SUNclever Fotowoltaika – opinie i recenzja

Mieszkacie na terenie północnej lub zachodniej Polski i szukacie dla siebie wykonawcy instalacji fotowoltaicznej? W takim razie, być może zetknęliście się już z firmą SUNclever, która od jakiegoś czasu oferuje usługi w regionach. Jeśli chcecie sprawdzić, czy fotowoltaika SUNclever to rozwiązanie dla Was, sprawdźcie naszą recenzję!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

SUNclever – co warto wiedzieć o firmie?

SUNclever Przemysław Leibner to stosunkowa młoda w Polsce firma zajmująca się montażem zestawów fotowoltaicznych, która zaplecze merytoryczne czerpie od swojego partnera – firmy SOLWAT. Wykonawca ten rozpoczął działalność w 2007 roku – instalacje fotowoltaiczne zaczął jednak montować w 2011 roku, głównie na terenie Niemiec. Przez lata, SOLWAT zajmował się m.in. od realizacji szkoleń, by ostatecznie rozpocząć prace montażowe również na terenie Polski, właśnie za pośrednictwem SUNclever.

Na swoim koncie firma ma już instalacje o łącznej mocy ponad 8 MWp, zrealizowane w kraju i za zachodnią granicą.

SUNclever swoim zasięgiem obejmuje województwa położone w centralnej, północnej oraz zachodniej Polsce, czyli:

 • kujawsko-pomorskie,
 • pomorskie,
 • zachodniopomorskie
 • warmińsko-mazurskie,
 • wielkopolskie.

Jakie możliwości swoim klientom oferuje ta firma?

SUNclever fotowoltaika – szczegóły oferty

Zakres rozwiązań oferowanych przez firmę skierowany jest przede wszystkim do trzech głównych grup, które w największym stopniu mogłyby być zainteresowane zieloną energią: gospodarstw domowych, rolnych oraz przedsiębiorstw.

Niezwykle popularna jest fotowoltaika dla domu – trend ten można zauważyć tak w przypadku firmy SUNclever, jak i ogólnie na całym rynku. Odbiorcy indywidualni mogą bowiem liczyć na szereg zachęt, takich jak np. ulga termomodernizacyjna czy dotacja w ramach programu Mój prąd 4.0.

Oprócz tego, na ofertę firmy składa się również fotowoltaika dla rolnictwa, na którą przysługuje ulga w podatku rolnym, oraz fotowoltaika dla firmy, która od momentu włączenia podmiotów biznesowych do systemu prosumenckiego, cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród przedsiębiorstw.

Wykonawca w swoich realizacjach korzysta z podzespołów chętnie stosowanych również przez konkurencyjne firmy (m.in. te z naszego rankingu firm fotowoltaicznych), takich tak:

 • w temacie modułów fotowoltaicznych: LG Solar, LONGi Solar, JA Solar, Q.Cells, Jinko, Trina solar, Selfa;
 • w temacie inwerterów: Fronius, SolarEdge czy Sofar.

Szeroki przekrój, przez różne półki jakościowe i cenowe sprawia, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W ramach usług, klienci mogą zaś liczyć na:

 • profesjonalny audyt i projekt instalacji dopasowany do potrzeb,
 • montaż wykonany przez własne, przeszkolone ekipy montażowe,
 • wsparcie we wszelkich formalnościach (dotacje, podłączenie do sieci),
 • ofertę finansowania.

Finansowanie i ceny fotowoltaiki SUNclever

Jeśli dotychczas zainteresowała Was oferta, z pewnością będziecie chcieli wiedzieć ile będzie Was kosztować fotowoltaika w SUNclever.

Chociaż wykonawca nie przygotował cennika, ani narzędzia do szacowania kosztów, to w ofercie dla klientów indywidualnych umieścił przykładową stawkę za instalację. Według informacji ze strony firmy, fotowoltaika o mocy 5 kW od SUNclever może Was zatem kosztować ok. 23.500 zł, co w przeliczeniu na 1 kWp daje ok. 4.700 zł.

