Strefa Energii Fotowoltaika – opinie i recenzja

Strefa Energii to aż 7 lat doświadczenia w branży fotowoltaicznej i 3 tysiące zamontowanych instalacji. Firma zapewnia swoim klientom kompleksowe usługi, oparte o podzespoły renomowanych marek i producentów. Chcesz poznać szczegóły oferty Strefa Energii Fotowoltaika? Zapraszamy do lektury!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Strefa Energii – fotowoltaika na najwyższym poziomie

Strefa Energii to jedna z lokalnych firm, zajmujących się doborem i montażem instalacji fotowoltaicznych.

Jak sama zapewnia, jej zespół tworzą zaangażowani, doświadczeni pracownicy, których priorytetem jest zadowolenie klienta. Co istotne, firma posiada własne ekipy monterskie, co dla inwestorów może być dużą zaletą. Warto zauważyć, że instalator może poszczycić szeregiem certyfikatów, potwierdzających profesjonalizm wykonywanych usług. Strefa Energii posiada bowiem status Autoryzowanego Partnera m.in. firmy Fronius, Bruk Bet Solar czy Sharp.

Na konkretnie możecie liczyć wybierając usługi tej firmy?

 • Indywidualne doradztwo – w zakresie doboru zestawu fotowoltaicznego;
 • Sprawny montaż wykonany przez przeszkolonych instalatorów firmy;
 • Merytoryczna pomoc w podłączeniu fotowoltaiki do sieci;
 • Wsparcie w uzyskaniu dofinansowania ze środków rządowych lub z instytucji finansowej;
 • Urządzenia wiodących marek takich jak: Fronius, Solar Edge, Sharp, Ja Solar, Longi, Bruk-Bet czy LG (lidera naszego rankingu paneli fotowoltaicznych);
 • Darmowy monitoring pracy instalacji fotowoltaicznej – z wykorzystaniem oprogramowania producenta falownika;
 • Falownik zastępczy w przypadku awarii urządzenia – co wyróżnia ofertę na konkurencji;
 • Opiekę pomontażową – uwzględniającą m.in. analizę pracy instalacji i wysokości rachunków.

Fotowoltaika Strefa Energii – kto będzie mógł skorzystać?

Instalator swoją działalnością obejmuje klientów z województw z centralnej i południowej Polski, a zatem:

 • mazowieckiego,
 • łódzkiego,
 • śląskiego,
 • podkarpackiego,
 • świętokrzyskiego,
 • małopolskiego,
 • dolnośląskiego,
 • wielkopolskiego.

W przypadku firmy Strefa Energii, fotowoltaika skierowana jest przede wszystkim do trzech grup inwestorów:

 • przedsiębiorstw, które z wykorzystaniem energii ze słońca mogą ograniczać koszty prowadzenia działalności i budować swój wizerunek, jako organizacji świadomej ekologicznie;
 • gospodarstw domowych, czyli grupy najaktywniej inwestującej w odnawialne źródła energii, do których należy fotowoltaika dla domu;
 • gospodarstw rolnych – którzy dzięki wielu programom wspierającym rozwój energii słonecznej (m.in. Agroenergia), coraz częściej decydują się na montaż fotowoltaiki dla rolników.

Każdy z nich może liczyć na komplet usług oferowanych w ramach współpracy z firmą.

Strefa Energii – fotowoltaika dla firm w promocji

Omawiające ofertę fotowoltaiki Strefa Energii warto zauważyć, że firma stara się aktywnie reagować na bieżącą sytuację w branży i gospodarce. Przykładem podejmowanych przez nią działań może być akcja “Fotowoltaika dla firm – wspieramy polski biznes”.

Akcja ruszyła w maju 2020 roku i była odpowiedzią na pandemię koronawirusa, przez którą wiele firm znalazło się w trudnej sytuacji. Dzięki inwestycji w fotowoltaikę – tanie i ekologiczne źródło energii, przedsiębiorstwa mogłyby zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną, co ułatwiłoby im sprawniejsze wyjście z kryzysu.

W ramach dodatkowego wsparcia i zachęty do skorzystania z projektu, Strefa Energii zobowiązywała się do zapłacenia do 6 rat leasingowych. W efekcie, aż przez pół roku, inwestor miał korzystać z czystej energii bez opłat leasingowych i rachunków za prąd.

Tego typu akcje to niestety rzadkość w branży, a szkoda. Fotowoltaika w promocji to coś, co mogłoby zaktywizować do działania niezdecydowanych.

Finansowanie fotowoltaiki w Strefa Energii

Instalacja fotowoltaiczna to z całą pewnością sposób na uniezależnienie się od podwyżek energii i oszczędzanie. Nie zmienia to jednak faktu, że koszty wstępne takiej inwestycji są stosunkowo wysokie.

Średnie ceny fotowoltaiki w 2023 roku wahały się od ok. 4.000 do 6.000 zł brutto (8% VAT), w zależności o wielkości i charakterystyki przedsięwzięcia. Dla przeciętnej instalacji o mocy ok. 6 kWp, mowa zatem o kosztach rzędu ok. 26.000 – 30.000 zł.

Nic więc dziwnego, że inwestorzy chętnie szukają dodatkowych źródeł finansowania. Dobra wiadomość jest taka, że klienci firmy mogą liczyć na wsparcie w tym temacie. Strefa Energii współpracuje bowiem z ok. 20 instytucjami finansowymi. Jakie są opcje w temacie finansowanie fotowoltaiki Strefa Energii?

 • Leasing fotowoltaiki – skierowany jest przede wszystkim do klientów biznesowych;
 • Kredyt na fotowoltaikę będący odpowiedzią na potrzeby klientów indywidualnych;
 • Dofinansowanie do fotowoltaiki – o które mogą się ubiegać zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Środki mogą pochodzić z różnych programów rządowych, takich jak np. “Mój prąd”. Firma Strefa Energii ma być oficjalnym partnerem tego programu.

Jak skorzystać z usług Strefa Energii? Poradnik

Zatem, jak sięgnąć po tanią i ekologiczną energię ze słońca z pomocą firmy Strefa Energii? Od Waszej własnej instalacji fotowoltaicznej dzieli Was tylko kilka kroków.

1. Kontakt z firmą i audyt – to pierwszy etap, kiedy to przedstawiciel firmy na podstawie m.in. waszych rachunków i warunków zabudowy przygotowuje wstępny plan instalacji wraz z wyceną.

2. Umowa i montaż – jeśli warunki współpracy Wam się spodobają, będziecie mogli podpisać umowę i ruszą prace instalacyjne. W zależności od wielkości instalacji, mogą one potrwać od jednego do kilku dni roboczych.

3. Odbiór instalacji i podpięcie do sieci – po skończonym montażu powinieneś otrzymać dokumentację niezbędną do kolejnego, ważnego kroku jakim jest podpięcie instalacji. Bez niego, fotowoltaika nie będzie mogła działać.

4. Sukces! Po podpięciu instalacji i wymianie licznika, Wasz zestaw zacznie produkować czystą energię, a Wy zaczniecie oszczędzać.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Strefa Energii Fotowoltaika – zalety i wady

W temacie Strefa Energii Fotowoltaika – opinie klientów są raczej pozytywne. Co na to wpływa? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Fotowoltaika Strefa Energii – zalety

Wieloletnie doświadczenie – firma działa w branży już o 7 lat i ma na swoim koncie instalacje różnego typu – m.in. fotowoltaikę na gruncie.

Współpraca z wiodącymi producentami – profesjonalizm i umiejętności firmy potwierdzają certyfikaty Autoryzowanych Partnerów – m.in. Bruk-Bet, Fronius.

Sprawdzone podzespoły – falowniki np. Solar Edge czy panele fotowoltaiczne firmy LG to najwyższa jakość.

Dostępność dedykowanych form finansowania – firma współpracuje z 20 instytucjami finansowymi

Pojawiające się promocje – przykładem może być akcja “Wspieramy polski biznes”

Kompleksowe usługi – uwzględniające m.in. pomoc w podpięciu instalacji oraz uzyskaniu dofinansowania

Opieka pomontażowa

Zastępczy inwerter w przypadku awarii

Fotowoltaika Strefa Energii – wady

Brak szerszych danych na temat orientacyjnych kosztów przedsięwzięcia

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
W ofercie fotowoltaiki Strefa Energii można znaleźć kilka aspektów, które wyróżniają ją wśród konkurencji. Ciekawostką, raczej niespotykaną w branży jest zastępczy inwerter dla inwestora, w przypadku awarii posiadanego urządzenia. To rozwiązanie gwarantuje ciągłość produkcji, co będzie dużą zaletą, szczególnie dla klientów biznesowych. Uwagę należy też zwrócić na podejmowane przez firmę akcje promocyjne, również rzadko obecne w ofertach innych firm instalacyjnych. Poza tym na plus z pewnością można policzyć wykorzystywane podzespoły - najlepsze w swoich kategoriach oraz współpracę z instytucjami finansowymi. Szkoda, że Strefa Energii nie podaje nawet orientacyjnych stawek dotyczących kosztów instalacji. To ważna informacja dla wielu potencjalnych klientów.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
18 stycznia 2023 15:42

[…] są niesłowni i wprowadzają klienta w błąd przekazując fałszywe informacje.
We wrześniu podpisałam umowę na montaż instalacji fotowoltaicznej, która miała zostać zainstalowana na przełomie października i listopada. Po wpłacie zadatku nikt ze Strefy Energii się ze mną nie skontaktował do początku listopada, kiedy sama zadzwoniłam do firmy z pytaniem o termin instalacji. Zostałam poinformowana, że wg umowy firma ma 90 dni na wywiązanie się ze zobowiązania, więc wciąż mają czas. Dwa tygodnie po upływie tego okresu wciąż ze strony firmy nie było żadnego kontaktu, dlatego wysłałam wypowiedzenie umowy i prośbę o zwrot zadatku (mimo, iż wg prawa zwrócona powinna być dwukrotność zadatku, gdy świadczący usługę nie wywiązuje się z umowy). Dzień później dostałam telefon, że monterzy mogą przywieźć instalację – problem w tym, że był początek grudnia a na dachu, gdzie miała znaleźć się instalacja, zalegał ponad metr śniegu – problemu tego jednak nie widziała firma Strefa Energii 😀
Podczas rozmowy z przedstawicielem Strefy Energii dostałam informację, że zadatek zostanie zwrócony w ciągu tygodnia. Po tym czasie wciąż nie dostałam zwrotu, więc zadzwoniłam na infolinię Strefy Energii i zostałam poinformowana, że informacja została już przekazana do księgowości i że dostanę zwrot. Jest druga połowa stycznia, w międzyczasie jeszcze dwukrotnie rozmawiałam z reprezentantami Strefy Energii i wysłałam trzy maile – na żaden nie dostałam odpowiedzi.

Podsumowując – […] Strefa Energii nie wywiązuje się z umowy i ma zero szacunku do klienta. Część obsługi klienta i kontaktu z klientem całkowicie nie działa w tej firmie. […] zostałam w tym momencie bez instalacji i bez zadatku. Nie polecam!

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Zbigniew
Zbigniew
8 stycznia 2023 11:28

Przestrzegam potencjalnych klientów przed wiązaniem się z tą firmą. Podpisałem z nimi umowę, wpłaciłem zaliczkę a oni mnie totalnie „olali”. Czas realizacji umowy minął a ja nie mam ani instalacji ani wpłaconych pieniędzy. Teraz pozostaje mi tylko droga sądowa.

Joanna
Joanna
18 stycznia 2023 15:40
Odpowiedz do:  Zbigniew

Dzień dobry, jestem w takiej samej sytuacji, jestem już w kontakcie z prawnikiem – proszę o kontakt, to możemy złożyć pozew zbiorowy.

Damian
Damian
26 grudnia 2021 10:34

Nie polecam firmy Strefa Energii zero poszanowania do klienta praca bez umowy i badań szantaze sprawą zgłoszona do pip do tego wyciekają dane osobowe sprawa w rodo nie polecam tej firmy