Status oczekujący w programie Mieszkanie dla Młodych

Ocena: 5 (ilość ocen: 3)

Ocena: 5
(ilość ocen: 3)

Pieniądze przygotowane na pierwszą pulę MdM 2018 zostały rozdysponowane znacznie szybciej niż przewidywano. Wiele osób zdążyło się przygotować, dopiąć formalności i złożyć wniosek. Informacja o wstrzymaniu dopłat z programu Mieszkanie dla Młodych spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Jednak nie wszystko jeszcze stracone. Postanowiliśmy przeanalizować sytuację.

Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Status oczekujący daje większe prawa i nie zobowiązuje do podpisania umowy w ciągu 60 dni. Dlatego mimo iż zabrakło pieniędzy, przez co wniosek nie został pozytywnie rozpatrzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego, to jeszcze nie przekreśla możliwości uzyskania dopłaty. Aż do końca roku jest szansa, że miejsce się zwolni.

MdM 2018 – numer NWR

W ostatnich miesiącach rezerwowaliśmy znaczne sumy z programu MdM. Mogliśmy zdecydować się tylko na jeden, konkretny dom lub mieszkanie. W odróżnieniu od nieruchomości, o kredyt hipoteczny można było starać się w kilku miejscach. Dlatego korzystając z tego rozwiązania niepotrzebnie składaliśmy też wnioski o dopłatę MdM, chociaż wystarczyło to zrobić wraz z pierwszym dokumentem. w związku z tym tylko jedna osoba mogła zwiększyć numerację NWR nawet o kilka oczek.

STAN NWR MdM 2018 na 25.04.2017 to 30 090

Włączane są kolejne wnioski ponieważ część z tych, już zaakceptowanych nie przechodzi dalej. Powody mogą być różne. Dotyczą klientów, samego kredytu czy warunków zawartych w ustawie.

Jak nie stracić możliwości dopłaty MdM 2018?

Po wyczerpaniu się środków, przed potencjalnym beneficjentem pojawia się wiele zagrożeń. W przypadku błędu w samym wniosku pomóc może nam bank, gdzie ubiegaliśmy się o kredyt hipoteczny. Powinien on zwrócić się o poprawę. Gorzej, gdy kredytodawca zacznie stwarzać problemy, czy to z uwagi na zdolność kredytową, czy inne elementy umowy kredytowej. Droga w tym wypadku nie jest zamknięta, można zwrócić się do innego banku.

Tak, jak w przypadku instytucji udzielającej kredyt, tak samo deweloper może zepsuć nam humor. Gdy zdecyduje zrezygnować z sprzedaży, będziemy zobowiązani do odnalezienia podobnej oferty, która będzie jak najbardziej przypominała tą, o której mowa w wniosku MdM.

Skończyła się dopiero pierwsza pula MdM 2018. Dlatego nie zapominajmy o kolejnej, dostępnej od tycznia 2018. Już teraz sprawdź kalkulator MdM, by dowiedzieć się, ile możesz zyskać. Siedem miesięcy minie bardzo szybko! A gra toczy się o duże pieniądze.

Najnowsze aktualności / recenzje

  1. Czyli jeżeli sprzedający się wycofał a mój wniosek ma status oczekujący to mam jeszcze szansę na zakup innego mieszkania pod ten wniosek? Jak szybko muszę znaleźć mieszkanie?

  2. Mam pytanie, dowiedziałam się, że nasz wniosek do mdm był zarejestrowany dopiero 30.03., czy jest szansa, że się załapiemy na pierwszej puli 2018 r.? Czy wiadomo, z jaką datą były rejestrowane wnioski, które obecnie są rozpatrywane?
    Będę wdzięczna za odpowiedź!

  3. Czy ktoś jest w temacie, jaki ostatni numer wniosku dostał kredyt ? Albo co najmniej z listy rezerwowej zwolniły się dla niego środki ?

      • z tego co widziałam na forach (bo nigdzie nie ma oficjalnej listy) to ostatni dostał numer 01466xx ale może być już dalej bo nie wszyscy się chwalą że dostali dopłate. zobaczymy jak to dalej się rozwinie.

Dodaj komentarz