SUNclever - cena instalacji.

Źródło: sunclever.pl

Przy założeniu, że jest to aktualna stawka i biorąc pod uwagę ceny fotowoltaiki w 2023 roku jest to opcja atrakcyjna finansowo.

Skoro o finansach mowa, warto jeszcze zauważyć, że SUNclever figuruje jako rejestrze KNF jako pośrednik kredytu konsumenckiego, co oznacza, że jeśli będziecie potrzebowali kredytu na fotowoltaikę, będziecie mogli uzyskać za pomocą firmy, co jest wygodną opcją. Jak zapewnia firma na swojej strony, RRSO dla takiego kredytu to zaledwie 4,99%.

Więcej firm fotowoltaicznych, które pośredniczą w kredytowaniu znajdziecie w naszym rankingu kredytów na fotowoltaikę.

SUNclever - finansowanie.

Źródło: sunclever.pl

Jak skorzystać z fotowoltaiki w SUNclever?

Zainteresowały Was oferowane warunki i teraz zastanawiacie się jak skorzystać z oferty? Mamy dla Was krótki poradnik, jak sięgnąć po fotowoltaike od SUNclever.

Wszystko zaczyna się od nawiązania kontaktu z Wykonawcą. Tu macie kilka opcji – możecie samodzielnie zadzwonić, ale możecie też zostawić swój numer na stronie instalatora i poczekać na odzew.

Kolejnym krokiem jest spotkanie, w celu przeprowadzenia audytu fotowoltaicznego, podczas którego eksperci z firmy SUNclever sprawdzą możliwości montażowe oraz dobiorą optymalne rozwiązania fotowoltaiczne. Potrzebne będą im jednak informacje, m.in. o wysokości Waszych rachunków.

Na podstawie audytu opracowany zostanie projekt instalacji, który posłuży jako podstawa do przygotowania oferty finalnej. Jeśli zaproponowane warunki będą Wam odpowiadać, będziecie mogli podpisać umowę.

Następnie, ekipa SUNclever pojawi się w ustalonym terminie by dokonać montażu. Prace zwykle trwają maksymalnie kilka dni – choć zależy to od wielkości i trudności instalacji. Po montażu firma zajmie się formalnościami związanymi z uruchomieniem instalacji – po ich stronie leży m.in. zgłoszenie instalacji do OSD czy wysłanie wniosków o dotację.

Po podłączeniu fotowoltaiki do sieci będziecie mogli produkować własną, czystą energię ze Słońca.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

SUNclever – zalety i wady

Jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się więcej, to przeczesując internet przekonacie się, że w przypadku SUNclever opinie są często pozytywne. Co wpływa na takie podejście inwestorów?

SUNclever Fotowoltaika – zalety

Własne ekipy montażowe z niezbędnymi certyfikatami
Wsparcie w formalnościach – przyłączeniowych, związanych z dotacjami
Dostępność oferty finansowania na miejscu
3-letnia gwarancja na montaż
Podzespoły od wiodących producentów

SUNclever Fotowoltaika – wady

Niewielka ilość informacji na temat oferty
Brak większej możliwości oszacowania kosztów inwestycji przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
SUNclever to firma lokalna, jednak swoją ofertą nie ustępuje pola największym graczom. Ci, którzy zdecydują się na współpracę z wykonawcą mogą liczyć na obsługę przez własne ekipy montażowe i instalację dopasowaną do potrzeb, zbudowaną z jakościowych podzespołów. Na plus z pewnością można też zaliczyć możliwość otrzymania kredytu za pośrednictwem firmy. O samej ofercie przydałoby się jednak więcej informacji. Mowa w końcu o kilkutysięcznej inwestycji - warto zatem, by klienci mogli lepiej poznać potencjalnego partnera i jego usługi.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments