Subtelny urok dwóch kolorów

3.67 /5
(Ocen: 3)

Połączenie czerni oraz bieli postrzegane jest za ponadczasowe i zawsze modne. Nic dziwnego, ten zestaw kolorów sprawdza się bowiem niemal w każdym pomieszczeniu, a także można go bez trudu dopasować do większości aranżacji.

Jeśli więc pragniecie podkreślić swoją indywidualność, nadać wybranemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, sprawić że stanie się ono tajemnicze, eleganckie, a nawet nieco ekscentryczne, koniecznie zapoznajcie się z zaletami, jakie oferuje fototapeta czarno-biała. Tego rodzaju dekoracja może nie do poznania odmienić każde pomieszczenie. Pragnąc ułatwić Wam wybór oraz podzielić się kilkoma aranżacyjnymi poradami, poprosiliśmy o wypowiedź eksperta z firmy Myloview. Z jego pomocą urządzenie mieszkania to sama przyjemność!

Fototapeta czarno-biała z kolorowym akcentem

Na początek przygotowaliśmy coś dla osób, które obawiają się, iż aranżacja oparta o połączenie czerni i bieli mogłaby (zwłaszcza na dużej powierzchni) sprawiać wrażenie zbyt przygnębiającej. Jeśli nurtują Was takie właśnie obawy, a pragniecie wypróbować czarno-białe fototapety, to przygotowaliśmy również rozwiązanie pośrednie: tapetę z żywym, kolorowym akcentem. Nasz ekspert do spraw aranżacji wnętrz zdradzi Wam kilka pomysłów na ich wykorzystanie.

– Czarno-białe wzory uchodzą zwykle za dość eleganckie i subtelne. Jeśli jednak zdecydujemy się na fototapetę wzbogaconą żywym akcentem kolorystycznym, od razu nabierze ona nieco innego charakteru. Wzory, na które warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim grafiki przedstawiające wąskie, miejskie uliczki ożywione za pomocą czerwonej londyńskiej budki telefonicznej, zielonej roślinności pnącej się po murach, albo zaparkowanego gdzieś z boku samochodu o krzykliwej barwie karoserii. Takie fototapety mogą przedstawiać też motywy roślinne – na przykład czarno-biały kwiat ze wspinającą się po nim czerwoną biedronką. Tego rodzaju wzory świetnie sprawdzą się między innymi w nowoczesnym salonie. Zwłaszcza jeśli wybraną przez nas kolorystykę rozszerzymy także na meble oraz dodatki, tworząc harmonijną i współgrającą ze sobą całość.

Elegancka fototapeta: czarno-biała kolorystyka na co dzień

fototapeta do pokoju czarno-biała geometria w wnętrzu
https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/style/czarno-biale/

Jak zaznaczyliśmy już we wstępie, czarno-białe fototapety doskonale sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu, każdorazowo wprowadzając do otoczenia nieco elegancji. Mogą być świetnym wyborem, kiedy brakuje nam pomysłu na aranżację konkretnego wnętrza. Pozwalają bowiem relatywnie niewielkim kosztem uzyskać bardzo ciekawe efekty. Dotyczy to zwłaszcza dużych, przestronnych, nowoczesnych wnętrz, choć czarno-białe fototapety mogą sprawdzić się także w niewielkiej kawalerce. Na temat korzyści płynących z wykorzystania takich dekoracji również wypowiedział się nasz ekspert.

– Ponadczasowe połączenie czerni i bieli to doskonały wybór do salonu. Wzory geometryczne, mandale, ciekawe zdjęcia przedstawiające krajobrazy lub przedmioty codziennego użytku w zestawieniu z nowoczesnymi meblami potrafią stworzyć niezwykle interesujące, zapadające w pamięć kompozycje. Elegancję tego rodzaju fototapet warto wykorzystać również w sypialni. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę w wyborze konkretnych wzorów. Ciekawie wyglądać będą na przykład czarno-białe zdjęcia portretowe, które w niezwykły sposób wydobywają piękno fotografowanych osób. W sypialni dobrze sprawdzą się też grafiki przedstawiające zwierzęta lub rośliny. Wiele osób doceni na pewno również i subtelne akty, które szczególnie atrakcyjnie i zmysłowo prezentują się właśnie w czarno-białej kolorystyce.

Nowoczesna fototapeta: miasto, czarno-biała stylistyka i eleganckie detale

fototapeta w łazience droga w kolorze czarno białym
https://myloview.pl/fototapety/

Przeglądając ofertę czarno-białych fototapet Myloview, na pewno zwróciliście uwagę na przewagę motywów dotyczących tematyki miejskiej. Stare kamienice, wąskie uliczki, wieżowce, parki, skwery, pomniki, autostrady i rozświetlone tysiącami świateł metropolie – naprawdę jest z czego wybierać. Tematyka miejska jest o tyle ciekawa, że doskonale sprawdza się nawet w bardzo małych pomieszczeniach, takich jak przedpokój lub łazienka. Przekonajcie się sami.

– Urządzenie niewielkiego wnętrza czasem przysparza nam problemów. Powszechną praktyką jest malowanie takich pomieszczeń na biało w celu ich optycznego powiększenia. Z tego samego powodu unikamy barw ciemnych. Mimo to, mała łazienka, w której jedna ze ścian zostanie ozdobiona czarno-białą fototapetą przedstawiającą niknącą gdzieś w oddali drogę, zyska wizualnie na przestrzeni! Motyw oddalającego się horyzontu to kolejny doskonały przepis na uzyskanie prostego złudzenia optycznego. Z kolei grafika przedstawiająca wielkie miasto z wieżowcami wybijającymi się nad chmury może być oryginalnym pomysłem na dekorację w kuchni.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments