Status oczekujący w programie Mieszkanie dla Młodych

5 /5
(Ocen: 3)

Pieniądze przygotowane na pierwszą pulę MdM 2018 zostały rozdysponowane znacznie szybciej niż przewidywano. Wiele osób zdążyło się przygotować, dopiąć formalności i złożyć wniosek. Informacja o wstrzymaniu dopłat z programu Mieszkanie dla Młodych spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Jednak nie wszystko jeszcze stracone. Postanowiliśmy przeanalizować sytuację.

Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Status oczekujący daje większe prawa i nie zobowiązuje do podpisania umowy w ciągu 60 dni. Dlatego mimo iż zabrakło pieniędzy, przez co wniosek nie został pozytywnie rozpatrzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego, to jeszcze nie przekreśla możliwości uzyskania dopłaty. Aż do końca roku jest szansa, że miejsce się zwolni.

MdM 2018 – numer NWR

W ostatnich miesiącach rezerwowaliśmy znaczne sumy z programu MdM. Mogliśmy zdecydować się tylko na jeden, konkretny dom lub mieszkanie. W odróżnieniu od nieruchomości, o kredyt hipoteczny można było starać się w kilku miejscach. Dlatego korzystając z tego rozwiązania niepotrzebnie składaliśmy też wnioski o dopłatę MdM, chociaż wystarczyło to zrobić wraz z pierwszym dokumentem. w związku z tym tylko jedna osoba mogła zwiększyć numerację NWR nawet o kilka oczek.

STAN NWR MdM 2018 na 25.04.2017 to 30 090

Włączane są kolejne wnioski ponieważ część z tych, już zaakceptowanych nie przechodzi dalej. Powody mogą być różne. Dotyczą klientów, samego kredytu czy warunków zawartych w ustawie.

Jak nie stracić możliwości dopłaty MdM 2018?

Po wyczerpaniu się środków, przed potencjalnym beneficjentem pojawia się wiele zagrożeń. W przypadku błędu w samym wniosku pomóc może nam bank, gdzie ubiegaliśmy się o kredyt hipoteczny. Powinien on zwrócić się o poprawę. Gorzej, gdy kredytodawca zacznie stwarzać problemy, czy to z uwagi na zdolność kredytową, czy inne elementy umowy kredytowej. Droga w tym wypadku nie jest zamknięta, można zwrócić się do innego banku.

Tak, jak w przypadku instytucji udzielającej kredyt, tak samo deweloper może zepsuć nam humor. Gdy zdecyduje zrezygnować z sprzedaży, będziemy zobowiązani do odnalezienia podobnej oferty, która będzie jak najbardziej przypominała tą, o której mowa w wniosku MdM.

Skończyła się dopiero pierwsza pula MdM 2018. Dlatego nie zapominajmy o kolejnej, dostępnej od tycznia 2018. Już teraz sprawdź kalkulator MdM, by dowiedzieć się, ile możesz zyskać. Siedem miesięcy minie bardzo szybko! A gra toczy się o duże pieniądze.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Monika Nowakowska
Monika Nowakowska
6 stycznia 2018 05:43

A czy ktoś wie jaki ma ostatni numer w tym roku?

Beata Stoltmann
Beata Stoltmann
12 stycznia 2018 12:27
Odpowiedz do:  Monika Nowakowska

Przylaczam sie do pytania…jestem w tym roku na liscie oczekujacych

Julcia
Julcia
12 stycznia 2018 14:09
Odpowiedz do:  Beata Stoltmann

z tego co widziałam na forach (bo nigdzie nie ma oficjalnej listy) to ostatni dostał numer 01466xx ale może być już dalej bo nie wszyscy się chwalą że dostali dopłate. zobaczymy jak to dalej się rozwinie.

Łukasz Kełpin
Łukasz Kełpin
13 czerwca 2017 09:44

Czy ktoś jest w temacie, jaki ostatni numer wniosku dostał kredyt ? Albo co najmniej z listy rezerwowej zwolniły się dla niego środki ?

Romana
Romana
12 maja 2017 11:50

Mam pytanie, dowiedziałam się, że nasz wniosek do mdm był zarejestrowany dopiero 30.03., czy jest szansa, że się załapiemy na pierwszej puli 2018 r.? Czy wiadomo, z jaką datą były rejestrowane wnioski, które obecnie są rozpatrywane?
Będę wdzięczna za odpowiedź!

loki
loki
24 maja 2017 02:14
Odpowiedz do:  Romana

30250

xtt
xtt
28 kwietnia 2017 11:15

Czy jest jakas aktualizacja odnosnie ostatniego przyznanego NWR ?

Gość
Gość
4 maja 2017 22:17
Odpowiedz do:  xtt

Jest info, że nr 30118 dostał

Tomek Prendi
Tomek Prendi
25 kwietnia 2017 15:13

Czyli jeżeli sprzedający się wycofał a mój wniosek ma status oczekujący to mam jeszcze szansę na zakup innego mieszkania pod ten wniosek? Jak szybko muszę znaleźć mieszkanie?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
26 kwietnia 2017 09:49
Odpowiedz do:  Tomek Prendi

Tak, musi Pan znaleźć podobną nieruchomość.

mdmprogram.com
mdmprogram.com
4 maja 2017 12:26
Odpowiedz do:  Tomek Prendi

Musi Pan odnaleźć jak najbardziej zbliżoną nieruchomość, pod względem istotnych parametrów – ceny za metr i metrażu.

Wisek Katowice
Wisek Katowice
25 kwietnia 2017 12:44

Jak mogę tak normalnie zmienić sobie bank? przecież to ich wniosek przeszedł

mdmprogram.com
mdmprogram.com
25 kwietnia 2017 13:43
Odpowiedz do:  Wisek Katowice

Zmiana banku jest możliwa, nasi doradcy chętnie pomogą. Wystarczy uzupełnić formularz kontaktowy.