje usługi firma daje aż 5 lat gwarancji!

Warunki współpracy z Soltech Energy

Firma jest autoryzowanym partnerem serwisowym paneli fotowoltaicznych IBC Solar. Na swoje produkty, niemiecki producent daje 15 lat gwarancji produktowej oraz 25 lat gwarancji na liniowy spadek mocy (nie mniej niż 80% po tym czasie). W ofercie wykonawcy znajdziecie jednak również moduły innych marek – m.in. LONGi Solar, Trina Solar, JA Solar czy LG Solar.

Jeśli chodzi o inwertery, to Soltech Energy postawiła na firmę Sofar Solar (którego jest certyfikowanym partnerem), nie rezygnując jednocześnie z innych producentów, takich jak chociażby SolarEdge czy Fronius.

Podzespoły w Soltech Energy.

soltechenergy.pl

Cena i finansowanie fotowoltaiki Soltech Energy

Przejdźmy teraz do kwestii kosztów instalacji fotowoltaicznej w Soltech. Na jakie stawki trzeba się przygotować?

By odpowiedzieć na to pytanie nie ma niestety innego wyjścia, jak skontaktować się z wykonawcą. Na jego stronie nie ma bowiem żadnego narzędzia (cennika, kalkulatora pozwalającego na wstępne oszacowanie kosztów inwestycji.

Jak wynika z naszych obserwacji, przeciętne stawki na rynku, wynoszą od ok. 4.000 do 6.500 zł brutto, w przeliczeniu na 1 kWp. Skąd takie wahania cen? Koszt instalacji fotowoltaicznej uzależniony jest od wielu czynników, takich jak np.:

  • cechy urządzeń – marka, typ, parametry, długość gwarancji mają wpływ na wysokość ostatecznej ceny instalacji,
  • zakres oferowanej usługi – nie bez znaczenia jest to czy mówimy o samym montażu czy montażu wraz ze wsparciem w uzyskaniu dotacji lub kredytu, monitoringiem i wydłużoną gwarancją usługową,
  • miejsce montażu – ceny instalacji mogą się też różnić ze względu na to, czy zostanie ona zamontowana na dachu (i tu występują też różnice w kosztach, w zależności od rodzaju pokrycia) czy może na gruncie.

Dlatego też, aby jak najprecyzyjniej ocenić docelową cenę fotowoltaiki konieczny jest kontakt z wykonawcą i podanie podstawowych informacji na temat inwestycji.

Dobra wiadomość jest taka, że firma Soltech Energy ułatwia swoim klientom sfinansowanie całego przedsięwzięcia, np. za pomocą kredytu na fotowoltaikę. Wykonawca jest zarejestrowanym pośrednikiem kredytu konsumenckiego i współpracuje w tym zakresie m.in. z BNP Paribas. Z kredytem “Eko raty” możecie liczyć na niskie koszty (RRSO 6%), długi okres spłaty (do 120 miesięcy) oraz brak konieczności wyłożenia wkładu własnego.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Soltech Energy – zalety i wady

Jeśli przejrzycie sieć w poszukiwaniu informacji na temat wykonawcy, przekonacie się, że jeśli chodzi Soltech Energy opinie są w większości przypadków pozytywne. Co może mieć wpływ na taką ocenę klientów?

Zalety Soltech Energy

Firma z dużym doświadczeniem – ponad 5 MW instalacji
Niezłe podzespoły (IBC Solar, Sofar, ale też LONGi, LG Solar, Fronius czy SolarEdge)
5-letnia gwarancja na usługi
1 rok ubezpieczenia instalacji w cenie
Wsparcie w pozyskaniu dofinansowania i kredytu
Pomoc we wszelkich formalnościach
Szeroka oferta uwzględniająca fotowoltaikę, pompy ciepła i ładowarki EV

Wady Soltech Energy

Brak możliwości oszacowania kosztów inwestycji przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Oferta Soltech Energy może budzić zainteresowanie klientów. Kilkuletnie doświadczenie, poparte ponad 5 MW zainstalowanej mocy, niezłe podzespoły, wsparcie dla klienta na każdym etapie inwestycji (również w kwestii finansowania) i 5-letnia gwarancja na usługi to coś, czego nie są w stanie zaoferować wszystkie lokalne firmy. Na plus należy zaliczyć również obecność pomp ciepła i ładowarek w ofercie firmy oraz darmowe ubezpieczenie instalacji na rok. Korzystając z oferty tego wykonawcy otrzymujecie gotową instalację “pod klucz” - warto zatem wziąć ją pod uwagę.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments